Autor Wątek: Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.  (Przeczytany 8543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LeszekCzarny

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« dnia: 10-04-2005, 19:24:50 »
Toyota Corolla 1,3XL silnik 2E rok '91 (przebieg: 200tys)
Problem tkwi w tym, ze gwaltownie ruszajac szarpie sie i dlawi. musze wtedy ujac gazu i plynie przyspieszyc. ta sytulacja nie ma miejsca gdy uzywam instalacji gazowej. byc moze mam za duze wymagania co do silnika z gaznikiem.

(wymienilem: swiece, przewody wysokiego napiecia, filtry)
Czy to przypadkiem nie katalizator?
Prosze o rade.

p_flori

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #1 dnia: 10-04-2005, 22:23:30 »
Witaj,
zatkany kat dławiłby Ci go też na gazie. Jeśli masz instalacjęgazową I generacji (śruba) to przyczyna tkwi w padniętej sondzie lambda. Próbowałeś ile pali benzyny? - pewnie sporo, ale jak śmigasz na gazie i nie masz elektroniki zależnej od sondy lambda - na razie olej to. Mam nissana z 91 r. na gaźniku (z padnięta sondą) i dokładnie zachowuje siętak samo jak opisujesz, z tym, że zamiast kata wstawiłem tam strumienicęi po prostu - nie używam w ogóle benzynki. Wywaliłem kata, ponieważ I generacja instalki gazowej nie chroni ani sondy ani kata.
może - daj więcej info - jaka instalacja gazowa?
a, przy gaźniku i LPG szczególnie ważne jest od czasu do czasu śmignąć parękilometrów na benzynce (ja robie jakieś 20km/2 tankowania) w celu przeczyszczenia gaźnika.

LeszekCzarny

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #2 dnia: 11-04-2005, 21:18:07 »
p flori

Autko pali 8,5 - 9 litrow. Od czasu do czasu jezdze na benzynie... nie wiem jakiej generacji mam inst. gazowa ... jak mam to sprawdzic?

CarinaGTI

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #3 dnia: 11-04-2005, 21:30:28 »
Cytat: LeszekCzarny
p flori

Autko pali 8,5 - 9 litrow. Od czasu do czasu jezdze na benzynie... nie wiem jakiej generacji mam inst. gazowa ... jak mam to sprawdzic?

jeśli masz silniczek krokowy na wężu gazu i komputerek to 2 gen
ale sadze ze masz 1 generacje przy gaźniku, choć paznokcia nie dam sobie uciąć :D

p_flori

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #4 dnia: 11-04-2005, 22:48:12 »
Cytuj (zaznaczone)
Autko pali 8,5 - 9 litrow.

gazu, czy benzyny?
bo jeśli gazu to ok. (zresztą piszesz że z gazem ok). Dla pewności jeśli Cięto nurtuje sprawdź spalanie na benzynie - jesli wyjdzie duże - przyczyczyną będzie sonda. Ale coś wiecej - jesli będęmiał pewność, że to I generacja. Sprawdź j.w. wężyk od reduktora gazowego do miksera, który jest między gaźnikiem a filtrem powietrza. Na tym wężyku jeśli jest tylko takaś ruba na sprężynce - I generacja, jeśli jest silnik krokowy (wychodzi z niego wtyczka i kabelki) - II generacja. Sonde możesz sprawdzić pośrednio miernikiem elektrycznym.

LeszekCzarny

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #5 dnia: 12-04-2005, 23:50:14 »
Dzieki za szybka odpowiedz.
toyota pali na benzynie 8lit. co do inst. gazowej Masz racje I generacji


Wszystkiego dobrego. :)

p_flori

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #6 dnia: 15-04-2005, 23:00:42 »
8 lit. to ciut za dużo , ale nie tragicznie, myślęże sonda jeszcze nie padła, ale juz posyła nieprawidłowe sygnały (jest na wykończeniu), dlatego czasem dławi sie przy przyspieszaniu. (sonda dając nieprawidłowy sygnał przestawia kompa benzyny i mieszanka jest nieadekewatna). U mnie jak gwałtownie depnę- szarpanie, jeśli płynnie dodaje gazu - ok. na LPG jest ok. Dla gazu nie ma to w ogóle znaczenia, bo komp nie steruje składem mieszanki LPG, więsięnie przejmuj - śmigaj na gazie, a jak zacznie na nim też dławić wywal kata.

szczepek_E-9

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #7 dnia: 05-05-2005, 20:34:01 »
Cytat: LeszekCzarny
Toyota Corolla 1,3XL silnik 2E rok '91 (przebieg: 200tys)
Problem tkwi w tym, ze gwaltownie ruszajac szarpie sie i dlawi. musze wtedy ujac gazu i plynie przyspieszyc.

