Autor Wątek: Kupuję Priusa  (Przeczytany 446858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iglaROW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1050 dnia: 14-11-2018, 17:01:47 »
iglaROW dzięki, pytałem troszkę o coś innego, ale doceniam każdą z obserwacji.

mogę wiedzieć jak wywnioskowałeś skręcony na 100% licznik i to nie mało?

Bo bezwypadkowy egzemplarz z takim przebiegiem byłby droższy o jakieś 10 tys.

Nie zwróciłem uwagi tylko na to, że ostatni to cena netto. Osobiście sprawdziłbym trzeci i czwarty, zaczynając od VINu, jak piszę przedmówca

Offline śmiały

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1051 dnia: 17-11-2018, 23:43:17 »
Witajcie. Planuję zakup pierwszej hybrydy, a ponieważ jest to grunt zupełnie mi nie znany, mam do Was szanowni forumowicze pytanie. Czy zaprezentowany poniżej test jest wystarczający by stwierdzić ewentualną usterkę baterii trakcyjnej? Czy jednak trzeba się zagłębiać w szersze dane i oceniać poszczególne parametry?
https://www.youtube.com/watch?v=Vu0D-ImqMgo&t=1s
« Ostatnia zmiana: 18-11-2018, 00:09:13 wysłana przez śmiały »

Offline śmiały

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1052 dnia: 23-11-2018, 18:11:43 »
Planuję jutro podjechać i obejrzeć tego białaska:
https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201806147494144?onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&maximum-mileage=60000&price-to=9500&price-from=7000&postcode=hx39ea&radius=1500&advertising-location=at_cars&make=TOYOTA&sort=sponsored&model=PRIUS&page=2

Od 2-go maja stoi u dilera, czy 7 m-cy bezczynnośći mogło mieć desktrukcyjny wpływ na baterię?

I jeszcze jeden kwiatek, sprawdziłem MOT history ( przeglądy) i w ciągu 3 miesięcy nakręcił 90 tyś mil <zalamka>...najprawdopodobniej został zrobiony MOT innego auta a przez pomyłkę wpisano numer tej toyoty:
https://cartaxcheck.co.uk/free-car-check/history-report/?transaction=LP-1542989183

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1053 dnia: 23-11-2018, 20:03:30 »
Ciezko powiedziec cos ze zdjec, dziwnie wytatre/brudne przyciski na radiu i wgniecione tylne drzwi od strony kierowcy. Jest kamerka, asystent parkowania, head-up display wiec fajnie, ale cos mi smierdzi ten przebieg.

Z tego co kumam to 23 Mar 2018 zrobilo sie -90934 mil a 02 May 2018 samochod zmienil wlasciciela i teraz ma  ok 48,000 mil?  Mi to taczej wyglada nie na 48,000 mil tylko 148,000 mil. Sam mam Priusa z 2010 ok 64,000 mil i moje wnetrze wyglada dwa razy lepiej.

Jak masz blisko to jedz zobacz. Przy okazji zrob fotke nr VIN i bedzie mozna wszystko sprawdzic. Jesli nikt z forum nie pomoze w sprawdzeniu przebiegu po VIN daj znac na PM.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2018, 20:10:36 wysłana przez priusowner »

Offline śmiały

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1054 dnia: 23-11-2018, 20:40:53 »
Rozmawiałem z DVLA i w/g nich jest to pomyłka, ale by skasować ten wpis potrzebny jest dodatkowy dokument potwierdzający brzebieg, którego  zapewne poprzedni właściciel nie posiada. Faktycznie, przyjrzałem się radiu i kiepsko to wygląda...jak na ten "aktualny" przebieg. Chyba odpuszczę. Dzięki priusowner.

Offline śmiały

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1055 dnia: 27-11-2018, 21:56:28 »
Koledzy, duża prośba, czy moglibyście mnie ukierukować? Moje wątpliwości odnośnie zakupu rosną wprost proporcjonalnie do ilości czytanych artykułów o hybrydzie. Otóż, czy hybryda (Prius) ma sens w moim przypadku:
-jazda miasto 95%
-odcinki bardzo krótkie (3-5 mil), 10 minut jazdy i wyłączenie (poniedziałek-piątek), jedynie w weekendy możliwe dłuższe przejazdy

Czy w takim trybie pracy szybciej "zajeżdżę" baterię HV?
Budżet pozwala na 3 generację, rocznik 2009-2011, przebieg w granicach 50k mil.
Myślałem również o czystej benzynie - Verso 1,8
Dziekuję.


Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1056 dnia: 28-11-2018, 16:13:57 »
Sens kupna Priusa to temat rzeka i każdy inaczej tą rzeką popłynie. Zależy, na czym CI zależy. Wygoda, oszczędność, bezawaryjność, łatwość jazdy, nowatorstwo, prestiż (lub jego brak)?

Taksówkarze chwalą Priusa chociaż jeżdżą na krótkich dystansach. Trzeba jednak pamiętać, że dla taksówkarza każdy kilometr oznacza zarobek, od którego może odjąć koszt. Dla zwykłego użytkownika jazda autem jest tylko kosztem. Prius nie jest autem tanim.

Na pewno przy krótkich jazdach im mniejszy silnik tym szybciej osiągnie optymalne temperatury. To stawia Priusa gdzieś pośrodku. Na pewno rozgrzewa się szybciej od diesla. EGRy jednak potrafią się ludziom zatykać i tu i tu.

Jeśli chodzi baterię, to trudno powiedzieć. Na pewno żywotność baterii zależy od strefy klimatycznej. Podobno taksówkarz z Wiednia zrobił na jednej milion kilometrów. Być może częstsze użycie auta jest dla niej zdrowsze. Nie mam pojęcia. Za parę lat się dowiem, bo ja jeżdżę z reguły rzadko i daleko. Zobaczymy. Jedno jest pewne, Prius mnie uspokaja. Odkąd go mam, odzyskałem radość z jazdy. To auto nie z tej ziemi.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2018, 20:10:24 wysłana przez fazibazi »

Offline priusowner

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1057 dnia: 28-11-2018, 19:20:28 »
Ja do roboty mam 8mil i podczas takiej drogi jestem w stanie osiagnac normalna temp pracy.
W polowie drogi zaczynam odzyskiwac stracona energie na ogrzanie + dojezdzajac do domu mam 3/4 naladowania baterii.
Spalanie na takim odcinku mam ok 5 litra na 100km (latem schodzilem ponizej 5). Dodam, ze jezdze dosc dynamicznie bo woze dziecko do przedszkola, a potem lece do pracy.

Krotkie wyjazdy do sklepu 3-5 mil odbijaja sie negatywnie na spalaniu bo jak juz sie wszystko rozgrzeje to jestem na miejscu i ciezko jest odzyskac stracona energie. Spalanie skacze mi wtedy do 5,5l co i tak przy mojej jezdzie uwazam za dobry wynik.

Wczesniej do roboty jezdzilem Corsa C 2007 1,2 i palila mi 7l na 100km. Fakt, ze jezdzac corsa gaz szedl dosc czesto w podloge, nie przywiazywalem tak bardzo uwagi do eco drivingu. Teraz tak sobie mysle, ze pewnie corsa spalala by 6l jak bym tak nie palowal. Tak czy siak w moim odczucicu prius wychodzi lepiej niz corsa z silnikiem 1,2.

Dodam tylko, ze na krotkich odcinkach w letnich temp prius radzil sobie naprawde dobrze. Dopiero jak spadla temp widac wieksze zapotrzebowanie na benzyne, ale w moim wypadku to jakies 0,5l na 100km (benzyna lub diesel bedzie mial ten sam problem). Tak sie akurat sklada ze mam raport z HA 5,22km przejechane przy 4 stopniach na zewnatrz (droga do sklepu) i wyszlo 5,3l. Dodam tylko ze samochod stal ok 40min przed ta jazna wiec moze nie byl taki w 100% zimny:


skpel" border="0

Krotkie odcinki beda tak samo dzialac na kazdy silnik, ale czy lepiej poradzi sobie benyzna niz hybryda? Moim zdaniem nie, pisze to na podstawie mojego porownania corsa/prius.

Nie wydaje mi sie, ze jezdzac krotkie odcinki zajedziesz baterie HV. Zeby rozladowac baterie do zalaczenia spaliny robisz powiedzmy 3km na EV jak bateria jest full.

Ladowanie zapewni Ci spalina jak bediesz startowac na zimnym + energia z hamowania wiec w sumie bateria bedzie w ciaglej eksploatacji ( bedziesz jezdzil codzinnie). Baterie HV zabija wysoka temp, a tego u Ciebie raczej nie bedzie.

