Autor Wątek: Wymiana żarówek w Verso  (Przeczytany 33658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Wymiana żarówek w Verso
« dnia: 01-03-2016, 08:38:47 »
Hmmm coś szybko poszła mi żaróweczka - tył pozycyjne - po 1,5 miesiąca od odebrania auta. Ktoś to wymieniał sam? Wczoraj się mocowałem wieczorem z obudową i pewnie jest jakiś magiczny i szybki sposób żeby ten plastik w którym siedzą żarówki wyjąć. Jako nerwus wolę zapytać zanim coś urwę. W książce obsługi poza info że ma być to żaróweczka H5 nic nie znalazłem.


p.s.
Nie znalazłem takiego tematu na forum więc pozwalam sobie zapytać. Jeśli jest to przepraszam i proszę moda o przeniesienie zapytania.
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline galeonfunk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #1 dnia: 01-03-2016, 09:26:13 »
Wprawdzie czekam na odbiór swojej Verso, ale mam ściągniętą ze strony "Moja Toyota" instrukcję. Na stronie 483 jest pokazane jak wyjmować żarówki z tylnej lampy - zdjąć osłonę od strony bagażnika, 2 zaczepy i wyjmujesz cały panel z 3 żarówkami.
Jak to w praktyce wygląda, tego nie wiem, ale z rysunku wydaje się, że nie powinno być z tym większej filozofii...


Jeszcze tak patrzę na rysunek. Mniej więcej w połowie wysokości są 2 zaczepy - z rysunku wynika, że trzeba je "ściągnąć" do siebie (pewnie nie za mocno :)) i lampa powinna wyjść.
« Ostatnia zmiana: 01-03-2016, 09:34:36 wysłana przez galeonfunk »

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #2 dnia: 01-03-2016, 09:40:47 »
galeonfunk.....faktycznie jest w książce. Nie wiem jak to przeoczylem. Bardzo dziekuje. Wieczorem powalcze
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #3 dnia: 01-03-2016, 09:52:24 »
Do wymiany żarówki z tyłu nie trzeba instrukcji, bo robi się to intuicyjnie... Wystarczy zdjąć klapkę osłaniającą, wsadzić głowę do bagażnika i już się wie co i jak :) W ogóle jeżeli chodzi o wymianę żarówek, to Verso jest bardzo "przyjaznym* " pod tym względem samochodem. Ostatnio wymieniałem żarówki świateł mijania z przodu i pomimo tego, że mam dłonie jak bochny chleba, poradziłem sobie bez większego problemu.


* - Nie dotyczy to tylko wymiany żarówek w lampkach nad tablicą rejestracyjną  :wallbash:
Spalanie - Motostat.pl

Offline mar_celi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #4 dnia: 01-03-2016, 11:05:37 »
To i ja podepnę się do tematu wymiany żarówek.
Chciałem wymienić dwie żarówki wnętrze auta, środkowa konsola na podsufitce żarówka kierowcy i pasażera.
Nie wiem jak zdjąć tą konsoletę z sufitu ze schowkiem na okulary, pewnie jakieś ukryte wkręty.
Albo same kwadratowe szkiełka załączające światełka nie chciałbym za chwilę szukać całej konsoli.

Offline galeonfunk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #5 dnia: 01-03-2016, 11:39:25 »
Wprawdzie to nie z Toyoty, ale może materiał będzie pomocny w poszukiwaniu jakichś zaczepów...
https://www.youtube.com/watch?v=EJeJtizKT3o


Offline Pablowski

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #6 dnia: 01-03-2016, 12:06:33 »
Nie wiem jak zdjąć tą konsoletę z sufitu ze schowkiem na okulary, pewnie jakieś ukryte wkręty.