Mam to samo, w dodatku jak jest zimny to dodajac gazu praktycznie mi gaśnie. Mam '88, 1.3 z gaźnikiem. jeżdzęna benynce.
Nie wiem co mam zrobić, przesunąłem troszku wyprzedzenie i sie poprawiło, ale czy to na pewno to? jadędo mechaniora to mi go wyreguluje,
nieznam sięwięc powiedzcie, jest sonda lambda w mojej corolce? ile może kosztowac wymiana?

Mr Q

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #8 dnia: 30-06-2005, 14:17:17 »
Witam wszystkim.

Sorry jeśli odgrzewam zbyt stary temat, ale mam ten sam problem z Camry 2,2 (kanadyjczyk). Jak depne mocno na benzynie to sie dławi, jak jade delikarnie (ledwo dotykajac pedal gazu) to jedzie ok. Na gazie nie ma zadnych problemow.
Jedyne co mnie niepokoi to spalanie. W mieście przy niezbyt dynamicznej (czyt. średnio) jeździe pali mi 16-18L gazu. Czy to nie za dużo?
Dzisiaj jade do gazownika na regulację. Zobacze co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam
Mr Q

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #9 dnia: 30-06-2005, 14:20:17 »
Mr Q a wymieniałeś filtr paliwa?? Sądzęże może on być przyczyną twoich kłopotów na benzynie.
Co do spalania LPG to miałem 2,2 w automacie i w mieście paliła 16 litrów (instalka I generacji) niższego spalania sięniedało osiągnąć.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Mr Q

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #10 dnia: 01-07-2005, 12:17:25 »
W czasie wizytu u gazownika okazało sie że 7-krotnie przekraczalem normy zanieczyszczenia spalin. Gość przekrecil 2 śrubki (instalacja I gen - zero elektroniki) i samochod chodzi jak nowy. Duzo wiecej mocy i jakoś lepiej wchodzi na obroty. Spalania nie mogęjeszcze policzyć ale jak tylko zjadępełną butlęto dam znać :)

Kryspin: Dzieki za info. Sprawdzęfiltr paliwa, tylko małe pytanie. Gdzie on jest i jak wyglada? :P Bo wiesz.... ja z mechaniki jestem zielony jak szczypiorek :D

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #11 dnia: 01-07-2005, 12:22:19 »
filtr z tego co pamiętam jest na ścianie grodziowej zamocowany za silnikiem
niestety dostęp bie najlepszy
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Mr Q

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #12 dnia: 01-07-2005, 14:48:53 »
Dzieki za info.

Mam jeszcze pytanie:
Warto inwestowac w kompa/elektronike do mojej instalacji gazowej? Pomoze w czyms? Polepszy osiagi albo obnizy spalanie?

p_flori

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #13 dnia: 02-07-2005, 13:24:53 »
Spokojnie - poczekaj jakie spalanie na gaziku. U mnie na II gen Nissan palił 10-12 l (1,6 SLX), po wywaleniu sondy, kata, elektroniki i włożeniu śruby zamiast krokowaca - pali 8-9 l - jest lekka dziura mocy między 1500-2500 rmp.

Mr Q

  • Gość
Dlawienie sie Toyoty przy gwaltownym przyspieszaniu.
« Odpowiedź #14 dnia: 04-07-2005, 11:26:50 »
Własnie zjechałem butle (na trasie) i wyszło mi spalanie niecałe 14L/100... Chyba trochęza dużo?

P.S. Faktem jest, że nogęmam ciężką...


 

Beesafe.pl