Autor Wątek: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+  (Przeczytany 254703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbyszko61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Corolla
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #735 dnia: 14-03-2019, 20:43:30 »
Cytuj (zaznaczone)
Skrzynie z Wałbrzycha mają jakiś problem o którym się głośno nie mówi.

Nie wiem czy moja skrzynia jest z Wałbrzycha, auto wyprodukowane jest w Słowenii. W każdym razie kupiłem je pół roku temu w salonie Toyoty i mam jeszcze 2.5 roku gwarancji, zatem jakoś średnio się martwię. Też kiedyś słyszałem o głośnej pracy skrzyni biegów, słuchałem u siebie kilka razy i nic nie słyszę  :-)
Bo na uśmiech zawsze mnie stać :)

Offline misiek6mps

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #736 dnia: 14-03-2019, 20:46:32 »
Moje auto jest z Turcji. W serwisie potwierdzone że skrzynia od Pani Kury.

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1694
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #737 dnia: 14-03-2019, 20:59:56 »
Nie wiem czy moja skrzynia jest z Wałbrzycha, auto wyprodukowane jest w Słowenii. W każdym razie kupiłem je pół roku temu w salonie Toyoty i mam jeszcze 2.5 roku gwarancji, zatem jakoś średnio się martwię. Też kiedyś słyszałem o głośnej pracy skrzyni biegów, słuchałem u siebie kilka razy i nic nie słyszę 
W Słowenii nie produkują, tylko je przeładowują w porcie

Offline zbyszko61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Corolla
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #738 dnia: 14-03-2019, 21:34:21 »
Bo na uśmiech zawsze mnie stać :)

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #739 dnia: 14-03-2019, 23:17:23 »
Skrzynia wyje w zakresie 70-100 km/h. Wyje w moim aucie, wyje w aucie do jazd testowych którym jeździłem w salonie oraz wyła w aucie zastępczym. W salonie powiedziano mi że to standard i skrzynie w 1.6 tak pracują
Jakoś nikt nie potwierdza tego wycia.
Mam od 4 lat Aurisa 1.6 manual, jeździłem zastępczą Corollą z identycznym napędem. Nie potwierdzam. Jedynie stwierdziłem, że Corolla jest zauważalnie lepiej wyciszona od Aurisa kombi, w którym nieznośne są szumy powietrza (być może od relingów) i opon. 
Spalanie - Motostat.pl

Offline misiek6mps

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #740 dnia: 15-03-2019, 06:13:43 »
Serwis stwierdził to samo. Wymieniono skrzynkę przekładniową na nową aczkolwiek nic się nie poprawiło.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #741 dnia: 15-03-2019, 07:41:47 »
Nasłuchiwałem dzisiaj tej skrzyni  w przedziale do 100 km/h (radio nawet wyłączyłem) i jakoś nic nie usłyszałem czyli spoko.


Moja Corolla pochodzi z Turcji to może akurat w moim egzemplarzu się pomylili i zrobili dobrze :)


Offline misiek6mps

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #742 dnia: 15-03-2019, 07:48:54 »
Skoro nie ja jeden zgłaszałem sprawę do serwisu i skoro sam serwis wymienił skrzynię na gwarancji to  chyba jakieś egzemplarze mają problem. Może Twój nie ma ale to nie oznacza że problemu nie ma. Jaki masz przebieg? Dodatkowo kontaktowałem się z serwisami Toruń Poznań i WAWA potwierdzo że skrzynie tak mogą pracować i należy uznać to za standard.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2019, 07:52:05 wysłana przez misiek6mps »

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #743 dnia: 15-03-2019, 08:34:40 »
Mam przejechane dopiero 12 tyś km tak, że autko się jeszcze dociera :)  Skoro wymienili skrzynię to jest coś na rzeczy a przynajmniej było w Twoim egzemplarzu.

Ta wada ( to wycie tej skrzyni) to trochę przypomina problem z opisanym w tym wątku  biciem koła pasowego w tych silnikach. Niby prawie wszystkie te koła maja lekkie bicie  - no ale jedynie w Corolli użytkownika ojciecmaster  wymieniono z tego powodu silnik na nowy bo był bardzo zdeterminowany aby tą wadę naprawić ( czy słusznie to trudno powiedzieć).

Niemniej do póki auta mają gwarancję to można z niej korzystać jeżeli zachodzi taka potrzeba.



Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #744 dnia: 15-03-2019, 09:21:27 »
Sugeruję się tym, ale może się mylę  :-)
Tak mylisz się.
W Słowenii nie produkują, tylko je przeładowują w porcie
Dokładnie. Sedany produkują w Turcji. Podejrzewam, że chodzi o to że Słowenia to UE, stąd taki wpis.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #745 dnia: 15-03-2019, 22:07:22 »
Hej. Czy zaglądaliście moze kiedyś ( jak ja w poszukiwaniu zagubionej karty ;)) pod fotel kierowcy i zaobserwowaliście rdzawy nalot na rurce/łapie poprzecznej stelaża fotela? Taki niezabezpieczony niczym srebrny element. Będę wdzięczna za zerknięcie.

