Autor Wątek: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie  (Przeczytany 174166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glider

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Samochód:: RAV4; C-HR
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #45 dnia: 15-06-2017, 21:43:56 »
Kolego, takie spalanie robisz z komputera czy z dystrybutora?
z komputera 5.2 z dystrybutora 5.3, czyli bez różnicy. Ta sama stacja i ten sam dystrybutor.
Na samym początku w mieście miałem 5.6-5.7....Przełączyłem na tryb eco z częstym włączaniem trybu pwr... i spalanie spadło w stosunku do normal ustawionego na stałe...
ale tak jak napisałem, w tym samym mieście różne ulice to inne spalanie....
Przy 100% jazdy w ścisłym śródmieściu Łodzi to 6 litrów...ale to światła co 200 metrów i ciągły korek...

Offline Maniek2710

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #46 dnia: 15-06-2017, 22:24:04 »
To i ja się dorzucę:
Typowe spalanie P2 na trasie Skawina - okolice Suchej Beskidzkiej - Skawina (koniecznie w obie strony): 4.0 zarówno na ekranie jak i uśrednione spod dystrybutora (4 kolejne tankowania). Czasem jeszcze wpadł jeszcze Kraków.
Typowe spalanie w trasie (nie autostradowej) i w mieście to u mnie 4.0 do 4.5 l/100. Przy czym zwykle nie biorę udziału w wyścigu do czerwonego, ale też nie wlokę się gdy jest zielono.
Na zimówkach było prawie zawsze 4.6. Duża w tym zasługa grzałki bloku silnika.

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #47 dnia: 16-06-2017, 13:44:36 »
Spalanie tak jak na obrazku. Przy prędkościach 120 - 130 tyle spalił. Pozdro
No i teraz wiem skąd takie niskie spalanie u Ciebie. Zobacz na średnią prędkość, różnica ledwie o 4 km/h na Twoją korzyść. Gdzie ja naprawdę nie jechałem powyżej 110 (niemieckie landówki, wioski i sporo fotoradarów). Te 120-130 to chyba przez krótki odcinek jechałeś.

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #48 dnia: 16-06-2017, 15:40:05 »
Na trasie tempomat ustawiony byl na 120. Wiecej dodawalem przy wyprzedzaniu albo jak mialem kogks na ogonie. Mniej napewno tez jechalem bo jak sie zblizyl do innego auta to automatycznie zwalnial a potem przyspieszal. Po Rzeszowie jezdzilem normalnie z przepisami  :-) Na koniec trasy pokazal takie oto spalanie.
Kolega przywiozl mi to auto z niemiec i zrobil trase 1100 km autostradami. Powiedzial ze jechal 130-150 na aktywnym tempomacie. Po trasie srednie spalanie wyszlo 5.9 Pozdro
« Ostatnia zmiana: 16-06-2017, 15:47:46 wysłana przez voytek »

Chris

  • Gość
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #49 dnia: 16-06-2017, 22:11:47 »
Cześć, pozwolę "się dopisać". Wczorajszy zakup, P2 :-) 2,5 h Lublin _W-wa średnia 3,6 l na komputerze. Jechałem normalnie i "po swojemu", nie znając jeszcze tajemnych technik, itp, może troszkę zestresowany oglądaniem i zakupem. Oprócz spalania podoba mi się cisza. Pozdrawiam :-)

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #50 dnia: 26-06-2017, 09:07:10 »
witam
w weekend wyjazd nad morze.
trasa
wyjazd: sobota Warszawa-Grudziądz (autostrada A2 i A1) i potem do Koszalina drogami krajowymi do Dąbek, predkość na autostradach ok 135 (licznikowe), potem na DK przepisowo.
powrót: Dąbki-Trójmiasto (drogi krajowe, przepisowo) i autostarada A1 i A2 Gdańsk-Warszawa (tempomat na 150, na A2 zwolniłem do 130)
przejechane 1189,5 km, średnie spalanie 5,2 l/100km (wg komputera), srednia prędkość 87 km/h

aha, nad morze dwójka dorosłych i dwoje dzieci, lekki bagaż, z powrotem 3 os. dorosłe i lekki bagaż

myslę ze calkiem niezłe
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #51 dnia: 26-06-2017, 20:53:41 »
Witam. Ja w weekend zrobiłem trase Katowice - Szczyrk solo a Szczyrk - Katowice cztery dorosłe osoby. Prędkości takie jak na drogach krajowych od 50 do 100 km/h spalanie jadąc na klimie 4.3  :good:
była to moja druga dłuższa trasa i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co wkurza to wycie silnika do momentu osiągnięcia prędkości ale potem jest poezja. Pozdrawiam




