Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Sonda lambda  (Przeczytany 14448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline operculum

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Sonda lambda
« Odpowiedź #45 dnia: 23-04-2008, 03:23:21 »
Nie ryzykowałem, zgodnie z twierdzeniem kto tanio kupuje, dwa razy kupuje i zdecydowałem się na oryginał, który ze względu na (pewne) znajomości kosztował mnie mniej niż to zazwyczaj żądają w ASO. W perspektywie wyjazd do Italii i wolałem mieć czyste sumienie. Zobaczymy co czas pokaże. Pozdrawiam wszystkich, którym sonda padła :-)
P.S. dzwoniłem do Zabrza do sklepu z zamiennikiem, ale na wielokrotne pytanie kto jest producentem dostawałem wymijające odpowiedzi,stąd decyzja j.w.

Offline operculum

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: 02-07-2008, 15:20:27 »
Jak na ironię:  podróż do Italii miło i przyjemnie, ale-- po przejechaniu 1500 km zapalił się check, przy żadnych uchwytnych objawach. Jedyny punkt uchwytu wymina oleju przed wyjazdem - sytuacja analogiczna do wcześniejszej-  też po ok. 1500km zapalił się check(=sonda). Na miejscu pojechałem do serwisu Toyoty,gdyż diagnostyka komputerowa ZA DARMO!!!!!!!!!!!!! Prawie jak u nas:-) odczyt wskazywał na uszkodzenie sondy- ale nie potrafili wskazać która, dalej nie dociekałem, bo nie miałem czasu, ochoty i pieniędzy na naprawy za granicą. W przyszłym tygodniu jadę do naszego ASO i jeżeli to ta sama sonda to wymiana na gwarancji, ale jeżeli nie to .........
Sam nie wiem już co o tym myśleć?
Co może mieć wpływ na jej prace? Czyżby jakieś zwarcie, no bo przecież nie włoskie powietrze.
Pomocy!!!!!!!!!

comora

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: 06-07-2008, 09:38:26 »
Ave 2001r/ 2,0 D4. 
Przed 1500km padła mi (wg wskazania dwóch komputerów) sonda lambda. Kupowałem samochód z przebiegiem 90tys, teraz ma 103tys.
Nie zauważyłem (ponoć charakterystycznego) drastycznego wzrostu spalania.

Jeśli mogę dopytać...
Jak drastyczny jest to wzrost????

Offline operculum

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 18-07-2008, 22:45:37 »
Po zapaleniu checka zauważyłem wzrost o około 1-1,5l/100km, powiem więcej, po wymianie sondy spalanie nie wróciło do normy zatem sam nie wiem...

Jeśli chodzi o ponowną sondę-zdiagnozowali mi niestety natępną, tym razem za katalizatorem ( podobnie jak w poprzedniej grzałka sondy), zatem o wymianie gwarancyjnyej nie może być mowy.
Chyba dam sobie spokój i nauczę się żyć z żółtą żarówką :-)
Nie wiem, czy ktoś z szanownych kolegów też miał takie przypadłości.
I jak samochód będzie znosił na dłuższą metę tenże defekt? Jak i wpływ będzie to miało na katalizator????

Offline operculum

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: 18-07-2008, 22:47:54 »
i jeszcze sprawdzili mi ,czy nie ma żadnych przebić w elektryce, ale stety/niestety nie było.
Nie ma tak łatwo, Toyotka kapryśna jak na kobitkę przystało.

Offline wargosz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 23-07-2008, 11:55:48 »
Jesli to sonda za katalizatorem, to nie powinno to miec wiekszego wplywu na prace calego ukladu. (ta sonda nie podaje informacji na temat doboru skladu mieszanki) tez mialem ja padnieta i wlasnie takiej odp. mi udzielili w serwisie. Ja jednak po uzbieraniu kaski wymienilem ja  ale dopiero po paruset km przejechanych z " marchewka".

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
  • była Corolla 1.4 VVTI jest Auris 1.4 D4D
« Odpowiedź #51 dnia: 23-07-2008, 12:29:14 »
Jesli to sonda za katalizatorem, to nie powinno to miec wiekszego wplywu na prace calego ukladu. (ta sonda nie podaje informacji na temat doboru skladu mieszanki)
Czy aby na pewno ?
Moim zdaniem właśnie ta sonda podaje wartości do kompa w sprawie ustalenia prawidłowej mieszanki paliwowo-powietrznej.

Pozdrawiam
Obi

.lukasz.

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: 13-10-2008, 22:36:46 »
orientuje sie ktos z was jaka sonde kupic do avensisa 2005 rok z silnikiem d-cat. czy sa do niego jakies zamienniki i czy sonda pasuje z innego modelu ?

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
  • była Corolla 1.4 VVTI jest Auris 1.4 D4D
« Odpowiedź #53 dnia: 14-10-2008, 08:14:33 »
orientuje sie ktos z was jaka sonde kupic do avensisa 2005 rok z silnikiem d-cat. czy sa do niego jakies zamienniki i czy sonda pasuje z innego modelu ?

Lukasz chyba jednak bez ASO się nie obejdzie, no chyba że koledzy posiadający 2.2 D-Cat mają nr katalogowy sondy.
Mając ten nr. łatwiej Ci będzie szukać zamienników (jeśli takowe są np. u Boscha)

Pozdrawiam
Obi

Offline zupart

• Początkujący
« Odpowiedź #54 dnia: 20-10-2008, 09:18:13 »
Jestem w trakcie poprawiania instalacji gazowej po wielce szanownych wykształconych i kumatych gazownikach  :-o w AVE T22 1.6 4afe 2000r. I tu pojawia się pytanie do założyciela wątku,  czy rozwiązaniem problemu z pokazywaniem przez kompa gazowego napięcia sondy lambda w zakresie 0,2-1,2 V jest rzeczywiście podpięcie się pod mase ECU? jeżeli tak to gdzie dokładnie się podpiąć ? 

Offline mariusz847

• Początkujący
« Odpowiedź #55 dnia: 01-12-2017, 10:25:51 »
Witam,

Odgrzeję temat sondy.

Posiadam Avensis 2,0 vvti D4, auto pali w mieście 19 litrów i jest dość mułowate na niższych obrotach (kop od 3000 rpm, dolot i kanały wyczyszczone). Brak błędów na kompie, podejrzewałem sondy, więc zrobiłem wykresy ich pracy na Techstream. Wygląda to jak poniżej:
https://zapodaj.net/741ab482b8a18.png.html

Wygląda to tak, jakby sondy działały, ale reagowały bardzo wolno. Są do wymiany?  Chcę jeszcze sprawdzić innym programem, będę próbował PCMSCAN, może techstream pokazuje to jakoś błędnie. Jestem w szoku, że ECU nie rejestruje żadnych błędów przy takie wolnej pracy sond. Pomyślałem, jeszcze że przyczyną problemów może być przytkany/zawalony sadzą katalizator, dobrze kombinuję? Bardzo proszę o pomoc.

Toyota Klub

« Odpowiedź #55 dnia: 01-12-2017, 10:25:51 »