Autor Wątek: Rezerwa paliwa  (Przeczytany 8233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krisstof

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 100
Rezerwa paliwa
« dnia: 19-12-2015, 20:56:42 »
Proszę o informację na temat rezerwy paliwa i powiadomienia przez Prusaka, nie chcę testować, ryzykować, gdyż nie wożę kanistra z benzyną. Przykładowo, mam dwie kreski na wykresie poziomu paliwa, a wyświetlany dystans do stacji benzynowej-tankowania ok. 140 km. Kiedy należy się martwić? w którym momencie? czy będzie jakiś sygnał, informacja? Co ciekawe, przy tych dwóch kreskach i 140 km, wlałem do baku ok. 35 litrów paliwa, a przecież pojemność baku jest ponoć 45 litrów.

Offline silver

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 19-12-2015, 21:15:29 »
domyślam się, że jak w każdej Toyocie wyświetlany dystans pokazuje wartość do rezerwy  :-)

Offline Krisstof

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 20-12-2015, 20:07:02 »
czyli, jak rozumiem, jeśli wskaźnik-wykres kreskowy wskaże 0 paliwa i dystans do stacji benzynowej-tankowania pokaże też zero, jeszcze jest "coś" w baku - rezerwa. Ile tego paliwa może być..?

Offline stemer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 21-12-2015, 11:59:44 »
Zatankuj do pełna gdy zapali ci się rezerwa. Pojemność baku znasz, więc łatwo wyliczysz, ile ci zostało.

Tapatalk @ Sony Xperia Z1

Offline lucash9

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 21-12-2015, 13:01:33 »
W mojej hybrydzie (co prawda Auris ale może być podobnie) jest tak. Najpierw świeci rezerwa, zasięg jaki pokazuje to 80-100km. Potem przy 15-30km zaczyna pokazywać ----- zamiast liczby. Wtedy po zatankowaniu do pełna wchodzi 37-38 litrów. Czyli od momentu gdy na wyświetlaczu zasięg się kończy (wartość ------) mam w baku jakieś 7-8 litrów. Więcej niż 40 litrów udało mi się nalać tylko raz, gdy prosto od dilera pojechałem na stację.

Offline kuncy7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 21-12-2015, 15:36:53 »
Według instrukcji, w Aurisie z 2015r. na stronie 77 napisali tak:
"Gdy samochód stoi poziomo, minimalna ilość paliwa, wymagana by
zgasła lampka ostrzegawcza niskiego poziomu paliwa, wynosi około 8,1 litra.
Gdy samochód stoi na pochyłości, wartość ta może być inna i ilość paliwa
należy odpowiednio zwiększyć.)"

Natomiast na stronie 428:
"Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu paliwa
Sygnalizuje, że w zbiorniku paliwa pozostało około 6,8 L paliwa
lub mniej."


Offline Krisstof

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 21-12-2015, 16:49:05 »
Dziękuję koledzy! Kumam już. Mam nadzieję, że "w razie czego" zapali się kontrolka-rezerwa, o czym nie wiedziałem i, że to oznacza, że pozostało ok. 7-8 litrów, czyli ponad 100km do zatankowania, spoko. Też przeżyłem chwile grozy, niepewności, gdy wracałem tym autem po zakupie, wskaźniki pokazywały jakieś opary benzyny, a stacji nie ma i nie ma. Dzięki.

Offline extmz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Rezerwa paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: 22-12-2015, 00:01:46 »
tak dla uściślenia to w III nie zapala się rezerwa tylko mryga ostatnia belka linijki od poziomu paliwa i jest 1 beep gdy do poziomu rezerwy pozostaje ~<34km (beep jest powtarzany przy kolejnym restartach)
bak = 45L
poziom rezerwy 6L (instrukcja), u mnie gdzieś 7L (tj. gdy tankuje do pełna przy wskazaniu "0" to wchodzi ~38L)

Ja maksymalnie zaryzykowałem do -40km (tj. przejechałem tyle po tym jak się wyzerował zasięg) - co daje ~70km od momentu rozpoczęcia sygnalizacji niskiego poziomu paliwa
- max co zatankowałem to 40L (pod korek)

PS wg. kolegi, który pracuje w dziale testowania kanistrów i pochłaniaczy par paliwa powinno się tankować do drugiego odbicia pistoletu (oczywiście należy odrzucić przypadki gdy pistolet odłącza zaraz po rozpoczęciu tankowania) - tankowanie pod korek może zalać a co za tym idzie uszkodzić (lub pogorszyć właściwość) pochłaniacz/filtr powietrza układu "odpowietrzania" baku.

Toyota Prius 2010, Honda Logo 1999


 

Beesafe.pl