Autor Wątek: Kupuję Priusa  (Przeczytany 446731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1005 dnia: 26-09-2018, 09:26:19 »
Bądź obiektywny i dodaj, że niektórzy poparli to jako jedną z kilku opcji zakupu:

Trudno jest być obiektywnym we własnej sprawie. Kupno auta to sprawa emocjonalna dla kogoś, kto nie jest handlarzem. Również poświęcanie swojego czasu na forum wpływa na emocje. Dlatego nie marzę nawet, żeby być tutaj obiektywnym. Obiektywnym może być ktoś, kro nie jest w sprawę zaangażowany.

Rzeczywiście było kilka głosów, które nazwałbym normalną reakcją. Ot, ktoś kupił auto, jest zadowolony, przyjmuję to do wiadomości i idę dalej. Był nawet pozytywny post pana taksówkarza, który skorzystał z usług tej samej firmy. Siłą rzeczy zwróciłem jednak większą uwagę na reakcje, które w moim (subiektywnym) odczuciu były głęboko zaburzone.

Po co w ogóle tutaj pisałem o moim zakupie? Żeby pochwalić się jaki jestem cwany? Może, ale czy ma sens się chwalić pod jakimś dziwacznym anonimowym nickiem w stylu "KilgoireT". Czy ja jestem tutaj w ogóle rozpoznawalnym człowiekiem? Raczej nie. W moim (subiektywnym) odczuciu napisałem posta, żeby wskazać jedną z możliwości uczciwego kupna  auta w Polsce. Dlatego zamieściłem masę rzeczowych i obiektywnych informacji.

Przed zakupem Priusa przeczytałem właśnie ten wątek - "Kupuję Priusa" od dechy do dechy. Dzięki niemu zdecydowałem, że kupię auto za granicą i skorzystam z pomocy pośrednika. Później postanowiłem się jakoś odwdzięczyć, bo korzystałem i korzystam z treści Toyota Forum. Wiem, gdzie żyję, ale reakcja mnie rzeczywiście zaskoczyła. Tylko tyle.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1006 dnia: 26-09-2018, 17:58:38 »
W moim (subiektywnym) odczuciu napisałem posta, żeby wskazać jedną z możliwości uczciwego kupna  auta w Polsce.

No i dobrze, niech tak zostanie, nie roztrząsajmy.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline jaroWM

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1007 dnia: 27-09-2018, 10:39:42 »
3. https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-led-kamera-cofania-zamiana-lift-ID6B7Nmv.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
Ten egzemplarz odbudowany po częściowym spaleniu, może i jakimś dzwonie. Widać ordynarne zacieki lakieru, krzywo spasowane elementy nadwozia, pod maską coś lekko cykało/terkotało od strony inwertera, na przejażdżce ściągało go delikatnie na prawo nawet na niskich prędkościach koło 70kmh. To żenada wołać ponad 40tysi za tak tandetnie naprawiony samochód.


W drodzie powrotnej z oględzin numeru 3 zadzwoniłem pod Piłę i tam był słabiej wyposażony Priusik, bez skór, bez kamery... Ale za to nienaganny stan. Jeżeli malowany to ładnie, wszystkie elemnty spasowane ładnie, spod samochoduy bez grama rdzy. Rocznik 2011, grudzień, 170tysi przejechane. Właściciel chyba koło roku w Polsce jeździł, starał się serwisować w ASO (testy hybrydy, baterii, zmiany oleju...) Hiszpańskie fakturki z niedawnej zmiany baterii, czyszczenia EGR... Cóż, zakupiłem Toyke

Niestety radość długo nie trwała. Już następnego dnia zaczęły się problemy.

ad 3. czyli kolejny raz potwierdza się, że co z Francji, to po dzwonie. dzwon nie przekreśla auta pod warunkiem, że wiadomo jaki to dzwon i jak i gdzie został naprawiony. sądząc po opinii, to w stodole najtańszym kosztem.

w zeszłoroczną majówkę wybrałem się do Piły oglądać 2 Priusy. Pojechałem pociągiem i pociągiem wróciłem... wlkp to zagłębie handlarzy, nawet taksówkarz mówił, żeby dać na luz z szukaniem w okolicy i zlecić komuś z Niemiec sprowadzić (jak on zrobił) lub samemu ściągnąć, jak ktoś może i umie.

