Autor Wątek: RAV4 Hybryda 4x4  (Przeczytany 316474 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #855 dnia: 11-09-2018, 18:37:31 »
tak jak napisał Milos, zaprojektowali to auto w zgodzie z wymaganiami klientów z USA - tam sprzedają najwięcej i z największą marżą. stąd pewnie taka krzykliwa stylistyka i zapożyczenia, które nam kojarzą się z innymi popularnymi tutaj modelami, natomiast w Stanach z niczym szczególnym. jestem bardzo ciekaw co z tego będzie, oraz jak ten wóz ocenimy w realu; niewątpliwie teraz jest brzydki, lecz po głębszym zastanowieniu..

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #856 dnia: 11-09-2018, 19:19:35 »
W USA RAV4 jest od dobrych kilku lat najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym, z wyjątkiem 3 modeli pick-upów, które są bezkonkurencyjne od kiedy pamiętam. W 2017 roku w samych Stanach sprzedało się ponad 400 tysięcy RAV4, a dochodzi jeszcze Kanada. Tymczasem w pierwszym półroczu 2018 w całej Europie sprzedano tylko 65.000 Ravek i jest to zaledwie 50-ta pozycja na liście najlepiej sprzedających się modeli. Przez rok w całej Europie sprzedaje się max 100-150 tys Ravek. Więc jest oczywiste pod wymagania jakiego rynku Toyota będzie rozwijać ten model. Europa musi się dostosować.. lub dalej kupować Tiguany.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2018, 19:45:26 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #857 dnia: 02-10-2018, 15:20:51 »
Zapewne czeka Ciebie wizyta w ASO, bo coś szwankuje.
Witam jestem po wizycie w ASO i nic nie znaleźli klima nie cieknie wężyk drożny, powiedzieli że będą raczej jeszcze raz wklejać szybę przednią i się wcurwiłem, nowy samochód i takie numery, co z tym zrobić, nie ma jak wklejona szyba fabrycznie, ale chyba była niedokładnie bo cieknie gdzieś.   

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #858 dnia: 02-10-2018, 17:27:30 »
Zapewne czeka Ciebie wizyta w ASO, bo coś szwankuje.
Witam jestem po wizycie w ASO i nic nie znaleźli klima nie cieknie wężyk drożny, powiedzieli że będą raczej jeszcze raz wklejać szybę przednią i się wcurwiłem, nowy samochód i takie numery, co z tym zrobić, nie ma jak wklejona szyba fabrycznie, ale chyba była niedokładnie bo cieknie gdzieś.   

Jeżeli potwierdzili, że to przez szybę to wyjścia nie ma - aby tylko nie była to tylko hipoteza. W jednym z moich samochodów też dostawała się woda i problemem była uszczelka lampy stopu. 

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #859 dnia: 02-10-2018, 19:54:55 »
Zapewne czeka Ciebie wizyta w ASO, bo coś szwankuje.
Witam jestem po wizycie w ASO i nic nie znaleźli klima nie cieknie wężyk drożny, powiedzieli że będą raczej jeszcze raz wklejać szybę przednią i się wcurwiłem, nowy samochód i takie numery, co z tym zrobić, nie ma jak wklejona szyba fabrycznie, ale chyba była niedokładnie bo cieknie gdzieś.   

To teraz musisz sprawdzić, czy twoje auto nie miało szkody przed wydaniem samochodu w salonie.
Kiedyś kupiłem Aurisa z malowaną dwa razy maską, oczywiście nikt mnie nie raczył o tym poinformować.

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #860 dnia: 03-10-2018, 11:21:36 »
To wypadkowy jako nowy sprzedali?
A jak to  sprawdzić?

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #861 dnia: 03-10-2018, 21:44:27 »
W moim przypadku sprawa wyszła przypadkiem podczas pomiaru grubości lakieru przez rzeczoznawcę po drobnym otarciu tylnego zderzaka przez inny pojazd. Rzeczoznawca sprawdzał cały pojazd. Po stwierdzeniu podwójnego malowania maski, zwróciliśmy się do salonu Toyoty o wyjaśnienie i otrzymaliśmy pismo, że maska mogła być malowana drugi raz w fabryce lub szkoda transportowa w drodze do salonu, tego już dokładnie nie ustalono. Fakt ten oczywiście zatajono przy sprzedaży nowego samochodu.
Jak to sprawdzić? zapewne zwracając się pisemnie do salonu sprzedaży.

