Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czy kupilbys jeszcze raz Verso ?  (Przeczytany 8596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bimer.jp

• Toyot Leżący
  • *
Czy kupilbys jeszcze raz Verso ?
« dnia: 21-09-2016, 22:11:22 »
Jesli nie to co ? Witam wszystkich na wstepie. Chodzi mi bardziej o auta uzywane ale wszelkie wypowiedzi mile widziane

Wysłane z mojego GT-I9505

Offline Pogoncza

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Czy kupilbys jeszcze raz Verso ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22-09-2016, 04:22:33 »
Stanowczo nie kupiłbym drugi raz Verso ani żadnej nowszej Toyoty bo to kupa złomu i straszna tandeta. Serwisy są tragiczne i niekompetentne. Moja Verso ma ledwie dwa lata i 40 tys km przebiegu i już miała 4 naprawy gwarancyjne a teraz czekam na decyzje ASO odnośnie kolejnych dwóch :wallbash: samochód rdzewieje, lakier to rysuje się chyba od wiatru a tandetne plastiki trzeszczą i są fatalnie spasowane. Generalnie zastanawiam się czy dotocze się nią do 100 tys km. W domu mam jeszcze dwa nowsze samochody Forda Mondeo i Kie Sportage i żadne z nich odpowiednio przez 100
tys km i 115 tys km napraw gwarancyjnych mieć nie musiało.
Kup sobie Forda S-maxa 1.6 ecoboost i będziesz zadowolony - ja żałuje, że go niekupiłem tylko wydałem kasę na ten złom od Toyoty.
« Ostatnia zmiana: 22-09-2016, 04:25:32 wysłana przez Pogoncza »

Offline bimer.jp

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-09-2016, 07:01:59 »
Problem z tym ze chyba juz niema dobrych aut :) S-max jak i Galaxy niema nawet miejsca na kolo zapasowe wiec go tam brak:( dodatkowo hamulec reczny ma wade ,która powoduje ze konczy sie to zablokowaniem  i czesto laweta. Najbardziej na dzien dzisiejszy jestem za nowa Honda Crv tylko czekam zeby ceny jeszcze spadly:)

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #3 dnia: 22-09-2016, 07:39:22 »
Mnie to wygląda na ukrytą reklamę Forda i czarny PR. :cool:
Też miałem Forda i to nie jednego - i za każdym razem po 5-6 latach (a tyle mam obecną Verso) ilość napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych w porównaniu z Toyotami (też nie pierwsza) była bardzo duża. A i o prawdziwym rdzewieniu (a nie takim nalocie albo sporadycznych przypadkach w Toyocie) od w zasadzie 6-go miesiąca posiadania nowego auta - nie wspomnę. Po prostu co najmniej 1-2x w roku auto było na "odrdzewianiu" w ASO Forda, bo pomagało... na kolejne parę miesięcy.
Jedyny plus taki, że było dużo lepiej aniżeli w Citroenach, ale to marne pocieszenie.
A że sielanki nie ma w Toyocie - nie ma.
Ale jest i tak o niebo lepiej pod każdym względem aniżeli u konkurencji.
...no, może poza rysującymi się plastikami, ale to wszystkie japońce tak zawsze miały i mają. Brylują za to w innych dziedzinach. :cool:

Offline gmarcin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 22-09-2016, 08:25:03 »
Sielanki to nie ma w żadnym ASO i na tym poprzestańmy a to że w jednym ASO dadzą nam kawę a w drugim wafelka niech nam nie przysłoni to nam prawdziwego obrazu ale do rzeczy....

Verso mam od pół roku (14 tys. km.). Wcześniej w domu była też toyota yaris ale przy ok 240 tys. km zmieniła właściciela.

Wcześniej były 2 fordy, jest też 5 letni nissan note, który niebawem zamieni sie w yarisa. Na pewno nie wrócę już do forda.

Tak kupiłbym verso raz jeszcze. Jest to fajny, nudny, przewidywalny samochód z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Dobrze złożony, przestronny i wygodny. Idealny dla mojej rodziny 2+3. a przy tym spalanie benzyny (1.8) w cyklu 75% poza miastem/25% miasto mam na poziomie 7.0.

