Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: stojące auto Toyota Celica - wyjazd za granice  (Przeczytany 3042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luzak128

• Prawie Toyot
stojące auto Toyota Celica - wyjazd za granice
« dnia: 24-09-2016, 13:59:07 »
Czeka mnie wyjazd za granicę i moja Celica będzie stała nie jeżdżona przez 8 mc narażona na warunki atmosferyczne (polska zima ). Jak waszym zdaniem zabezpieczyć ją by nic się w aucie nie zepsuło  ? Wspomnę że istnieje możliwość bym zostawił kluczę przyjacielowi który mógłby co 2 mc przepalić silnik . Czytałem wiele na ten temat ,lecz czy istnieje sens wyjmowania akumulatora na ten okres i zapuszczania cylindrów olejem silikonowym ? Co sądzicie na ten temat ?

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
Odp: stojące auto Toyota Celica - wyjazd za granice
« Odpowiedź #1 dnia: 24-09-2016, 20:38:23 »
czy istnieje sens wyjmowania akumulatora na ten okres
po 3-4 tygodniach pewnie sie sam rozładuje. Ja bym wyciągnął.
Celica będzie stała nie jeżdżona przez 8 mc narażona na warunki atmosferyczne
ja bym nakrył jakims pokrowcem , chyba że masz kogoś kto by na bieżąco ptasie odchody zmywał, wygartał liście z odpływów itp.
Wspomnę że istnieje możliwość bym zostawił kluczę przyjacielowi który mógłby co 2 mc przepalić silnik
dobre i to. Niech przejedzie dłuższy  kawałek to przy okazji zedrze rdze z tarcz hamulcowych i hamulce rozrusza.
i zapuszczania cylindrów olejem silikonowym ?
jak ktoś go przepali co jakiś czas to nie ma sensu.
Wynajmij może jakiś garaż na ten czas , albo może jaki znajomy ma jaki budynek gospodarczy gdzie go można wstawić itp.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2016, 20:41:30 wysłana przez bazi »

Offline Pudelski7

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 21-10-2016, 08:38:31 »
- Zalanie cylindrów olejem na ten czas jeśli nie będziesz miał nikogo w zanadrzu aby go przegonił kilka kilometrów co 2 tygodnie mniej więcej jest jak najbardziej wskazane. Koniecznie trzeba zalać tym samym olejem który jest w silniku.

-Jeśli nie znajdziesz nikogo kto by użyczył pomieszczenie pokrowiec jak najbardziej wskazany (wystrzegałbym się blaszaków wszelkiego rodzaju bo zimą w nich jest mnóstwo wilgoci)

- Aku koniecznie wyjmij i pozostaw w ciepłym pomieszczeniu.

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 21-10-2016, 08:38:31 »