Autor Wątek: Bagażnik dachowy - AVE T22  (Przeczytany 8402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rutek

  • Gość
Bagażnik dachowy - AVE T22
« dnia: 19-04-2005, 18:24:17 »
Witam!
Czy ktos mi moze poradzic jaki rodzaj bagaznika powinienem zakupic, aby moc przewozic rowery na dachu ave'98 ?

vert

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #1 dnia: 19-04-2005, 19:35:52 »
Polecam zdecydowanie bagażniki dachowe "Mont Blanc" zakładane na dach bez uzycia jakichkolwiek narzędzi, tylko za pomocą odpowiednich klamer zamykanych na kluczyk. Osobiście używam takowych do ave z 2000 i 2004 roku. Szukaj na www.autocaros.pl Powodzenia !
« Ostatnia zmiana: 07-01-2007, 18:20:25 wysłana przez ayrsen »

rutek

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #2 dnia: 20-04-2005, 18:08:37 »
Dzieki!

Z tego co wywnioskowalem ogladajac oferty, powinienem zakupic dwie belki bagaznika oraz mocowane do tych belek uchwyty np. na rowery lub na narty.

hilarious

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #3 dnia: 22-04-2005, 08:39:03 »
Jeżeli będziesz jednak decydował się na THULE (na allegro można dużo taniej kupić belki i stopy) to mam do sprzedania tak zwany kit dopasowujący do AVENSIS (z 98 roku) (nr kitu wg thule to 1077) cena 45zł+przesyłka (ok 6zł).
Oczywiście wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, ale porozglądałbym się na Twoim miejscu za bagażnikiem THULE w celu porównania. (THULE RAPID SYSTEM - można dopasować później do innego samochodu wymieniając tylko wspomniany KIT). Ja kupiłem na allegro cały używany bagażnik THULE RAPID SYSEM (akurat gostek miał go do AVENSISA a przy AVE długośc belek i stopy te same co do COROLLI) za 200 zł. Dokupiłem KIT do mojej COROLLI za 95zł i wszystko gra. A przy okazji rodzina może skorzystać bo bagażnik po dokupieniu kitów pasuje również do autka mojej mamuśki i samochodu szwagra ;-)
http://www.thule.com/frames.asp?id=17725. Jakość wykoania POWALA (przynajmniej mnie, ale jak oglądniesz bagażniki z innych firm to ocenisz ;-) Oczywiście montaż bez użycia żadnych narzędzi :-)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 07-01-2007, 18:22:27 wysłana przez ayrsen »

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #4 dnia: 25-02-2006, 23:42:13 »
Jak jest mocowany oryginalny bagażnik do Ave
Sorry - za ilość pytań, ale dopiero co się przesiadłem z Cari na Ave :-)

Czy ktoś może mi podesłać na priva oryginalne zdjęcia bagażnika do Ave ?
Czy pasuje bagażnik od Cari ?

Może źle zadałem pytanie - jaki typ bagażnika dachowego używacie w swoich Ave i czy jest mocowany na rynienki ???
Chyba ktoś ma bagażnik dachowy?



Połączyłem posty w jeden
ayrsen
« Ostatnia zmiana: 21-04-2006, 19:12:08 wysłana przez ayrsen »
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Lord D4

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #5 dnia: 11-03-2006, 08:28:29 »
Mam gdzieś w garażu bagażnik (jeszcze nawet go nie użyłem) --> zrobię ci zdjęcie i wyslę.

Mocowany jest jak do każdego samochodu bez relingów ani "gniazd".

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #6 dnia: 10-05-2006, 21:35:47 »
Musiałem sprzedać mój oryginalny bagażnik z Cari E - wyglądał identycznie jak ten z Avensisa, ale niestety nie pasował do Ave. Ma inny kąt nachylenia łapek - i to jest jedna podstawowa róznica, która powoduje, że nie można zapiąć bagażnika w Ave.
Może ktoś ma do sprzedania oryginalny bagażnik do Ave ? - proszę na priva.
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Lord D4

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #7 dnia: 11-05-2006, 07:25:55 »

mariuszgrabowski

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2006, 09:15:17 »
Panowie,

zamiast zasylac sie mailami na priva to wkleic to na forum? zastanawiam sie wlasnie nad jakims rozwiazaniem do przewozenia rowerow do ave (2002, sedan) i bede wdzieczny za pomoc w wyborze

pzdr,m

ayrsen

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #9 dnia: 21-06-2006, 09:28:58 »
No to masz generalnie dwie możliwości:

1) na dach - wtedy potrzebujesz bagażnik dachowy /belki/ i uchwyty rowerowe - ceny uchwytów od 20 PLN do ok 300 PLN
2) jeśli masz hak holowniczy - bagażnik na "tył" samochodu - cen niestety nie znam, ponieważ nie mam haka

Osobiście stosuję rozwiązanie 1 - mam uchwyty do rowerów kupione 3 lata temu /za ok. 50 PLN - uprzedzam pytanie - nie są aluminiowe/. Wcześniej miałem przez 8 lat inne uchwyty i zmieniłem je, ponieważ pokryły się rdzą i nie wyglądały zbyt pięknie ;) ale za te pieniądze /te za 20 PLN też spełnią swoje zadanie/, to można kupować uchwyty co sezon, zamiast czyścić je z owadów...

