Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225479 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #15 dnia: 10-04-2017, 23:34:31 »
Nie patrzcie na komputer bo odejmuje 0,5 litra  :czerwona:
Nie patrzcie na prędkościomierz bo zaniża ok 10 km dla 125 km/godz. Dla 60 km zaniża ok. 5 km  :wallbash:
NORMALNA jazda hybrydą wyjdzie średnio 5,55 litra/100km (miasto i trasa)  <regulamin>
Reszta zależy ile kto robi % miasta a ile % trasy. I jaka prędkość na trasie.  :|
Jeżeli tylko miasto to w granicach 4 litrów /100km. Ale trzeba myśleć (przewidywać) przy jeździe. Bez myślenia +0,5 litra  :cool:
Jeżeli  tylko trasa to zależy od prędkości i kierunku wiatru: przy realnej prędkości 125 km/godzinę (na szybkościomierzu 135) wyjdzie 6,2 litra/100km. Ale uwaga przy tej prędkości szybkościomierz oszukuje o - 10 km/godz.
Najoptymalniej korzystać z głową z tempomatu ACC.  <taniec>
Można zrobić 0 litra/100km nie mówię, że nie bo do kiosku za rogiem po papierosy dojeżdżam na prądzie tam i z powrotem. Ale wszyscy za mną trąbią.  :roll:
Można zrobić 10 litrów/100km. Można  :shock:

rkon1

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #16 dnia: 11-04-2017, 06:14:12 »
Zgadzam się z przedmówcą
 Testowałem ostatnio autko na odc 700 km z wpietym hybrid assistantem i różnice są identyczne. Ale żeby było jeszcze ciekawiej ilość przebytego dystansu też się nie pokrywala. Różnica wyniosła nie cały 1 km.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #17 dnia: 11-04-2017, 12:37:50 »
Co do prędkościomierza to taki jest wymóg prawny, ma zawyżać prędkość :-). Przy czym maksymalny błąd jest na poziomie 4km/h+0.1*prędkość rzeczywista, nie wymyśliła tego Toyota (są marki gdzie ten błąd jest mniejszy).

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #18 dnia: 19-04-2017, 19:38:02 »
Nie mam CHR ale kupuje czekam na dostarczenie

Jak dla mnie dla HSD i 1.2 T to 17stki palą 0.5 litra +++

spoiler z tyłu to 0.5 Litra +++

jeżeli się usunie 17 stki(na 15stki) oraz spoiler spalanie na bank spadnie w autostradzie przy 140km/h okolo litra może nawet więcej prawdziwe 140 a nie jakies 135 km/h

Offline RoMario

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Skorzęcin
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #19 dnia: 19-04-2017, 20:11:36 »
Naprawdę dla 1 litra mniej spalania na 100km zastanawiasz się nad zmianą kół z 17'' na 15'' oraz usunięciem spoilera?

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #20 dnia: 19-04-2017, 20:52:38 »
Naprawdę dla 1 litra mniej spalania na 100km zastanawiasz się nad zmianą kół z 17'' na 15'' oraz usunięciem spoilera?
tak zastanawiam się  kiedy np hybryda powinna być chyba eco tak czy nie ???
żyjemy w casach 2017 to nie 2000rok tak wiec samochody hybrydowe powinie być lepsze niż diesle lub benzyny doładowane tymczasem z CHR zastanawia mnie polityka toyoty? kiedyś do priusa z 17stkami była info ze pali więcej niz z 15stkami wiec hybrid to eco a nie jakieś jaja... 10litrów  na 140km/h to za dużo kiedy zbiornik jest tylko jakieś 40 litrów. Jak dla mnie to nie jest samochód eco tylko pseudo-eco... 

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #21 dnia: 19-04-2017, 23:01:26 »
 :laugh: :laugh: :laugh: CH-R jest zrobiony żeby się pokazać w mieście!!! A jeśli chcesz bardzo, bardzo oszczędną hybrydę to kup se Priusa+ plugin albo jakieś inne elektryczne coś, baterie naładujesz w garażu i jedziesz "prawie" za darmo!!!  :wallbash:
Nie słuchaj bajerów że CH-R pali 10 litrów, no chyba że z przyczepą.

Offline Mystik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #22 dnia: 20-04-2017, 05:36:54 »
Spali, spali. Tylko zależy jak się jeździ.

Zresztą każdy samochód spali wszystko co ma w baku i nic ponadto :D

Tu masz dość wiarygodne źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=3CUBNB4Zr2w

Dodałbym: nie wierz, że hybryda spali średnio 3l :D

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #23 dnia: 20-04-2017, 07:36:02 »
Proponuję koledze zamontować 14-tki . Idę o zakład , że jeszcze się poprawi .  :shock:
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline bartek3

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #24 dnia: 20-04-2017, 08:32:04 »
Nie wiem jak trzeba katowac na autostradzie aby hybryda spalila 10l/100km, u mnie komputer pokazuje 6.5l czyli pali pewnie 7l przy 140kmph ustawionym w tempomacie.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #25 dnia: 20-04-2017, 08:34:47 »
  Nie słuchaj bajerów że CH-R pali 10 litrów, no chyba że z przyczepą.
jeden tak
  Tu masz dość wiarygodne źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3CUBNB4Zr2w Dodałbym: nie wierz, że hybryda spali średnio 3l :D

drugi tak wiec pali te 10 / na 140 czy nie?????? to video jest  którym właśnie mówimy.

