Autor Wątek: Zakup Priusa ze Stanów  (Przeczytany 15917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gutek021

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #15 dnia: 17-01-2016, 15:13:38 »
Widzę,źe jest kilka osób tutaj na forum które myślą o zakupie  priusa/ja też  do  nich należę /myślę, że  można by stworzyć post dla tych  wszystkich  którzy  myślą  o  kupnie. Myślę o wymianie informacji o tych  autach  które  są  w sprzedaży  na otomoto  lub allegro /raptem okolo20-30 aut/Nie zawsze znajdzie się czas, żeby jechać po Polsce   z jednego  krańca  na drugi a ktoś z danego miasta łatwiej może coś  się  dowiedzieć  i napisać /tak jak napisał krisstof/czy jak informację zdobył DarkMind o tym amerykańcu/ . Myślę, źe  wtedy łatwiej  trafić okazję /np tak jak tomasz. k./ja też tak 7 lat temu kupiłem swojego  priusa kolega do mnie zadzwonił i kupiłem wtedy 2-letniego za 57 tys z polskiego salonu na gwarancji zupełnie bezwypadkowy /użytkuje go do  dziś - 330 tyś km/Myślę, źe  jeśli  ktoś się  nie  śpieszy z kupnem /ja dałem  sobie  czas  do końca  wakacji dokładnie  tak zrobiłem 7 lat  temu /to  w końcu  trafi  się  jakaś okazja. Jeśli  chodzi  o białe priusy z Warszawy z dużym  przebiegiem 1 właściciel są to auta po taxi z jednej z korporacji  taxi w warszawie na maxa zjeżdżonne Wydaje mi się,źe to ciekawy pomysł dla przyszłych osób którzy  chcą  kupić  priusa.Pozdrawiam obecnych i przyszłych posiadaczy PRIUSA

Offline toseneda

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #17 dnia: 20-01-2016, 19:58:59 »
A kto kupuje w komisach? Kupujemy od właścicieli, albo z serwisów - z zaznaczeniem ograniczonego zaufania do serwisów, bo jest wiele zastrzeżeń co do sprzedawanych przez serwisy aut.

Offline tomasz.k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #18 dnia: 20-01-2016, 22:47:26 »
Natomiast trzeba być świadomym że auto w którym ujawni się wady można oddać, nawet osobie prywatnej. Trzeba tylko mieć dobrego radce prawnego który to ogarnie. Mój kolega już parę takich spraw załatwił.

сделано в сарае


Offline DarkMind

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #19 dnia: 21-01-2016, 17:52:30 »
Kupujemy od właścicieli, albo z serwisów
Tyle, że priusów od serwisów i właścicieli jest bardzo niewiele, no chyba, że chodzi o takich właścicieli, co są właścicielami od dwóch tygodni  :cool:
Toyota Camry 96 Kanada sedan manual
Toyota Auris I HSD 2011
Toyota CHR 2019

Offline tomasz.k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #20 dnia: 21-01-2016, 18:23:14 »
Nowak w Krakowie zawsze miał ze dwa ładne ale cena +40% względem wartości rynkowej i jakąś gwarancję miały nawet.

сделано в сарае


Offline DarkMind

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #21 dnia: 21-01-2016, 19:30:25 »
U Nowaka jakieś dwa tygodnie temu był Auris I HSD - przez trzy dni próbowałem się dodzwonić w sprawie tego samochodu - zero odzewu. Kompletny zlew potencjalnego klienta  :cry:
Toyota Camry 96 Kanada sedan manual
Toyota Auris I HSD 2011
Toyota CHR 2019

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #22 dnia: 21-01-2016, 19:50:36 »
Tyle, że priusów od serwisów i właścicieli jest bardzo niewiele,
Bo dobrych aut na rynku jest niewiele. Kupuj na zimno a nie na emocjach.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #23 dnia: 24-01-2016, 01:24:07 »
Kupiłem Auris hsd bardzo taniego bo go nikt nie chciał nawet oglądać - za tanio go wystawili.

Tanio tzn. ile? Jakie wyposażenie? Ja również kupiłem....przedwczoraj :)Szukałem w sumie od początku roku. Może nie tanio ale korzystnie, z ASO sprowadzony z DE z gwarancją "pewne auto" itp. Na 8 lutego umówiony STAG QNEXT.....
Zastanawiam się jak w miarę estetycznie zasłonić dolny wlot powietrza jak to praktykują "Priusiaki".... i kombinuję z webasto BW50....
Pierwsza przejażdżka dziś z rodzinką na sanki. W sumie odcinek ok. 10km (2xpo 5km czyli podwójne rozgrzewanie) średnie spalanie 7l Pb/100km. Pasuje mi a wiem, że będzie mniej. Poprzednia benzyna "brała" w takich warunkach 10l lpg/100km....Radia nie włączam żeby nie zagłuszać ciszy....może w trasie....ale to w przyszłym tygodniu.

