Autor Wątek: ogrzewanie postojowe  (Przeczytany 2743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ptakpokoju

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
ogrzewanie postojowe
« dnia: 13-01-2017, 17:46:05 »
Witam mam pytanko posiadam Toyote Corolle Verso 2001 2.0 d4d  zakupiłem webasto thermo top c oczywiście kompletne zastanawiam się gdzie można zamontować w samochodzie czy znajdzie się jakieś odpowiednie miejsce może ktoś już montował proszę o sugestię podpowiedzi
pozdrawiam

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #1 dnia: 13-01-2017, 18:08:09 »
 Sam piecyk montuje się przeważnie do podłużnicy, czasem na zewnątrz, czasem wewnątrz, zależnie od miejsca. Trzeba zdjąć osłony silnika i zerknąć gdzi jest wystarczająca ilość miejsca.

Offline ptakpokoju

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #2 dnia: 01-02-2017, 19:16:00 »
mam kolejne pytanko zamontowałem webasto thermo top c wszystko działa bez zarzutu tylko szału niema na ciepło też trzeba długo czekać czy to normalny objaw czekam na odp

Offline Grzesiek321

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #3 dnia: 03-12-2018, 12:33:28 »
Tak jak kolega, montujesz do podłużnicy i masz z głowy, tam wejdzie na 100%.

A co do słabego ogrzewania to ja miałem podobny problem, pojechałem do mechanika, kazał mi zamówić pompę wody, taką jak tutaj https://www.toyota.org.pl/k/ogrzewanie-postojowe/U2517 i po naprawie wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy to był przypadek, czy faktycznie wina zmęczonej już pompy ale teraz wszystko działa prawidłowo, a temperatura w aucie rośnie dość szybko.

Offline Robertinho1985

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #4 dnia: 24-12-2023, 14:59:40 »
Witajcie, odgrzeje kotleta. Chciałbym zamontować oryginalne Webasto Toyoty do mojej TCV z silnikiem 1.8 z 2008r. Czy to ogrzewanie, o którym wspominacie wyżej będzie pasowało do mojego auta oraz czy Webasto z Avensis T25 z tym samym silnikiem by podeszło do mnie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawia


 

Beesafe.pl