Autor Wątek: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa  (Przeczytany 6535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
myślę, że to jest kolejny dobry argument ku temu, żeby jednak montować te nadkola na tył. Pomiędzy rurą wlewu paliwa a nadkolem gromadził mi się syf (piach itp). Dzisiaj zdjąłem wewnętrzną część tapicerki w bagażniku i powoli zacząłem sprawdzać jak duża jest dziura.


Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 18-03-2016, 19:24:22 »
ło kierde, grubo, wytnij i wstawkę zrób i zabezpiecz :-)

u mnie póki co wygląda to zupełnie inaczej, ale może by faktycznie kupić te nadkola

tylko pewnie się skończy jak to z zameinnikami bywa na jakiś rzeźbach z dopasowywaniem i będzie się zbierało między plastikiem, a blachą, a jak dobrze go nie chwycisz zaczepami to jeszcze będzie się przemieszczało rysując
przeglądając te zamienniki nie widać żeby to było jakoś rozsądnie mocowane

ja się staram raz na tydzień/dwa wymyć nadkola
« Ostatnia zmiana: 18-03-2016, 19:55:14 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 18-03-2016, 21:42:30 »
Pomiędzy rurą wlewu paliwa a nadkolem gromadził mi się syf (piach itp). Dzisiaj zdjąłem wewnętrzną część tapicerki w bagażniku i powoli zacząłem sprawdzać jak duża jest dziura.


Pytanko, który rok autka i jaka wersja, francuska czy japońska?
Pytam, bo wersja japońska jest gorzej zabezpieczona jak francuska, ja bynajmniej różnicę widzę - jedno i drugie auto mam jeszcze z fabrycznym spodem i wszystkimi wnękami.
Ja podobnie jak Paba myję wnęki nadkoli, w dodatku za każdym razem jak jestem na myjce bezdotykowej <czyt. Karcher z ciepłą wodą>

Pzdr

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 18-03-2016, 21:58:16 »
japońska, 2001

oczywiście, że japońska jest gorzej zabezpieczona
TIIDA '09

Offline Agnieszka88

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 19-03-2016, 09:03:36 »
Jeżeli można chciałabym podłączyć się do tematu,czy w y2 także nie dostanę się do wlewu od strony bagażnika? Ze zdjęcia wynika że nie, czy w miejscu dziury była zaślepka?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 19-03-2016, 09:07:34 »
Ta korozja ma bardzo czesto zwiazek z nieszczelnoscia wlewu do baku.
Opary benzyny rozpuszczaja powłoki, do tego zbierajace sie blotko i dziura gotowa.
Jak ktos ma auto jeszcze na 12o letniej gwarancji to mozna to zrobic za free.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 19-03-2016, 10:22:33 »
pod warunkiem, że dokonujesz przeglądów w ASO
rzadko kto robi to przy 12 letnim samochodzie
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: 19-03-2016, 12:08:50 »
Ta korozja ma bardzo czesto zwiazek z nieszczelnoscia wlewu do baku. Opary benzyny rozpuszczaja powłoki, do tego zbierajace sie blotko i dziura gotowa. Jak ktos ma auto jeszcze na 12o letniej gwarancji to mozna to zrobic za free.

muszę Ci powiedzieć, że trochę mi zalatywało. Baku nie będę ruszał, ale tą rurkę wlewu na pewno będę demontował do spawania i przy okazji wymienię uszczelnienia.

paba, po skończonej robocie spawalniczej będę montował te nadkola, myślę, że nie powinno być problemu z pewnym umocowaniem. Podzielę się informacjami.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: 19-03-2016, 12:56:11 »
to porób zdjęcia i opis, chętnie wtedy skorzystam :cheesy:
TIIDA '09

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: 19-03-2016, 14:17:10 »
wystarczy przeglad nadwozia robic za pare zlotych (mi sie oplacalo bo dwie naprawy sumarycznie wyszly ok 16000)

Jesli wstawisz zakola to gwarantuje ze szybciej zgnije.
Szukaj juz nowej rury - pewnie jest dziurka obok opaski lub przy odpowietrzniku- nowoa chyba dostaniesz za nie duze pieniadze na amayama.com

Offline anonymous999

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: 11-04-2016, 21:36:30 »
pod warunkiem, że dokonujesz przeglądów w ASO
rzadko kto robi to przy 12 letnim samochodzie

paba, jestes pewien ?
Kupowalem mojego Yariska w 2014 roku i dwa razy dopytywalem dwoch roznych sprzedawcow... twierdzili ze jest 12 lat gwarancji na perforacje i zadne przeglady blach/powloki lakierniczej nie sa potrzebne.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: 11-04-2016, 21:39:47 »
ze jest 12 lat gwarancji na perforacje i zadne przeglady blach/powloki lakierniczej nie sa potrzebne.
:cheesy:

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #12 dnia: 12-04-2016, 17:43:19 »
twierdzili ze jest 12 lat gwarancji na perforacje i zadne przeglady blach/powloki lakierniczej nie sa potrzebne.

Bo jest 12 lat gwarancji na perforację
A w Toyocie (pytałem przy okazji mojego Aurisa) nie robi się żadnych dodatkowych (dodatkowo płatnych) przeglądów z tego tytułu.
Ja jeżdżę regularnie na przeglądy gwarancyjne pomimo że gwarancja się już skończyła i w ramach takiego przeglądu (podobno wystarcza) masz robiony przegląd chroniący cię właśnie (podstawa do ew. roszczeń) przed skutkami perforacji w przyszłości.

Inna sprawa jak taki przegląd robią w ASO  :laugh:
(chyba wychodzą z założenia że nikt nie będzie trzymał samochodu 12 lat i nikt nie zagląda pod spód)
U mnie dotychczas nie mieli nigdy uwag , ale jak teraz przy wymianie opon podnieśli mi Aurisa na podnośniku i wlazłem pod spód , to to, co zobaczyłem  :shock:   :wallbash: , dziwne że jeszcze nie słychać głośnego chrupania na parkingu  :laugh:

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #13 dnia: 12-04-2016, 18:29:00 »
Bo jest 12 lat gwarancji na perforację
u mnie zanim korbowód bokiem nie wyszedł w 7 roku przy tylnym nadkolu przegniło od wewnątrz i jak do nich pojechałem to stwierdzili, że dziury spowodowane były od kamieni co nie obejmuje gwarancji :-)

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przestroga - korozja wnęki nadkola przy wlewie paliwa
« Odpowiedź #14 dnia: 12-04-2016, 20:44:28 »
a ja po robocie spawalniczej stwierdzam, że podczas deszczu mam nadal mokro w bagażniku. Ostatnio dopatrzyłem się nawet wgniotki we wnęce koła zapasowego i podejrzewam, że mój był już kiedyś walnięty od tyłu. Grunt, że jeździ i hamuje prosto  :cheesy: Trzeba będzie podlać go wodą jak się zrobi ciepło, bo na razie to się nawet na dwór nie chce wychodzić. Cieknie z obydwu stron w miejscu mocowania lamp, ale to na bank nie lampy. Skoro był puknięty to pewnie uszczlka klapy może już nie spełnia swojego zadania. Cieknie nawet jak samochód stoi w miejscu


 

Beesafe.pl