Autor Wątek: felgi od Avensisa do Yarisa  (Przeczytany 2938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kvarek

  • Gość
felgi od Avensisa do Yarisa
« dnia: 15-04-2005, 15:44:22 »
:?: Mam felgi 15 które zostały po Avensisie MR'2001 mojego "staruszka" i zastanawiam sięczy dałoby sięje jakoś założyć do Yarisa. Problem polega na tym że felgi są na pięć śrub i pewnie mają inną średnicępiasty. Jeżeli ktoś z Was robił już taką przeróbkęto proszępomóżcie !

P.S. jestem ciekawy jak Yariska 1.0 zachowuje sięna takich kołach (osiągi, komfort)
P.S. Jeżeli taka przeróbka nie byłaby możliwa to może ktoś byłby zainteresowany tymi felgami ?

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #1 dnia: 15-04-2005, 15:51:10 »
Daj sobie spokój z tą przeróbką!
Teoretycznie wszystko jest możliwe, a praktycznie(koszty, sens i bezpieczeństwo)
Sprzedaj lub wymień na takie pasujące do Yarka.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

RST

  • Gość
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #2 dnia: 15-04-2005, 15:54:30 »
Witam!

Obawiam się, że nikt nie podejmie siętakiej przeróbki ze względów bezpieczeństwa nie mówiąc już o kosztach operacji.

Pozdrawiam
RST

adi

  • Gość
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #3 dnia: 15-04-2005, 17:44:34 »
chyba w ave jest 5 srob a w yarku 4 :shock:

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #4 dnia: 16-04-2005, 11:41:30 »
gdyby to byly jakies wypasy, felgi strikte sportowe czy cos - waga jej paramtetry itd - to mozna byloby sie pokusic o 'przystosowanie' ich do yarisa!! ael skoro to toyotoskie wynalaski to zupelnie bez sensu!
podejrzewam ze taka przerobka kosztowalby cie wiec niz komplet nowych dobrych 15stek!!
no chyba ze zrobilbys to u pana Miecia w szopie - a potem pewnie ganialbys kola po drodze........ - nie wiem po co takie kombinacje, skoro na rynku jest tyle aluskow do wyboru........

co do komfortu itd, jka zalozysz 15 to duzo nie stracisz, jak bedzie dobra guma na to zalozona to bedize lepiej niz na fabrycznych gumach i 14stkach!!

ja smigam na 16 i na malych nierownosciach jest ZNACZNIE wygodniej niz na 14stkach!!
co do jazdy to nie ma tu co mowic.......... - jest kosmoczna roznica i nie sadze abym kiedykolwiek, w jakimkolwiek aucie powrocil do 'zwyklych' profili!!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

grzybek-r

  • Gość
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #5 dnia: 16-04-2005, 11:57:39 »
Cytuj (zaznaczone)
Mam felgi 15 które zostały po Avensisie MR'2001 mojego "staruszka" i zastanawiam sięczy dałoby sięje jakoś założyć do Yarisa.


sprzedaj je i kup felgi z rozstawem srub 4x100 i odpowiednim ET zeby pasowalo do Yarisa.

szkoda zachodu i zdrowia z przerobkami

CarinaGTI

  • Gość
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #6 dnia: 16-04-2005, 15:54:40 »
ET w ave chybajest koło 45 więc jeśli ci siępodobają i założysz dystansik mały to wejdą, ale lepiej kupić inne a sprzedać tamte, n o chyba że wzór ci siębardzo podoba

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #7 dnia: 16-04-2005, 22:24:44 »
Cytat: Roadrunner
więc jeśli ci siępodobają i założysz dystansik mały to wejdą


tak bardzo maly bedzie ten dystansik, szczegolnie ze musi to byc zarazem przejsciowka z 4rech na 5c srub!!!!!!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

CarinaGTI

  • Gość
felgi od Avensisa do Yarisa
« Odpowiedź #8 dnia: 17-04-2005, 10:57:09 »
Red_Point, No ba :D co po niektórzy dali sięponieść emocjom, zapominając, że ave mna 5x100  :o


 

Beesafe.pl