Jeśli chodzi o żarówki oświetlenia wnętrza, to nie trzeba nic robić ze schowkiem na okulary. W moim Verso 2011 ostatnio z ciekawości chciałem zobaczyć jak wygląda wymiana tych żarówek na ledy. Wystarczy delikatnie w swoją stronę podważyć np. płaskim wkrętakiem tą przezroczystą osłonkę, którą załącza się oświetlenie. Jak już wyskoczy z jednego zawiasa, to zdejmujemy i z drugiego i po sprawie. W środku jest jeszcze kawałek aluminium, które daje efekt rozprzestrzeniania się światła. Jego wystarczy wyciągnąć, trzyma się na dwóch zaczepach. A potem już mamy gołą żarówkę.  :cool:

Shrek. Wymiana żarówek podświetlenia tablicy naprawdę nie jest taka straszna. Robiłem to ostatnio jak zmieniałem na nowe ledy. Zajęło mi to ok. 10 minut. Kwestia posiadania odpowiedniego narzędzia. Trzeba podważyć z jednej strony ten mały klosz - są w nim otwory po obu stronach. Do tego celu używam coś w rodzaju ostrego kolca ze... scyzoryka. Akurat mi pasuje. A jak już zdejmiesz osłonę, to wymiana idzie szybko. Natomiast by założyć klosz, znów odciągam tym moim "narzędziem" bok klosza - łatwiej się wtedy zakłada. I nie musisz nic demontować od środka  :grin:

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #7 dnia: 01-03-2016, 17:56:00 »
Uff wymienione. Wymiana zajęła dobre 120 sekund. Plastik w którym siedzą wszystkie żarówki wyjmujemy odchylając delikatnie blaszki trzymające zamontowane mniej więcej w połowie tego plastiku po jego obu stronach. Nie dociskamy a odchylamy. Złożenie do kupy jest również szybkie i proste

Plastik ma takie wypustki "zęby" które wpadają w otwory tych blaszek

Dzięki za sugestie
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #8 dnia: 02-03-2016, 20:40:27 »
Mar_celi, złap tę konsolę przy byle którym rogu i mocno pociągnij do dołu. Czynność powtórz przy pozostałych trzech rogach. Nic się nie bój, ona się trzyma na czterech wciskanych kołkach.
Swoją drogą, zanim wymienisz żarówkę, sprawdź styki w przełączniku .Ja już ze dwa razy musiałem je doginać, bo się odkształcają przez co nie świecą żarówki.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2016, 20:45:51 wysłana przez shrek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline Marcin91

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #9 dnia: 30-04-2016, 19:21:50 »
Próbowałem dzisiaj wymienić żarówkę świateł mijania z przedniej lewej lampie, ale dostęp jest tam tragiczny. Czy do wymiany tej żarówki trzeba zdemontować reflektor?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #10 dnia: 30-04-2016, 21:18:19 »
Nie trzeba, ale trzeba się wykazać sprawnością, gibkością i giętkością - uda się, z tym że całe ręce zwykle są poharatane.
Porównując z niektórymi innymi autami to - mimo wszystko - tutaj wcale tragedii nie ma.

Offline Marcin91

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #11 dnia: 01-05-2016, 06:24:36 »
Pamiętam, że pół roku temu wymieniałem żarówkę w prawej lampie, było ciężko, ale się udało. No nic, będę się starać, zobaczymy jaki będzie efekt.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline propu31

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #12 dnia: 08-10-2018, 09:07:25 »
Cześć,

Chciałbym zmienić żarówki podświetlanie przełączników do sterowania szybami w mojej Toyocie Corolli Verso z 2008 r. Ktoś wie jak sie do tego zabrać i jaki żarówki tam wchodzą ?
Dodatkowo czy da się kompletnie zdjąć podsufitkę ?

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #13 dnia: 08-10-2018, 09:56:16 »
Najlepiej to pisać takie posty na forum Corolli Verso, a nie innego modelu jakim jest Verso. :)

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Wymiana żarówek w Verso
« Odpowiedź #14 dnia: 19-01-2019, 21:50:55 »
Witam
Panowie zadziwiło mnie mocno zalecenie w instrukcji że m.in. żarówkę światła stopu trzeba wymieniać w ASO? Czy ktoś to robił samodzielnie? To naprawdę taka trudna sprawa? I dlaczego pozostałe można zrobić "we własnym zakresie" a żarówek STOPU nie?  :cool: :wallbash:


 

Beesafe.pl