Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Podświetlenie zegarów w Auris II FL  (Przeczytany 2261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline scyzoryk

• Prawie Toyot
Podświetlenie zegarów w Auris II FL
« dnia: 19-02-2017, 12:53:55 »
Witam
Mam uprzejme pytanie , czy jest możliwość regulacji natężenia podświetlenia zegarów i wyświetlacza LED , w Aurisce I była taka możliwość. Dziękuję z góry za pomoc.

Offline Irde

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Podświetlenie zegarów w Auris II FL
« Odpowiedź #1 dnia: 19-02-2017, 17:51:54 »
Jest ale tylko przy włączonych światłach mijania. Gdy jedziemy na dziennych wszystko jest na full.
Ustawianie w menu, teraz dokładnie ścieżki dostępu nie pamiętam ale spokojnie znajdziesz.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 19-02-2017, 18:06:39 »
Włącz światła na mijania żeby się wszystkie przyciski podświetliły i jest ta opcja.

Offline coolicz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 19-02-2017, 22:34:53 »
Przy automatycznych światłach mijania jasność (zegarów i panelu dotykowego) jest dopasowywana do natężenia światła automatycznie (nawet kiedy zapalone są tylko dzienne). Jeździłem trochę Aurisem bez automatycznych świateł i faktycznie przy wyłączonych jasność była zawsze na max, co czasami aż lekko oślepiało.

Offline scyzoryk

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 20-02-2017, 19:32:09 »
Dzięki za odpowiedzi  :good:

Offline Bacek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 16-04-2018, 08:45:18 »
A ja za nic nie mogę tego znaleźć. Włączone światła pozycyjne lub mijania. Na radiu oczywiście prosto znalazłem menu ale to ściemnia tylko radio. Rozumiem że to główne to w menu liczników ale tam nic nie mam. W manualu jest coś o przycisku DISP ale takiego u siebie nie namierzyłem. Podpowiedzcie coś.

Offline Bacek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 16-04-2018, 20:36:59 »
No to jestem chyba kompletnie ślepy. Pewnie zmyliło mnie to że to jest ikonka a nie napis.

Offline Bacek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 16-04-2018, 22:17:23 »
Sukces niestety nie jest całkowity. Większość deski i przycisków przybradła z wyjątkiem:

* zegarka
* przycisków (znośna jasność) i wyświetlacza klimatyzacji (trochę za jasno) (dobrze że chociaż działa przełączanie między trybem nocnym i dziennym)
* przycisku wyłączania kontroli trakcji.

To tylko u mnie tak działa czy ten auris to zlepek nie połączonych systemów?
Od biedy zegarek i wyświetlacz klimy przyciemnię jakąś folią ale to trochę średniowiecze.
A jak to wygląda w Aurisach z automatyznymi światłami? Wszystko się przyciemnia w zależności od oświetlenia zewnętrznego płynnie, czy tylko skokowo albo tryb dzienny albo nocny?

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #8 dnia: 16-04-2018, 22:47:59 »
Nigdy nie zwracałem uwagi na takie bzdety. Ekran sobie tylko pomiędzy zegarami przyciszyłem bo raził a reszta jest przyjemna dla oka

Offline Bacek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-04-2018, 22:58:52 »
To już zależy kto w jakim stanie ma oczy. Może nie z Aurisa bo to za krótko ale z innych samochodów wiem że jak w środku mam jaśniej niż na zwenątrz to po jakims  czasie bolą mnie oczy.
W poprzednim Focusie jak spaliła mi się jedna żarówa na desce to w nocy idealną jasność i nie miałem motywacji żeby ją wymienić.

Poza tym wszystko co w samochodzie ma działać i czemuś służyć. Jak jadę to mam się zwracać uwage na to co na drodze a nie na to co w kabinie.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2018, 23:02:35 wysłana przez Bacek »

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 01-06-2018, 22:02:44 »
Panowie mam Auris II ST z 2013 roku i jak mam włączone dzienne to nie mam podświetlania licznika jak załączę światła mijania to mam podświetlenie i regulację jasności. Moje pytanie czy na dziennych nie ma podświetlania ?

Offline Jeziorko

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 01-06-2018, 22:27:52 »
W Avensis nie miałem więc pewnie w Auris identycznie

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #12 dnia: 02-06-2018, 09:18:30 »
Skoro działają dzienne to jest dzień i siłą rzeczy podświetlenia nie potrzebujesz. Zabezpieczenie przed tymi którzy chcą jeździć na dziennych w nocy bo jakimś cudem wszystko widzą.

Offline airmate

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 02-06-2018, 10:23:58 »
Trochę to dziwne bo do tej pory jeździłem Momdeo, W204, Astra J, Octavia, i Auris poliftowy 2016 i wszystkie mają delikatne ( nie takie jak w nocy) podświetlenie na światłach dziennych. Od miesiąca posiadam Auris z 2013 i mam wrażenie, że Toyota dziwnie poskąpiła w tym modelu na standardowym wyposażeniu gdzie konkurencja jest dawno już do przodu ( i nie tylko mowa o podświetlaniu)

Online Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #14 dnia: 02-06-2018, 22:00:54 »
U mnie podświetlenie zegarów jest ale co ciekawe przy ustawieniu intensywności podświetlenia na 50% nie zmienia się przy przełączeniu na dzienne.  Zwiększa się tylko intensywność poświetlenia obu ekranów i panelu klimatyzacji i wyłącza podświetlenie przycisków.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 02-06-2018, 22:00:54 »