Offline menx

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #862 dnia: 31-10-2018, 20:01:57 »
Compucar, jak skomentujesz poprzednika piszącego o braku odzysku energii z hamowania w rav4 hyb.. To jeden z elementów systemu doładowania aku trakcyjnego przecież. Co polecasz na początek abym zakorzeniał w nawykach jeżdżąc hybrydą?
Auto odbieram po weekendzie i będzie "nauka" jazdy. Chciałbym zacząć poprawnie..
Co do ceny pojazdu - zdecydowałem się na wersję prestige..ze wszystkim i cena nie wyniosła 180 tys /rabat flotowy :)  okazał się bardzo atrakcyjny..
Witam, a ja kupiłem w lipcu moja hybryde , w wersji Premium z pakietem style za 134 tys, nowa , z 2017 r, za zwykłą ravke bym pewnie dal wiecej w innym czasie, wiec nie piszcie ze hybrydy sa drogie

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #863 dnia: 06-11-2018, 17:49:34 »
ależ stary post wykopałeś, niemniej gratuluję zdolności negocjacyjnych. rzeczywiście w kontekście 2018 roku oraz poczynań konkurencji, hybryda za 134 to niedrogo. tymczasem, w końcu zdecydowałem się na michelin crossclimate. niebawem potestuję i zdam relację jak się w hybrydzie spisują:)

Offline SylB

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #864 dnia: 06-11-2018, 22:46:38 »
Nadchodzi nowy model, wiec Toyota sypie rabatami i obniżkami na dodatkowe wyposażenie.
Problemem jest dostępność hybryd i wyposażenia ( skóra np. jest zakładana w Polsce na składzie celnym) a wersja 4x4 to rarytas. Ja dostałem rabat 14% na Premium+style.
Pewnie, jeszcze będzie jakaś noc cudów tyle, że nie będzie z czego wybierać.

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #865 dnia: 09-11-2018, 18:42:16 »
wróciłem z salonu po wymianie opon; sypania rabatami nie zaobserwowałem:) rav4 hybrid taka jak moja droższa o ok. 12 kpln w stosunku do ceny z kwietnia 2016, przy czym chwilowo niedostępna. sensowny chr hybrid za 128; fajne auto aczkolwiek małe oraz ze skandaliczną tylną kanapą..
jednym słowem, ceny europejskie. taniej można nabyć ravki ze stocka, w pospolitych kolorach - szary, wiśniowy oraz inne szare.

tymczasem założyłem crossclimate 235/55 r18; w stosunku do ecopii to jednak bajka. zniknął problem nadmiernej głośności na szorstkim asfalcie, miękka guma robi swoje. zniknęło zrywanie przyczepności przy ruszaniu oraz ta kontrolowana podsterowność; do tego muszę się na nowo przyzwyczaić. jednak tym którzy się nad tymi oponami zastanawiają, zdecydowanie polecam.

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #866 dnia: 09-11-2018, 21:01:52 »
Ciekawy jestem jakie będą Twoje odczucia na nowych oponach w okresie zimowym, je jeszcze tradycyjnie kupiłem typowe zimówki.

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #867 dnia: 10-11-2018, 16:52:25 »
po śniegu jeździłem na tych oponach innymi autami, dają radę jak średniej klasy zimówki; zupełnie nie ma strachu. bardziej interesowało mnie ich zachowanie w naszej ravce; od dwóch lat dopytywałem o to na forum, niestety bez skutku. dzisiaj wskoczyłem na autostradę, póki jeszcze pamiętam zachowanie bridgestone. ogólnie jest ciszej, doszły natomiast inne szumy - świst powietrza opływającego lusterka, którego nigdy dotąd nie doświadczyłem. wpływ jakości asfaltu na głośność w aucie przy tych gumach jest niższy.  subiektywne 90 teraz oznacza 120, więc trzeba zerkać na prędkościomierz.

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #868 dnia: 11-11-2018, 12:32:13 »
Właśnie wracam z wymiany laczków na zimówki, niecałe 100 zł zapłaciłem w salonie, posłyszałem kłótnię jednego klienta związaną ze sprzedażą rabatową, wyzywał, że nie ma w Ravce, którą kupił składanych lusterek, a ponoć miała mieć.

Co do cieknącej przedniej szyby, dostałem propozycję wklejenia na nowo, ale z wymianą szyby, z twierdzącą odpowiedzią, że ta, co jest teraz, w trakcie wycinania niestety pęknie.

To zaniżanie wartości auta. Przy odsprzedaży, cena spadnie z innymi numerami, nie wiem co teraz mam z tym zrobić.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2018, 12:43:46 wysłana przez animuss »

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4474
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: RAV4 Hybryda 4x4
« Odpowiedź #869 dnia: 11-11-2018, 12:51:51 »
nie wiem co teraz mam z tym zrobić.
Chyba nie masz specjalnie wyjścia, bo podszybie Ci zardzewieje i wygnije od wilgoci.


 

Beesafe.pl