Autor Wątek: TOYOTA IQ bardzo duże drgania ale tylko przy 2000 obrotów  (Przeczytany 4888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin2604

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Witam,najpierw przedstawię mój samochód a później napiszę o problemie.
Jestem prze szczęśliwym posiadaczem Toyoty IQ 1.0-pewnie dla większości osób,samochód ten może jest śmieszny i nie powinien wogóle nazywać się (podobnie jak smart) samochodem a raczej wozidełkiem.
Tylko w przeciwieństwie do Smarta,moja IQ może przewieść 4 dorosłe osoby (tak jest zaskakująco dużo miejsca w środku) ma rewelacyjne właściwości jezdne i zawraca prawie w miejscu.Jest super bezpieczna i komfortowa i naprawdę kocham to auto i nie przejmuję się opiniami ludzi,którzy nigdy nawet nie siedzieli w tym świetnym aucie.

A teraz do rzeczy-samochód mam od nowości,ma teraz przejechane 85 tyś km-silnik 1.0 vvti rocznik 2009,skrzynia ręczna.
Około przebiegu 45 tyś.pojawiły sie dziwne objawy-a mianowicie tylko i wyłącznie przy obrotach 1800-2000 pojawiają się bardzo silne drgania i takie jakby "buczenie",drga cała buda i jest nieprzyjemnie.Zjawisko to występuję na każdym biegu,jeśli tylko są opisywane wyżej obroty-po odsprzęgleniu nie występuje-to nie są poduszki mocowania silnika bo były sprawdzane,a po drugie drgania pewnie występowały by podczas postoju lub częsciej a tu występują tylko i wyłącznie w przedziale tych odbrotów.
Byłem w serwisie Toyoty i po 5,5h sprawdzania powiedzieli mi że MOŻE jest to skrzynia biegów ale nie wiedzą bo muszą otworzyć a samo otworzenie 1200zł +kolejne koszta jeśli jest tam coś do wymiany.Sprzęgło według serwisu jest ok.
A teraz najlepsze jako ze mieszkam w Holadnii,gdzie tych samochodów jest dużo,szukałem na forach czy inni użytkownicy mają taki problem i okazało się że opisywany problem można znaleść na holenderskich,niemieckich,francuskich i angielskich forach Toyoty.
Użytkownicy tak jak i jak mieli dokładnie takie same objawy i podobnie do mnie mieli juz dosyć tej sytuacji,która skutecznie psuję świetne wrażenia z jazdy IQ.
Czytałem że wymieniali skrzynie (w Holandii skontaktowałem się z 2 osobami z forum ) i po wymianie lub naprawie skrzyni było to samo!
Podobnie wymiana kolektora,czy sprzęgła nic nie pomogła i tak naprawdę nikt tego nie naprawił.

Piszę gdyż doczytałem się że podobny problem występował ponoć w Yarisach-może ktoś z polskich użytkowników ma podobny problem w swoje Toyocie i jakimś cudem zna jego rozwiązanie.

Serdecznie z góry dziękuję i pozdrawiam

Marcin
 

Offline DorotaT

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: TOYOTA IQ bardzo duże drgania ale tylko przy 2000 obrotów
« Odpowiedź #1 dnia: 08-02-2017, 13:07:06 »
Witam. Mamy podobny problem w Previ jak dotad nieznany . Serwis u nas i w Austrii nic nie znalazł :-(

Offline Marcin2604

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: TOYOTA IQ bardzo duże drgania ale tylko przy 2000 obrotów
« Odpowiedź #2 dnia: 14-05-2017, 13:20:58 »
Trochę poczytałem i jest parę przypuszczeń co to może powodować.Czy wasza Previa ma tempomat?

Offline CassR

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: TOYOTA IQ bardzo duże drgania ale tylko przy 2000 obrotów
« Odpowiedź #3 dnia: 16-11-2018, 20:47:16 »
Witam , mam podobny problem z moim IQ 2011. Jak sobie z tym poradziłeś Marcin ?

Offline Irek_d

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: TOYOTA IQ bardzo duże drgania ale tylko przy 2000 obrotów
« Odpowiedź #4 dnia: 18-07-2020, 16:48:22 »
Cześć,

Marcin2604 i CassR - czy poradziliście sobie z opisanym problemem?
Mam identyczny przypadek, Toyota iQ 2009 rok, silnik 1.0: przy ok. 2000 obrotów, niezależnie na którym biegu silnik wpada w drgania, które słychać na całej karoserii. Na postoju to zjawisko nie występuje, przy innych obrotach także nie. Gdy przekroczę 2000 obrotów jest cisza, nic nie drga ani nie brzęczy.


 

Beesafe.pl