Pakowanie: kufer na dach, na hak platforma na rowery i wio. Ja polecam.
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline Pablowski

• Toyot Pełzający
  • **
  • Verso Premium
« Odpowiedź #5 dnia: 22-09-2016, 08:25:57 »
"Kupa złomu"? Tak negatywnej opinii o Verso dawno, albo wcale nie słyszałem. Może kolega miał pecha, trafił jakiś felerny egzemplarz, nie wiem. Ja jestem zadowolony po ponad 50 tys. kilometrów. Rodzinne, pakowne auto. ASO w Radomiu, w którym serwisuję auto, bierze pod uwagę moje uwagi, doradza to, czy tamto. Zawsze można się z nimi dogadać i nie uszczuplają mojego portfela jeśli nie ma takiej potrzeby. Dla przykładu, chciałem przed wiosną tego roku zrobić pełny serwis klimatyzacji. Sami odradzili, nie naciągali na koszty. Zapewnili, że nie ma takiej potrzeby. Zrobili tylko dezynfekcję i jest ok. Poza tym dwa razy zmieniali mi na gwarancji reflektory (wypalenie odbłyśnika - fakt, nie powinno się to zdarzyć tak szybko) - bez żadnego "ale". Co do rysowania lakieru. No to by trzeba w garażu auto trzymać w pokrowcu. Nie jest źle. Bardziej przyczepiłbym się do... szyb, na których faktycznie mam sporo rys (zapewne od ciągłego czyszczenia - mam na tym punkcie bzika). Ze sprzedażą też nie miałbym problemów. Już z rodziny podpytują, czy nie sprzedaję. Toyota a Ford. Hmn...  :o  Zdecydowanie wybieram to pierwsze. I zdecydowanie mówię: Tak, kupiłbym raz jeszcze Verso lub Ravkę dla odmiany.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 22-09-2016, 09:47:12 »
Pablowski - Pilkington (czołowa) wolniej się rysuje aniżeli oryginał. :cool: Ale też sielanki nie ma. :cheesy:
Jakby autor wątku pojechał z reflektorami/odbłyśnikami do Forda, to by tylko usłyszał, że...->>>  :laugh: :laugh: :laugh:
Note też miałem - lepiej od Forda, trochę gorzej niż Toyota.
Z drugiej strony Ford jest faktycznie super - gdyby porównywać z Citroenami, Renówkami i Daciami... :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 22-09-2016, 16:46:58 »
Moja Verso ma już 7 lat i "aż" 85 tys. km przebiegu. Mam wersję "gołą w ryj" (nie mam nawet świateł przeciwmgielnych), mam - jak na to auto - mega mulasty silnik 1.6 VVTi 132KM, żre paliwo jak smok ok 9 l./100km po mieście, na trasie jeszcze nie zszedłem poniżej 7 l. ... Kupiłem ją 2 lata temu, szukałem akurat dużego rodzinnego auta, bo mi się rodzina powiększała, kolega akurat odkupił to auto w rozliczeniu. Kupiłem je po naprawdę okazyjnej cenie, od I- właściciela, salon Polska, wszystkie przeglądy w ASO i... i to tylko jeden z niewielu plusów tego auta :)

Za co cenię mój samochód? :
+ bezawaryjność (poza jednym przypadkiem przez 2 lata leję paliwo i nic)
+ możliwość doposażenia auta prostym sumptem (po lekturze forum dorobiłem tempomat) :)

Co mnie wkurza?:
- beznadziejne zawieszenie (panowie i panie, zapraszam do francuskich samochodów na porównanie)
- mulasty i małooszczędny silnik
- jak na auto rodzinne mało schowków w zasięgu ręki kierowcy
- przeciętny bagażnik
- dostęp do bezpieczników (przepalił mi się bezpiecznik nocą, na autostradzie, przy padającym śniegu z deszczem... najgorszemu wrogowi nie życzę samodzielnej wymiany)
- "uszczęśliwianie" kierowcy i pasażerów (wyjec przy otwartych drzwiach i kluczyku w stacyjce itp.)

To tak na szybko... Minusów jest więcej niż plusów. Zapewne będę nią jeszcze jakiś czas jeździł, ale czy kupię kolejne Verso? Na 99% nie. No chyba, że znów coś mi się trafi po okazyjnej cenie... :)
Spalanie - Motostat.pl

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #8 dnia: 22-09-2016, 20:10:45 »
Zawieszenie - no cóż, nie jest to Ford Focus, ale trwałość wysoka. Co do francuzów - bujanie nie każdemu odpowiada, a i te francuzy niektóre, dajmy na to przykład miarodajny, bo podobne auto i ta sama klasa w C4 Picasso zawiecha fabrycznie wali i ten typ tak ma. Stuka i już, nawet nowe. Jeśli ktoś ma dobry słuch, a i ten z gorszym słyszy.
Silnik - no cóż, taki wybrałeś, do tego widać nie jest to silnika dla Ciebie. (Za)małe silniki tak mają, że "ciśnięte" i tak nie jadą dobrze (bo nie mają jak i z czego koni brać), a palą jak smoki. Większy silnik zwykle spali mniej jak ktoś ciśnie.
Schowków mało.
Bagażnik przeciętny, ale tragedii nie ma jak na takie krótkie mimo wszystko auto.
Dodałbym jeszcze, że skręt maksymalny masakrycznie mały.
Wyjce niektóre w niektórych egzemplarzach można wyłączyć kompem - ale da się to sprawdzić (czy można) tylko podłączając komputer: w jednym się da, a w drugim nie.
Z drugiej strony - jak ja cisnę automatem prędkością zbliżoną do 2 paczek na autostradzie to pali dużo więcej aniżeli Twoje 9 l/100 km, jak cisnę po mieście, to też więcej. Uważam, że mimo wszystko to bardzo niskie spalanie, jak na masę auta blisko półtorej tony. :cool:

