Autor Wątek: Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi  (Przeczytany 12686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

makaczmar

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« dnia: 07-04-2005, 07:26:40 »
Mam Toyote Corolle Liftback 1998r, centralny montowany prawdopodobnie fabrycznie i alarm Avital Champion Mark 3.
Czasami zdarza się, że przy wyłączaniu alarmu z pilota, centralny zamek nie otwiera żadnych drzwi i z zachowania wynika, że nawet nie próbuje.
Nie mogęteż otworzyć drzwi (kierowca i pasażer) z kluczyka. Kolejne próby włączania i wyłączania alarmu nie dają rezultatu - centralny nie działa. Jedyne co mi pozostaje to dostać siędo środka przez kufer i odblokować jedne drzwi ręcznie, a potem to już wiadomo. W miejscach publicznych nie jest to przyjemne.
Jak już odblokujędrzwi to potem z reguły do kilku zamknięć i otwarć jest OK, aż w końcu znowu problem.
Dodam, że centralny zamek działa bez zarzutu przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu, oraz gdy blokujęi odblokowywujęelektrycznym przyciskiem w drzwiach kierowcy (ten obok sterowania szybami).

DAMIANO

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 07-04-2005, 09:34:19 »
Mam ten sam autoalarm i czasami ten sam problem z otwieraniem centralnego z..U mnie jednak choć to rzadko sięzdarza,nia ma problemu z otwarciem drzwi z kluczyka.Jaka jest przyczyna tych ,,zaników"niestety nie wiem,ale sam jestem bardzo ciekawy...

Jackal

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 07-04-2005, 10:31:09 »
Wizyta w serwisie Was nie minie :-)

Ja miałem podobnie, ale tylko z jednym drzwiami. W serwisie wymienili mi cału zamek wraz z drutem-popychaczem i jest OK.

Jeśli u Was zablokowane są wszystkie drzwi, to problem chyba jest z samym centralnym zamkiem i sygnałem z pilota.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 07-04-2005, 11:07:22 »
A moze cos z elektromagnesami a co za tym idzie z impulsem prądu ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 07-04-2005, 11:13:15 »
Sterownik zamka masz wbudowany w alarm czy osobny ? Jak sie nie otworzy to otwierasz wtedy od srodka tym elektrycznym przyciskiem. Jezeli tak to problem jest albo w sterowniku od centralnego albo w alarmie.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Ernet

  • Gość
A'propos
« Odpowiedź #5 dnia: 07-04-2005, 13:47:00 »
Moja Rola ( odbiór 07.2004 r ). Padł mi pilot od alarmu ( callanger ) i uzywam zapasowego. I pytanie; czy obejmuje go ( pilot ) gwarancja ?
I... tak. moge zadzwonic do servisu i sie spytac, ale-przecież-rozmowa z wami to przyjemnosc  :D

Jackal

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: 07-04-2005, 14:43:57 »
Oczywiście że tak, na alarm masz przynajmniej rok gwarancji.

Jeśli byłoby już po gwarancji to i tak wal do przedstawiciela Challengera, aq nie do ASO, będziesz miał taniej.

BTW co to znaczy, że padł Ci pilot? Podeptałeś, zalałeś, bateria padła?

p_flori

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #7 dnia: 07-04-2005, 20:01:17 »
Problem tkwi w centralce alarmu, rozbraja alarm, a nie wysyła impulsu do otwarcia drzwi, w niektórych typach alarmu istnieje możliwość blokowania zamka przez centralkęalarmu (wtedy i kluczyk nie pomoże), spróbuj czy nie da sięotworzyć drzwi kluczykiem jak jak alarm jest włączony (uzbrojony) - jesli sięda (będzie wyć) - do sprawdzenia centralka alarmu , jesli nie - trzeba rozebrać i wyczyścic zamek - tak mi sięwydaje, pozdrawiam

