Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Isofix w Verso a fotelik  (Przeczytany 2315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
Isofix w Verso a fotelik
« dnia: 12-12-2016, 11:00:36 »
Na początek dwa słowa wstępu...  :-P Auto nabyłem z drugiej ręki i nawet nie w głowie mi było to, że może być wyposażone w system Isofix, aż do wczoraj, kiedy przez przypadek odkryłem w każdym tylnym fotelu specjalne "nacięcia" w dolnej części każdego fotela (jak gdyby właśnie pod montaż fotelika). Jeżeli się mylę, to prośba o sprowadzenie mnie na ziemię  :grin:
Jeśli jednak nie (w co wierzę ;)), to czy ktoś z was korzysta z tego sytemu i mógłby polecić jakiś sprawdzony fotelik, dostosowany do tego systemu mocowań. Mój młody niebawem skończy rok i coraz bardziej zaczyna wystawać z nosidełka (Maxi Cosi). Nieuchronny staje się zakup fotelika i chcę się do tego tematu odpowiednio przygotować. Wszelkie uwagi mile widziane! :)
Spalanie - Motostat.pl

Offline Milos

• Toyot Chodzacy
  • RAV4 IV gen FL
Odp: Isofix w Verso a fotelik
« Odpowiedź #1 dnia: 12-12-2016, 11:27:22 »
Tak, to jest Isofix! W miejscu tych nacięć, głęboko schowane, znajdziesz mocowania do fotelików. Jeździłem kilka lat Verso i korzystałem cały czas z tych mocowań. Musisz jednak pamiętać, że są one głęboko schowane i dość niewygodne w użyciu, także szybkie odpięcie fotelika w celu np. położenia całej kanapy, aby przewieźć jakiś większy ładunek może być kłopotliwe.

Ja korzystałem z tego fotelika:

http://www.sklep-tosia.eu/sunshine-kids-monterey_p1930

Został mi zresztą ten fotelik po sprzedaży Verso (razem z matą zabezpieczającą kanapę w aucie) a dzieci już z niego wyrosły. Sprawdzał się.
My Toyota is Fantastic :)

Offline kwolkan

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 13-12-2016, 10:59:48 »
Zwracam uwagę, że zaczepy isofix są tylko na zewnętrznych fotelach w drugim rzędzie. (nawiasem mówiąc nie rozumiem, czemu fotel środkowy nie ma isofix? Wydaje się, że nie byłaby to skomplikowana zmiana konstrukcyjnie.)

A wypinanie foteli za pomocą isofix (mimo, iż faktycznie nie najwygodniejsze) jest o niebo lepsze niż przypinanie i odpinanie ich pasami (zwłaszcza kiedy stara się to zrobić dobrze, naciągnąć porządnie pas, itd.).

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 13-12-2016, 12:26:38 »
Zwracam uwagę, że zaczepy isofix są tylko na zewnętrznych fotelach w drugim rzędzie. (nawiasem mówiąc nie rozumiem, czemu fotel środkowy nie ma isofix? Wydaje się, że nie byłaby to skomplikowana zmiana konstrukcyjnie.)
U siebie mam też otwory na środkowym fotelu  :o
Spalanie - Motostat.pl

Offline plague

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 21-12-2016, 09:46:24 »
Ja nie mam.
Rocznik 2015, wersja Premium.

Offline romigrabarz

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #5 dnia: 13-02-2018, 17:59:26 »
Ja mam z kolei pytanie jaki typ Isofix posiada Verso?
Mam model z roku 2010 D4D, wersja Luna. Znalazłem już fotelik, który chcę kupić, ale wymaga on systemu Isofix top tether. Czy taki system posiada to auto?

Offline Pan Piotr

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #6 dnia: 28-02-2018, 20:43:56 »
Szukaj dodatkowego zaczepu/klamry na oparciu fotela.

Offline Bartone

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 28-02-2018, 23:06:05 »
Kolego nie pytaj o foteliki innych, bo fotelików jest mnóstwo, jak i różne dzieci. Nie zwlekaj też z wymianą fotelika bo to ważne. Najlepiej wziąć ze sobą dziecko, znaleźć sklep stacjonarny z dużym wyborem fotelików. Wtedy dziecko siada i ty widzisz jak jest grubasek że w niektórych nie tegesi, w innym lata na boki . Wybierzesz model jak z isofixem to popytaj o prowadnice ja takie mam i lepiej się zapina.
Nie musisz kupować w tym akurat sklepie ale upatrzec model można i np. zamówić w necie

Wybierz taki który rośnie z dzieckiem im więcej regulacji tym lepiej, ale.odradzam zakup fotelika 9-36 kg. Lepiej 9-15 a potem 9-36 kg .
Pozdrawiam a i najdroższe modele to praktycznie różnicy nie ma z takimi średnimi cenowo.
Pozdrawiam

Offline filip_k

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #8 dnia: 08-03-2018, 13:54:57 »
Kolego nie pytaj o foteliki innych, bo fotelików jest mnóstwo, jak i różne dzieci. Nie zwlekaj też z wymianą fotelika bo to ważne. Najlepiej wziąć ze sobą dziecko, znaleźć sklep stacjonarny z dużym wyborem fotelików. Wtedy dziecko siada i ty widzisz jak jest grubasek że w niektórych nie tegesi, w innym lata na boki . Wybierzesz model jak z isofixem to popytaj o prowadnice ja takie mam i lepiej się zapina.
Nie musisz kupować w tym akurat sklepie ale upatrzec model można i np. zamówić w necie

Wybierz taki który rośnie z dzieckiem im więcej regulacji tym lepiej, ale.odradzam zakup fotelika 9-36 kg. Lepiej 9-15 a potem 9-36 kg .
Pozdrawiam a i najdroższe modele to praktycznie różnicy nie ma z takimi średnimi cenowo.
Pozdrawiam

Chyba raczej 9-18kg a potem 15-36kg

Nawiasem mówiąc: w przypadku Verso  można rozważyć kupno fotelika 9-25kg w którym dziecko siedzi tyłem.
Montuje się wtedy fotelik na środkowym fotelu, bez Isofix (środkowy fotel nie ma Isofix).
Fotelik jest droższy ale dziecko teoretycznie powinno być bezpieczniejsze.

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 08-03-2018, 13:54:57 »