Autor Wątek: Przekonajcie mnie :)  (Przeczytany 7572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bury

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« dnia: 10-04-2005, 21:30:08 »
Witam.
Natknalem sie dzis na to forum i przyznam ze przerobilem dzial Yaris chyba od deski do deski .. Posiadam aktualnie Seicento z 2001 1100MPI. Przez caly okres uzytkowania bez wiekszych problemow .. ostanio zaczely pukac amorki z przodu i pojawily sie jakies niewielkie luzy w przekladni. Generalnie strsznie uczulony jestem na swierszcze, stuki i puki , ktorych we Fiacie wiele (Od nowosci np po puszczeniu sprzegla na biegu jalowym slychac stuku-puku z silnika - ale to ponoc tak ma byc ;)

Na forum duzo pisze sie o stukaniu Yarki - ludze sie jednak ze stuki Toyoty sa przyjemniejsze niz stuki Fiata :) Przekonajcie mnie ze kupujac Yariske nie bede zawiedziony :) Autko to marzy mi sie od dawna i w koncu nadszedl czas na zmiane SC. Niestety zasoby finansowe ograniczone do okolo 22000 pln. Znalazlem ogloszenie - Yaris z sieprnia 2001, serwisowana w ASO, " 1 właśc., kup. w salonie, klima, airbag, radio, c. zamek, alarm, katalizator, alternator, komp. pokł.bezwypadkowe, osoba niepaląca" Jak widac niestety bez wspomagania i co najwaznijesze bez ABS :( .. Martwi mnie przebieg - az 90000. Dzwonilem - sprzedajacy poinformowal ze akurat po przegladzie powymieniane filtry i plyny .. w najblizszym czasie do wymiany klocki hamulcowe Napiszcie prosze czego sie mozna spodziewac przy takim przebiegu i czy uda sie niem pojezdzic bez wikeszych problemow $$$ ze 2 - 3 lata ?

pozdrawiam

adi

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #1 dnia: 10-04-2005, 21:36:11 »
Ja jezdzilem wczesniej cc i po przesaidce czulem sie jak w mercedesie :wink:  oczywiscie po pewnym czasie tez mnei stuki poko na maksa wkurzaja ale cos to jednak nei mercedes :wink:

2001 to juz pewnei francuz :(  ja mam japonczyka 99 i jestem abrdzo zadowolony zero awariii :D

uwazaj bo duzo szmelcu ludzie sprzedaja mozna sie wpakowac :evil:

Fido__

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #2 dnia: 10-04-2005, 21:37:15 »
Jeśli chodzi o stuki, to raczej sięich spodziewaj. To nie ta klasa samochodu. Ja mam niewielki przebieg, bo żona siętłucze głównie, ale niech bardziej doświadczeni powiedzą Ci przy jakim przebiegu powinien być robiony rozrząd w yarisie. Bo to chyba dość droga zabawa. 90 000 km pachnie mi rozrządem.

CarinaGTI

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #3 dnia: 10-04-2005, 21:44:58 »
o tak 90000 km pachnie rozrządem, ale przecież w Yarisach juest łańcuch rozrządu, który jedynie tzreba ewenmtualnie rpzy 105kkm naciągnąć, jedynie wymiana ewentulnie napinacza, ja bym brał nei zastanawiał, bedzie ci naprawde służyć!!
dużo zależy do poprzedniego własciciela, ale przecież Yarki mają 3latka gwarancji, czyli poprzedni wlasciciel musiał robić przeglądy, czyli stan tehcniczny powinien być bez zarzutu, kimkęto też jest atut :D

Fido__

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #4 dnia: 10-04-2005, 21:52:50 »
Cytat: Roadrunner
o tak 90000 km pachnie rozrządem, ale przecież w Yarisach juest łańcuch rozrządu


Holender, czego to sięczłowiek dowie na tych różnych forumach... Naprawdęsądziłem, że yariska ma pasek rozrządu :-)

lifeson

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #5 dnia: 10-04-2005, 21:55:01 »
przygotuj sie wieeele stukow-pukow. pewnie mozna za cel postawic sobie pozbywanie sie ich, ale ja akurat nie mam na to czasu :)
poza tym fajny samochodzik. mysle ze po SC nie powinienes byc zawiedziony.
pzdr!

