Autor Wątek: Kamera cofania PRIUS 1.5  (Przeczytany 19501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blarau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Kamera cofania PRIUS 1.5
« dnia: 17-06-2016, 14:33:56 »
Hej czy ktoś dokładał kamerkę cofania do Priusa 1.5?

Mój jest wyposażony w navi. Rozmawiałem z serwisem. Za montaż chcą ok 1200 zł z kamerką.

I tu pytanie. Czy ktoś robił coś podobnego? Czy stosowaliście kamerki dedykowane czy zamienniki?

Czy dużo z tym pracy?




Offline PriusFan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #1 dnia: 19-06-2016, 02:04:15 »
Montowałem kamerkę cofania do Priusa II. Najlepiej poszukać oryginalnej kamery z dwóch powodów. Pierwszy to będzie mechanicznie pasowała do
listwy na klapie bagażnika a po drugie będzie NTSC. Większość kamer z Allegro nie działa z nawigacją Priusa II. Ja stosowałem kamerkę wyjętą z
ramki rejestracji  ale miałem problemy z zamocowaniem w oryginalnej listwie. Niestety 5 lat temu ciężko było kupić oryginał w rozsądnej cenie. Są opisy
w internecie jak ją podłączyć więc nie będę opisywał. Pracy jest sporo bo trzeba przeciągnąć przewody z klapy do monitora, rozbierając tylną klapę
łącznie z wycieraczką ponieważ jedna ze śrub trzymającą listwę jest pod nią oraz wymontować nawigację (monitor). Ja podłączyłem przewody
do monitora poprzez otwór na głośnik nad monitorem ale ten jest tylko w nagłośnieniu JBL. Jest ciasno ale da radę. Dzisiaj za 1200 zł wolałbym
oddać auto do serwisu o ile jest dobry bo nie zawsze jest to oczywiste. Masz później gwarancję i nie martwisz się o to, że przy okazji coś uszkodzisz.
 

Offline blarau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #2 dnia: 20-06-2016, 14:08:57 »
Hej! Dzięki za odpowiedź!

Pozwól że dopytam.. Moja wersja Priusa ma navi i głośnik centralny JBL. Rozumiem że jak nie nie było kamerki to również nie ma dociągniętego przewodu :(

Znalazłem oryginalną kamerkę na złomie (kupiłem za 100 zł) ale nie wiem jak ją podłączyć. Myślałem że wystarczy wpiąć tylko w jakiś pin w tylnej klapie. Rozebrałem tylna klapę a tam nic nie ma.. tzn że trzeba ciągnąć kabel aż do monitora?

Pozdrawiam

blarau

Offline PriusFan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #3 dnia: 20-06-2016, 22:51:37 »
U mnie przewodów nie było. Musiałem ciągnąć od monitora przewód ekranowany do klapy. Zasilanie brałem z żarówki cofania i później to samo napięcie
musiałem podłączyć do jednego z pinów nawigacji. Napięcie to przełącza na tryb monitora i obraz pojawia się na ekranie. Oryginalna kamera ma z tego co
pamiętam niższe napięcie zasilania kamery, chyba 7.5V więc nie możesz użyć 12V. Poszukaj w internecie opisu instalacji bądź schematu. Ja montowałem
kamerę 5 lat temu i mało pamiętam. Dobrze, że masz głośnik będzie po jego wyjęciu w mirę łatwy dostęp do monitora.

Offline LukaszS

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #4 dnia: 21-06-2016, 23:48:34 »
Kamerka za 100? a nie chcesz jej sprzedać? A może powiesz gdzie ją kupiłeś?

Offline blarau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #5 dnia: 26-06-2016, 20:37:33 »
złom z japońcami... niestety kamera też złom.. :(  założyłem czujniki parkowania. świetnie się sprawdzają.

Offline jonojono

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania PRIUS
« Odpowiedź #6 dnia: 16-10-2016, 01:01:29 »
Trochę odświeżę temat.

Mam pytanie czy w przypadku radia 57035 (być może ma jakąś inną nazwę) czy jest możliwość uruchomienia linii wspomagających parkowanie (np. obrys auta) w podglądzie z kamery cofania?
Być może jakaś zmiana softu czy coś w tym stylu?

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485

Offline jonojono

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #8 dnia: 25-10-2016, 20:17:56 »
Jakoś nie udaje mi sie przejść w ten tryb z liniami.
Próbował ktoś tego u siebie?

Offline sitek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #9 dnia: 25-10-2016, 23:26:16 »
Masz fabryczne navi?? Byc moze jest jakis czujnik w kierownicy bo z tego co wiem to jak sie skreca kierownicą to te linie na navi sie ruszają, generalnie ja tez myslalem o kamerce ale najpierw musze kupic navi :)

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #10 dnia: 26-10-2016, 09:40:00 »
witam,
da sie ustawić rodzaj linii na ekranie podczas cofania. ja miałem taki czerowny X i zmienilem sobie na linie żółte i ruszające sie zielone pokazujące przyszłą pozycje auta.

nie pamietam dokładnie, ale jak sie wrzuci wsteczny i pojawi sie obraz jest tam chyba przycisk do zmiany rodzaju linii.

tyle tylko ze ja mam Prusaka III z 2011  :-)
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline spidey

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #11 dnia: 26-10-2016, 14:17:32 »
Dokładnie tak jest, ale w Priusie III, w dwójce to chyba tak nie działa. ;)

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #12 dnia: 26-10-2016, 18:19:03 »
a macie który zestaw touch, touch and go, czy touch and go plus?

Offline Krisstof

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #13 dnia: 26-10-2016, 19:22:03 »
Ja ma m Prusaka 3 z 2013, ale nie mam żadnych linii, ani możliwości ich ustawienia.. chyba nie. W innym wątku pisałem, że mam w menu możliwość ustawienia ceny za litr benzyny, a inni nie. Widocznie jest cała masa konfiguracji ustawień i możliwości, ja tego nie kumam.

Offline sitek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kamera cofania PRIUS 1.5
« Odpowiedź #14 dnia: 27-10-2016, 02:45:32 »
krisstof masz wersje po lifcie skoro 2013 rok a kolega wyzej i ja mamy 2011 czyli przed liftem dlatego taka roznica


 

Beesafe.pl