Autor Wątek: Kupuję Priusa  (Przeczytany 446626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Kupuję Priusa
« dnia: 10-02-2016, 13:18:25 »
Właśnie pozbyłem się swojego Jeepa i czas na nowy samochód, tym razem bedzie to Prius.
Znalazłem takiego:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-1-8-hybryda-tylko-120tys-km-stan-idealny-ID6yfvIT.html#7aac6a57e5
i chciałbym z nim podjechać do ASO na przegląd. Czy powinienem zrobić coś jeszcze?

Pozdrawiam
Paweł
« Ostatnia zmiana: 12-09-2018, 15:57:07 wysłana przez fazibazi »

Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1 dnia: 10-02-2016, 15:31:10 »
Ciekawe, gość z autokomisu mówi mi, że jak chcę jechać do ASO, to mam zapomnieć o upuście. Robię się podejrzliwy ....

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #2 dnia: 10-02-2016, 15:54:29 »
Daleko musiałbyś jechać? I czego oczekujesz? Czy wystarczy ci gwarancja ze jest bezwypadkowy i bateria po sprawdzeniu OK (koszt około 500-550zł)? Jakie ma opony itp.? Jeżeli tak to proponuję zawrzeć umowę (najlepiej na piśmie) ze jeżeli w aso okaże się ze samochód jednak miał wypadek i będą wyraźne ślady jakiejkolwiek amatorskiej naprawy (w ogłoszeniu - bezwypadkowe) to pan z komisu zwraca za sprawdzenie wątpię zeby się zgodził. Przebiegu jak już wcześniej pisaliśmy nie sprawdzisz. Po stanie auta możesz się domyślać. A jaki to upust? Generalnie to też jeżeli okaże się ze wysztko jest ok to jako sprzedający nie opuściłbym ani grosza to logiczne. Osobiscie na jednym takim "pewniaku" umoczyłem 800zł  :cheesy: - ale kto bogatemu zabroni rozdawać pieniądze, a ze Polak mądry po szkodzie to już stare przysłowie. Cena jest atrakcyjna i to aż za bardzo..... no ale ja juz decyzje mam za sobą :grin:. Powodzenia
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #3 dnia: 10-02-2016, 16:04:27 »
ASO mam jakieś 10 km od komisu.
Na zdjęciach wygląda bardzo ładnie, gość z autokomisu też nie sprawia wrażenia oszusta, ale to tylko moje odczucia.
Upust to 800 zł, więc przy cenie auta tyle co nic.
Zastanawiam się, czy w ogóle się zabierać za ten samochód. Sprawdziłem VIN i na raportach które mi wyskakują w internecie nie ma zbyt dużo informacji - dowiem się co najwyżej, czy nie był kradziony.

Pozdrawiam
Paweł

Velmer

  • Gość
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #4 dnia: 10-02-2016, 18:29:56 »
Pali się kontrolka na desce po stronie pasażera dotycząca "chyba" wyłączenia/włączenia poduszki powietrznej. Naturalne jest to ? Z tego co się oriętuję to we włoszech jeździ dużo na taxi priusów. Sam szukałem i wprawdzie znalazłem takiego jak ten bez panoramy za 5600EUR + opłaty 1500pln to wyjdzie niecałe 27000pln i też nad takim rozwiązaniem się zastanawiam.

Offline Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #5 dnia: 10-02-2016, 19:19:06 »
27 tysięcy to może kosztować fajne egzemplarz ale poprzedniej generacji.
Cytuj (zaznaczone)
ak chcę jechać do ASO, to mam zapomnieć o upuście. Robie się podejrzliwy....
I słusznie - przy takim podejściu na pewno ma coś do ukrycia.. Tym bardziej, że
Cytuj (zaznaczone)
ASO mam jakieś 10 km od komisu.
Więc dla niego to jest raptem godzina.
Swoją drogą - jeden z najtańszych egzemplarzy tej generacji na allegro, sprowadzony, sprzedawany w komisie. Szczerze podziwiam, że w ogóle go bierzesz pod uwagę ;)



Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #6 dnia: 10-02-2016, 19:41:29 »
Mam do niego blisko, dlatego brałem go pod uwagę. Skoro coś się świeci na desce rozdzielczej to znaczy że jest to shit a nie "stan idealny"
Kłamstwo ma krótkie nogi, bardzo dziękuję za pomoc.


