Autor Wątek: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+  (Przeczytany 256818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #630 dnia: 07-11-2018, 20:45:33 »
No to przygotowania do zimy zakończone. Auto umyte i nawoskowane (fusso 12 months), felgi umyte w K2 roton, elementy plastikowe wyczyszczone k2 polo mat, skóra natłuszczona/zaimpregowana mleczkiem sonax, zamki i zawiasy zakonserwowane wurth, uszczelki też wurth + standardowe odkurzenie. A tak wygląda całość


E18_Prestige_MultidriveS

Offline ojciecmajster

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #631 dnia: 14-11-2018, 09:11:08 »
za ok. 2 tygodnie będę miał II przegląd auta. Czy ktoś pamięta jaki zakres prac obejmuje II przegląd? Jaki olej wybieracie 0W20 czy 5W30 do 1.6 Valvematic?
Spalanie - Motostat.pl

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #632 dnia: 14-11-2018, 11:57:40 »
Jaki olej wybieracie 0W20 czy 5W30 do 1.6 Valvematic?
Rekomendowany jest 0W20, więc nie ma co wybierać pomiędzy wskazanymi przez Ciebie olejami. Ja dowożę do ASO Amsoil, ale większość na forum preferuje oryginalny olej toyoty
E18_Prestige_MultidriveS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #633 dnia: 14-11-2018, 15:50:53 »
W lutym jadę na I przegląd i też będę brał rekomendowany olej czyli  0W20  i nic nie kombinuję. Ma być taki to niech będzie i kropka. Silnik dobrze chodzi (nic oleju jeszcze nie bierze) to nie ma się nad czym zastanawiać :)


Offline Wladislao

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #634 dnia: 14-11-2018, 18:31:01 »
Tylko warto, przy zlecaniu przeglądu, wyraźnie zaznaczyć że ma być olej 0W20, bo inaczej wleją 5W30. Przynajmniej tak jest u mnie w Zielonej Górze. Człowiek przyjmujący zlecenie był zdziwiony, że zażądałem 0W20. Dopiero gdy pokazałem wydruk strony z instrukcji, z zaleceniami producenta, był lekko "zmieszany, nie wstrząśnięty"  :-)

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #635 dnia: 14-11-2018, 19:31:29 »
Dobra uwaga  - będę o tym pamiętał :)

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4469
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #636 dnia: 14-11-2018, 20:12:30 »
Tylko warto, przy zlecaniu przeglądu, wyraźnie zaznaczyć że ma być olej 0W20, bo inaczej wleją 5W30. Przynajmniej tak jest u mnie w Zielonej Górze.
U mnie w ASO Marki było to samo.

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #637 dnia: 15-11-2018, 11:01:03 »
Na "L-ce" miałem Yarisa 1.0 vvti, miał na budziku 320 tys km cały czas od nowości na 5W30 i nie pobierał oleju. Różnica między tymi olejami jest tak znikoma, że nie ma to wpływu na żywotność silnika, spalanie, jego pracę itp... ale sami specjaliści - doradcy po badaniach laboratoryjnych tutaj oczywiście są, i na "ucho" i "oko" wszystko wiedzą, bo tak napisali w książce. Czasy w motoryzacji są takie, że coraz częściej producenci wspólnie z księgowymi pod "nadzorem" ekologów coraz częściej stosują procedury anormalne.

Offline ojciecmajster

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #638 dnia: 15-11-2018, 14:32:10 »
Dowiedziałem się z serwisu, jaki zakres prac obejmuje II przegląd:

>Wymiana filtra olejowego wraz z olejem i uszczelką pod korek spustowy
>Wymiana płynu hamulcowego
>Wymiana filtra pyłkowego ( koszt 84 zł, jeżeli nie chce Pan filtra kabinowego należy go odliczyć od ceny przeglądu)
>pomiar wstępny geometrii
>mycie samochodu
>przejazd przez ścieżkę HEKA
>pomiar amortyzatorów
>cała karta przeglądowa na 30 000km

Co do oleju to jestem ciekaw czy taki 0W20 nie jest podyktowany tylko ze względów ekologicznych i dla spełnienia norm, a nie żywotności jednostki. Zauważcie, że poniżej zaleceń w instrukcji jest tez napisane, że olej ten nie jest przeznaczony do jazdy z wysokimi prędkościami ani do jazdy z dużymi obciążeniami.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #639 dnia: 15-11-2018, 15:17:45 »
Oczywiście że to "ekologiczna" ekonomia. Ten olej nie ma prawa zabezpieczyć silnika przy wysokich temperaturach podczas jazdy autostradowej. Jego film olejowy spłynie jak kropla po wywoskowanej karoserii

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #640 dnia: 15-11-2018, 18:00:23 »
Ten olej nie ma prawa zabezpieczyć silnika przy wysokich temperaturach podczas jazdy autostradowej. Jego film olejowy spłynie jak kropla po wywoskowanej karoserii
Jakoś jezdziłem po kilkaset km po autostradach przy +34*C i nie spłynął

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #641 dnia: 15-11-2018, 18:11:01 »
Zauważcie, że poniżej zaleceń w instrukcji jest tez napisane, że olej ten nie jest przeznaczony do jazdy z wysokimi prędkościami ani do jazdy z dużymi obciążeniami.
Obawiam sie, ze nic takiego tam nie jest napisane.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4469
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #642 dnia: 15-11-2018, 18:43:11 »
Co do oleju to jestem ciekaw czy taki 0W20 nie jest podyktowany tylko ze względów ekologicznych i dla spełnienia norm, a nie żywotności jednostki.
Ja mam zasadę, jeżeli producent coś poleca w swojej instrukcji obsługi, to się do tego stosuję. Nie sądzę żebym był mądrzejszy od jego inżynierów. Ale każdy postępuje jak chce i robi to na własną odpowiedzialność.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #643 dnia: 15-11-2018, 18:56:07 »
Oczywiście że to "ekologiczna" ekonomia. Ten olej nie ma prawa zabezpieczyć silnika przy wysokich temperaturach podczas jazdy autostradowej. Jego film olejowy spłynie jak kropla po wywoskowanej karoserii

W okresie wakacyjnym też jeździłem trochę po autostradach, czasem z prędkościami do 170 km/h no i też mi nic nie spłynęło ani do dzisiaj oleju nie ubyło - czyli jest ok :)


Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #644 dnia: 15-11-2018, 20:01:18 »
Co do oleju to jestem ciekaw czy taki 0W20 nie jest podyktowany tylko ze względów ekologicznych i dla spełnienia norm, a nie żywotności jednostki.
Ja mam zasadę, jeżeli producent coś poleca w swojej instrukcji obsługi, to się do tego stosuję. Nie sądzę żebym był mądrzejszy od jego inżynierów. Ale każdy postępuje jak chce i robi to na własną odpowiedzialność.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Uważasz że interwał serwisowy long life jest podyktowany dobrem o silnik i jego trwałość? Myślisz że oleje ekologiczne MID SAPS i LOW Saps są podyktowane dobrem o trwałość silnika? Mógłbym tak długo wymieniać, nie wierz ślepo w to co ci wpajają producenci postawieni pod ścianą przez księgowych i ekoterrorystów. Jeśli w ślepo w to wierzysz to jest to żałosne. Właśnie to o czym pisze od lat sukcesywnie wpływa na degrengoladę jakości i trwałości w motoryzacji
« Ostatnia zmiana: 15-11-2018, 20:07:29 wysłana przez Meett »


 

Beesafe.pl