Offline Rapcio_Krakow

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #52 dnia: 27-06-2017, 09:24:31 »
Witam!

Na odcinku 200 km Kraków-Słowacja średnie spalanie 5.2.
2 osoby dorosłe + bagaż. Jazda zgodnie z dozwolonymi prędkościami.
Całkiem przyzwoite !
« Ostatnia zmiana: 27-06-2017, 09:26:15 wysłana przez Rapcio_Krakow »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #53 dnia: 30-07-2017, 11:50:52 »
Wczoraj poszedłem na życiówkę :grin: Dystans 298,2km, średnia 66km/h, komputer pokazał 3.3 Pb l/100km :cool: , na który złożyło się:
- nie śpieszyłem się (żona miała babski wieczór i miałem być nie wcześniej niż o północy), więc jechałem DK91. Trasa:start-tankowanie i zerowanie liczników, Orlen w m.Nowe, Mątawy, Grudziądz,Bydgoszcz i powrót Bydgoszcz, również DK91 z końcówką na obwodnicy trójmiasta S6, meta - Gdynia;
- późna godzina, mały ruch (wcześniejsza trasa w dużym ruchu na trasie ale powrót z By start godz 21);
- nie przekraczałem 90km/h (na równym terenie poza obszarem zabudowanym. Fakt musiałem wyprzedzić 2 osobówki bo strasznie dziadowały  :| diesle z resztą :laugh: i utrudniały mi "FLOW" czyli ze 2-3 razy musiałem "depnąć"), z górki dochodziło do ok 120km/h, ale pod górkę, albo utrzymywałem albo zwalniałem do 75km/h. Starałem się nie przyspieszać pod górkę i ogólnie nie wchodzić na pole POWER. Zabudowany 50-60km/h większość na EV, ale z rozsądkiem (bez nadmiernego rozładowywania);
- generalnie słuchałem wiedźmina (audiobook) i byłem bardzo skupiony na jeździe, monitorowałem zużycie chwilowe i stan baterii EV w terenie zabudowanym itp.;
- dość ciepło 19-20st.C, ale klima wyłączona (nie wiem czy włączenie jej miało by duży wpływ na wynik);
Poza tym standard u mnie, czyli 1 osoba, dojazdówka, butla LPG w kole, 17"wielosezonowe na 2,5atm ( chyba :o).Słaby opad pod koniec trasy, wiatr boczny (zachodni) ok 7-8kt.
Dodać muszę, że na wynik na pewno miała wpływ niedawna wymiana świec. Wcześniej, nigdy na podobnej trasie pomimo starań nie mogłem zejść poniżej 3,7/3,8. Czy olej w CVT pomógł (również wymieniany niedawno) i czyszczenie wentylatora EV, śmiem wątpić ale kto to wie  :|. Miałem ostatnio dość dużo czasu na dopieszczenie auta i wychodzi na to, że... jak się dba to się ma i każdy element coś dołożył do tego wyniku.



Filmiki z kierownicy, z trasy i po zatrzymaniu tutaj (przewinąć na sam dół folderu):

https://goo.gl/photos/VV4hDsMbPUTZ5Rrs6

EXELLENT  :cool:

