Autor Wątek: Radio/CD Toyota Yaris - włącza się, wyświetla stacje ale nie gra  (Przeczytany 3099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline majki8

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Cześć Wszystkim :)

Z racji tego, że jestem samotną kobietą w świecie motoryzacji proszę o pomoc w rozwikłaniu mojego radiowego problemu, który uniemożliwia mi dawanie koncertów w czasie jazdy moją Yariską. :)

Mam Toyotę Yaris 2005, w którym zamontowane jest fabryczne radio z CD, dotychczas działające bez problemu. Kilka dni temu zaraz po odpaleniu auta radio włączyło się z odtwarzaniem CD, po czym słychać było jakby "mielenie" płyty CD (nie odtwarzało żadnego dźwięku), po ustaniu tego dźwięku płyta i tak nie ruszyła, a dodatkowo po przerzuceniu na tryb radia - również nie było odzewu. Na trybie radia mogę normalnie przerzucać między zaprogramowanymi stacjami - wyświetlają się wszystkie na wyświetlaczu, po przerzuceniu na CD, wyświetla się samo CD (bez numeru piosenki). Głośniki myślę, że działają ponieważ przy odpalaniu słychać ten charakterystyczny dźwięk w głośnikach, taki "przeskoczenie".

Odpięłam klemy z akumulatora na całą noc żeby może go jakoś zresetować - bez skutku. Co więcej na wyświetlaczu radia ciągle wyświetla się godzina o której to się stało, jak gdyby się zawiesiło totalnie w tamtym momencie.

Macie pomysł co może być przyczyną? Włożona płyta CD? Płyta CD oryginalna, nie żadna "wypalana" samodzielnie. Jeżeli tak jak mam ją usunąć z radioodtwarzacza, skoro nie reaguje na przycisk wyjęcia płyty.

Czy ktoś miał podobny problem? Pomożecie? :) Boję się, że bez podstawowej wiedzy na temat tej usterki mój brak wiedzy zostanie wykorzystany przy naprawie. Swoją drogą do kogo się zgłosić z tym tematem? Do elektryka? Jakiś serwisów zajmujących się radioodtwarzaczami w autach?

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 302
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio/CD Toyota Yaris - włącza się, wyświetla stacje ale nie gra
« Odpowiedź #1 dnia: 24-09-2018, 10:07:19 »
odswieze temat. mam taki sam problem z radiem. plyt CD nie uzywalem, tylko radio.

wszystko wyswietla na komputerze ale radio nie gra. w sierpniu zaczęło szwankować (wczesniej bylo wszystko ok), przestalo grać, potem na jakis czas z nowu bylo wszystko ok i teraz znowy padaka.
jak uruchomie silnik i przekrecę manetke od świateł (włącze lub wyłącze postojowe) to z glośnikow słychac taki trzask/stuknięcie.
co to może być? ktoś coś?
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 302
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio/CD Toyota Yaris - włącza się, wyświetla stacje ale nie gra
« Odpowiedź #2 dnia: 27-09-2018, 10:12:18 »
żona wczoraj poinformowała, że radio działa...nie wiem co to może być   :o :wallbash:
jak sprawdzić co nie gra? jak sie do tego zabrać?
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol


 

Beesafe.pl