Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+  (Przeczytany 28970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #90 dnia: 18-01-2018, 20:35:51 »
to jakaś specjalnie dla tego silnika opisana w książce serwisowej procedura jest ?  :wallbash:
Przez ponad 20 lat użytkowania różnych samochodów, w tym wcześniej Toyoty Corolli - zawsze wystarczyło wyjąc bagnet - przetrzeć go czymkolwiek, włożyć ponownie, wyjąć i odczytać poziom. Niezależnie czy silnik był ciepły, czy zimny  <kawusia>

Nie, skąd.
To moja prywatna procedura którą stworzyłem na potrzeby użytkowania Toyoty Auris II (w I było ciut lepiej).
U mnie też przez ponad 20 lat użytkowania innych marek jak Toyota
wystarczyło wyjąc bagnet - przetrzeć go czymkolwiek, włożyć ponownie, wyjąć i odczytać poziom. Niezależnie czy silnik był ciepły, czy zimny

;)

A w tym twoim E18 sprawdzałeś już poziom oleju ?
Jeśli tak, to czy dotychczasowe metody działają :):):)
« Ostatnia zmiana: 18-01-2018, 20:37:28 wysłana przez tomery »

Online Marcin_G

• Toyot Leżący
  • *
  • E18_Comfort_Style+Tech 1.6
« Odpowiedź #91 dnia: 18-01-2018, 23:25:11 »
Ja sprawdzałem  :-)  Yyyy, ciężko powiedzieć jaki jest ;)

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #92 dnia: 19-01-2018, 09:59:34 »
A w tym twoim E18 sprawdzałeś już poziom oleju ?
przejechałem już 10 tys i jak dotąd dwa razy na początku użytkowania udało mi się "normalnie" sprawdzić poziom oleju. 
Pozostałe próby jak niżej
U mnie do połowy bagnetu olej jest zaciągnięty i nie widać granicy odcięcia.

Offline Arek2018

• Początkujący
« Odpowiedź #93 dnia: 23-01-2018, 17:51:19 »
Witam
Właścicielem nowej Corolli 2016 jestem od lutego 2017 r. Na forum od dzisiaj (23.01.2018). Wersja samochodu Comfort + pakiet style. Jasna tapicerka. Moja pierwsza Toyota i jestem bardzo zadowolony z auta. Minus to jasna tapicerka. Większość samochodów które miałem były z jasną tapicerką. Jednakże materiał zastosowany w Corolli jest fatalny. Bardzo przyjmuje bród kropla wody powoduje powstanie wielkiej plamy - zacieku. Zastanawiam się nad próbą reklamacji - może ktoś miał podobne doświadczenia. Kolejny minus ale to mój błąd brak podgrzewanych foteli. Chętnie odpowiem na pytania.

Offline Zetka01

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #94 dnia: 23-01-2018, 18:14:23 »
jak sprawdzacie poziom oleju w silniku 1.6 Valvematic
Zdopingowaliście mnie i też spróbowałem sprawdzić - no i wynik podobny. Po trzech godzinach postoju widać że olej jest, ale wyraźnej granicy na bagnecie nie ma. Ale o ile sobie przypominam, to w poprzedniej corolce z tym samym silnikiem (06.2011) było podobnie i trzeba się było zadowolić ogólną informacją o obecności oleju, a nie o jego dokładnym poziomie
http://forum.toyotaklub.org.pl/Smileys/default/smiley.gif

Offline ojciecmajster

• Toyot Leżący
  • *
  • 1.6 Valvematic Comfort+Style+Tech
« Odpowiedź #95 dnia: 25-01-2018, 13:40:47 »
@tomery
Niestety Twój patent nie zadziałał. Dociskałem bagnet do siebie, niestety zawsze olej mazał się na bagnecie.

Skoro już tu jestem chciałem się zapytać, czy radio Toyota Touch 2 wyświetla Wam album arty podczas odtwarzania muzyki z USB? U mnie na komputerze każda mp.3 ma grafikę jpg, w Toyocie nic się niewyświetla. Druga rzecz to czy jest możliwość szukania utworów po folderach? Jest mnóstwo możliwość jak po gatunku, albumie, wykonawcy, ale takiej oczywistej oczywistości jak foldery ni ma. Radio po prostu zczytuje wszystkie utwory ze wszystkich folderów.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2018, 13:43:22 wysłana przez ojciecmajster »
Spalanie - Motostat.pl

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #96 dnia: 25-01-2018, 17:04:39 »
@tomery
Niestety Twój patent nie zadziałał. Dociskałem bagnet do siebie, niestety zawsze olej mazał się na bagnecie.

To opiszę dokładniej co robię :)
U mnie za pierwszym razem się sprawdza.

Wyciągając bagnet "suwam" go po listku papieru np. "kuchennego" i jednocześnie delikatnie dociskam do rurki bagnetowej.
Tak pod koniec wyciągania (uważam żeby nie wytrzeć oleju na końcówce bagnetu ze wskaźnikiem) przestaję dociskać bagnet i po prostu wyciągam.
Na stronie górnej bagnetu (nie tej która była dociskana do rurki) mam wyraźne odcięcie.

Trenuj.
Trening czyni mistrza :).

