Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Akcesoria dodatkowe - Czujniki ciśnienia TPMS a Nowe Felgi, koło zpasowe  (Przeczytany 3988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaluzas

• Początkujący
Witam,

Moja Mama weszła właśnie  w posiadanie nowej (wyprzedaż 2016) Aygo i na mnie spadł temat ogarnięcia wyposażenia dodatkowego :) .

Urodziły mi się następujące pytania :

1. Jak zorganizowane jest TPMS w Aygo, czy czujniki umiejscowione są w kołach czy może w ABS ? Chodzi konkretnie o to czy można spokojnie zakupić drugi komplet felg aluminiowych , nie martwiąc się o czujniki ?
2. standardowo w bagażniku jest "zestaw naprawczy" chciałbym go wymienić na klasyczne koło zapasowe. Czy w miejsce "wytłoczenia" mieści się pełnowymiarowe koło zapasowe 15' ?

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
Aygo nie ma fizycznych czujników w kołach, system kożysta z czujników ABS a w schowku przed pasazerem jest przycisk do resetowania tego systemu po przekładce kół.
Do Aygo można dokupić koło zapasowe więc pewnie w bagażniku jest na nie miejsce, aczkolwiek osobiście nie sprawdzałem czy wejdzie pełnowymiarowe.

Offline marko55

• Toyot Leżący
  • *
Co do pierwszego pytania "zdenek2007" dobrze opisał, co do drugiego pytania ja zamiast "zestawu naprawczego" wsadziłem koło zapasowe pełnowymiarowe: felga stalowa 14x4 1/2J a opona całoroczna 165/65R14 i pasuje. 

Offline Meett

• Toyot Pełzający
  • **
Ja mam dwa komplety na alufelgach 15 cali zima/lato, aktualnie założyłem zimówki a jako zapas włożyłem pełnowymiarowe letnie na alufeldze 15 cali, mieści się bez żadnego problemu

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
czyli w nowym aygo nie ma czyjników w wentlu tylko są zczytywane dane z obrotu koła?

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
czyli w nowym aygo nie ma czujników w wentylu tylko są sczytywane dane z obrotu koła?

Tak dokładnie jest.

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
to super bo już myślałem, że będę musiał kupić do drugiego zestawu kół czujniki...

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
a wie ktoś może jaki lewarek kupić aby pasował? też kompletuje zestaw w postaci koła dojazdowego, lewarka i klucza...

Offline Meett

• Toyot Pełzający
  • **
a wie ktoś może jaki lewarek kupić aby pasował? też kompletuje zestaw w postaci koła dojazdowego, lewarka i klucza...

Ja kupiłem z C1 wraz z pianką tzn styropianem, moim zdaniem najlepsza opcja, jak fabryka, włożyłem w koło zapasowe

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
czyli lewarek będzie pasował od cytryny?

Offline Meett

• Toyot Pełzający
  • **
czyli lewarek będzie pasował od cytryny?
Tak, cały zestaw pasuje od c1/aygo 1
Wpisz w allegro lewarek aygo citroen np
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5484561693

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
a to nie jest zestaw ze starszego modelu?

Offline Meett

• Toyot Pełzający
  • **
a to nie jest zestaw ze starszego modelu?
Przeczytaj co wyżej napisałem

Offline Talar

• Toyot Leżący
  • *
No ok to taki zakuoie. Szkoda tylko ze nie ma uzywek do mojego modelu...

Offline Meett

• Toyot Pełzający
  • **
No ok to taki zakuoie. Szkoda tylko ze nie ma uzywek do mojego modelu...

ale co to znaczy że nie ma do twojego modelu? Jaki masz model? do Aygo/107/C1 wer, I i II wychodziły takie same. Ponadto jako zapas możesz włożyć obojętnie jaką stalówkę przecież z Aygo I czy II
a to nie jest dobra opcja?
http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-14-4x100-toyota-aygo-ii-i6698280180.html

poza tym na allegro jest wiele stalówek z oponą w cenie 50-80 zł za sztukę które nadają się na zapas
« Ostatnia zmiana: 08-01-2018, 13:08:38 wysłana przez Meett »

Toyota Klub