Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czyszczenie kolektora dolotowego i rurki od zaworu EGR .  (Przeczytany 6036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
Witam .
Na forum priuschat ,kilka dni temu , koledzy z USA pisali o akcji wymiany kolektorow dolotowych w priusach 3gen . Ma to zwiazek z klekotaniem silnika przy starcie ,szczegolnie w zimie . Chcialem sie spytac czy ktos z Was czyscil kiedys kolektor dolotowy ? Jezeli tak to czym i jakie byly efekty . Pytam poniewaz duzo sie pisze o wymianie swiec , oleju , filtrow itp a niewiele jest informacji o kolektorze dolotowym do ktorego jak wszyscy wiemy wpadaja spaliny z calym syfem ktory osadza sie na sciankach zmniejszajac przeswit i doplyw powietrza . Widzialem tez jak jeden z uzytkownikow zatkal otwor za zaworem EGR i twierdzil ze samochod zaczal mniej palic .
Pozdrawiam

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Czyszczenie kolektora dolotowego i rurki od zaworu EGR .
« Odpowiedź #1 dnia: 03-08-2016, 21:19:25 »
Witam .
 Gdyby kogos interesowalo . Rozwiazanie problemu klekotania podczas przyspieszania .
http://priuschat.com/threads/slightly-shaking-engine-and-rattling-noise-on-acceleration.167759/
 Sposobem na zaoszczedzenie sobie wielu problemow z EGR jest calkowite lub czesciowe zatkanie rurki laczacej zawor z kolektorem dolotowym . Zmniejsza sie zuzycie paliwa i samochod lepiej smiga :)
 Pozdrawiam

Offline JanB

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 03-08-2016, 22:31:19 »
Bardzo ładnie rozpracowany temat.  :good: A czy kolega może wie, czy Prius II też miał EGR? Silnik 1,5.

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 04-08-2016, 01:17:31 »
Witam . Tego akurat nie wiem .

Offline eprom

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 04-08-2016, 18:05:30 »
Witam, ja mam mały problem egr, wywala mi czasem błąd tego zaworu. Zauważyłem pewną przypadłość, że jak lałem paliwo ponad 98octanów to błąd wywalało częście, jak 95 to bardzo sporadycznie. Czy paliwo ma na to wpływ, czy to czysty przypadek?

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 05-08-2016, 01:39:39 »
Witam . Paliwo bywa roznej jakosci . Zdaza sie czesto ze  kalorycznosc obu paliw ( 95 i 98 ) jest tak lipna ze nie ma znaczenia co wlejesz , wszystko zalezy od stacji . Ja zawsze staram sie lac dobrej jakosci 98 mimo ze niektorzy twierdza ze to strata pieniedzy . Moim zdaniem powinienes zrobic tak : zdemontowac kolektor dolotowy , rurke laczaca kolektor z zaworem egr i sam zawor . Wyszorowac najlepiej jak sie tylko da . Ja uzywam pianki do czyszczenia piekarnikow :) Czyszczenie chodniczki egr jest troche uciazliwe bo trzeba spuscic plyn z chlodnicy . Jak zdemontujesz kolektor dolotowy mozesz przy okazji wyczyscic zawor PCV ( dosc istotny zaworek ) i przepustnice . Jezeli problem nie zniknie to bedziesz musial czyscic chlodniczke egru .
« Ostatnia zmiana: 05-08-2016, 01:57:33 wysłana przez Pawadam »

Offline eurotarget.uk

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 07-05-2017, 13:01:41 »
Witam, chciałbym odkopać ten temat. Żeby nie mnożyć wątków bardzo proszę rzućcie okiem na postawione przeze mnie pytanie w moim, powitalnym wątku. Z góry dziękuję za Waszą pomoc i wskazówki jak powinienem się zabrać za problem. Auto jeździ wspaniałe, nie wyświetla żadnych błędów na panelu ale opisane tam objawy mnie bardzo martwią.
Pytanie nowicjusza

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_type=t&share_fid=39565&share_tid=40901&url=http%3A%2F%2Fforum%2Etoyotaklub%2Eorg%2Epl%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D40901

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline eurotarget.uk

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 10-05-2017, 07:16:39 »
Pytanie o chłodniczkę egr do doświadczonych kolegów. Ubywa mi w szybkim tempie płyn chłodniczy i prawdopodobnie to ta chłodnica jest przyczyną problemu (poziom oleju bez zmian). Czy poradzę sobie sam z wymianą i gdzie kupić dobrą używkę? Z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Offline asterix

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11-05-2017, 20:06:46 »
Żeby nie zakładać nowego tematu tutaj opiszę problem. Prius 2 gen. nie ma EGRa, niestety jest klekotanie po rozgrzaniu silnika.
https://youtu.be/19F_OmRUr_M
Na forach piszą o problemach z kolektorem dolotowym w Toyotach, według mnie nie dotyczy to Priusa 2.
Silnik nie zgłasza żadnych błędów, świece z przebiegiem 50 tyś. Jak sądzicie, co może powodować takie stukanie w silniku? może to spalanie stukowe (wtryskiwacze), wyrobione panewki, zawory?

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 12-05-2017, 09:53:00 »
asterix -> a możesz coś więcej napisać o historii auta-> jaki przebieg/I wlasciciel?/jaki olej/czy serwisowany/jak długo użytkujesz itp rzeczy bo tak to wróżenie z fusów.

Offline asterix

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 12-05-2017, 11:22:35 »
Przebieg potwierdzony 230 tys. jestem drugim właścicielem. Serwisowany do końca w Toyocie Szwajcaria, wymiany oleju były co 20 tys. km. Zalany był olejem Motorex D-XL 5W30, ja wymieniłem na Valvoline SynPower FE 5W30. Obecnie jest Valvoline SynPower 5W30 bez FE. Przejechałem dopiero 3 tys. km.

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 12-05-2017, 20:16:14 »
Proponuje zrobic tak . Podpiac fure pod techstreama i sprawdzic czy nie ma spalania stukowego na ktoryms z cylindrow . Jezeli jest to sprawa prosta . Swiece badz  wtryskiwacze . Jezeli nie masz mozliwosci podlaczyc kompa to sprobuj wykrecic swiece i sprawdzic w jakim sa stanie , tak samo wtryskiwacze . Przy nastepnym serwisie zalej plukanke do silnika  Mozna zamiast plukanki zalac plyn do automatycznej skrzyni biegow . Jak fura nie bierze zbyt duzo oleju to pamietaj zeby spuscic tyle oleju ile masz zamiar wlac plukanki . Nie zaszkodzi wyczyscic przepustnicy . 

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 12-05-2017, 20:51:00 »
oprócz tego co powyżej może sprawdziłbym luzy zaworowe, dają podobny efekt, oraz przy wymianie oleju dolałbym ARCHOIL AR 9100, stosowałem w starej corolli - pomagało.

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 12-05-2017, 21:33:55 »
z tego co wiemw priusie sa popychacze hydrauliczne i nie reguluje sie luzow zaworowych . ale to w priusie 3 gen . w 2 gen jezeli jest inaczej to na pewno warto sprawdzic

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 12-05-2017, 22:05:20 »
z tego co czytałem na priusczacie to regulacja jest "ręczna":

https://priuschat.com/threads/valve-lifters-valve-clearance-adjustment.38910/

podają tam przebiegi w milach, przy 60k kontrola jest zalecana przez producenta, przy 100k warto już samemu o to zadbać.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2017, 22:09:26 wysłana przez dalu »

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 12-05-2017, 22:05:20 »