Autor Wątek: Felgi i opony C-HR  (Przeczytany 46309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #60 dnia: 14-05-2019, 23:53:37 »
No jakoś te czarne felgi dla mnie nie przemawiają  - ale ważne, że takie zestawienie właścicielowi się podoba.

Dla mnie też trochę za dużo czarnego w czarnym, dlatego na lato (wtedy bardziej zwraca się uwagę niż zimą) zadysponowałem felgi akcesoryjne z kompletu zimowego - no i jak na mój gust jest wow  :song: :good: <taniec>

https://naforum.zapodaj.net/d85a3116d035.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/854a78072bdc.jpg.html


Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3497
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #61 dnia: 23-08-2019, 15:33:14 »
Panowie. Jak wyglada sprawa czujnikow cisnienia TPMS w ChR? Mam dokupiony zimowy komplet z Toyotu Auris. Mam numery czujnikow i tera pytanie: jak dokodowac drugi zestaw opon? W Camry po prostu wyniaram z listy zestaw 1 lub zestaw 2 i moge programowac za pomoca interfejsu Carista. A jak jest w CHr?

Offline tomlen

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #62 dnia: 13-10-2019, 13:18:10 »
Witam, czy ktoś z was jeździł w zimie na kołach 17? W listopadzie odbieram samochód i nie wiem czy zakupić do niego koła zimowe na felgach alu 17 czy 18?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Offline Eryko_twl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #63 dnia: 13-10-2019, 14:32:21 »
Panowie. Jak wyglada sprawa czujnikow cisnienia TPMS w ChR? Mam dokupiony zimowy komplet z Toyotu Auris. Mam numery czujnikow i tera pytanie: jak dokodowac drugi zestaw opon? W Camry po prostu wyniaram z listy zestaw 1 lub zestaw 2 i moge programowac za pomoca interfejsu Carista. A jak jest w CHr?
chyba musisz je zakodowac w aso carista w chr nie ma opcji kodowania czujnikow , jak ci wkoduja to wtedy juz w samochodzie wybierasz zestaw kol

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka


Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3497
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #64 dnia: 13-10-2019, 14:37:46 »
Ok. Dzieki. Takie wlasnie info udalo mi sie ustalic. Wkodowanie czujnikow to 130zl. A same przelozenie kol plus dodanie nowego zestawu to 80zl... ASO podpowiedzialo zeby czekac do nizszych temperatur.

Jak sie wybiera drugi zestaw opon? Z menu jakos?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline slimak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Cross
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #65 dnia: 13-10-2019, 20:47:27 »
Witam, czy ktoś z was jeździł w zimie na kołach 17? W listopadzie odbieram samochód i nie wiem czy zakupić do niego koła zimowe na felgach alu 17 czy 18?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Ja będę mieć 18 jak letnie. Czekam jeszcze na samochód.

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka


Offline speedofsound

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #66 dnia: 27-10-2019, 12:10:20 »
Być może ktoś stoi przed podobnym dylematem. Dwa komplety kół/opon czy opony całoroczne w C-HR? U nas C-HR to drugie auto, mały przebieg, 99% w mieście. Wziąłem 215 60 17 Michelin Crossclimate+. Na razie jazda w warunkach letnich i nie jest gorzej niż na fabrycznych Dunlopach. Jest ciszej, dobrze trzymają na zakrętach. Zobaczymy co będzie w gdy spadnie deszcz i śnieg. Wada to cena. Plus, że po kilku latach nie będę wyrzucał 2 kompletów opon z małym przebiegiem.
Gdyby ktoś był zainteresowany prawie nowymi (3000 km) Dunlopami letnimi w bardzo dobrej cenie, to proszę na priv.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #67 dnia: 28-10-2019, 16:03:17 »
Na pewno opony całoroczne będziesz częściej wymieniał niż używając dwóch kompletów bo po prostu przebieg na nich będzie większy a więc szybciej się zużyją - niemniej masz mniejszy bałagan w garażu i z głowy kłopot z sezonową wymianą kół :)


Offline speedofsound

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #68 dnia: 29-10-2019, 09:30:00 »
Przy rocznym przebiegu 6-7 kkm wymienię te opony raczej ze względu na wiek (5 lat) niż przebieg. No i nie trzeba jechać na wymianę 2 razy do roku. Co innego w moim samochodzie. Większy przebieg, moc, wyjazdy na narty.

