Autor Wątek: połączenie Toyota Touch go z internetem  (Przeczytany 26284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amartin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
połączenie Toyota Touch go z internetem
« dnia: 23-12-2016, 15:31:54 »
Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni jestem właścicielem Toyoty Yaris z systemem Toyota Touch 2 Go. Udało mi się sparować smartfona LG G4  zsieci Plus przez bluetooth. Mogę wykonywać rozmowy i słuchać muzyki z telefonu. Niestety, pomimo wielu prób, nie udało mi się połączyć samochodu z internetem.  Udostępniam hotspot przez telefon, nie wiem co wpisać w systemie w polach nazwa dostawcy, hasło i ASPN. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

Offline szwagru11

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 237
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 23-12-2016, 16:22:30 »
ASPN?

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 23-12-2016, 16:35:54 »
Skoro nie masz internetu w telefonie, to nie będziesz miał w TT2&Go. Dane do połączenia komórki z internetem uzyskasz od Twojego operatora komórkowego.
Te parametry zwykle ustawiają się z automatu. A ręcznie tu masz przykład:
http://www.pcworld.pl/news/Konfiguracja.Aero2.na.smartfonach.i.tabletach.z.systemem.Android,394727.html
Jak będziesz miał internet w telefonie, parujesz telefon z TT2, dajesz w telefonie "Tethering przez Bluetooth" lub coś podobnego i powinno działać.
Na początku załóż sobie konto toyota.pl i dane (nazwa użytkownika i hasło) wklep w ustawienia TT2 jako dane konta na mytoyota.
Zajrzyj tu:
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=APN
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 16:40:41 wysłana przez KoMarek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline amartin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 23-12-2016, 17:53:38 »
Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście chodziło o APN, nie ASPN. Dostęp do Internetu w telefonie mam. Konto na My Toyota również. Tabelka którą podał KoMarek powinna pomóc. Jutro w wolnej chwili popróbuję się z tym pobawić. Pozdrawiam :)

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: 23-12-2016, 18:38:15 »
.. Udostępniam hotspot przez telefon, nie wiem co wpisać w systemie w polach nazwa dostawcy, hasło i ASPN. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.
Skoro telefon pyta o APN i hasło, to po to, aby połączyć się z internetem. Jesteś pewny, że masz internet w telefonie? Możesz korzystać z przeglądarki?
Spalanie - Motostat.pl

Offline amartin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #5 dnia: 23-12-2016, 18:48:52 »
To nie telefon pyta. Korzystam w telefonie z przeglądarki, klienta poczty i Facebooka. Mam limit 3,5 GB w abonamencie. Po prostu, kiedy naciskam na ekranie w samochodzie pole połącz z internetem, wybieram z listy urządzeń swój telefon, za każdym razem występuje komunikat "nie udało się uzyskać połączenia".  System w samochodzie odbiera i inicjuje rozmowy, obsługuje sms i muzykę przez bluetooth z moim telefonem, tylko internet nie działa. Nacisnąłem opcje połączenia, i tam są te trzy pola do wpisania. Wiem, że powinno to działać bez  ręcznego konfigurowania, ale jakoś nie chce.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 19:03:52 wysłana przez amartin »

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #6 dnia: 23-12-2016, 19:11:42 »
No to ja już nie wiem, byłem na manowcach. Nie kojarzę, żeby TT2 pytał o APN, i nie wiem po co. W takim razie dobrze sprawdź, czy prawidłowo udostępniasz internet z telefonu dla urządzeń zewnętrznych poprzez bluetooth. W moim tlf zrobienie "HotSpot" udostępnia internet przez Wi-Fi, natomiast "Tethering przez Bluetooth" poprzez bluetooth. Potrzebne jest to drugie. Sprawdź sobie w domu działanie takiego udostępniania na komputerze. Komputer może mieć internet z komórki poprzez bluetooth.
Spalanie - Motostat.pl

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #7 dnia: 23-12-2016, 19:58:11 »

Offline amartin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #8 dnia: 24-12-2016, 07:17:12 »
Robiłem dokładnie tak jak na tym filmie. Jedyna różnica, to komunikat "operacja nie powiodła się". Próbowałem z telefonem żony. Bez rezultatu. Niemniej jednak dziękuję za pomoc. Po świętach będę dalej walczył.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Offline amartin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #9 dnia: 27-12-2016, 20:13:29 »
Dłubanie w ustawieniach telefonu pomogło. Dziękuję Wam za pomoc. Mogę cieszyć się internetem w mojej Toyocie :)

Offline Roman1001

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #10 dnia: 08-01-2017, 15:31:11 »
Touch and go.

Łaczy się z internetem , pobiera pogodę, działa street view ale kiedy uruchamiam  eSklep to po chwili pojawia się komunikat - brak połàczenia z internetem. Na serverze  Toyoty wayszystkie programy sà oznaczone jako  aktywne.

Roman


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Kristos

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #11 dnia: 21-02-2018, 08:16:35 »
Drogi Amartinie co to znaczy że podłubałeś w telefonie, aj mam ten sam problem że nie dostarcza netu choć teterin włączony!?

Offline miyo

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: połączenie Toyota Touch go z internetem
« Odpowiedź #12 dnia: 18-07-2018, 14:37:23 »
Drogi Amartinie co to znaczy że podłubałeś w telefonie, aj mam ten sam problem że nie dostarcza netu choć teterin włączony!?

W ustawieniach tel. włącz udostępnianie internetu przez bluetooth. W aucie nie ma karty wifi, więc hotspot po wifi nic nie da.


 

Beesafe.pl