Autor Wątek: Kupuję Priusa  (Przeczytany 446796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1410 dnia: 20-10-2019, 15:20:10 »
co mam do zrobienia w tym samochodzie

Raczej co było zrobione jeżeli będą mieli dostęp do zagranicznych baz w co wątpię. Zobaczą ewentualnie naprawy gwarancyjne, może akcje serwisowe....spróbuj.
Przy przebiegu ponad 240 tys km z 2014 roku to raczej kompletny przegląd:
1. Na pewno wymiana oleju w skrzyni biegów?
2. Wentylator baterii?
3. Czyszczenie kolektora dolotowego
4. Wymiana świec
5. Zawór EGR z chłodniczką wymiana
6. WYmiana PCV
7. Na pewno olej w silniku
Coś jeszcze? :)
Ciekawe czy w ASO zamknę się w 3k? :o

Offline jaroWM

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1411 dnia: 06-11-2019, 08:15:59 »
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-pilne-okazja-stan-idealny-serwis-tylko-w-aso-ID6CDfBe.html?

tu moim zdaniem ciekawa oferta z Krakowa - tylko test baterii zrobić oraz ogólną diagnostykę i brać

Offline Kuba12345

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1412 dnia: 11-11-2019, 18:58:59 »
Witam można sobie sprowadzić z Norwegii czasami trafiają się okazje za nieduże pieniądze
https://www.finn.no/136351572

Offline pesti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1413 dnia: 16-11-2019, 00:05:23 »
Witam Wszystkich
Wkrótce będę zmieniać samochód na mniejszego smoka z gatunku rodzinnych i chyba nic innego niż hybryda nie ma sensu. I tak sobie rozmyślam pomiędzy Priusem III a Aurisem II, wiele rzeczy już wiem, ale chciałem szybko zapytać o coś, co trudniej w internecie znaleźć:

1. Czy trzeba bać się dużych przebiegów w Priusie III? (160k-200k km przy roczniku 2011-13) - Kiedyś przeczytałem, że silnik (jak i samochód) średnio do 400,000 km jest zwykle bezawaryjny, oczywiście mam na myśli serwisowane egzemplarze. Czy to prawda?
2. Jak (ale tak naprawdę) jest z prowadzeniem, najlepiej w porównaniu do Aurisa lub do innych aut? Nie oczekuję specjalnych doznań, zresztą jadąc 120km/h Aurisem czułem się jakbym był pasażerem.
3. Czemu miałbym woleć Priusa III od Aurisa II? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Offline GregPL

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1414 dnia: 17-11-2019, 23:24:50 »
Witam Wszystkich
Wkrótce będę zmieniać samochód na mniejszego smoka z gatunku rodzinnych i chyba nic innego niż hybryda nie ma sensu. I tak sobie rozmyślam pomiędzy Priusem III a Aurisem II, wiele rzeczy już wiem, ale chciałem szybko zapytać o coś, co trudniej w internecie znaleźć:

1. Czy trzeba bać się dużych przebiegów w Priusie III? (160k-200k km przy roczniku 2011-13) - Kiedyś przeczytałem, że silnik (jak i samochód) średnio do 400,000 km jest zwykle bezawaryjny, oczywiście mam na myśli serwisowane egzemplarze. Czy to prawda?
2. Jak (ale tak naprawdę) jest z prowadzeniem, najlepiej w porównaniu do Aurisa lub do innych aut? Nie oczekuję specjalnych doznań, zresztą jadąc 120km/h Aurisem czułem się jakbym był pasażerem.
3. Czemu miałbym woleć Priusa III od Aurisa II? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi!

ad.1
o ile przebieg jest autentyczny, to ja bym się nie bał

ad.2
Priusem III jeździło mi się super - jak przyklejony. Prius Plus trochę "mniej sportowo" się prowadzi ;)

ad.3
Bo jest większy (przestronniejszy) i ładniejszy (w Aurisie jest zwyczajnie ciasno - zarówno z przodu jak i z tyłu). Poza tym Aurisów jest dużo na ulicach, a Priusów - nie (chyba, że nie lubisz się wyróżniać - wtedy ten argument odpada ;) )


Offline pesti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1415 dnia: 18-11-2019, 12:58:45 »

ad.1
o ile przebieg jest autentyczny, to ja bym się nie bał

ad.2
Priusem III jeździło mi się super - jak przyklejony. Prius Plus trochę "mniej sportowo" się prowadzi ;)

ad.3
Bo jest większy (przestronniejszy) i ładniejszy (w Aurisie jest zwyczajnie ciasno - zarówno z przodu jak i z tyłu). Poza tym Aurisów jest dużo na ulicach, a Priusów - nie (chyba, że nie lubisz się wyróżniać - wtedy ten argument odpada ;) )

Dzieki, dokladnie takich odpowiedzi oczekiwalem:)

Mieszkam w UK, wiec tu przekrecanie licznikow nie jest takie powszechne (aczkolwiek zdarza sie). Swobodny dostep do pelnej historii przegladow znacznie utrudnia walki.
W miedzyczasie praktycznie zdecydowalem sie wlasciwie na Priusa (Made in Japan, miejsce w srodku, fajniejszy wyglad i chyba jednak wieksza niezawodnosc). Jeszcze tylko nie wiem, czy bedzie to P3 jako glowne auto z przyzwoitym przebiegiem, czy po taniosci P2 jako dodatkowy 'miejski pizdzik' - 2008 z nalatanymi 300,000 km mozna tu za ?2000 dostac.

