Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czy kupilbys jeszcze raz Verso ?  (Przeczytany 23186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Odp: Czy kupilbys jeszcze raz Verso ?
« Odpowiedź #90 dnia: 29-12-2017, 13:30:39 »
Coś na osłodę dla tych, co im się szyba podgrzewana podoba w Fordach: owszem, niezła rzecz. Ale tylko niezła - piać z zachwytu nie ma nad czym. Czemu?
Ano powiem z własnego doświadczenia z Fordami:
- prądu żre tyle co chyba 2-3 ogrzewane tylne i wyłącza się bardzo szybko automatycznie (no bo prąd),
- jak przestanie grzać 1 niteczka, to przeszkadza albo do wymiany cała szyba,
- wbrew temu co się większości może wydawać pomaga tylko na lżejszym mrozie (kilka stopni poniżej zera); Jak przymrozi do -10 do -12'C (nie mówiąc o niższych temp.), to nawet kilkukrotne włączenie podgrzewania nie pomaga,
- niektórym osobom ze specyficznymi wadami wzroku przeszkadzają druty na tyle, że nic nie widzą poza nimi; Ja się przyzwyczaiłem, ale na początku długo mi się wydawało, że mam szybę... brudną.
O awaryjności silników konkurencji nie wspominając. :)
Także - dobrze zrobiłeś!  :good:

Offline gmarcin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #91 dnia: 29-12-2017, 13:58:43 »
Horus pomimo posiadania Verso szyby podgrzewanej w Fordzie będę bronił, bo takową miałem kiedyś w Focusie kombi. Nie było zimy żebym musiał skrobać. Auto kupiłem jako używane przy 170 tys. przebiegu a sprzedałem przy 250 tys. Szyba działała.

także stąd ta tęsknota:)

p.s.
potwierdzam, te niteczki (ich widzenie) na początku doprowadzały mnie do szału:)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2017, 14:01:08 wysłana przez gmarcin »
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #92 dnia: 29-12-2017, 14:04:43 »
Ja też miałem w Focusie i jak mówię: na słaby mróz było ok, ale jak przymroziło porządnie, to - ja też nie skrobałem - chemią rozpuszczać trzeba było lód albo czekać aż nawiew rozpuści :)
Ale na lekką zimę - wystarczało.
...a zwróciłeś uwagę, że w Verso szybciej ciepłe powietrze leci niż w Focusie? Chyba trochę inaczej działa układ chłodzenia/grzania niż w Fordach, że się szybciej nagrzewa plus inny silnik (ja miałem 1,6 w Focusie benzynę).

Offline gmarcin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #93 dnia: 29-12-2017, 14:14:46 »
ha to mieliśmy to samo! też 1.6!

Z tyn nagrzewaniem to jakiś fenomen verso. Silnik 1.8 nagrzewa się szybciej niż 1.6 focus i 1.4 nissan note. Mierzyłem na tym samym odcinku też z yariską 1.0!!! żony leciwą kiedyś,  bo to mnie też zdążyło zainteresować dlaczego silnik w miarę nowego nissana note 1.4 benzyna nagrzewa się wolniej niż większy 1.8.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2017, 14:16:26 wysłana przez gmarcin »

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #94 dnia: 29-12-2017, 14:37:54 »
Ja miałem Note 1,6 :) Hehe :)
Myślę że wynika to z inne konstrukcji silnika oraz faktu, że chyba układ chłodzenia działa tak, że wpierw nie działa żaden obieg, a potem dopiero mały i potem duży - czy jakoś tak (niech się wypowie ktoś, kto wie więcej ode mnie). Nota bene kontrolka zimnego silnika w Verso gaśnie już przy bodaj 57'C.

Offline gmarcin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #95 dnia: 29-12-2017, 15:35:49 »
 o prosze i jeszcze notek:)

Ech gdzie te czasy gdzie byly kontrolki temp. a tak tylko mamy już  lampki zimno/cieplo a raczej za cieplo. W verso lampka gaśnie b.szybko 

Offline sorbifer

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #96 dnia: 29-12-2017, 18:13:44 »
Tak, gaśnie bardzo szybko, ale nie wiesz jaka jest temperatura płynu. Zresztą nie wiem, czy to ma znaczenie. :)   Zwiększone zużycie paliwa, a pewnie i silnika, jest przy niższych temperaturach, ale domyślam się, że nie musi dojść do 90 stopni by być cacy, pewnie i 40-50 jest "good enough". Niech jakiś spec od silników się wypowie.
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #97 dnia: 29-12-2017, 18:27:56 »
sorbifer - a czytasz coś więcej niż tylko jednego/ostatniego posta?  <zalamka> Przecież napisałem, że jest to 57'C.  <regulamin>

