Autor Wątek: Toyota Sienna problem z silnikiem 2gr-fe  (Przeczytany 4633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muh77

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Toyota Sienna problem z silnikiem 2gr-fe
« dnia: 25-06-2016, 13:05:15 »
Witam wszystkich.
Posiadam Sienne z silnikiem 3.5 v6 z 2007 roku.Przebieg około 200tys ,zagazowana instalacją landi renzo omegas.
Od jakiegoś czasu występuje rezonans który przenosi się do kabiny powodując uciążliwe buczenie w zakresie obrotów 2-2.5 tys, niezależnie od prędkości i biegu na którym jadę i czy jadę na benzynie czy na gazie.Na postoju po prze gazowaniu nie słychać tego dźwięku.auto na wolnych obrotach pracuje równo,(chociaż według mnie słychać lekkie buczenie z okolic filtra powietrza)jeden mechanik twierdził że przy wyższych obrotach silnik lekko wibruje,wydaje mi się też jakby mniej żwawe niż poprzednio,pali ze 2litry więcej gazu niż kiedyś(była regulowana instalacja ,to też może mieć wpływ). Dzwięk dochodzi z przodu z okolic silnika lub skrzyni(trudno to zlokalizować) Świece wymieniałem na oryginalne Denso,mierzyłem miernikiem cewki i wszystkie miły podobną wartość.Wczoraj byłem też w ASO,podpięli mi auto pod kompa przejechali się ale nie wyskoczył żaden błąd.Sprawdzili wydech i inne elementy i też nic.Czy pomiar ciśnienia na cylindrach dałby jakąś wskazówkę,może to mechaniczne zużycie zaworów lub głowicy?
Proszę o wskazówki.


 

Beesafe.pl