Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: RAV4 Hybryda 4x4  (Przeczytany 81427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline compucar

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #585 dnia: 13-01-2018, 16:14:55 »
no Milos, zerknij w te swoje zbiory. chodzi głownie o to, czy znacznik ma być zawarty w samej mptrójce, czy jako oddzielny plik w katalogu?

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #586 dnia: 21-01-2018, 23:49:32 »
Zobacz jakie masz ustawienia czułości świateł (można zmieniać z poziomu panelu nawigacji), może ich zmiana coś poprawi. Dla mnie to nawet za szybo się zapalają tzn. dla mnie jest za jasno. Używam zwykle trybu AUTO, ale działa dość logicznie.
Jest o niebo lepiej, jestem zadowolony ale będę dalej obserwował. :hug:

Chciałem jeszcze opisać ciekawy przypadek jaki mnie dziś spotkał.
Wracałem wieczorem do domu, byłem niedaleko, 34 km od domu, ale była gęsta mgła i różnice temperatur na drodze, z -5*C robiło się poza zabudowaniami -11*C jechało się ciężko, widoczność miejscami na 5 m.
500m od domu system wykrył przeszkodę, miałem sygnał dźwiękowy i graficzny na ekranie, ale przez szybę było widać że niczego tam niema, więc  dojechałem z tym pod garaż, stanąłem i patrzę, a tu oszronił się cały przód z czujnikami, cala technika psu na budę, ciekawe jak taka sytuacja, albo śnieg je oklei, w czasie jazdy autostradą, to mam stawać co 30 km i dłubać tam palcem.  :wallbash:

Cytuj (zaznaczone)
Pre-Collision System (PCS) ? system wczesnego reagowania w chwili wykrycia zagrożenia. Dodatkowo system ten może być połączony z systemem wykrywania pieszych Pedestrian Detection (PCS+PD). Jak to działa? W chwili wykrycia zagrożenia auto wysyła kierowcy sygnał ostrzegawczy w postaci dźwięku oraz grafiki wyświetlanej na ekranie komputera pokładowego. Jeśli zagrożenie nadal występuje, a kierowca nie reaguje, auto samoczynnie zaczyna hamować. System potrafi działać w dwóch trybach ? miejskim oraz pozamiejskim. W pierwszym z nich po wykryciu przeszkody przez kamerę oraz czujnik laserowy samochód samoczynnie zwiększy ciśnienie w hamulcach i w chwili braku reakcji kierowcy będzie w stanie wyhamować pojazd z prędkości 30 km/h do zera. Podczas poruszania się poza miastem (z prędkością do 140 km/h) wykrycie zagrożenia przez system spowoduje wysłanie sygnału ostrzegawczego do kierowcy. Przy mniejszych prędkościach (do 80 km/h) system wyhamuje auto do prędkości pojazdu poruszającego się przed nim.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2018, 00:00:14 wysłana przez animuss »

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #587 dnia: 22-01-2018, 07:58:00 »
Wykrył przeszkodę czy zgłosił niedostępność PCS? Niestety tak jest, że podczas śnieżycy czy oblodzenia radar staje się nieaktywny (jest odpowiedni komunikat - ale przeszkody nie zgłasza, można wyłączyć system i już nie straszy) - po wyczyszczeniu działa poprawnie.  Trzeba z tym żyć bo to niedoróbka konstrukcyjna (sposób umieszczenia radaru czy brak dodatkowego podgrzewania). Jak na razie miałem jeden taki przypadek więcej dokuczają przednie czujniki parkowania jak je śnieg pokryje.

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #588 dnia: 22-01-2018, 10:38:11 »
Wykrył przeszkodę czy zgłosił niedostępność PCS?
Niestety wykrywał przeszkodę.
Jak  cofałem do garażu, było oki.
Jak ponownie włączyłem  do jazdy do przodu, ponownie wykrywał przeszkodę.
Śnieg nie padał.
Dobrze że samochód samoczynnie nie zwiększył ciśnienia w hamulcach, to mogłem manewrować.
Dookoła czujników narosły takie białe lodowe wianuszki (szadź) , środki czujników były prawie czyste.

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #589 dnia: 22-01-2018, 15:18:21 »
Jak podnieść do góry dysze spryskiwaczy, na postoju ładnie leją, przy jeździe po mieście już za nisko a na autostradzie tragedia.

Offline Milos

• Toyot Chodzacy
  • RAV4 IV gen FL
« Odpowiedź #590 dnia: 22-01-2018, 22:34:02 »
no Milos, zerknij w te swoje zbiory. chodzi głownie o to, czy znacznik ma być zawarty w samej mptrójce, czy jako oddzielny plik w katalogu?

Sorry że tyle to trwało ale zupełnie nie miałem czasu, żeby nad tym przysiąść. Po sprawdzeniu kilku albumów, gdzie okładki wyświetlają się na nawigacji Toyoty widzę, że różne rozwiązania działają. Niektóre albumy mają w folderze oddzielny plik .jpg o nazwie <Cover> a inne nie mają oddzielnego pliku graficznego tylko okładka jest zaszyta w pliku audio i wyświetla się w ikonce każdej mptrójki. Więc nie ma reguły, oba rozwiązania działają.

Jak się teraz przyjrzałem to większość tych albumów gdzie okładki się nie wyświetlają po prostu nie ma w folderze żadnych okładek :)
« Ostatnia zmiana: 22-01-2018, 22:48:34 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #591 dnia: 16-02-2018, 16:43:37 »
Dla tych co będą chcieli założyć bagażnik, belki na relingi, trochę wiadomości napiszę.