Wyniku nie utrzymam bo wiadomo....życie. To był wyjątkowy wieczór  :roll:.
Uważam że osiągniecie spalania poniżej 3l na takiej trasie, bez przeszkadzajek, prawdziwym Priusem IIIgen (mniejszy cx), na 14' jest możliwe (pewnie z klimą będzie 3  :roll:) tylko że wiadomo jedziemy praktycznie jak TIR. A i zapomniałem dodać nie robiłem żadnego dratfingu za TIR'em itp. w ogóle mało ich było.
« Ostatnia zmiana: 30-07-2017, 12:13:29 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #54 dnia: 31-07-2017, 08:52:31 »
fazi, piekny wynik, piekny opis....MEGA  :-)

gratulacje!
bedziemy walczyc, ale wiesz, jak sam napisałes: "To był wyjątkowy wieczór..."  :-)
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

wojtekS

  • Gość
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #55 dnia: 31-07-2017, 08:55:11 »
"Uważam że osiągniecie spalania poniżej 3l na takiej trasie, bez przeszkadzajek, prawdziwym Priusem IIIgen (mniejszy cx), na 14' jest możliwe"

Nie jest :D

Nie wchodzą bowiem felgi 14 cali - minimum to 15 cali. Inaczej byłaby kolizja z zaciskami hamulców :(

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #56 dnia: 31-07-2017, 10:16:17 »
No tak, przepraszam, to tak z rozpędu oczywiście 15".
Dodam że wczoraj pojechaliśmy z małżonką z Gdyni do Karwieńskich Błot na małe plażowanie (ale z plaży wygonił nas deszczyk  :cry:) i o dziwo nadal 3,3 się trzyma pomimo że EV rozładowywała się do zera kilka razy - masa ludzi i korki  :embarassed: (włączał się silnik żeby ja doładować) i klima ustawiona cały czas na 23st.c (na zewnątrz 29-30st.C). Starałem się nie przekraczać 90km/h i utrzymywać podobny styl jazdy co poprzednio ale możliwości nie było wiele (duży ruch).

P.S. Nie wiem ile przejechaliśmy bo dziś do pracy rowerek  :laugh: (google maps pokazuje niewiele ponad 100km w obie strony, czyli powinno być na liczniku ponad 400km z tym wynikiem)
 Tam: https://goo.gl/maps/kNM16XSgs4m i Powrót po tej trasie: https://goo.gl/maps/rU8pTLujMcU2)
« Ostatnia zmiana: 31-07-2017, 10:34:35 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline pawel256

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #57 dnia: 31-07-2017, 12:27:02 »
Trasa 200km autostrada 130-170 km/h 3 ludziów, klima, spalanie 6.5 Prius II
Zwykle przy tej trasie gdy prędkość ok 120km spalanie 5.5 i takie spalanie w standardzie u mnie jest.
Gdy prędkość do 100km i górki to spalanie ok 4l /100km na trasie Rzeszów Bieszczady.
Rekord na trasie ok 60km przy prędkości ok 60km to 3.0l

Offline voytek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #58 dnia: 01-08-2017, 23:58:50 »
Witam. Własnie wróciłem z długiej wyprawy Polska Włochy :)
Wyjazd na wczasy dwie osoby dorosłe i dziecko plus bagaże, trasa zróżnicowana dużo długich podjazdów zjazdów.
Do Włoch leciałem na aktywnym tempomacie a prędkość nie była większa niz 140km/h
spalanie 4,8


Do Polski jak wracałem zrobiłem reset i leciałem podobnie 120 - 140 km spalanie 4.8 pomimo innej prędkości średniej ( 80 - 97)



jak już doleciałem to przez dwa tygodnie jeździłem nad morze i po okolicy :) no i ogólne spalanie mojego kochanego Priusa wyszło 4.9 przy średniej prędkości 75 km/h


Jestem mega zadowolony z wyniku bo auto gadało cały czas na klimie, światłach i radyjku. Funkcja wentylowania kabiny i klima z pilota to super sprawa ale przy 50- 55 stopniach w słońcu nie dawała rady. Gdy przyszedł wieczór lub auto stało w cieniu to wszystko O.K.
Pozdrawiam serdecznie  :good:



Offline Glider

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Samochód:: RAV4; C-HR
Odp: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« Odpowiedź #59 dnia: 03-08-2017, 22:12:02 »
Prius Plus, trasa 2400 km do Chorwacji i z powrotem, bez żadnego omijana płatnych autostrad, trochę po Chorwacji. Klima cały czas. Spalanie 5.7...


 

Beesafe.pl