Offline bimer.jp

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 22-09-2016, 21:07:29 »
Ok czyli nie jest az tak zle :)  Dla mnie obecnie najwazniejsze kryteria spelnia, wiec moze sie skusze; )
1 bezawaryjnosc
2 silnik bez udziwnien na lancuchu palacy srednio do 9l
3 ciche zawieszenie I wygodna jazda

Offline EliEli

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 22-09-2016, 21:28:44 »
Mam Verso od stycznia, do teraz jakieś 9k km.
Mam też Forda S-Maxa 10 latka do porównania :)

Co mnie wkurza:
- mułowaty silnik 1.8 benzyna, zbiera się naprawdę powoli, do S-Maxa w Dieslu nie ma nawet co porównywać... (tak, wiem - Diesel!)
- pali sporo - w cyklu miejskim 9.3l/100  (tak - nie to co Diesel...)
- Mogli w Verso ten bagażnik zrobić większy - po co mi tak "wbita" w środek tylna klapa... S-Max to baryłka ale za to w środku jest większy niż na zewnątrz !
Reszta "wkurzaczy" to pierdołki:
- Japończycy w Toyocie nie są mistrzami designu ani ergonomii... Siermiężne przyciski, dziwne ulokowanie portów USB (na pocieszenie w Lexie ct200h też nie lepiej to rozwiązali :)   )
- FATALNE głośniki/radio ale to już temat rzeka

Za co lubię Verso:
- Fajne auto rodzinne 2+3 a takie właśnie potrzebowałem (ale wciąż jest mniejsze w środku pod każdym względem niż S-Max!)
- Lubie nietuzinkowe umieszczenie zegarów
- Kupiłem go w opcji full za cenę o 30% niższą niż chcieli w tym czasie za nowego S-Maxa w wersji dość podstawowej... Te wszystkie roletki, stoliczki, 3ci rząd siedzeń, nawigacja, tempomat, podgrzewane fotele, alusy - fajne auto pod dzieciaki :) na wycieczki rodzinne. Do wyrwania lasek się nie nadaje...
- Po prostu jakoś tak go cholera lubię...

- Czy kupiłbym Verso powonie ?
Nie - gdybym mógł wziąć w tej cenie Priusa+ :)   a ponieważ tak się nie stanie to TAK - wziąłbym ponownie Verso :)
Tym razem jednak z automatyczną skrzynią.

Kiedy kupowałem Verso to z góry wiedziałem że to auto rodzinne bez zbytniej frajdy z jazdy ;)

Czy gdybym w tej same cenie miał S-Maxa z takim wyposażeniem to kupiłbym Verso ? Kupiłbym Forda.

Moje następne auto to na 75% będzie Toyota (rozważam Aurisa hybrydę...)

Offline bimer.jp

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 22-09-2016, 21:35:30 »
Skrzynia automatyczna w Verso to chyba CVT?  Jesli tak to te skrzynie nie lubia duzego momentu wiec 1.8 jak znalazl hehe Jak z wytrzymaloscia tej skrzyni w porownaniu z manualna?  Bo spalanie chyba podobne.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #12 dnia: 22-09-2016, 23:07:59 »
EliEli
mułowaty silnik 1.8 benzyna, zbiera się naprawdę powoli, do S-Maxa w Dieslu nie ma nawet co porównywać... (tak, wiem - Diesel!)

Nie! To nie "diesel" tylko... turbina. :cool:

FATALNE głośniki/radio ale to już temat rzeka

Tak, ale to stosunkowo prosto i tanio można rozwiązać poprzez choćby - co sam uskuteczniłem - samą wymianę systemów głośnikowych. :-)

gdybym mógł wziąć w tej cenie Priusa+

...yyyy..., mnie też się podoba, ale: jest wyraźnie dłuższy i niższy. Siedzi się niżej, a miejsca na parkingu trzeba więcej, natomiast nie ma to przełożenia na wielkość we wnętrzu z uwagi na... niskość. :cheesy:

Tym razem jednak z automatyczną skrzynią.