Jeżeli chodzi o zakup auta ze stanów (w zakresie cenowym ok 40-50tyś zł) to aktualnie kalkuluje się tylko samochody uszkodzone do naprawy we własnym zakresie. Dla mnie za dużo mieszania pomimo, że mam bliskiego kolegę, który taką działalność prowadzi. Obejrzałem parę spartaczonych wraków ja np ten złom:

http://allegro.pl/auris-hybryda-1-8-60-tys-serwis-1000-lift-i5910085894.html

https://drive.google.com/file/d/1_vFciJO99vz-KG-igRBCEorWBYO8T-0EFA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1ee_ABXIP3_1RibzWyTVhjC-cIamxCN6s_Q/view?usp=sharing

+akcyza,opłaty, nowe opony... 40tyś za wrak, próba wmuszenia opłaty recyklingowej, prowizje itp. Jak ktoś ciekawy to mam raport z ASO....tragedia. Kosztowało mnie to 800 zł i to mnie wyleczyło z komisów i handlarzy....takich aut nie kupuje się "na Niemca" czy w komisie.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2016, 01:52:39 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline tomasz.k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #24 dnia: 24-01-2016, 09:31:48 »
2012r (auris1fl), 27tys przebiegu, wyposażenie standard (radio zwykle z usb, skladane elektrycznie lusterka i klimatronic jednostrefowy) i koła 17 letnie, 16 zimowe. Rok temu 45 mnie to kosztowało.
Co do ciszy to jak pojedziesz szybciej to nie będzie tak pięknie ;) Ja założyłem grzałke elektryczna do bloku i mam namiar na automatyczne lusterko z chin ktore ma mocowanie pasujace bez czarów z szybą. I na tym pewno koniec bo auto raczej do miasta.

сделано в сарае
« Ostatnia zmiana: 24-01-2016, 10:28:37 wysłana przez tomasz.k »

Offline DarkMind

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #25 dnia: 25-01-2016, 14:15:22 »
Może nie tanio ale korzystnie, z ASO sprowadzony z DE z gwarancją "pewne auto" itp

Też planuje podążyć tą drogą. Pochwalisz się jakimiś szczegółami? Rocznik, cena, przebieg itd

2012r (auris1fl), 27tys przebiegu, wyposażenie standard (radio zwykle z usb, skladane elektrycznie lusterka i klimatronic jednostrefowy) i koła 17 letnie, 16 zimowe. Rok temu 45 mnie to kosztowało.
Na takie coś poluję :good:
Toyota Camry 96 Kanada sedan manual
Toyota Auris I HSD 2011
Toyota CHR 2019

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #26 dnia: 25-01-2016, 14:47:46 »
2011 40000zl 105tyś km, smart key, czujniki zmierzchu i deszczu, navi ( bez updateu - temat na pozniej), lusterko fotochrom, metallic, czujki parkowania tył, tempomat, 17" alu. Autko po dużym serwisie i przeglądzie ASO(wszystkie filtry, olej itp.) dodatkowo nowe tarcze i klocki tył, dywaniki gumowe i po jeździe próbnej ( w hybrydach słychać wszystko co stuka i puka a nawet szmera  <kawusia> ) amortyzatory i końcówki drążków przód. Polecam stronę "toyota pewne auto" ale tam oferty wpadają z opóźnieniem w stosunku do otomoto. Polecam ASO Elbląg tam kupiłem a jedna okazja uciekła mi z Olsztyna .... Dodatkowo pakiet dealerski na OC/AC z szybami i Assistance praktycznie z robieniem kawy na dowóz ;) 1820 zl Hestia naprawy w ASO na oryginalach bez franszyzy - bez konkurencji . Minus to że autko bylo na letnich kapciach ale już mu przebrałem na sprawdzony wielosezon Nokiana.
Generalnie ciężko znaleźć, model ten nie był w oficjalnej dystrubucji PL, w momencie gdy ja finalizowalem byly 3 telefonyw tej sprawie. Życzę powodzenia :good:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline DarkMind

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #27 dnia: 25-01-2016, 20:17:01 »
w momencie gdy ja finalizowalem byly 3 telefonyw tej sprawie

Zdaje się, że byłem jednym z tych telefonów  :| No cóż - gratuluję i zazdroszczę  :good: Ale dzięki za informację, co można wycisnąć z ASO.

Toyota Camry 96 Kanada sedan manual
Toyota Auris I HSD 2011
Toyota CHR 2019

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #28 dnia: 25-01-2016, 20:29:20 »
Można można. Właśnie dostałem zaproszenie na update map :) i instrukcję obslugi PL. Jak się ukazało ogłoszenie to praktycznie następnego dnia byłem u nich.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2016, 20:38:57 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Gutek021

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zakup Priusa ze Stanów
« Odpowiedź #29 dnia: 28-01-2016, 20:25:46 »
Mam pytanie do kolegów z południa moźe  któryś  z kolegów wie coś na temat tego priusa i jego sprzedawcy, bo cena normalna ale  po rozmowie tel.,że wszystko super nigdzie nie uderzony /a już tutaj na forum były takie " nieuderzone"to wolę  nie ryzykować/ i się popytać. Z góry  dzięki http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-bateria-sloneczna-solarpanoramaxenonnavikameraskorahead-up-ID6yg5Pn.html#7f18c10276


 

Beesafe.pl