Autor Wątek: Hybrid Assistant (obd2 + android)  (Przeczytany 225744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaronx

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #240 dnia: 06-11-2018, 09:13:47 »
Nagle HA przestał się łączyć czy już tak bywało wcześniej? Spróbuj zamknąć aplikację, wyłącz BT, poczekaj moment i spróbuj jeszcze raz uruchomić HA.
Nigdy nie było problemu z łącznością, działa bezproblemowo z innymi aplikacjami, pokazuję że połączono a potem pojawia się incjalizacja co widać na załączonym zarzucie. Próbowałem wyłączyć BT jak i odłączyć telefon od zestawu głośnomówiącego.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #241 dnia: 06-11-2018, 12:32:08 »
Pewnie najnowsza aktualizacja (bo widzę ze masz już hyball) coś namieszała. Wróć do przedniej jeżeli działała a problem zgłoś deweloperom nawet jako opinie w sklepie. Moze wyjdzie za jakiś czas łatka i będzie ok. Spróbował bym tez wyłączenie i włączenie telefonu (nie "uruchomienie ponowne") może coś tam się poukłada po aktualizacji :o
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Mieciu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 301
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #242 dnia: 06-11-2018, 12:50:27 »
Wystarczy po jakimś czasie kliknąć paluchem w tą dolną belkę i łączy się ponownie :-)
W moim ksajomi (wiadomo kasjomi najlepsze) często ma czkawkę przy łączeniu i pacnięcie w belkę załatwia sprawę - restartuje połączenie.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #243 dnia: 13-11-2018, 22:09:01 »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #244 dnia: 14-11-2018, 19:23:58 »
Jakby ktoś poszukiwał OBDLINK LX to tu jest jedna sztuka:

https://www.olx.pl/oferta/obd-link-obdlink-lx-bluetooth-diagnostyka-samochodu-CID5-IDxmLKg.html#4e3a0bf123
fazibazi mógłbyś nie usuwać moich komentarzy bez powodu? Uważasz że kupno używki bez gwarancji w cenie wyższej niż nowa sztuka ze sklepu z 3-letnią gwarancją jest dobrą opcją?



Wychodzi dokładnie 312 zł z dostawą do domu.

Cytuj (zaznaczone)
Your ScanTool is supplied with a 90-day money back guarantee if you are unsatisfied for any reason, along with a 3-year repair or replace manufacturer warranty
« Ostatnia zmiana: 14-11-2018, 19:30:25 wysłana przez mariuszs »

Offline jaronx

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #245 dnia: 14-11-2018, 19:32:27 »
Pewnie najnowsza aktualizacja (bo widzę ze masz już hyball) coś namieszała. Wróć do przedniej jeżeli działała a problem zgłoś deweloperom nawet jako opinie w sklepie. Moze wyjdzie za jakiś czas łatka i będzie ok. Spróbował bym tez wyłączenie i włączenie telefonu (nie "uruchomienie ponowne") może coś tam się poukłada po aktualizacji :o
Problem był z OBD2 kupiłem icar2 działa bezproblemowo.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #246 dnia: 14-11-2018, 21:28:06 »
bez powodu?

Powód był, sam go napisałeś - brak wysyłki do PL. Więc teraz ładnie poprawiłeś i nie mam nic przeciwko.  :good:

Jeszcze i tak brakuje linka do tej oferty żeby można potwiedzić jest tylko fotka z.. amazon?
« Ostatnia zmiana: 14-11-2018, 21:30:25 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #247 dnia: 14-11-2018, 21:31:20 »
bez powodu?

Powód był, sam go napisałeś - brak wysyłki do PL. Więc teraz ładnie poprawiłeś i nie mam nic przeciwko.  :good:
W pierwszym zdaniu pisałem że lepiej kupić za 310zł nówkę z 3-letnią gwarancją, później pisałem że jest promocja i można nawet za 150zł ale nie wysyłają. Ale skoro można coś kupić nowe za 150zł, to nie warto płacić 320zł za używkę. Skoro ktoś się natrudził aby zebrać te informacje, to przynajmniej warto je przeczytać ze zrozumieniem zanim się je usunie bez informacji zwrotnej.

Aktualnie jest promocja na amazon.com -10$ dla nowych userów, co daje 280zł za OBDLink'a.

https://www.amazon.com/b/ref=s9_acss_bw_cg_ACHPStpE_1a1_w?node=17934527011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-1&pf_rd_r=Y3MJN7KBP67PWMV96HX2&pf_rd_t=101&pf_rd_p=a5280df1-7a8e-4a03-9115-f196a50381db&pf_rd_i=14583169011

Jeszcze i tak brakuje linka do tej oferty żeby można potwiedzić jest tylko fotka z.. amazon?

