Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie  (Przeczytany 23252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P0RCIN

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #120 dnia: 07-06-2018, 23:31:33 »
Na Polskich krajówkach wykręcone ;)
Trasa na zlot i powrót.

Offline damian.r4

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #121 dnia: 08-06-2018, 08:39:46 »
Na Polskich krajówkach wykręcone ;)
Trasa na zlot i powrót.

Bardzo ładny wynik

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #122 dnia: 08-06-2018, 09:19:36 »
Również gratuluję i podziwiam cierpliowść  :good: klima włączona? Czy jazda nocką?  :o
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #123 dnia: 08-06-2018, 09:57:20 »
Czy to jest jedna trasa 676,8km czy z okresu?
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline P0RCIN

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #124 dnia: 08-06-2018, 13:03:48 »
Trasa podzielona na dwa etapy po ponad 300km zrobiona w jeden dzień.
Pierwszy etap nocą i rankiem bez klimy. Przez pierwsze 120km mgła jak mleko i zimno 12'C
Powrót klima całą drogę (dobrze ponad 300km)

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #125 dnia: 08-06-2018, 13:54:50 »
Ładnie :) Rozumiem że takie ładne spalanie było wynikiem prędkości <110km/h i raczej małej różnicy wzniesień na trasie. Wiem że to była jazda super eco na zjazd, ale zastanawiam sie ile normalnie być skonsumował paliwka?

Offline Rafał1

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #126 dnia: 08-06-2018, 15:11:02 »
Prius+. Trasa od Katowic do Krościenko przez Korbielów i Słowację. Jakieś 180km. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Bagażnik po dach. Klima 22-23. Różnica przewyższen jakieś 600m. Spalanie tam 5.2 a z powrotem 4.5. Średnie prędkości ok70 km/h a max 130-140. Dane z HA. Różnica do komputera 0.1-0.2.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Offline P0RCIN

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #127 dnia: 08-06-2018, 15:44:46 »
Ładnie :) Rozumiem że takie ładne spalanie było wynikiem prędkości <110km/h i raczej małej różnicy wzniesień na trasie. Wiem że to była jazda super eco na zjazd, ale zastanawiam sie ile normalnie być skonsumował paliwka?
Prędkości przepisowe :) jakie obowiązują na drogach krajowych.
Ukształtowanie terenu raczej płasko choć w pierwszą stronę jechałem inną trasą i było więcej wzniesień.
Nie jest to spalanie moich marzeń, wiem że Priusine stać na więcej (mniej)
W przyszlym roku podejmę znów próbę, chyba że mi sie trafi jakaś dłuższa trasa wcześniej.
Normalnie to nie wiem ile bym skonsumowal paliwa boja zawsze jeżdżę "eko". Jestem po prostu na tym punkcie psycholem ;)
Zaznacze tylko, że nigdy taki nie byłem, to przez Priusa-on wymusza eko jazdę :D

Offline pppt

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #128 dnia: 09-06-2018, 12:30:24 »
koledzy, cały czas mnie to nurtuje, jaką odleglośc przyjmowac za miarodajną przy okresleniu wartości spalania? żeby to miało jako tako racjonalne porównanie. o ile w ogóle da sie cos takiego ustalić  :o

ja sobie przyjąłem że spalanie sprawdzam po przejechaniu całego baku, czyli od tankowania do tankowania. wtedy resetuje TRIP i mam na wyświetlaczu wyniki. moj rekord to 4,2 l/100km, gdzie to 0,2 wskoczylo mi przed wjazdem na stacje, bo miałem 4,1...GRRRR :cry: (przejechane ok 680 km na baku).
no bo co z tego ze na odcinku 2,1 km (tyle mam od stacji do domu) miałem spalanie 1,9 l/100km (co na tym odcinku jest moim rekordem  :grin: ) ??? w zaden sposób nie mozna tego rozpatrywać w kontekscie "rekordów spalania"

wiem, ze inne spalanie wyjdzie z calego baku w trasie a inne z baku z codziennego uzytkowania auta, i tez nie każdy tankuje zawsze cały bak (ja z takiego założenia wychodze ze i tak sie spali i tak sie spali to po co marnowac czas na częstszych wizytach na stacji?).

no nie wiem, takie moje przemyslenia  <kawusia>
co myslicie?
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #129 dnia: 09-06-2018, 13:09:29 »
pppt myślę, że w warunkach forumowych nie ma co przyjmować żadnych standardów bo każdy zawsze będzie miał inne warunki wykonania pomiaru itp. Co innego na jakiejś imprezie (zlocie) gdzie temp.otoczenia, ruch uliczny (bądź nie), i inne czynniki są powtarzalne dla każdego pomiaru.