Gdzies wyczytalem fajne stwierdzenie odnoscie zywotnosci baterii HV. Zywotnosc baterri HV mozna okreslic tak samo latwo jak latwo okreslic ile zyje czlowiek. 
« Ostatnia zmiana: 28-11-2018, 19:39:25 wysłana przez priusowner »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1058 dnia: 28-11-2018, 20:15:52 »
odcinki bardzo krótkie (3-5 mil), 10 minut jazdy i wyłączenie

W/g mnie, nie ma sensu. Kup sobie małą, uturbiona benzynę. Z hybrydy będziesz miał tylko korzyść w postaci automatu i dobrego samopoczucia. Palić będzie niewiele mniej albo tyle co ta benzyna z turbinką. O baterię w tym wypadku bym się nie martwił ale o ilość zimnych startów spaliny, drenaż na starcie i potem ładowanie na światłach...... i juz jesteś pod pracą i wyłączasz.....itp. Weź sobie z wypożyczalni hybrydę na parę dni i wybadaj.

Dodam tylko ze samochod stal ok 40min przed ta jazna wiec moze nie byl taki w 100% zimny:

Mi się parę tras z HA zapisało, poprzeglądam to wrzucę ale, chcąc mieć chociaż 16 st.C w kabinie na "auto" to, bez webasto, na odcinku 10 km, w mieście, auto jest od końca października do końca kwietnia (średnio) zwykle niedogrzane.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2018, 20:18:59 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Arturas22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1059 dnia: 28-11-2018, 22:34:42 »
Tak jak pisał Priusowner ja tez mam  okolo 3 mil do pracy i spalanie 6-6,5 litra w obecnych warunkach atmosferycznych jak wyjade w dłuższą traske to spalanie spada do 4,7- 5 litrow na 100km.Ja juz sie nie przsiąde w inne auto tylko hybrydy.Komfort cisza i skrzynia cvt najbardziej wygodna skrzynia(bez znaczenia ze jak to mówią wyje)bezawaryjnosc.Bierz prusaka.

Offline śmiały

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1060 dnia: 28-11-2018, 22:41:43 »
Dziękuję Wam za uwagi i spostrzeżenia...ach dwie dusze we mnie - w rozprzęgu i zamęcie...Mam nad czym dumać, może sen przyniesie jakieś rozwiązanie.  :good:

Offline tolo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1061 dnia: 29-11-2018, 07:56:30 »
Witam wszystkich

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-1-5-hybryd-78km-autom-klimatr-tempom-jbl-keyless-oplacony-gwarancja-ID6BrBSi.html

czy możecie zerknąć i napisać swoją opinię ? warty swojej ceny ?
w sobotę jadę oglądać ,oględziny szczelin karoserii,opony ,szyby ,wnętrze , poziom oleju,jazda próbna (czy jeszcze na coś zwrócić uwagę ? )
jeśli będzie ok,śmigam do serwisu na przegląd przed zakupowy (350 zł) + sprawdzenie klimatyzacji(dopłata),

pozdrawiam

Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1062 dnia: 29-11-2018, 08:28:19 »
a czy tam gdzie mieszkasz będziesz mieć korzyści z posiadania Hybrydy ?
niższe podatki , ubezpieczenie , itd... ?


Offline jaronx

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1063 dnia: 29-11-2018, 08:32:08 »
Witam wszystkich

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-1-5-hybryd-78km-autom-klimatr-tempom-jbl-keyless-oplacony-gwarancja-ID6BrBSi.html

czy możecie zerknąć i napisać swoją opinię ? warty swojej ceny ?
w sobotę jadę oglądać ,oględziny szczelin karoserii,opony ,szyby ,wnętrze , poziom oleju,jazda próbna (czy jeszcze na coś zwrócić uwagę ? )
jeśli będzie ok,śmigam do serwisu na przegląd przed zakupowy (350 zł) + sprawdzenie klimatyzacji(dopłata),

pozdrawiam
Sprawdź układ hybrydowy koszt a ASO 200 PLN a to jest najważniejsze w tym samochodzie.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Offline śmiały

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1064 dnia: 29-11-2018, 09:08:49 »
Cytat: zbyl31
link=topic=37811.msg622208#msg622208 date=1543476499
a czy tam gdzie mieszkasz będziesz mieć korzyści z posiadania Hybrydy ?
niższe podatki , ubezpieczenie , itd... ?

Prius III Generacji jest w 15 grupie ubezpieczenia a road tax wynosi 0, dla porównania, obecnie jeżdżę Hondą Civic VIII, R18A2, grupa ubezpieczenia 21 (drożej) a road tax 200 funtów rocznie. Jakiś tam ukłon w stronę hybrydy jest.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2018, 09:29:35 wysłana przez śmiały »


 

Beesafe.pl