oględziny auta rozpoczyna się od pozyskania nr VIN, aby sprawdzić przynajmniej historię akcji przywoławczych i gwarancji - jak auto z zagranicy. ASO Toyota nie robi z tym większych problemów - wystarczy pisemne oświadczenie obecnego właściciela pojazdu (jeśli sprawdzamy na odległość). jeśli pasuje nam historia i pokrywa się z przebiegiem najlepiej dać auto do ASO na test układu hubrydowego z baterią (200 zł) w ASO (dalsze 400 zł) lub gdzieś indziej przez kogoś kumatego za "flaszkę" należy sprawdzić auto miernikiem grubości lakieru - najlepiej takim, który bada stal i alu - Priusy mają maskę alu i ogólnie pod kątem mechanicznym. jak się ma wydać 40 000 zł, to te kilka stówek może nam zaoszczędzić nerwów i pieniędzy. jak nam wyjdą jakieś "akceptowalne kwiatki", to jest argument do zbicia ceny.

Offline coolbas

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1008 dnia: 30-09-2018, 12:41:31 »
Hej Panowie czy możecie coś powiedzieć odnośnie tej sztuki?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-warszawa-60-500km-ID6BiE5D.html

Ktoś może był widział, oglądał?

Pozdrawiam.

Offline Zywik

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1009 dnia: 01-10-2018, 21:51:11 »
Cześć

A ja mam pytanie odnośnie tego modelu https://www.olx.pl/oferta/toyota-prius-1-5hsd-prestige-gwarancja-oferta-dealera-CID5-IDn6EEo.html który już dłuższy czas wisi w ogłoszeniu.

Czy ktoś się interesował tym egzemplarzem?

CZUWAJ

Offline maro429

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1010 dnia: 08-10-2018, 23:05:22 »
Zastanawiam się nad wyjazdem do Holandii po Priusa.Są firmy które takie wyjazdy organizują. Kupował ktoś w ten sposób?
Ogłoszenie jednej z nich:
https://gratka.pl/motoryzacja/toyota-prius-iii/ob/6543931
Korzystał ktoś z usług tej firmy?

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1011 dnia: 09-10-2018, 15:44:33 »
Był niedawno wątek o zakupie przez firmę sciągającą na zamówienie. Generalnie większość raczej nabywa samodzielnie.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline szymonk1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1012 dnia: 10-10-2018, 08:05:07 »
wygląda to sensownie, szczególnie w opcji, że wyjeżdża się z firmą po zakup auta. Po 1. widzi się na miejscu co się kupuje, po 2. nie płaci się kasy za samochód przed otrzymaniem auta, tak jak w innej firmie opisywanej tutaj wcześniej. Z tego co wyczytałem na ich stronie koszt to 1000 zł netto, więc jeszcze nie tak źle przy kupnie auta za np. 10 000 euro.

Poszukaj opinii o tej firmie na jakiś forach.

albo skrzyknąć się jeszcze z innym forumowiczem chętnym do wyjazdu po auto i jechać razem. Razem zawsze raźniej.
« Ostatnia zmiana: 10-10-2018, 09:41:29 wysłana przez fazibazi »

Offline maro429

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1013 dnia: 10-10-2018, 11:19:57 »
Rozmawiałem już z właścicielem,gada całkiem do rzeczy.Wstępnie ma mi przesłać kilkanaście propozycji w moim przedziale cenowym.Wybieramy z tego 5 aut i w czasie wyjazdu wszystkie oglądamy.Oferuje pomoc przy ocenie technicznej,negocjacje ceny i załatwienie formalności.Ceny całego wyjazdu jeszcze nie znam.