I takie pytanie: w jaki sposob mozna sprawdzic stan akumulatorow przy kupnie auta? Czy mozna normalnie z panelu sterowania, czy trzeba sie podlaczac jakims specjalnym terminalem przez OBD?

Offline Lesiu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Prius 4
Toyota Prius gen. 4 2017
Była Toyota Prius gen. 2 2008r.
Był Seat Ibiza 1.4 MPI 8v 2000r.

Offline mbauris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 452
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1417 dnia: 18-11-2019, 22:09:47 »
Priusem III jeździło mi się super - jak przyklejony.

Mam P3 potwierdzam, bo mam felgi 17, myślę że na 15 czy 16 już tak dobrze nie będzie

Offline lukasz19

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1418 dnia: 28-11-2019, 19:02:32 »
Cześć, mały tu ruch :), ale spróbuję szczęścia. Będę wdzięczny za pomoc.

Szukam Priusa 3 dla narzeczonej, budżet 45 tys. Wymagania: czujniki parkowania, kamerka, isofix z tyłu. Chciałbym auto bezwypadkowe/bezstłuczkowe, serwisowane, z pewnym przebiegiem. Wolałbym auto krajowe albo chociaż europejskie.

Mało jest ofert i mam już krótką listę po przeskanowaniu otomoto. Czy mogę poprosić o pomoc w ocenie ofert? Najchętniej usłyszę dlaczego nie ten :) Warto coś oglądać? czy czekać aż coś ciekawszego się pojawi?


Może ktoś z forumowiczów ma namiaru na pewną sztukę?

Czy może ktoś polecić kogoś do sprawdzenia auta?

Dzięki!
Pozdro

Offline GregPL

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1419 dnia: 03-12-2019, 19:53:25 »

ten trochę droższy ale do negocjacji - oferta wisi już miesiąc :) https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-niski-przebieg-nie-po-taxi-hybryda-lift-ID6CCIF1.html


nie podoba mi się niejednorodna kolorystyka konsoli środkowej (coś takiego nie wychodzi z fabryki ;) ). Poza tym jeśli to wersja z IPA (a to sugerują czujniki boczne z przodu), to to radio nie obsługuje tego systemu (co zresztą widać na zdjęciu, na którym jest widok z kamery cofania).
Kolejna sprawa, to "niezgodność" lamp przednich (LED'y) z konsolą (regulacja wysokości świateł nie występuje w autach z reflektorami LED'owymi, a zamiast tego powinien być przycisk od spryskiwaczy reflektorów).
Mocno podejrzany egzemplarz.

Pozostałe dwa (bo trzeci się już sprzedał ;) ) na pierwszy rzut oka wyglądają w miarę OK.
« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 19:59:00 wysłana przez GregPL »

Offline Krzysztof Piątek

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1420 dnia: 15-12-2019, 21:22:23 »
Witajcie! Jestem tu nowy, ponieważ postanowiliśmy z Małżonką (głównie z powodu powiększającej się rodziny) kupić Priusa+. Czy ktoś z Was wie coś na temat przeszłości tego samochodu: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-prius-ID6CHh6J.html#73812f01a8
Nie było by problemu z jego osobistą organoleptyczną weryfikacją, ale mam do właściciela dosyć daleko. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Offline GregPL

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1421 dnia: 16-12-2019, 20:32:57 »
2016       Rok produkcji

12.01.2016
Pierwsza rejestracja za granicą

22.01.2018
Pierwszy właściciel w Polsce
Właściciel: osoba fizyczna
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: mazowieckie

01.02.2018
Badanie techniczne (ważne do 01.02.2020)
Rodzaj badania: okresowe
Wynik badania: pozytywne
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 94 011 km

07.02.2018
Pierwsza rejestracja w Polsce

25.05.2019
Zmiana właściciela
Właściciel: osoba fizyczna
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: zachodniopomorskie

06.06.2019
Badanie techniczne
Rodzaj badania: dodatkowe

Wynik badania: pozytywne
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 105 485 km


Badanie dodatkowe - jedna z możliwych przyczyn to dzwon / naprawa powypadkowa :)
Trzeba dokładnie obejrzeć na żywo, bo z tych zdjęć nic nie wywnioskujesz.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2019, 04:13:26 wysłana przez fazibazi »

Offline jaroWM

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1422 dnia: 21-12-2019, 13:58:51 »
jeśli pierwsza rejestracja styczeń /luty 2016, a auto sprowadzone, to sprawdzić po nr. VIN w ASO rok produkcji, czy aby faktycznie 2015 nie jest?..

handlarze przy sprowadzaniu, gdy rok produkcji i rejestracji różnią się, to odmładzają auta.

Offline prusak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1423 dnia: 03-01-2020, 14:52:50 »
06.06.2019
Badanie techniczne
Rodzaj badania: dodatkowe
Wynik badania: pozytywne
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 105 485 km

Badanie dodatkowe robisz też gdy auto ma jeździć na TAXI lub przewóz osób

Offline dzemzmaslem

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kupuję Priusa
« Odpowiedź #1424 dnia: 05-01-2020, 10:02:59 »
Odnośnie wymiany PCV bardzo proszę odesłanie do jakiegoś wpisu. Szukałem nie mogę znaleźć. A chciałbym doczytać dokładnie


 

Beesafe.pl