Bo automat jest git - szczególnie CVT. :good: Ale trzeba umieć myśleć.  :roll: :cool:

Kupiłbym Forda

...ale pozbawiłbyś się trwałości, jaką daje Toyka.  :cool:
Skrzynia automatyczna w Verso to chyba CVT

W benzynie tak - a w dieslu jest hydrokinetyk.
Akurat automaty tak się składa Toyota ma wytrzymalsze niż manuale. Spalanie w pewnych warunkach (CVT) sporo niższe niż w manualu, a w pewnych - trochę wyższe. Jak mówiłem: dla myślących.  :cool:

Offline wito

• Toyot Leżący
  • *
    • auto-niemcy
« Odpowiedź #13 dnia: 22-09-2016, 23:46:40 »
czy bym kupil ponownie:

NIE, bo wolalbym honde frv albo jakiegos starego lexusa (dla mnie swiadomosc ze mam japonczyka skladanego w Japonii jest wazna), a toyota schodzi na psy, choc faktem jest ze awarii nie mialem - ale podejrzliwie zerkam co chwila czy pompa wody szczelna (niedawno bylem o krok od kupienia sienny 2.7 z 2011 roku - odpuscilem; w verso uswiadomilem sobie jaka jest polityka koncernu toyota z ostatnich lat i czego mozna sie spodziewac w kazdej innej toyocie)

TAK, bo frv juz nie produkuja i wlasciwie strach kupic cokolwiek nowoczesnego. Jeszcze slyszalem dobre rzeczy o subaru, poza tym pustka  :(
toyotaklub.org.pl

Offline gmarcin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 23-09-2016, 07:11:06 »
W wątku: Uwagi po pierwszych 1500 km napisałem

Verso premium, 1.8 doposażona na bogato:

Na plus:
- chwalę sobie system wspomagania ruszania na podjazdach. Myślałem że to będzie jakaś niewyczuwalna podpierdółka.
- system bezkluczykowy mnie kręcił dopóki nie poczytałem info o kradzieżach choć nie sądzę, że wyłączenie tego systemu cokolwiek poprawi w kwestii bezpieczeństwa ..... mają buchnąć to buchną i tyle
- pakowność wnętrza - pisze to jako ojciec rodziny 2+3 - poezja
- ustabilizowane spalanie na dojazdach 2 x 30 km dzień w dzień do Wrocławia na poziomie 6.5-7,1 (na podstawie statystyk tankowania wrzucanych na motostat.pl)
- czujniki parkowania pięknie oplatają auto na parkingu a z kamerą tworzą spójną całość,
- system multimedialny Toyoty - tu mam porównanie do systemu multimedialnego z navi nissana, którym się kiedyś zachwycałem. Ogromny plus dla Toyoty.
- jakość obsługi w serwisach - korzystałem już z 2 ASO 3 razy (żadnych napraw gwarancyjnych)- doposażanie i pęknięta szyba która okazała się ultra cienką smużką farby która spadła na auto - długa historia na osobny wątek z happy endem i kupą śmiechu
- kultura pracy silnika z fajnie zestopniowana skrzynią biegów - pierwszy raz mam skrzynię 6biegową,
- dodatkowe osłony przeciwsłoneczne w drzwiach dzieciaków - wraz z przyciemnionymi szybami dają radę,

Na minus.
- plastiki drzwi na wysokości schowka - wystarczy dotknąć czy to ręką czy czymkolwiek innym - ten element łatwo łapie brud i wszelkie smugi i wiecznie mam upaćkany
- brak darcia mordy, że mamy rezerwę w baku, przydałoby się pipnięcie jakieś
- dziura w podłokietniku jak to ktoś nazwał - dzieciarnia mi zwija ładowarki tamtędy
- w porównaniu do kumpla leciwego scenica w verso jest mnie schowków co przy dzieciach jest istotne
- jak rzekł Eli Eli....na to auto panny się nie wyrwie. Ale mając żonę i 3 dzieci jedyne co można rwać to włosy z głowy i to nie z powodu verso:)

powyższe uwagi napisałem przy 1500 km. Przy 14 tys, km podtrzymuje.

To pisał ojciec 3 dzieci w wieku 4,4 i 9 lat - i dopóki będą małe to zawsze będzie verso lub temu podobne produkcje z toyoty. Jeśli wyrosną i nie będą już chciały z nami jeździć i wyfruną to na pewno będzie na oku cos ze stajni toyoty ale co to pomartwię się za jakieś 8-10 lat
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 23-09-2016, 07:11:06 »