Autor Wątek: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+  (Przeczytany 256920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #165 dnia: 10-03-2018, 20:11:12 »
Dzisiaj  mała spokojna wycieczka Corollką do sąsiedniego miasta (40 km) na obiad ( 4 osoby dorosłe) - przy powrocie do domu wskazała średnie zużycie paliwa 6,9 litra - czyli jak dla mnie bardzo dobrze.
taki wynik to raczej przy spokojnej jeździe - ok. 100 km/h, przy jeździe jak napisał poniżej tomerry to corolka wciągnie spokojnie ponad 7.
No trochę doszedłem już  do tego - miałem ustawione wskazywanie średniego zużycia od chwili po resecie czyli od chwili jak zatankowałem (wtedy wyzerowałem wskazania). Teraz zmieniłem to wskazanie na "po rozruchu"  czyli będę miał wskazania liczone każdorazowo od momentu uruchomienia silnika - tak myślę
jest kilka ustawień parametrów - wszystko robisz na włączonym zapłonie. Ja np. na pierwszym ekranie mam chwilowe oraz średnie od momentu rozruchu silnika, a na drugim zasięg oraz średnie spalanie, które resetuje się samo po każdym tankowaniu (można zmienić na resetowanie ręczne). Ponadto po wyłączeniu zapłonu wyświetla mi się pokonany dystans, czas jazdy oraz średnie  - wszystkie elementy od momentu włączenia silnika, do wyłączenia.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #166 dnia: 12-03-2018, 10:11:08 »
Dzisiaj jechałem kawałek autostradą przy 140 owszem szum kół słychać ( no ale przy zgaszonym radiu to od 70 już koła szumią) - jednak ogólnie przy tych 140 mam jednak ciszej niż w pasku b5 - może w pasku silnik bardziej buczał.

No dla porównania pojechałem 160 ale tu dały się najbardziej odczuć szumy od szyb czy też karoserii. Przy tych prędkościach Corolka fajnie się prowadzi i dla mnie jest ok.  Spalanie przy tych prędkościach to trudno powiedzieć bo to był krótki odcinek to pokazało mi tylko 8,4 l. Dalej spokojna trasa do 90 km/h to pokazywał średnią najmniej 6,3 l. 

Później przez miasto w korkach to pokazywał 11,5 l :)  :) :)


Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #167 dnia: 12-03-2018, 10:22:52 »
A co powiecie na oferty brokerów np. dealera z Suchego Lasu. Ceny niby niższe niż z salonu ale jak to wygląda później w praniu z gwarancją czy serwisami? Ktoś ma z tym doświadczenia?

Ja kupowałem przez no powiedzmy pośrednika za pośrednictwem brokera - cena wyszła mnie za wersje prestige z nawigacją niższa o 8200 zł. niż proponował mi miejscowy dealer przy wyprzedażowych zniżkach rocznika 2017.

Przy okazji byłem dzisiaj w serwisie aby sprawdzić czy z gwarancja wszystko ok i jak najbardziej ok - auto w systemie i ma gwarancję zgodnie z tym co w książce gwarancyjnej od daty wydania czyli od 2 marca tego roku. Sprawdzili w swoim systemie auto po numerze vin i okazało się, że jest wyprodukowane dokładnie w listopadzie 2017 roku a jak sprawdzałem na http://www.toyodiy.com to pokazywało mi, że marzec 2017. To lepiej że w listopadzie 2017r bo mniej miesięcy stało pod chmurką. :)



Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #169 dnia: 13-03-2018, 15:38:44 »
Po co to ? I tak sie sam bagaznik juz otwiera z pilota ?

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #170 dnia: 13-03-2018, 15:53:52 »
Uchyla sie z pilota, a po tym zabiegu będzie otwierał sie całkowicie.

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #171 dnia: 13-03-2018, 16:14:49 »
Zadziałać to pewnie zadziała:
https://youtu.be/09trnPxfzPg

tyle, że trzeba bedzie uważać żeby nie dostać pokrywą w zęby , a sprężyną w oko. Ponadto takie gwałtowne otworzenie w zimie , gdy na szybie bedzie warstwa zmrożonego sniegu  może sie skonczyc uszkodzeniem szyby/klapy.

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #172 dnia: 13-03-2018, 16:39:17 »
Nie otwieram klapy z pilota za każdym razem. No i oczywiste jest dla mnie, że trzeba myśleć kiedy sie to robi :) sprężynka ma regulacje, można ustawić jak gwałtownie sie otwiera. Zaryzykuje, moze sie sprawdzi.

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #173 dnia: 13-03-2018, 22:20:30 »
No ja właśnie takie coś robię, ale na sprężynach odciągowych kupionych na Allegro. Jak na razie z racji zimna odpuściłem temat.
Brat ma zamontowane w swojej Corolli takie ustrojstwo zrobione ze sprężyny odciągowej  i działa to wyśmienicie.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #174 dnia: 14-03-2018, 19:03:30 »
I tak sie sam bagaznik juz otwiera z pilota
kurde, nawet nie wiedziałem, że mam taką funkcję  :o dzisiaj sprawdziłem i działa.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #175 dnia: 18-03-2018, 12:15:05 »
No fakt u mnie też bagażnik otwiera się z pilota - przydatna funkcja jak się zakup do autka taszczy :)

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #176 dnia: 20-03-2018, 10:48:11 »
Niestety zima jakby powróciła i na letnich kołach na dalsze trasy się nie wybieram - tak na wszelki wypadek.

Dzisiaj jazda po mieście unormowała mi się gdzieś na 8,5 l/100km.  Dalej na kawałku spokojnej trasy w terenie zabudowanym, gdzie było sporo ograniczeń do 40 km/h i jechałem sobie w sznurku za innymi autami spokojnie 50 do 80 km no tak aby mandatów nie płacić i prawka nie stracić to komputer wskazał mi zużycie 6,2 l/100km - heh najmniejsze jakie do tej pory widziałem.




Ogólnie pierwsze tankowanie powinno mi wyjść gdzieś na poziomie 8,0 litra ale to zobaczymy jak znowu go zalejemy.

Porównując spalanie do mojego poprzednika czyli paska 1.9 tdi to stwierdzam, że Corollka pali gdzieś średnio statystycznie więcej o 0,5 litra na 100 km niż pasek przy moim stylu jazdy - czyli w miarę spokojnie.  No to wstępne porównanie bo Corollką  jak na razie bardzo mało przejechałem - tak więc z czasem to porównanie może jeszcze skoryguję :) 


Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #177 dnia: 20-03-2018, 17:26:40 »
Szybkie pytanie czy wersja Corolli prestige taka jak moja z 2017 roku powinna mieć spryskiwacze przednich reflektorów. Na folderach reklamowych pisze, że ma  ale jakoś ich nie widzę???

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #178 dnia: 20-03-2018, 17:32:12 »
Szybkie pytanie czy wersja Corolli prestige taka jak moja z 2017 roku powinna mieć spryskiwacze przednich reflektorów. Na folderach reklamowych pisze, że ma  ale jakoś ich nie widzę???
Tak, powinna. Pod reflektorami, w zderzaku są zaślepki w kształcie rombu. Z nich wysuwają się dysze.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #179 dnia: 20-03-2018, 17:48:12 »
Ok - zaślepki są - tylko jeszcze dojdę do tego czy to działa i czy są tam spryskiwacze :)



 

Beesafe.pl