Bury

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #6 dnia: 10-04-2005, 21:57:27 »
Z tego co czytalem rozrzad robi sie tylko gdy zaczyna byc slyszalny - a tak niby dozywotnio sie nie wymienia :roll:  . Auto z ksiazka serwisowa, serwisowane w aso - gwarancja minela w sierpniu 2004 .. od tamtego czasu facet zrobil kolejne 15 tys i wlasnie teraz byl na przegladzie. W serwisie nic nowego nie znalezli, powymieniali oleje , plyny, filtry i przekazali, ze za jakis czas do wymiany klocki hamulcowe. Tyle sie dowiedzialem.

Jesli chodzi o stuki to z tego co wyczytalem na forum dobiegaja glownie z klaby bagaznika, ze slupkow bocznych oraz z kanapy. Na wszystkie te miejsca sa sposoby poczawszy od reguacji zamka a konczywszy na wd40 czy innym silikonie :) We fiacie stuki dobiegaja zewszad i musialbym zdetonowac w srodku 50 litrowa beczke wd40 zeby pomoglo :)

W sumie jak na 4 letnie auto to przebieg raczej normatywny co nie zmiania faktu ze molgby byc mniejszy (choc z drugiej strony jest pewnosc ze nie byl licznik krecony)

Co polecicie ? - nie chcialbym jak to sie mowi zamienic siekierki na kijek. W rachube wchodzi rowniez sprowadzenie auta z Niemeic - raczej bitego tak zebym sie w cenie zmiescil z robota - a to juz zawsze wieksza niepewnosc co do tego czy auto pozniej nie bedzie robic 8 sladow na prostej drodze :)

adi

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #7 dnia: 10-04-2005, 22:06:04 »
mam 110 000 na liczniku i zero problemow z rozrzadem :D

MJ

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #8 dnia: 10-04-2005, 22:07:09 »
Dziwne ze nia ma nawet wspomagania skoro ma centralny, chyba ze w 2001r. byly inne specyfikacje. Jesli nie tzn. ze zamek zostal zamontowany dodatkowo (i mimo ze niekoniecznie w ASO to wcale nie znaczy ze zle).

Aaa, fajnie ze ma alternator i katalizator... ;-)
PS: Przy 90kkm sprawdzilbym auto dokladnie.

Offline MarQs

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #9 dnia: 10-04-2005, 22:08:17 »
moze ci sie trafic (jak u mnie) ze stuków puków nie ma ŻADNYCH... Y3d '02 41k
M6 sportbreak

Offline Mekintosh

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #10 dnia: 10-04-2005, 22:15:45 »
Cytat: MarQs
moze ci sie trafic (jak u mnie) ze stuków puków nie ma ŻADNYCH... Y3d '02 41k


Potwierdzam, że są takie przypadki :-DD  U mnie też cisza.
Od bananow sie nie tyje

lifeson

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #11 dnia: 10-04-2005, 22:16:14 »
MarQs widze ze naprawde fartownie :)
u mnie sa, przebieg 2500km :)
pzdr!

vaaks

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #12 dnia: 10-04-2005, 22:18:55 »
Dziwne - mam terre z sierpnia 2001 i wspomaganie jest.

CoOljaCk

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #13 dnia: 10-04-2005, 22:22:32 »
90 kkm to pikus dla yarisowego rozrzadu. lancuch jest dozywotnio uzywany. ja mam na swoim juz >130 tys km (nie wiem dokladnie bo zeruje tripa od baku do baku a tam nigdy nie patrze :) )

jezeli ma ksiazke serwisowa to brac i nie zastanawiac sie! zawsze mozesz sie udac z ksiazka serwisowa pod pacha do aso wraz z pierwszym wlascicielem i sprawdzic w kompie w ASO po numerze VIN co bylo w aucie robione.

22 tys to uwazam za dobra cene

ja mam yarka 2001 3D Base francja (tez z sierpnia ale rejestrowany w pazdzierniku) z alarmem i centralnym (wlacznie z bagaznikiem) .przebieg 130 tys i tez bede wolal ok 24-25 tys.

jedynym mankamentem jest u mnie check engine swiecacy sie juz od ok 15 tys. km  :)
(druga sonda lamba swiruje ale auto chodzi normalnie)

CoOljaCk

  • Gość
Przekonajcie mnie :)
« Odpowiedź #14 dnia: 10-04-2005, 22:24:08 »
Cytat: vaaks
Dziwne - mam terre z sierpnia 2001 i wspomaganie jest.


bo masz terre :) - logiczne


 

Beesafe.pl