Link był tylko go usunąłeś :) Teraz sobie musisz sam wyszukać co nie jest trudne. Zgodnie ze screenem trzeba wybrać sprzedawcę mp3car store, bo on wysyła do Polski.

PS. Link jest na poprzedniej stronie tego wątku.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2018, 21:38:32 wysłana przez fazibazi »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #248 dnia: 14-11-2018, 21:42:50 »
Przepraszam. Tak to jest jak się moderuje "w przerwie meczu".
Pewnie ze lepiej, sam bym brał z Amazona (właśnie dziś przyszedł zamówiony w poniedziałek irygator).
Czekam na iCar Pro i mam nadzieję, że mnie w pełni zaspokoi.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #249 dnia: 15-11-2018, 21:11:09 »
Czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że nie wszyscy mają świadomość istnienia aplikacji Torque, która działa z najtańszymi skanerami OBD i jest dostępna w PlayStore (wersja płatna i darmowa).

Możliwości aplikacji (po dodaniu PID-ów) są takie same albo większe od HA. Nie ma w niej dedykowanego testu baterii ale są dostępne logi z jazdy (do analizy w domu) oraz wykresy napięć (i innych parametrów) rysowane w czasie rzeczywistym. Interfejs dostępny w czasie jazdy konfigurujemy sami wedle potrzeb. Ponadto aplikacja pozwala na równoległe działanie telefonu przez bluetooth samochodu.

Generalnie Torque wymaga trochę więcej samodzielnego myślenia ale jak tu widzę, problemy z analizą testów z HA też występują. Bez odrobiny wiedzy więc się nie obejdzie w żadnym przypadku.

O estetyce obu aplikacji nie będę się wypowiadał, bo każdy lubi co innego. Powiem tylko, że różnią się jak dzień z nocą.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #250 dnia: 15-11-2018, 21:19:27 »
nie wszyscy mają świadomość istnienia aplikacji Torque, która działa z najtańszymi skanerami OBD i jest dostępna w PlayStore (wersja płatna i darmowa).
Cytuj (zaznaczone)
It's a misconception that whatever work for Torque App should also work for Dr. Prius, the reality is, to get to the battery specific information, the OBD2 adapter must have the ability to "set message header" to a different ECU address, while other generic Apps only targeting the main ECU to retrieve very basic vehicle information like speed, rpm, coolant temperature.. etc.

Autorzy HA nawet polecają Torque do sprawdzenia czy adapter jest porządny.



Pewnie że można użyć Torque, ale dużo lepiej jest użyć dedykowane narzędzie a nie ręcznie analizować rejestry.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2018, 21:23:20 wysłana przez mariuszs »

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #251 dnia: 19-11-2018, 22:03:25 »
Jaka powinna być max temp. baterii. U mnie ostatnio cały czas bateria swiecila na żółto i włączał się wentylator więc podbilem temp w ustawieniach na 40 st i teraz jest spokoj. Ciekawi mnie jednak jakie to powinny być temperatury min i max? Pzdr

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2578
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #252 dnia: 20-11-2018, 01:21:34 »
Maks. w okolicach 41-42.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybrid Assistant (obd2 + android)
« Odpowiedź #253 dnia: 27-11-2018, 12:33:39 »
Przyszedł iCar Pro i od razu pojawił mi się uśmiech na twarzy. Polecam jako bardzo dobrą alternatywę dla obdlink LX. Liczba odczytów nie schodzi poniżej 100 , średnio jest powyżej 150. testu baterii nie robiłem , może później. Na razie trochę pojeździłem z włączonym HA i teraz to pięknie działa po BT, w tle, jak chcę popatrzeć to sobie otwieram, widać wszystkie zmiany praktycznie na bieżąco. Bardzo duża różnica jeżeli chodzi o szybkość i częstotliwość odczytów w porównaniu z moim poprzednim interfejsem.



Można w PL na allegro za 90zł z BT 3.0 (z BT 4.0, taki jak mój, są też na allegro ale od ok 160zł)) a dla cierpliwych 16$ (z BT 4.0 oczywiście) od chińczyka Zamówiłem 11.11 (wiadomo była zniżka) a doszedł wczoraj czyli niewiele ponad 2 tygodnie.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2018, 12:48:46 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Prius 2


 

Beesafe.pl