swastie

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #8 dnia: 08-04-2005, 01:21:46 »
ja mialem troszke inna sytuacje ale moze jakos pomoge...w mojej corolli jest centralny niby fabryczny( mysle tak bo obok wlacznika tylnych swiatel przeciwmgielnych jest przycisk od centralnego)...mialem taki problem ze gdy chcialem otworzyc autko z kluczyka to otwieraly mi sie tylko drzwi kierowcy albo zamek wariowal i otwierl sie i zamykal...rozebralem tapicerke i co widze...master wyglada na uniewresalny i jest juz lekko "styrany"(tzn gumka rozerwana,i nie reaguje na ruchy zamka)...kupilem sobie nowy (koszt 30zl) i zalozylem..rozwiazalo to problem w pewnytm sensie bo zamek dzialal odwrotenie..gdy zamykalem auto to on sie otwieral :) pogmeralem w przewodach i okazalo sie ze jeszcze na dodatek sa zle oznaczone...zamienilem dwa przewody i jest oki...propobuje rozebrac tapicerke...robi sie to naprawde latwo i obserwowac silownik gdy zamykasz i otwierasz go z kluczyka...wtedy bedzie wiadomo czy silownik padl czy moze centralka sterujaca...

tco_tm

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #9 dnia: 08-04-2005, 02:53:15 »
Dopisuje wlasne doswiadczenia:

Oryginalny u mnie jest tylko silownik od tylnej klapy. W drzwiach jest uniwersalne (za przeproszeniem) gowno zamontowane przez sprzedawce. Dokladnie takie same objawy, jak opisane wyzej, byly wynikiem nieprecyzyjnego prowadzenia preta/ciegna od glownego silownika, co powodowalo jego zawieszanie.

Z sama centralka (Avital Champ. Mk. 3) mam czasem taki problem, ze mimo uzbrojenia alarmu nie rygluje zamkow (w ogole nie wysyla sygnalu), ale to jest bardzo, bardzo rzadko.

Ernet

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #10 dnia: 13-04-2005, 09:47:42 »
Cytat: Jackal
Oczywiście że tak, na alarm masz przynajmniej rok gwarancji.

Jeśli byłoby już po gwarancji to i tak wal do przedstawiciela Challengera, aq nie do ASO, będziesz miał taniej.

BTW co to znaczy, że padł Ci pilot? Podeptałeś, zalałeś, bateria padła?


Sorry za tak pózna odpowiedz. Baterie w pilocie są ok, cały czas świeci sięw nim lamka, co spowodowało, że alarm w samochodzie cały czas wył. Wyjąłem baterie z pilota i teraz uzywam drugiego ( zapasowego ). I pojadędo Servisu w najblizszym czasie.

beny

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: 24-05-2005, 22:03:33 »
TEZ MAM PROBLEM Z TOYOTA ,WYCIĄGNĄŁEM OSTANIO AKUMULATOR I  PRZESTAWIŁ SIE CENTRALNY  GDDY AUTO ZAPALAM ZAMYKĄ SIE DRZWI A GDY GASZÊ OTWIERAJA SIE ,PRZED WYCIĄGNIECIEM NORMALNIE DZIAŁAŁ

goncjusz

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #12 dnia: 25-05-2005, 00:49:20 »
W poprzedniej Corolli ( rocznik 1998) miałem ten sam problem (ten sam alarm). Co prawda kluczykiem mogłem otworzyć auto. Okazało się, że padł siłownik od centralnego zamka. Po naprawie drzwi zaczęły "brzęczeć" i zacząłem żałować, że nie pojechałem z tym do ASO :) Także jedź do ASO i niech Ci to naprawią, moim zdaniem lepiej zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że nie uszkodzą przy okazji czegoś innego, choć i takie rzeczy siętam tez zdarzają :) Np. mnie ostatnio, ale o tym piszęw zupełnie innej części forum...
POZDRO

wicher

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #13 dnia: 25-05-2005, 21:21:54 »
Cytat: beny
TEZ MAM PROBLEM Z TOYOTA ,WYCIĄGNĄŁEM OSTANIO AKUMULATOR I  PRZESTAWIŁ SIE CENTRALNY  GDDY AUTO ZAPALAM ZAMYKĄ SIE DRZWI A GDY GASZÊ OTWIERAJA SIE ,PRZED WYCIĄGNIECIEM NORMALNIE DZIAŁAŁ


Prawdopodobnie alarm zresetował ci sie do ustawień fabrycznych i dlatego ta funkcja zaczeła działać, wczesniej pewnie miałeś ją wyłonczoną. (to jest dodatkowa funkcja auto-alarmu tzw. anty porwaniówka )

beny

  • Gość
Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi
« Odpowiedź #14 dnia: 29-05-2005, 20:09:20 »
DZIEKI ZA ODPOWIEDZ- WICHER :D / CZY JEST MOŻLIWOŚĂƒÂ† WYŁĄCZENIA TEJ FUNKCJI


 

Beesafe.pl