Autor Wątek: Kupuję Priusa  (Przeczytany 446078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _wa_

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1125 dnia: 11-01-2019, 09:33:13 »
Geometria ok? Ważniejszy jest stan HSD i czy był serwis na czas i to co trzeba. Blachę prędzej czy później ruda nam zje 

Generalnie serwis Toyoty stwierdził, że auto jest sprawne i że nie ma zastrzeżeń. Na wydrukach wszystko na zielono. Test HSD pozytywny. Co do serwisu na czas, to tutaj z tych dokumentów, które widziałem wynika, że autko serwis odwiedzało, ale nie do końca wiadomo, co było robione. Szczegółowej historii nie udało mi się sprawdzić. W serwisie Toyoty chyba nie umieli tego zobaczyć... No ale skoro technicznie samochód jest bez zastrzeżeń, to chyba będzie mój  :-)

Offline Andres

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1126 dnia: 11-01-2019, 14:48:02 »
Witam,
wkrótce będę oglądać dwa poniższe egzemplarze Priusa II w Portugalii, gdzie teraz przebywam. Będę wdzięczny za ewentualne opinie odnośnie do fotek. Oba wg sprzedających z pełną historią w Toyocie i sprzedający gotowi na wizytę w ASO przed zakupem. VIN-ów na razie nie mam. Aaa... nie zdziwcie się cenami. Tutaj samochody są sporo droższe.
1. https://www.custojusto.pt/braganca/ligeiros-passageiros/toyota-prius-1-5-hybrido-c-novo-28117496
2. https://www.custojusto.pt/setubal/ligeiros-passageiros/toyota-prius-hibrido--28132761
andrzej



Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1127 dnia: 11-01-2019, 18:15:47 »
Potrugalia, Europa co prawda, ale ciepły kraj. Zwrócił bym uwagę na stan baterii HV. Reszta to tak jak wszędzie. Sam jestem ciekawy ale pewnie test w ASO przejdą oba :o
« Ostatnia zmiana: 11-01-2019, 23:47:16 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Andres

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1128 dnia: 11-01-2019, 23:12:03 »
JTDKB2OU803363081 - ma ktoś możliwość obadać ten VIN? W poniedziałek będę oglądał. To ten pierwszy z podanych wyżej.

Fazibazi, dzięki. Mam już potwierdzony test baterii sprzed 3 miesięcy oraz wpisy z książki - do 2016 wszystko po Bożemu w ASO.

Offline deusz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1129 dnia: 15-01-2019, 11:09:47 »
Chciałem kupić Priusa II generacji. Prześledziłem więc cały wątek i doszedłem do wniosku, że jest to chyba obecnie prawie niemożliwe (mówię o uczciwym egzemplarzu z udokumentowaną historią). Przeglądając serwisy aukcyjne zauważyłem taką ofertę:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-ID6BCFqT.html#c8c6dcbfcc

Co o niej myślcie? Przebieg wydaje się porażająco niski jak na auto z 2003 roku.

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1130 dnia: 15-01-2019, 12:12:22 »
Akurat niski przebieg (zakładamy, że jest autentyczny) w Priusach niekoniecznie jest zaletą. Samochód zdecydowanie więcej stał niż jeździł - to nie służy żadnemu autu. Zwłaszcza hybrydy nie lubią bezczynności. Może ten egzemplarz rzeczywiście służył na niedzielne dojazdy do kościoła, ale to wcale nie powód do zadowolenia... Rocznie średnio auto robiło 3500 km. Ktoś kupił samochód za prawie 30.000 euro, żeby robić 3500 km rocznie? Dziwne, ale też nie niemożliwe... Na plus: historia, serwisowanie, bezwypadkowość. Rozumiem, że ASO zrobiła test baterii i wynik ok? Cena dość słona, ale za zalety trzeba zapłacić...
W Priusach przebiegów nie trzeba się bać. Mój P2 ma 300.000 km i holenderskie badanie techniczne właśnie przeszedł z marszu, bez żadnych przygotowań. Ważniejsze od przebiegu są: bezwypadkowość oraz serwisowanie, co akurat ten egzemplarz, o którym mowa, ma. W sumie warto się nad nim zastanowić...
« Ostatnia zmiana: 15-01-2019, 12:17:26 wysłana przez joy »

Offline ghost2255

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 376
  • Samochód:: Yaris IV
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1131 dnia: 15-01-2019, 15:24:34 »
Dla mnie cena kosmos za 2003r.
Sporo mniej dałem za 2008r. i gdybym dzisiaj sprzedawał, to też wystawiłbym taniej od 26000zł