Offline piro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1014 dnia: 10-10-2018, 13:47:32 »
Już wcześniej opisywałem jak kupiłem Priusa w Holandii. Jak każdy chciałem kupić tanio i dobrze  :grin:
Dlatego zrezygnowałem z wszelkich pośredników, ale za to wybrałem zakup w salonie Toyoty/Lexusa samochodu używanego. Kwestia odpowiedniego zaplanowania logistycznego  <taniec>
Ogólnie koszty wyprawy:
  • 280 zł przelot do Eindhoven (koszt wyjazdu samochodem podobny ale znacznie dłuższy) - zdarzają się bilety <100 zł
  • 318 zł nocleg w hotelu (2 noce)
  • 178 zł bilety komunikacji miejskiej + pociągi
  • 624 zł tablice eksportowe + ubezpieczenie
  • 588 zł paliwo na powrót.

Offline wind7

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1015 dnia: 19-10-2018, 08:52:44 »
Witam, znalazłem takiego Priusa:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-bezwypadkowy-serwisowany-ID6BsJLL.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Minus tego taki, że auto stoi w komisie, więc pewnie pracowało na taksówce we Włoszech. Dziś pojadę obejrzeć, jestem tylko ciekaw dlaczego dach jest w kolorze czarnym? Czy wychodziły wersje z czarnym dachem?
Pozdrawiam.

Offline internista

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1016 dnia: 19-10-2018, 10:37:31 »
Jeśli ktoś czekał na info jak moja sytuacja się rozwinęła...

W skrócie dla przypomnienia.
Zakupiony Prius 2011 rok 170kkm. Na dzień dobry ujawnia się uszkodzona uszczelka pod głowicą. Przy wstawianiu do serwisu ujawnia się cofnięty licznik. Realny przebieg między 270 a 300kkm.

Sprzedawca wziął na siebie naprawę uszczelki w ASO, kosztowało to 3400zł. Negocjując warunki zwrotu auta z tytułu przebiegu, niestety nie udało się to (miałem na umowie 5000 mniej, sprzedawca stawił opór, że odda tylko to co na umowie). W drodze dłuższych negocjacji, na szczęście nie były agresywne, udało się wynegocjować polubowne obniżenie ceny za auto wg wyceny z aplikacji INFO-EXPERT-INFO-AUTO. Wycena katalogowa przebiegu 170kkm minus 270kkm = 5250, w drodze polubownego załatwienia zeszło na równe 5000zł. Sumarycznie auto kosztowało 30000 zł.

Na dzień dzisiejszy autko śmiga, wszystko w pełni sprawne ;). Z uzyskanej refundacji zastanawiam się czy nie sfinansować założenia jeszcze gazu, niech jazda będzie jeszcze tańsza, ewentualnie poczekać jeszcze trochę aby za bardzo gwarancji ASO na uszczelkę nie stracić.


Chciałem w ASO jeszcze zmianę oleju zrobić, ale to już fachowcy ponoć zdecydowali aby nie zmieniać. Ocenili, że olej nie jest mocno zużyty, sama Toyota nie zaleca wymiany, a jak do tej pory nie był wymieniany, to lepiej go już nie zmieniać, bo po tym jest ryzyko, że skrzynia zacznie wyć. Gdyby był regularnie wymieniany to jak najbardziej zmieniać, ale tutaj...

Z historii serwisowej w Hiszpanii to auto miało wymieniany inwerter przy przebiegu 140kkm, była też wymieniana bateria 12v i poprawiana elektronika baterii hybrydowej, chyba się grzało mocno. A przy przebiegu 270kkm górna część pompy paliwa.

Pozdrawiam
Andrzej
« Ostatnia zmiana: 19-10-2018, 10:40:48 wysłana przez internista »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1017 dnia: 19-10-2018, 19:00:11 »
poprawiana elektronika baterii hybrydowej,

Na to była akcja serwisowa.

Pisząc o oleju domyślam się ze chodzi o CVT bo nie napisałeś?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2018, 19:02:46 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Maher

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 124
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1018 dnia: 19-10-2018, 20:41:06 »
W prius2 wersje wyposażenia najszybciej jak można sprawdzić - po kierownicy multimedialnej (zestaw głośnomówiący - bluetooth)?

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1019 dnia: 20-10-2018, 19:34:32 »
W prius2 wersje wyposażenia najszybciej jak można sprawdzić - po kierownicy multimedialnej (zestaw głośnomówiący - bluetooth)?

tak, i po ilości przycisków wokół ekranu.
Prius 2


 

Beesafe.pl