Offline medeor

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #746 dnia: 16-03-2019, 15:43:02 »
Skrzynia wyje w zakresie 70-100 km/h. Wyje w moim aucie, wyje w aucie do jazd testowych którym jeździłem w salonie oraz wyła w aucie zastępczym. W salonie powiedziano mi że to standard i skrzynie w 1.6 tak pracują
Jakoś nikt nie potwierdza tego wycia.
Mam od 4 lat Aurisa 1.6 manual, jeździłem zastępczą Corollą z identycznym napędem. Nie potwierdzam. Jedynie stwierdziłem, że Corolla jest zauważalnie lepiej wyciszona od Aurisa kombi, w którym nieznośne są szumy powietrza (być może od relingów) i opon.

Ja natomiast również mam zastrzeżenia do głośności pracy skrzyni w Auris TS 1.6.
Bylem z tym w ASO, po około 2,5 miesiącach oddzwonili, że jest decyzja i że wymiana skrzyni.
Zrobiłem rozeznanie i doszedłem do wniosku, że na razie nie warto. Po pierwsze sam kierownik w ASO ostrzegł mnie, że może to nic nie dać albo i może być gorzej ( podobno mieli taki przypadek ), po drugie mam jeszcze 2 lata gwarancji. Zresztą zaufany mechanik stwierdził, że wygląda to na dźwięk zazębiania się kół zębatych i nie powinno to spowodować awarii. U mnie objawia się to irytującym dźwiękiem przy prędkościach 50, 70, 90 km/h i w pewnych warunkach. Przy innych prędkościach tego nie słychać albo już w ogóle jest tak głośno, że tego nie słyszę :). Generalnie słabo to wygląda i nie spodziewałem się tego po Toyocie.
Jak przejrzałem dokładnie kilka filmów POV na YouTubie miałem wrażenie, że w innych egzemplarzach też to słyszałem. No i dodatkowo sam potwierdziłeś, ze  słyszałeś to też w innych, których sam jechałeś. Widocznie taka dokładność wykonania tych skrzyń. Mam w tej chwili przejechane prawie 9tys. km i nic się to nie zmieniło.
Pzdr.

Offline Wladislao

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #747 dnia: 16-03-2019, 17:48:14 »
Hej. Czy zaglądaliście moze kiedyś ( jak ja w poszukiwaniu zagubionej karty ) pod fotel kierowcy i zaobserwowaliście rdzawy nalot na rurce/łapie poprzecznej stelaża fotela? Taki niezabezpieczony niczym srebrny element. Będę wdzięczna za zerknięcie.

U mnie jest czysto (2,5 letnia Corolla).
To nie wygląda na "surowe żelazo", ten element chyba jest  galwanicznie  pokryty cienką warstwą cynku.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #748 dnia: 16-03-2019, 18:36:41 »
Hej. Czy zaglądaliście moze kiedyś ( jak ja w poszukiwaniu zagubionej karty ) pod fotel kierowcy i zaobserwowaliście rdzawy nalot na rurce/łapie poprzecznej stelaża fotela? Taki niezabezpieczony niczym srebrny element.
czy to nie efekt ubiegłorocznego wtargnięcia wody do auta?  :o
E18_Prestige_MultidriveS

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam właścicieli nowej Corolli 2016+
« Odpowiedź #749 dnia: 16-03-2019, 18:46:41 »
Hej. Czy zaglądaliście moze kiedyś ( jak ja w poszukiwaniu zagubionej karty ) pod fotel kierowcy i zaobserwowaliście rdzawy nalot na rurce/łapie poprzecznej stelaża fotela? Taki niezabezpieczony niczym srebrny element. Będę wdzięczna za zerknięcie.

U mnie jest czysto (2,5 letnia Corolla).
To nie wygląda na "surowe żelazo", ten element chyba jest  galwanicznie  pokryty cienką warstwą cynku.
Dzięki z informacje.
Hej. Czy zaglądaliście moze kiedyś ( jak ja w poszukiwaniu zagubionej karty ) pod fotel kierowcy i zaobserwowaliście rdzawy nalot na rurce/łapie poprzecznej stelaża fotela? Taki niezabezpieczony niczym srebrny element.
czy to nie efekt ubiegłorocznego wtargnięcia wody do auta?  :o
Mam takie podejrzenia, choć wody było tyle ze po prostu wchłonął ją dywanik. Niemniej jednak za 2 tygodnie mam przegląd i zgłaszam to - albo naprawa gwarancyjna albo gwarancja w ramach naprawy z ubezpieczenia w związku z tamtym zdarzeniem. Nie wyobrażam sobie aby było inaczej.


 

Beesafe.pl