Paweł

Velmer

  • Gość
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #7 dnia: 10-02-2016, 19:51:09 »
Damian91 jak prius kosztuje 23tyś poprzedniej generacji to źle ? Popatrz w mój wątek i mógłbym poznać twoją opinię na temat auta tam zamieszczonych ?

Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #8 dnia: 10-02-2016, 20:03:30 »
Najgorsze jest to, że nie ma zbyt dużo samochodów poniżej 50 tysięcy a te co są, to najczęściej handlarskie ściemy.
Znalazłem jednego Priusa w Kielcach który ma najechana 220 tys km podobno po autostradach we Francji. W środku skóra jak w pakiecie taksówkarskim.
Mała podaż  :cry:

Pozdrawiam
Paweł

Offline pafocie

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #9 dnia: 10-02-2016, 21:42:41 »
Kolega z pracy zawsze kupuje auta w Niemczech - dogaduje się z właścicielami, takimi którzy mają kompletne książki, i zawsze płaci wyraźnie więcej niż za nasze "nówki".
Jako że pracujemy już ze sobą kilka lat, skończyły się w firmie śmichy-chichy, jak inni jeżdżą po serwisach, a kolega raczej nie...
Nie wiem jak Twoje języki, ale może poszukaj sam auta w Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech i przytargaj. Nie w komisach, tylko od właścicieli.
Wysoki przebieg np. po taksówce to nic strasznego, jak była właściwie serwisowana. Zobacz na posty kolegi, który jeździ w Anglii, 400-600k kilometrów bez większych problemów.
Oszczędzisz sobie stresów i pewnie kwiatków które szybko wyjdą...
W Polsce auta są dużo tańsze niż bezwypadkowe i z takim przebiegiem w krajach z których pochodzą - ciekawe dlaczego...

Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #10 dnia: 10-02-2016, 22:00:05 »
Języki to nie problem. Problemem jest brak samochodu i czasu :-)
Kusi mnie ten Prius w Krakowie ze świecącą kontrolką, może da się to naprawić, ale jak się wpakuję na minę to nie będę wesoły.
Było kilka okazji u dealerów ale teraz straszna posucha, chociaż znalazłem coś interesującego:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-1-8-hsd-2010-11-aso-toyota-ID6yhhx3.html#605e284ced
Różnica w cenie jest spora, ciekawe czy więcej będzie mnie kosztowały naprawy tego priusa?
http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-1-8-hybryda-tylko-120tys-km-stan-idealny-ID6yfvIT.html#7aac6a57e5
albo takiego : http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-salon-pl-jeden-wlasciciel-najtaniej-ID6ycoRw.html#5bb7f28fab
« Ostatnia zmiana: 10-02-2016, 22:02:36 wysłana przez p.stradowski »

Offline tomasz.k

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #11 dnia: 10-02-2016, 22:14:24 »
W Krakowie nie ma dobrych samochodów dłużej niż kilka dni.  Jakby kontrolka była prosta do naprawy to by to było zrobione a tak top lepiej nie liczyć na to że będzie prosto. A jak jedna rzecz ma problem to zaraz może inna.

сделано в сарае


Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #12 dnia: 10-02-2016, 22:17:57 »
Kontrolka informuje o włączonej lub nie poduszce pasażera.

Offline p.stradowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #13 dnia: 10-02-2016, 22:21:51 »
Co to znaczy włączonej? Jest jakiś włącznik/bezpiecznik poduszki pasażera?

Pozdrawiam
Paweł

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #14 dnia: 10-02-2016, 22:33:12 »
Są dwie obok siebie. Jedna świeci gdy poduszka jest aktywna, druga gdy jest wyłączona. Wyłącznik jest z boku deski widoczny po otwarciu drzwi pasażera.


 

Beesafe.pl