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #69 dnia: 02-11-2019, 15:05:58 »
,,Swoją drogą, to nie rozumiem po co Toyota wprowadziła te ograniczenia w homologacjach ? przecież technicznie to ten sam samochód tylko lepiej, lub gorzej wyposażony, więc dlaczego utrudniać życie klientom którzy chcą w swoich własnych samochodach w zależności od gustu większe, lub mniejsze felgi niż nakazują im jacyś biurokraci?"
Tu jest odpowiedź:
https://youtu.be/WoZErpFIMJQ

Offline Zibimysz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #70 dnia: 07-11-2019, 12:45:57 »
Tydzień temu zmiana na zestaw zimowy. Dziś w ASO wkodowanie czujników za 60,27zl. Na wiosnę już z poziomu menu zmiana na letni zestaw.

Offline Eryko_twl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #71 dnia: 10-11-2019, 20:06:44 »
Tydzień temu zmiana na zestaw zimowy. Dziś w ASO wkodowanie czujników za 60,27zl. Na wiosnę już z poziomu menu zmiana na letni zestaw.
A wiecie jak z poziomu licznika zmienić te koła bo mi na wiosnę niby wkodowali drugi komplet czujników koła letnie z dodatkowym zestawem czujników kupionych w Asi. Wczoraj zmieniłem koła i niestety nic nie mogę przełączyć.   Zastanawiam się czy nie wywalili mi z systemu starych ( pierwszego kolmpletu) kół zimowych .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #72 dnia: 10-11-2019, 21:22:18 »
A wiecie jak z poziomu licznika zmienić te koła bo mi na wiosnę niby wkodowali drugi komplet czujników

Było to opisywane na forum.
Musisz przełączyć zestaw czujników (sterowanie z przycisków na kierownicy), co polega na:
1. wybierz w menu funkcję SET
2. naciśnij 3 razy środkowy przycisk kalibracji (na kierownicy) w ciągu 3 sekund.
3. lampka ostrzegawcza zacznie ponownie migać i po ~ 1 min. zgaśnie.
Przełączenie zadziała pod warunkiem, że ten drugi komplet czujników jest "zaprogramowany" w ECU.
Tutaj jest filmik na ten temat:
https://youtu.be/N_z7eYcCwFs
 

Offline Eryko_twl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #73 dnia: 10-11-2019, 23:20:45 »
A wiecie jak z poziomu licznika zmienić te koła bo mi na wiosnę niby wkodowali drugi komplet czujników

Było to opisywane na forum.
Musisz przełączyć zestaw czujników (sterowanie z przycisków na kierownicy), co polega na:
1. wybierz w menu funkcję SET
2. naciśnij 3 razy środkowy przycisk kalibracji (na kierownicy) w ciągu 3 sekund.
3. lampka ostrzegawcza zacznie ponownie migać i po ~ 1 min. zgaśnie.
Przełączenie zadziała pod warunkiem, że ten drugi komplet czujników jest "zaprogramowany" w ECU.
Tutaj jest filmik na ten temat:
https://youtu.be/N_z7eYcCwFs
 
dzięki zadziałało , trochę bylem za szybki robiłem wg instrukcji z aurisa trzy razy naciskałem ale trochę niecierpliwy bylem z tym czekaniem minutę 

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka


Offline pyehu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Felgi i opony C-HR
« Odpowiedź #74 dnia: 22-11-2019, 20:18:01 »
Witam  :-)
Kupiłem do mojej Chr-ki czarne alufelgi 17cali 225. Jaki rozmiar opony założyć? 225x60x17? A może 225x55x17? Feli od Aurisa i tam specyfikacji jest podane 225x45x17 ale ten profil 45 mnie trochę przeraża.


 

Beesafe.pl