Offline Piotr Jacek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #98 dnia: 13-01-2018, 22:02:44 »
Za miesiąc upłyną dwa lata od kupna nowej Verso 1.8 i muszę przyznać, że nudne były te dwa lata jak ch....a. Raz zaświeciła się kontrolka ciśnienia w oponach, wtedy dowiedziałem się zresztą, że mam czujniki :-D Wcześniej, nie wiem czemu, wydawało mi się, że nie.
Auto przejechało prawie 50 tys. km bez żadnych problemów.  Wnętrze prawie jak nowe, pomijając jakąś plamę w tylnym rzędzie - dzieciarnia nabrudziła.
Bardzo lubię to auto, a gdyby było lepiej wyciszone - kochałbym (platonicznie rzecz jasna) ;-)
Nawiązując do przedpiszców, 2 lata temu wybór również był m.in. pomiędzy Toyotą a Kią Carens.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #99 dnia: 13-01-2018, 22:05:24 »
Mi idzie siódmy rok już - choć przebieg niewiele większy.
Ciszej jest w wersji z CVT, bo sam ustalasz obroty :)

Offline tomik

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #100 dnia: 14-01-2018, 13:01:14 »
W zeszłym roku przymierzałem się do zakupu Verso (nowy), ale jak to w życiu trochę mi się pozmieniało i odpuściłem.

W zeszłym tygodniu sprzedawca dzwonił, że w Toyocie jest wyprzedaż rocznika itd. i jeżeli jestem zainteresowany Verso to niestety tylko pozostaje rocznik 2017 :-(
Wg. sprzedawcy Toyota podjęła decyzję o zakończeniu produkcji Verso, także nowego z 2018r. nie uświadczymy :-( szkoda fajne auto :good:
Pytałem czy będzie coś w zamian za Verso otrzymałem informację, że nie :-(

Offline Piotr Jacek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #101 dnia: 14-01-2018, 13:20:55 »
W zamian za Verso jest już CH-R :-/
No cóż, takie czasy, że auto ma przede wszystkim wyglądać, a funkcjonalność jest na drugim miejscu.
Dobrze, że zdążyłem kupić swoje :-)

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #102 dnia: 14-01-2018, 16:36:24 »
Po pierwsze - nie podważając wiarygodności piszącego przedmówcy, to już wiele razy inni pisali, że "z Verso już koniec", a końca nie było, ba! nawet lifting! Nie wiem po prostu czy to prawda czy kolejna "ściema" sprzedawcy, po to "aby Pan kupił". :shock:
Po drugie - CH-R to jest... malutkie auto w porównaniu z Verso: może i z przodu nie ma aż tak ogromnej różnicy w wielkości w środku, ale z tyłu jest po prostu... masakra! I okien praktycznie... brak! Jak dzieci posadzisz lub niższego dorosłego, to jak w ciemnej komórce będą siedzieć! :czerwona: Bagażnika również jest niewiele - a auto drogie, małe, choć linia piękna z zewnątrz. Ale jeździ się siedząc wewnątrz a nie na zewnątrz.
Zbliżona jest RAVka, ale ona z zewnątrz dużo większa i dużo, dużo droższa. I droższa w utrzymaniu.
...a co do szyb, to moim subiektywnym zdaniem najbardziej zbliżoną Toyotą obecnie jest... Yaris: bo jest najmniej klaustrofobicznym autem Toyoty na dzisiaj. W sumie - dziwne. :o

Offline tomik

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: 14-01-2018, 18:48:06 »
Po pierwsze - nie podważając wiarygodności piszącego przedmówcy, to już wiele razy inni pisali, że "z Verso już koniec", a końca nie było, ba! nawet lifting! Nie wiem po prostu czy to prawda czy kolejna "ściema" sprzedawcy, po to "aby Pan kupił". :shock:
"Horus" dobrze byłoby aby Twoje słowa sprawdziły się :good: Podobno sprzedaż Verso w PLN była na przyzwoitym poziomie (relacja sprzedawcy) ale globalnie (rynek europejski - duża konkurencja w tym segmencie) nie było najlepiej... :thumbdown:
Cóż, czas pokaże jak będzie... obawiam się, że jednak "duzi producenci" coś tam czują na karku i chyba będą inwestować/promować elektryki&hybrydy (pseudo ekologia) :o to takie moje prywatne spostrzeżenie.

"Horus" a jakbyś się kiedyś zastanawiał nad sprzedażą swojego Verso :song: daj znać na PW. Pozdrawiam!

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #104 dnia: 14-01-2018, 19:33:58 »
Ale jak ja bym sprzedawał, to chyba nikogo stać nie będzie.  :grin: :cool:
Niedawno kupiłem Yarisa parę lat starszego i jak widzę, jak ludziska nie dbają o auta, którymi sami na co dzień jeżdżą, to... masakra! :| Dobrze że tanio (jak na ten rocznik i wyposażenie) kupiłem (co nie znaczy, że nie trzeba było sporo kasy wyłożyć) w porównaniu z innymi wystawionymi na sprzedaż, bo jakbym te parę tysiaków musiał dołożyć do sporo droższego, to bym się sieknął chyba.  <zalamka>
Mój ma przebieg 68 tys. km, zakonserwowany i do tego wersja dla starców i ludzi wygodnych: automat.  <brawo> <sternik>
...na razie felgi 16" na gwarancji z prawie nowymi zimówkami sprzedaję, bo jeżdżę na całorocznych: jacyś chętni?   :good:

Toyota Klub

« Odpowiedź #104 dnia: 14-01-2018, 19:33:58 »