no bo co z tego ze na odcinku 2,1 km (tyle mam od stacji do domu) miałem spalanie 1,9 l/100km

No widzisz, a ja mam dalej ale za to lekko z górki i jak podejdzie zielona fala to mam 0,0  :cool: A zanim dojadę na stację mam EV nabite po cycki.
Te wszystkie wyniki trzeba traktować z przymrużeniem oka a wyjeździć w eko stylu cały zbiornik dla mnie to wyzwanie na które nie zawsze mogę sobie pozwolić bo czasem czasu a czasem cierpliwości brakuje.
Podsumowując, jest za dużo zmiennych żeby te pomiary i rekordy były powtarzalne i żeby na ich podstawie ustalać jakiś ranking. Chociaż z drugiej strony myślałem o tym żeby przyjąć minimalny TRIP 100km (tytuł wątku "dłuższa trasa" jest niejednoznaczny dla mnie to ponad 500km w jedną stronę) , a co więcej to tylko na korzyść? :o
« Ostatnia zmiana: 09-06-2018, 13:11:31 wysłana przez fazibazi »

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #130 dnia: 09-06-2018, 13:15:57 »
koledzy, cały czas mnie to nurtuje, jaką odleglośc przyjmowac za miarodajną przy okresleniu wartości spalania? żeby to miało jako tako racjonalne porównanie. o ile w ogóle da sie cos takiego ustalić  :o

ja sobie przyjąłem że spalanie sprawdzam po przejechaniu całego baku, czyli od tankowania do tankowania. wtedy resetuje TRIP i mam na wyświetlaczu wyniki. moj rekord to 4,2 l/100km, gdzie to 0,2 wskoczylo mi przed wjazdem na stacje, bo miałem 4,1...GRRRR :cry: (przejechane ok 680 km na baku).
no bo co z tego ze na odcinku 2,1 km (tyle mam od stacji do domu) miałem spalanie 1,9 l/100km (co na tym odcinku jest moim rekordem  :grin: ) ??? w zaden sposób nie mozna tego rozpatrywać w kontekscie "rekordów spalania"

wiem, ze inne spalanie wyjdzie z calego baku w trasie a inne z baku z codziennego uzytkowania auta, i tez nie każdy tankuje zawsze cały bak (ja z takiego założenia wychodze ze i tak sie spali i tak sie spali to po co marnowac czas na częstszych wizytach na stacji?).

no nie wiem, takie moje przemyslenia  <kawusia>
co myslicie?

ja tankuje zawsze 4l - auto leciutkie, nie wożę dodatkowych 40kg i bez problemu 100km robię  :grin: a na poważnie to myślę że te wszystkie wyliczenia to dla innych osób tylko wartości orientacyjne, mieszkamy w rożnych miejscach, wozimy różne ilości osób, mamy różnie zatankowane samochody i zajęte bagażniki, niektórzy mają fajne obwodnice, inni mają piasty na wykończeniu czy delikatnie zapieczone hamulce, jeden zatankuje do odbicia nalewaka inny aż się uleje  :grin: ...i później wychodzą spore różnice.

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #131 dnia: 09-06-2018, 14:49:26 »
No dokładnie  :good:

Offline Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #132 dnia: 09-06-2018, 16:28:15 »
Myślę że trasa powinna mieć minimum 100km. Zgadzam się ze warunki zawsze będą nieporowywalne. Na północy, w centrum, różnica w poziomie jest zupełnie inna niż na południu. Stąd też różnice w spałaniu i myślę że nawet znaczne.

Offline tymczasowy933

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #133 dnia: 09-07-2018, 11:50:55 »
Trasa Warszawa - Puławy, drogi lokalne, niedziela rano  3.3 l/100km.   
Spokojna, przepisowa jazda. Włączona klimatyzacja, bez żadnego ecodrivingu, zwracam uwagę na chwilowe spalanie, czasami 'pulse and glide' kiedy było ograniczenie do 70.

Offline Jasio

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #134 dnia: 09-07-2018, 12:11:53 »
Przy tempomacie ustawionym na 85 (realne), licznikowe 92, na trasie 150 km 3,5l/100 km (z komputera samochodu) po Mazowszu.
Jak na pojemne kombi całkiem OK :-)

Toyota Klub

« Odpowiedź #134 dnia: 09-07-2018, 12:11:53 »