Autor Wątek: "szuranie" podczas hamowania  (Przeczytany 9384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

747

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« dnia: 20-04-2005, 14:33:16 »
W COROLLI 2002 podczas hamowania z tyłu tj. w kołach słyszębardzo dziwne szuranie . byłem dwa razy w serwisie wymienili klocki wydawało sięże wszystko jest ok. ale jest  bez zmian  :(  . przebieg mojej corolli to 30 tys. co jest przyczyną tzw. "szurania" bardzo proszęo pomoc.

zyzolek

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #1 dnia: 20-04-2005, 15:58:15 »
U mnie tez szura z tylu ale tylko na zimnych hamulcach rano. Jak sie rozgrzeja to nie slychac zednego szurania. bylem z tym w serwisie, mowili zebym sie tym nie przejmowal. Matrial nie musi osiagnac temerature pracy.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #2 dnia: 20-04-2005, 19:26:27 »
u mnie tez szura przez pierwsze kilka metrow na zimnych ale to chyba ok dobrze ze ci nie piszcza ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Lookita

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #3 dnia: 20-04-2005, 20:30:36 »
Apropos tej temperatury pracy jaka musza osiagnac klocki czy bebny.Otoz usmialem sie niezle bo przypomnialem sobie jak mi w ASO DU w Lanim mowili gdy cos podobnego zglaszalem i mialem odczucie ze sie blokuja lekko na zaciskach to mechy poradfzili mi ze mam do 120 km/h sie rozbujac a potem wdepnac na maxa pedal hamulca i zetrzec troszke nagar z klockow i odblokowac je :-))))Oki mozna to podciagnac pod wiadome ASO DU-FSO w zasadzie ale...dokladnie to samo powiedzieli mojemu koledze w ASO Seata gdy ten zglaszal to w swoim LEonie !!!Cos chyba w tym jest.Jak na razie mnie nic nie szura i nikt w ASO T i nigdzie w zwiazku z moja T czegos takiego nie powiedzial.

pat

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #4 dnia: 20-04-2005, 22:21:14 »
Odnośnie szurania to potwierdzam u mnie tez coś takiego jest (nawet po wymianie klocków z przodu) Do tego jeszcze dołączyło gorsze zjawisko w postaci popiskiwania lub piszczenia z tylnego hamulca, czasami mnie to doprowadza do szału. Klocki hamulcowe z tyłu mają jeszcze  30% grubości więc jakoś nie śpiesze sie z ich zmianą ale będe to musiał chyba zrobić bo moja ciepliwość i wytrzymałość ma swoje granice. ASO T odwiedziłem 2x ale bez konkretnyej diagnozy "niesłyszeli pisku w trakcie jazdy" :-/ więc już do tych lamerów nie jeżdze . Może ktoś wie czy to wina klocków czy czego??? Przebieg 37kkm wszystkie klocki orginalne. Help please!!!

pankuba

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #5 dnia: 21-04-2005, 11:47:27 »
taa u mnie też, sięnie przejmuj (zwłaszcza jak są zimne i mokre - po myciu autka)  8)

serwisSJ

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #6 dnia: 21-04-2005, 12:57:27 »
A klocki jakiej firmy?

[Kuba]

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #7 dnia: 21-04-2005, 13:47:42 »
Cytat: pankuba
taa u mnie też, sięnie przejmuj (zwłaszcza jak są zimne i mokre - po myciu autka)  8)

Dokladnie :) Z tym, ze objaw ustepuje po 2-3 hamowaniach.

pat

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #8 dnia: 21-04-2005, 17:42:48 »
Jakiej firmy klocki najlepiej kupić żeby były dobrej jakości ale nie przepłacić. Corolla E12 HB 2002r. 1.4 L I jaki to jest koszt komplet klocków na tył!

Offline Lookita

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #9 dnia: 21-04-2005, 17:57:37 »
NIPPON CAR Radzymińska 221 Wawa tel. 679 92 12 www.nipponcar.com.pl   Zadzwoń i popytaj sie.Goscie sa zyczliwi i maja w swoich autkach sprawdzone czesci.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #10 dnia: 21-04-2005, 21:21:38 »
W JC maja kloce kashyamy bardzo dobre a i do tego znizka klubowa ;-))
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Lookita

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #11 dnia: 22-04-2005, 11:03:18 »
Croom...ja mam te klocki zalozone i powiem szczerze ze nic specjalnego.Od pocz uwazam ze corolka -moja ma cienkie hamulczyki.Nie wiem..moze szlif tarcz i nowe klocki cos zmienia?Moze tak juz jest w 8-mce.Ale jezdzilem gorsymi samochodami ale z lepszymi halcami.Jak to zmienic?Jest sposob?101 kkm i drugie klocki..nie jestem zadowolony..hamuje ale to nie to......

pankuba

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #12 dnia: 22-04-2005, 12:15:25 »
Cytat: serwisSJ
A klocki jakiej firmy?


a ja wiem :?:

cały czas te co były od nowosci 8)

Jackal

  • Gość
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #13 dnia: 22-04-2005, 13:07:48 »
U mnie też szura na poczatku, szczególnie po deszczu.

Ja to sobie tłumaczę, że rdza utworzyła sięna tarczach i trzeba ją zetrzeć. Po kilku przyhamowaniach szuranie samo znika.

Offline Lookita

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
"szuranie" podczas hamowania
« Odpowiedź #14 dnia: 22-04-2005, 14:41:18 »
I to mi sie cisnelo na usta od samego poczatku...i na podstawie moich obeserwacji :-)))Jackalku...dziekuje...:-)))


 

Beesafe.pl