Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nawigacja niefabryczna do RAV4 2011r  (Przeczytany 1446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline romanoxx

• Prawie Toyot
Nawigacja niefabryczna do RAV4 2011r
« dnia: 25-02-2017, 23:03:45 »
Witam
Zastanawiałem się nad zakupem niefabrycznej nawigacji do RAV4 III gen z 2011r wraz z kamerą cofania.
Znalazłem     http://navi-media.com/sklep/navi-media-toyota-rav4/16-stacja-multimedialna-rav4.html      + kamera cofania
Czy macie doświadczenie jak takie zestawy współpracują z toyotą??? Co sądzicie o powyższym sprzęcie???
Jeśli ktoś ma wypróbowany sprzęt który mógłby polecić będę wdzięczny za info.

Offline Jolveirs

• Początkujący
Odp: Nawigacja niefabryczna do RAV4 2011r
« Odpowiedź #1 dnia: 21-03-2017, 08:57:18 »
Ja bym się w to nie bawił. To nigdy długo nie działa jak powinno. Jeśli potrzebujesz nawigację niefabryczną to kup sobie na przykład taki tablet: http://topszop.net/blog/mobilny-internet-w-tablecie-3g-lte-czy-wifi.html do tego darmowe mapy google i masz za niewielkie pieniądze nawigację, która sprawdzi się w większości sytuacji.

Offline romanoxx

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 22-03-2017, 18:54:16 »
Wszystko OK gdyby chodziło tylko o nawigację - tak naprawdę najbardziej zależy mi na kamerze cofania

Offline Dombrek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 29-07-2017, 23:43:31 »
Nie przesadzałbym, że te nawigacje to totalny szajs. Mam coś podobnego w BMW E39 i jest 100x lepsze od fabrycznej navi. Działa już długo i wszystko jest ok. A przy tym oprócz navi oferuje jeszcze wiele innych udogodnień (oczywiście mniej lub bardziej potrzebnych, ale niektóre są naprawdę super): wbudowany zestaw głośnomówiący bluetooth, odtwarzania muzyki A2DP (w najnowszych modelach mirroring ekranu smartfona), nie mówiąc już o filmach i muzyce z DVD/SD i możliwości odtwarzania na ekranach z tyłu dla dzieciaków. No i kamera cofania oraz sterowanie z kierownicy. Moim zdaniem takie "chińczyki" biją na głowę zestawy fabryczne, oczywiście jeśli nie wybierzemy najtańszego modelu, ale coś naprawdę z głową zrobione (są już dystrybutorzy w PL więc można u nich potestować i się pobawić).
Aha! Większość tego typu navi ma odpowiednie wyjścia na wzmacniacz, więc mają naprawdę spore możliwości rozbudowy pokładowego audio.
Z tabletem to niewygodne rozwiązanie - trzeba to gdzieś zamontować, plączą się kable ładowania, nie jest lub jest słabo zintegrowane z audio samochodu, brak sterowania z kierownicy. To już wolę navi ze smartfona przyczepionego do kratek wentylacji...

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 29-07-2017, 23:43:31 »