mariuszgrabowski

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #10 dnia: 21-06-2006, 09:33:45 »
No to masz generalnie dwie możliwości:

1) na dach - wtedy potrzebujesz bagażnik dachowy /belki/ i uchwyty rowerowe - ceny uchwytów od 20 PLN do ok 300 PLN
2) jeśli masz hak holowniczy - bagażnik na "tył" samochodu - cen niestety nie znam, ponieważ nie mam haka

Osobiście stosuję rozwiązanie 1 - mam uchwyty do rowerów kupione 3 lata temu /za ok. 50 PLN - uprzedzam pytanie - nie są aluminiowe/. Wcześniej miałem przez 8 lat inne uchwyty i zmieniłem je, ponieważ pokryły się rdzą i nie wyglądały zbyt pięknie ;) ale za te pieniądze /te za 20 PLN też spełnią swoje zadanie/, to można kupować uchwyty co sezon, zamiast czyścić je z owadów...

no to mnie w zasadzie interesuje opcja 1, bo tez nie mam haka. Czy uchwyty o ktorych piszesz pasuja do wszystkich modeli samochodow (sa uniwersalne), czy specjalne do ave? podejrzewam ze specjalne. tak czy inaczej - gdzie kupic uchwyty?

nie mam tez relingow wiec musze do czegos uchwyty przymocowac. gdzie kupic / jakiej firmy / ile orientacyjnie kosztuja uchwyty do ave?

czy mozna w 1 miejscu kupic caly komplet..? moze cos na allegro ? :)

pzdr,m

ayrsen

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #11 dnia: 21-06-2006, 10:31:04 »
Uchwyty rowerowe generalnie są uniwersalne - pasują do wszystkich rodzajów belek.
Jesli nie masz bagażnika dachowego, to (jeśli planujesz pojeździć samochodem przez kilka lat) polecam zakup lepszych "pałąków" - zawsze będziesz je mógł później odsprzedać a dadatkowo decenisz ich jakość i łatwość montażu w codziennej eksploatacji. FAPA będzie kosztować pewnie ok 350 zł a oryginał w ASO ok. 500 zł - możesz tez poszukać taniej na allegro - czasem się trafiają...

Duży wybór uchwytów /oraz generalnie bagażników/ znajdziesz w sieci sklepów "Bagażniki od Garbusa do Lexusa" ale generalnie w każdym specjalistycznym punkcie sprzedaży bagażników/boxów dachowych będziesz mógł dobrac cały komplet.

Lord D4

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #12 dnia: 22-06-2006, 08:46:26 »
Kupując bagaznik szukałem rozwiązania najtańszego i przyznam szczerze, że najbardziej ekonomicznym okaał się oryginał  :o
Thule robi świetne, ale ceny od ponad 500pln. Tanie bagażniki mają tak marnej jakości belki, że nie utrzymają boxu ani pewnie dwóch rowerów. ;)

Podobnie z uchwytami na same rowery - parę lat temu kupiłem tanie uchwyty za 25PLN szt. i podczas jazdy zobaczyłem swój rower w bocznym oknie. Uchwyt zwyczajnie się wygiął (pomine fakt, że belki do relingów też kupiłem taniutkie i te z kolei jeździły po relingach). Niestety nawet na Allegro dobre uchwyty kosztują ok. 200PLN. (http://allegro.pl/item110066805_uchwyt_na_rower_thule_freerider_530_nowy_.html)

Tylko - jak napisano wcześniej - one akurat przydadzą się na lata, bo pasują do każdego rodzaju belek. Warto też kupić uchwyty z zamkiem na klucz - czasem nawet na stacji benzynowej mogą ci rowerek ściągnąć.

prusiak

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #13 dnia: 14-12-2006, 14:02:49 »
Witam

Bede potrzebowal za jakis czas bagaznik dachowy i sie rozgladam. Trafilem przypadkiem na nowe bagażniki niemieckiej firmy sherpas, aluminiowe zamykane na kluczyk. No fajny i cena niezla (250 zł).

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1339791

Podaje namiary, bo ogloszenie zejdzie i nie znajdziemy skad to:
Auto Szrot
ul. Ujrzanów 272b
08-110 Siedlce
Tel:     +48 - 025 / 640-71-14
+48 - 602-396-180
Fax:     +48 - 025 / 640-71-13

Oryginal z ASO 420 zł zamykany na kluczyk.

Podzielcie sie swoimi spostrzezeniami... Jaki kupic, gdzie i za ile?

Zapraszam do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2006, 14:05:44 wysłana przez prusiak »

Qba

  • Gość
Odp: Bagażnik dachowy - AVE T22
« Odpowiedź #14 dnia: 19-12-2006, 03:18:02 »
Oddam w dobre ręce stopy kompletne THULE do T22. Do tego trzeba tylko dokupić belki. Stan idealny, cena 200 zł


 

Beesafe.pl