Autor Wątek: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable  (Przeczytany 10564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzemzmaslem

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #30 dnia: 01-05-2018, 18:25:51 »
Podpinam się, wie ktoś gdzie jest taka kratka do czyszczenia do wylotu chłodzącego ??? Dziękuje

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #31 dnia: 01-05-2018, 18:50:17 »
Pod siedzeniem z tyłu. W instrukcji samochodu masz.

Offline wojtek_pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
    • Mój blog
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #32 dnia: 11-09-2018, 08:42:39 »
Apropo jakie są temperatury robocze dla przekładni, ostatnio zauważyłem że przekładnia miała ponad 120°C.
U mnie po jakichś 130 km jazdy temperatura MG była ustabilizowana w okolicy 80C.

Pozdrawiam
Wojtek

Offline Mieciu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 301
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #33 dnia: 11-09-2018, 10:22:05 »
80st to taki standard, natomiast podczas długich podjazdów pod górkę też miałem w okolicach 110-120.

Offline saddamus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #34 dnia: 22-09-2018, 18:05:06 »
Mi się wydaje, że ten system warunków kiedy może a kiedy nie może się włączyć EV aktualizuje się z pewnym interwałem, dlatego czasem, mimo że teoretycznie są spełnione warunki do włączenia EV, system na to nie pozwala. Najlepszy przykład:
W ciepły dzień, po dłuższym postoju, rusz autem w normalnym trybie, bateria na full (klimatyzacja wyłączona). Auto rusza na EV i po kilku sekundach włącza benzyniaka. Spróbuj przełączyć na EV - nie pozwoli.
W tych samych warunkach przed wrzuceniem D, włącz EV - ruszy i pojedzie aż do rozładowania baterii.

Offline sandman_3891

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #35 dnia: 22-09-2018, 23:05:41 »
Najlepszy przykład:
W ciepły dzień, po dłuższym postoju, rusz autem w normalnym trybie, bateria na full (klimatyzacja wyłączona). Auto rusza na EV i po kilku sekundach włącza benzyniaka. Spróbuj przełączyć na EV - nie pozwoli.
W tych samych warunkach przed wrzuceniem D, włącz EV - ruszy i pojedzie aż do rozładowania baterii.

Po kilku tygodniach korzystania z HA powód tego o czym piszesz jest taki, że po dłuższym postoju układ rusza ze statusem S0 i po wymuszeniu uruchomienia ICE (przyspieszanie) układ przechodzi przez etapy S1a i S1b (w obu układ nie przełącza się na EV i nie da się go wymusić przyciskiem). Jednak jeśli złapiesz przyciskiem EV w S0 będzie tak jak piszesz.

Tylko po krótkim postoju układ startuje w zależności od temperatury płynu chłodzącego od razu w etapie S2 lub S4.

Więcej szczegółów o poszczególnych etapach HSD -> https://priuschat.com/threads/gen3-warming-up-stages.76501/
Spalanie - Motostat.pl

Offline MaciekŚ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #36 dnia: 18-06-2019, 15:39:19 »
wczoraj byłem na przeglądzie i przy przedłużaniu gwarancji na baterię czyszczą dolot powietrza standardowo. Przynajmniej w Toyota Wola  :)
Corolla Hybrid TS '21 / Yaris Hybrid '13
https://www.whyhot.pl

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris 1.8 hsd EV mode currently not aviable
« Odpowiedź #37 dnia: 18-06-2019, 20:01:45 »
dolot
To miłe, a sprawdzają jak wyglądają łopatki wentylatora? Tak tylko pytam z ciekawości.
Po ok 150 tys jest tam już gruba warstwa twardego kurzu(+włosy), który również obniża sprawność układu chłodzenia.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..


 

Beesafe.pl