Bezwypadkowość-OK, ale moim zdaniem nie ma co się spuszczać nad tym, aby dokładnie każdy element miał fabryczna powłokę lakierniczą. Jak nie było nic poważnego, a dwie, trzy obcierki parkingowe, to może być malowane 3/4 auta, a wypadku nie bylo. I takiego auta nie ma co skreślać.
Jak podłoga, podłużnice itd. proste to można się zainteresować.
Ważny w P2 jest stan podwozia-jest slabo zabezpieczone przed korozją i trzeba obejrzeć czy od spodu jest pod tym kątem czysto.
Stan baterii warto sprawdzić, bo to jedyne chyba, co może wygenerować istotne koszty.
Pobieznie można sprawdzić nawet bez testera obserwując w czasie jazdu wskazania ekranu z przepływem energii i stanem naładowania, ale to trzeba mieć punkt odniesienia, czyli wiedzieć co pokazuje w sprawnym aucie z dobrą baterią.

Ponadto jak napisano wcześniej: nie bać się przebiegu, sprawdzic jak każde auto i na pewno jest już z czego wybierać, bo nawet u nas w PL pojawiło się ostatnio dużo ogłoszeń

Offline deusz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1132 dnia: 16-01-2019, 19:28:18 »
W ramach ciekawostki, jeśli chodzi o tego Priusa, co wczoraj wstawiłem to został on dziś sprzedany za... 28500 zł. Byłem szóstym w kolejce chętnym i właściciel podbił jeszcze cenę z ogłoszenia o 2 tys. w górę, a i tak od razu znalazł się chętny.  :o

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1133 dnia: 16-01-2019, 19:48:26 »
Hahaha, pięknie  :song:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1134 dnia: 16-01-2019, 21:55:04 »
Znaczy hybrydy idą w górę... zależy po co ktoś kupił. Jeśli dla kobiety,żeby sobie pojeździła kilka lat eko hybrydo autem to kumam. Ale jeśli ktoś dla siebie bo potrzebuje auta, to.... objawi się na naszym forum...

Offline jaroWM

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1135 dnia: 17-01-2019, 08:45:11 »
czyli Prius jak wino - im starszy, tym droższy.

ja poszukiwania Priusa zacząłem w 2017 roku i wtedy trafiłem na ogłoszenie P2 z 2005 salon PL roku za 17 500 zł za 12-letnie auto.  po 2 dniach ktoś go kupił. sprowadzane były w podobnej cenie. w międzyczasie taksówkarze przekonali się do auta, powstały serwisy baterii i ceny poszły w górę...

Offline iglaROW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1136 dnia: 17-01-2019, 17:12:04 »
Uwaga na VIN: JTDKARFU5H3040024

Ogłoszenie https://allegro.pl/ogloszenie/toyota-prius-hybryda-fabrycznie-nowa-7771968603

Auto po powodzi.

Offline blooqkazoo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1137 dnia: 25-01-2019, 11:08:50 »
Hej, co sądzicie o tym egzemplarzu?
VIN: JTDKN36U905153713
Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-tyota-prius-prestige-ID6BCOiR.html

Offline Radut

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1138 dnia: 02-02-2019, 18:03:31 »
Witam wszystkich!!  :-)

I ja zacząłem powoli się rozglądać za Priusem dla siebie. Po rozeznaniu tematu, technikaliów i cen uznałem że najlepszym wyborem dla mnie będzie na chwilę obecną P2 z ostatnich lat produkcji. Ciśnienia ogromnego nie ma, bo moja Astra rocznik '95 ma się jeszcze całkiem nieźle, ale uważnie obserwuję oferty i w razie dobrej okazji jestem gotów na zakup. Wiem już z lektury forum że łatwo nie jest i nie warto się napalać tylko na chłodno wszystko sprawdzić.

Wczoraj na OLX wskoczyła taka oferta:
https://www.olx.pl/oferta/toyota-prius-2008r-1-5-hybryd-klima-1-wlasciciel-prywatne-CID5-IDyrZkf.html

Cenowo całkiem nieźle i byłbym skłonny podjechać ode mnie z Lublina do Rzeszowa (najlepiej w towarzystwie kogoś obeznanego) ale może już ktoś z Was natknął się na ten egzemplarz, lub forumowi rozgryzacze zauważą coś, na co warto tu zwrócić uwagę?  :cheesy:

Pozdrawiam

Offline PriusPrime

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1139 dnia: 02-02-2019, 22:25:34 »
Sprowadzony. Komis. Dałbym sobie spokój.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl