Autor Wątek: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)  (Przeczytany 147689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline torre24

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #15 dnia: 16-03-2017, 09:13:35 »
Kontrolka miga i przy dłuższym przytrzymaniu nie gaśnie. W instrukcji nie ma słowa o kalibracji czujników we własnym zakresie - wysyłają od razu do ASO.
EDIT. Twoja instrukcja niestety nie zadziałała. U mnie po przeleceniu kluczyka kontrola miga kilkadziesiąt sekund, potem świeci ciągle.
« Ostatnia zmiana: 16-03-2017, 09:53:48 wysłana przez torre24 »

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 798
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #16 dnia: 16-03-2017, 10:01:09 »
Kontrolka miga i przy dłuższym przytrzymaniu nie gaśnie. W instrukcji nie ma słowa o kalibracji czujników we własnym zakresie - wysyłają od razu do ASO.
W mojej instrukcji jest opisany sposób kalibracji (AII 2014). To czynność dla użytkownika.
Do ASO trzeba wtedy, gdy lampka nie ma zamiaru gasnąć po kalibracji.
Spalanie - Motostat.pl

Offline torre24

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #17 dnia: 16-03-2017, 10:21:47 »
Zadzwoniłem do serwisu. Zrobiłem tak jak mi doradzono, a zatem:
1. Włączyłem silnik
2. Poczekałem aż kontrolka zacznie świecić ciągle.
3. Nacisnąłem przycisk trzy razy krótko, następnie przytrzymałem. Kontrolka zaczęła migać. Serwis stwierdził, że trzeba trzymać dotąd aż kontrolka zgaśnie. I zgasła.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 798
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #18 dnia: 16-03-2017, 10:32:30 »
Nie napisałeś, masz auto z możliwością wprogramowania 2 kompletów kół. Tą operacją zamieniłeś komplety widziane przez samochód (3 naciśnięcia w ciągu 3 sekund) i potem skalibrowałeś (naciśnięcie długie). Gdybyś napisał, że problem powstał po wymianie kół zima/lato byłoby prościej pomóc. 
« Ostatnia zmiana: 16-03-2017, 10:39:38 wysłana przez KoMarek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline torre24

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #19 dnia: 16-03-2017, 10:58:46 »
Nie wiedziałem tego. Zresztą w ASO przy zakupie poinformowano mnie, że nie da się zaprogramować dwóch kompletów czujników jednocześnie. W związku z tym jeszcze jedno pytanie - czy teraz mam zaprogramować dwa komplety i przy zmianie kół na zimowe wystarczy znów przycisnąć cztery razy przycisk?
« Ostatnia zmiana: 16-03-2017, 11:05:54 wysłana przez torre24 »

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 798
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #20 dnia: 16-03-2017, 11:43:27 »
Nie wiedziałem tego. Zresztą w ASO przy zakupie poinformowano mnie, że nie da się zaprogramować dwóch kompletów czujników jednocześnie. W związku z tym jeszcze jedno pytanie - czy teraz mam zaprogramować dwa komplety i przy zmianie kół na zimowe wystarczy znów przycisnąć cztery razy przycisk?
No to ja już nie wiem co Ty masz.
Nieco starsze TPMS (w Aurisie poniżej czerwca 2015) mają możliwość zaprogramowania 1 kompletu czujników. Wtedy każdorazowo po zmianie kompletu trzeba wprowadzić identyfikatory czujników do sterownika samochodu (konieczny specjalistyczny sprzęt). Nowsze TPMS mają możliwość zaprogramowania 2-ch kompletów czujników. Wówczas (po wklepaniu wszystkich identyfikatorów) zmiana kompletów odbywa się poprzez 3-krotne naciśnięcie w ciągu 3 s przycisku kalibracji. Z tego co piszesz, trudno wywnioskować co jest u Ciebie. Albo masz rozwiązanie starsze (możliwy 1 komplet) i wcześniej źle robiłeś kalibracją, albo masz nowsze rozwiązanie i przełączyłeś komplety czujników na aktualny.   
Spalanie - Motostat.pl

Offline torre24

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #21 dnia: 16-03-2017, 11:56:56 »
Auto jest z czerwca 2015, kupiłem je w grudniu zeszłego roku z założonymi już przez ASO nowymi zimówkami. Z tego co tu dziś przeczytałem domyślam się, że zaprogramowane mam dwa komplety kół. Zobaczę jak będzie jesienią i się odezwę. Dziękuję KoMarek za pomoc.

Offline depesz lublin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #22 dnia: 26-01-2018, 23:25:38 »
Witajcie jaki to przycisk do wyłączenia tej kontrolki? Mam Avensis 2015 i nie wiem gdzie on jest.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #23 dnia: 27-01-2018, 11:14:20 »
Nie ma przycisku wylaczania a jedynie kalibracji.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2018, 11:16:22 wysłana przez mechu »

Offline Krzepki

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #24 dnia: 03-03-2018, 18:28:52 »
Dzień dobry!

Od niedawna jeżdżę Toyota Corolla z 2015r (silnik benzyna 1,6). Pewnego dnia po wejściu do auta czujnik ciśnienia zaczął mrugać przez minutę a potem zapalał się na stałe. W instrukcji przeczytałem, że jest to sygnalizacja minn. dt. niemożności nawiązania łączności z czujnikami w oponach...
Próbowałem wyzerować tę kontrolkę poprzez opisywane powyżej trzykrotne naciskania klawisza a potem naciśnięcie ciągłe. I nic...

Czy ktoś miał podobny przypadek? Jak sobie poradził? Prosiłbym o odpowiedź.
Pozdrawiam

Offline arturp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 305
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #25 dnia: 03-03-2018, 23:03:36 »
Czy cisnienie jest odpowiednie na kazdym kole ?
Lexus IS 300h Executive - 01/2014 - 137000km | Lexus CT 200h Executive - 05/2015 - 98000km | Yaris II 1.33 - 05/2011 - 93000km

Offline Krzepki

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #26 dnia: 04-03-2018, 18:42:26 »
Tak.
Jak zobaczyłem tę kontrolkę (najpierw błyka przez minutę a potem pali się ciągle) od razu sprawdziłem ciśnienie w oponach. Jedną oponę musiałem dopompować. Teraz jest ok.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #27 dnia: 04-03-2018, 20:03:02 »
Jedną oponę musiałem dopompować.

No to masz wyjaśnienie dlaczego zapaliła ci się kontrolka ostrzegawcza o zbyt niskim ciśnieniu :)

Ja miałem ciekawszy przypadek.
Odpaliłem rano furę a na blacie kontrolka od ciśnienia :(
Obszedłem samochód , "na oko" wszystko z oponami OK.
W robocie sprawdziłem ciśnienie w oponach - było książkowe , w każdym kole takie samo.
Skalibrowałem przyciskiem system TPMS (czy jak on tam się nazywa) i od tamtej pory komunikatów nie było.

Offline Krzepki

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #28 dnia: 05-03-2018, 07:54:16 »
Ale nadal mi kontrolka błyka... pomimo dobrego ciśnienia.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 798
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Kalibracja/reset czujników TPMS (czujnik ciśnienia w oponach)
« Odpowiedź #29 dnia: 05-03-2018, 19:00:41 »
Ale nadal mi kontrolka błyka... pomimo dobrego ciśnienia.
Kontrolka początkowo błyska a potem pali się na stałe, gdy przynajmniej jeden czujnik jest nieodczytywalny lub nie wprogramowany do systemu. Złe ciśnienie tego nie powoduje, zapala lampkę od razu bez blyskania. Sprawdź, czy przypadkiem nie przełączyłeś na drugi zestaw kół poprzez 3 krotne naciśnięcie w ciągu 3 sek. przycisku kalibracji. Po prostu powtórz to.
Jak to nie pomoże i nie masz interfejsu OBD, to jedź do "dobrego" gumiarza. Sprawdzi Ci przyrządem czujniki, któryś mógł się zepsuć. Może też wprogramować czujniki jeszcze raz, mogło się coś rozjechać.
Alternatywa to ASO, dadzą radę.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2018, 19:15:16 wysłana przez KoMarek »
Spalanie - Motostat.pl


 

Beesafe.pl