Online bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #97 dnia: 25-01-2018, 19:01:14 »
Skoro już tu jestem chciałem się zapytać, czy radio Toyota Touch 2 wyświetla Wam album arty podczas odtwarzania muzyki z USB?
okładki z USB działają tylko w TT2 with go i TT2 with go plus.
Jak masz tylko TT2 bez nawigacji , to zadziała tylko podłączając IPod
Druga rzecz to czy jest możliwość szukania utworów po folderach?
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,35170.msg504036/topicseen.html#msg504036

Offline ojciecmajster

• Toyot Leżący
  • *
  • 1.6 Valvematic Comfort+Style+Tech
« Odpowiedź #98 dnia: 29-01-2018, 11:15:37 »
@tomery

To opiszę dokładniej co robię :)
U mnie za pierwszym razem się sprawdza.

Wyciągając bagnet "suwam" go po listku papieru np. "kuchennego" i jednocześnie delikatnie dociskam do rurki bagnetowej.
Tak pod koniec wyciągania (uważam żeby nie wytrzeć oleju na końcówce bagnetu ze wskaźnikiem) przestaję dociskać bagnet i po prostu wyciągam.
Na stronie górnej bagnetu (nie tej która była dociskana do rurki) mam wyraźne odcięcie.

Trenuj.
Trening czyni mistrza :).

Dzięki za info. Jednak ciągle nie udaje mi się ta metoda. Albo cos robię nie tak, albo u mnie nie chce to zadziałać. Czy można Ciebie prosić o nagranie krótkiego vodeotutorial z całej tej operacji? Było by o wiele łatwiej zobaczyć, jak to działa w Twoim przypadku.
Spalanie - Motostat.pl

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #99 dnia: 30-01-2018, 18:23:48 »
Czy można Ciebie prosić o nagranie krótkiego vodeotutorial z całej tej operacji?

Z ogromnym bólem serca ale muszę odmówić :)
Po pierwsze potrzebowałbym kamerzysty (obie ręce mam zajęte, ktoś musiałby kamerować).
Gdybym poprosił do tej czynności żonę to odwiozłaby mnie do czubków :)
Po drugie jest to czynność na tyle prosta że nie chce mi się organizować do tego planu filmowego.
Po trzecie jestem z takiego pokolenia, że maile wysyłało sie z kalkulatora :) więc nie wiedziałbym jak taki film ci udostępnić :(.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2018, 18:28:24 wysłana przez tomery »

Offline th1975

• Początkujący
« Odpowiedź #100 dnia: 30-01-2018, 19:25:20 »
Kupiłem kilka tygodni temu Toyotę Corollę z wyprzedaży rocznika 2017-1,6-manualna-czarna-comfort. Średnie spalanie na tasie około 1000 km - 6,7.
Mi też dziwnie wylicza komputer kilometry - zostało na 24 km a paliwa połowa ostatniej podziałki. Ogólnie spoko samochód - nie demon prędkości.   

Offline patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
  • Corolla Comfort+Style+Tech
« Odpowiedź #101 dnia: 13-02-2018, 18:04:56 »
Hej,
chętnie dołączę do tej wymiany spostrzeżeń. Aktualnie jeżdżę Corollą 1.6 z manualną skrzynią, w wersji wyposażenia Comfort+style+Tech+nawigacja. Auto w kolorze czarnym z jasną tapicerką, która baaaardzo mi się podoba ze względu na kontrast z lakierem. Póki co jestem baaaardzo zadowolona :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Online Marcin_G

• Toyot Leżący
  • *
  • E18_Comfort_Style+Tech 1.6
« Odpowiedź #102 dnia: 13-02-2018, 18:23:35 »
No to mam za sobą pierwszy przegląd.

Koszt tej imprezy to 860 zł.

Ubezpieczenie również trzeba było zapłacić. W porównaniu do minionego roku wzrosło o 100 zł, ale to na moje własne życzenie.
Po prostu skończyła się promocja na Stałą Kwotę Ubezpieczenia i musiałem już ją sam wykupić. W sumie nie musiałem, ale chciałem.
OC+AC pakiet Premium zamknęło się w kwocie 2560 zł w Hesti kupione u dilera.

Inna ciekawostka to taka że wartość auta z początkowych 83000 zł, spadła do 65000 zł.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #103 dnia: 13-02-2018, 18:58:54 »
Koszt tej imprezy to 860 zł.
W Rzgowie pytałem o cenę przeglądu, to koszt robocizny podobno 205 PLN. Do tego olej (ja będę miał swój) i parę dupereli. Z olejem podobno tam 505 PLN
wartość auta z początkowych 83000 zł, spadła do 65000 zł.
dlatego tak tanio. Ciekawe na ile moją wycenią po roku użytkowania ? Może być tak, że wartość ubezpieczenia będzie wyższa niż jak wyjeżdżałem z salonu - wtedy wartość auta, a tym samym ubezpieczenie policzono od kwoty na fakturze, a nie od wartości katalogowej (rocznika)
Ja rozpatruję albo pakiet dilerski albo aviva. Z kalkulacją muszę poczekać do 1 marca

Offline patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
  • Corolla Comfort+Style+Tech
« Odpowiedź #104 dnia: 13-02-2018, 20:43:41 »
A za drugi przegląd w Rzgowie z własnym olejem, życzą sobie  450 zł-katalogowo, z rabatem więc około 400 zł ;)

Toyota Klub

« Odpowiedź #104 dnia: 13-02-2018, 20:43:41 »