Wybrałem dość drogą wersję belek, firmy Thule ale opływowo i estetycznie wygląda to dobrze.
Thule WingBar Edge 958x to belki mocowane na paski do relingów, nic nie wystaje poza relingi, bagażnik wygląda jakby tworzył jedną całość z relngami.

Dopiero jak się zakłada uchwyty na narty ,czy coś innego to są wystające elementy.

Teraz konkrety, do tej Ravki dedykowany jest,  WingBar Edge  o symbolu 9582  i faktycznie pasują te belki,  można je przesuwać po całym dachu, belki są w jednakowym rozmiarze, ale mają regulację po 5 cm z każdego końca.
Relingi są oddalone prawie równolegle,  różnica przód, tył  to 10cm
Dlatego też, można do tych relingów założyć  również, WingBar Edge  o symbolu 9585, w tym zestawie są dwie różnej długości belki i tą dłuższą da się założyć jedynie z przodu, krótsza  z tyłu bo ta sama belka, jak w zestawie Edge  o symbolu 9582 .
Belka przednia nie jest tak mocno rozjechana na regulacji, jak w WingBarze Edge  o symbolu 9582, jest wtedy masywniejsza, ale nie da się jej za bardzo przesunąć do środka, jest regulacja  zaledwie 15 cm od brzegu, wtedy można jedynie przybliżać tą krótszą tylną belkę.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2018, 16:46:53 wysłana przez animuss »

Offline pytdev

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #592 dnia: 19-02-2018, 19:04:02 »
Cześć,

Zamierzam w tym roku zakupić rav-4 w hybrydzie (chyba, że jazda próbna okaże się katastrofą) Przeczytałem większość postów z tego tematu i nasuneło mi się jedno pytanie. Znajomy jest posiadaczem volvo który ma system bezpieczeństwa coś jak w toyocie: Układ wczesnego reagowania
w razie ryzyka zderzenia (PCS). Strasznie go ten system irytuje bo podobno jak zamierza kogoś wyprzedzić w trasie to często zdarza się, że samochód przy próbie wyprzedzania hamuje właśnie ze względu na ten system. Czy w rav-4 macie podobne odczucia? Czy działa to naprawdę sprawnie?

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #593 dnia: 19-02-2018, 23:15:22 »
Może ma coś tam źle ustawione.
Nie wyłapałem takich amonali.
Przy wyprzedzaniu samochód idzie pewnie i jak się dobrze depnie, to jest bardzo szybki manewr, da się go wykonać na krótkich odcinkach.
Z niedogodności to głośniejsza praca silnika, w trakcie takiego szybkiego przyspieszania.

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #594 dnia: 20-02-2018, 10:26:15 »
Cześć,

Zamierzam w tym roku zakupić rav-4 w hybrydzie (chyba, że jazda próbna okaże się katastrofą) Przeczytałem większość postów z tego tematu i nasuneło mi się jedno pytanie. Znajomy jest posiadaczem volvo który ma system bezpieczeństwa coś jak w toyocie: Układ wczesnego reagowania
w razie ryzyka zderzenia (PCS). Strasznie go ten system irytuje bo podobno jak zamierza kogoś wyprzedzić w trasie to często zdarza się, że samochód przy próbie wyprzedzania hamuje właśnie ze względu na ten system. Czy w rav-4 macie podobne odczucia? Czy działa to naprawdę sprawnie?

U mnie też system działa poprawnie, wyprzedzanie czy podjazd do samochodu nie wywołuje alarmu (chyba, że  faktycznie robi się to nieostrożnie). Ciężko powiedzieć jak jest z tym Volvo, szczególnie jaki jest styl jazdy kierowcy.

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #595 dnia: 20-02-2018, 11:20:58 »
Ze 2 razy ten system się u mnie aktywował, przy najechaniu na korek, była mgła, ale nigdy przy wyprzedzaniu. 
Ciekawe czy kierunkowskazy są z tym systemem sprzężone, może znajomy ich nie używa. 

Offline pytdev

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #596 dnia: 20-02-2018, 11:45:49 »
Dzięki za odpowiedzi. Tak jak myślałem, że to raczej wina kierowcy a nie systemu, bo w innym wypadku ten system byłby do bani. A co do wycia silnika podczas przyspieszania to już dużo się o tym naczytałem, ale sam to zweryfikuje na jeździe próbnej.

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #597 dnia: 20-02-2018, 12:13:38 »
Co do wycia to też kwestia stylu jazdy - w normalnej jeździe to nie przeszkadza. W każdym samochodzie jak się wciśnie gaz do oporu to wyje.

Offline Miran

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #598 dnia: 20-02-2018, 13:36:41 »
Niby wyje w każdym, jednak tutaj to trochę irytuje bo jest momentami oderwane od reakcji samochodu a raczej mocno oderwane i jeszcze czasami jest spore opóźnienie zanim zacznie mocno przyśpieszać.
Ale masz rację w normalnej jeździe prawie to nie występuje.

Offline animuss

• Toyot Leżący
  • *
  • Witam!
« Odpowiedź #599 dnia: 20-02-2018, 17:26:16 »
Wyczuwa się też, bardzo delikatne przejście, przy automatycznej zmianie napędu z prądu na benzynę, ten dźwięk silnika jest dziwny, raczej nie przypomina dźwięku silnika w tradycyjnym samochodzie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, dlatego niektórych irytuje, pewno to wina wydechu, może jest odchudzony przez ciężkie aku. trakcyjne.

Toyota Klub

« Odpowiedź #599 dnia: 20-02-2018, 17:26:16 »