Wszystko ok może palić chodzi o to ze nie można na jakoś dalsza trasę zabrać taki samochód przypomnę ze jest to samochód większy niż Auris i mniejszy niż RAV , Auris potrafi zrobić 900kilometrów na jednym baku cy to stary czy nowy a CHR tylko na pokaz
przypomnę również ze nie wiem czy w tej chwili sa więcej niz 3 Toyoty które maja podwójne wahacze to znaczy ze CHR ma zaje amortyzatory ale nie pojedziesz nim za daleko :wallbash: i to jest błąd toyoty mogli jeszcze jeden silnik ten 1.4 D-4D mięć aby wybrać
Nie wiem jak trzeba katowac na autostradzie aby hybryda spalila 10l/100km, u mnie komputer pokazuje 6.5l czyli pali pewnie 7l przy 140kmph ustawionym w tempomacie.
to nie 140 to jakieś 134km/h mówimy o prawdziwych  140KM/H włącz jakiś google maps lub yanosik i jedz te prawdziwe 140 Km/h wtedy będzie do czego porównywać
Proponuję koledze zamontować 14-tki . Idę o zakład , że jeszcze się poprawi .  :shock:
mysle ze 15skti zupełnie mu wystarczą 14 stki to za małe koła do tego samochodu Tak samo myślę ze 18 stki w G5 to przesada kiedy silnik 1.8 nie daje rady. tu nie chodzi o wygład tu chodzi czy silnik daje rade takie koła obracać chociaż by w miejscu .... czemu kiedyś MR2 miało 195/50/15 bo w zupełności wystarczały i dawało auto rade  z takimi kołami avensis 177km i 17stki nie 19stki!
« Ostatnia zmiana: 20-04-2017, 08:45:35 wysłana przez Ma-corolla »

Offline RoMario

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Skorzęcin
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #26 dnia: 20-04-2017, 10:27:49 »
tak zastanawiam się  kiedy np hybryda powinna być chyba eco tak czy nie ??? żyjemy w casach 2017 to nie 2000rok tak wiec samochody hybrydowe powinie być lepsze niż diesle lub benzyny doładowane tymczasem z CHR zastanawia mnie polityka toyoty? kiedyś do priusa z 17stkami była info ze pali więcej niz z 15stkami wiec hybrid to eco a nie jakieś jaja... 10litrów  na 140km/h to za dużo kiedy zbiornik jest tylko jakieś 40 litrów. Jak dla mnie to nie jest samochód eco tylko pseudo-eco...

Przelicz sobie czy nerwy, które Ci dostarczy spalanie 10l ze spoilerem i kołami 17'' jest tego warte, bo już jeden oszołom tutaj jest, który kupił auto bez sprawdzania jego wad i zalet i narzeka w każdym temacie na wszystko. Z kolejnym może być ciężko.

Jak kupisz i zmienisz na mniejsze koła, to chętnie odkupię felgi, jeśli weźmiesz wersję dynamic :)

Mam prośbę - czy możesz zacząć używać przecinków i innych znaków interpunkcyjnych? Trochę ciężko Cię rozczytać.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2017, 10:31:50 wysłana przez RoMario »

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #27 dnia: 20-04-2017, 10:32:20 »
Widziałem test Autocentrum zanim zamówiłem CH-Ra i co? i kupiłem!
Powiem tyle! Nie wiem w jaki sposób testowali  :shock: Może mieli niedopompowane koła  :laugh:
Ja jadąc nawet licznikowe 160 w żaden sposób nie daję rady nawet zbliżyć się do 10litrów! Średnio wychodzi 8,5
Co do wymiany kół na mniejsze, 15" toż to będzie wyglądać jak jakiś Monster Track
Ponieważ średnica zewnętrzna koła wraz z oponą nie może się zmniejszyć, to opony muszą "nadgonić" to wysokością profilu :wallbash: a więc będziesz jeździł na "balonach"  :laugh:
A jeśli zewnętrzna średnica koła z oponą mimo wszystko jednak zostanie zmniejszona! to faktycznie silnikowi będzie "lżej" mniej spali, ale wtedy 100km to już nie będzie 100km  :laugh:

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #28 dnia: 20-04-2017, 21:27:05 »
   bo już jeden oszołom tutaj jest, który kupił auto bez sprawdzania jego wad i zalet i narzeka w każdym temacie na wszystko. Z kolejnym może być ciężko. Jak kupisz i zmienisz na mniejsze koła, to chętnie odkupię felgi, jeśli weźmiesz wersję dynamic :)
to niech sprzeda to auto nie rozumiesz widzę jeżeli kupie to będą to felgi od toyoty przełożone 16 tki czy tam 15stki! (wiec nie będę miał 17stki)
to niech sprzeda a jeżeli nowy tu są bez CHr powiem tak toyota to co w samochodach stosuje to jest przetestowane tysiące razy a nie tak jak group WAG bez testów potem się psuje , wiec technologia tu dociera wolniej niż u innych ale za to działa ....
nie będę narzekał to nie jest typowa toyota to ma więcej niż coś ma dużo na toyote jest jakaś inna.. i to mowie z 15 letnim stażem z toyotami!
cheers

Offline RoMario

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Skorzęcin
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #29 dnia: 20-04-2017, 22:56:29 »
jeżeli kupie to będą to felgi od toyoty przełożone 16 tki czy tam 15stki! (wiec nie będę miał 17stki)



Aaa, ty chcesz już w Toyocie tak kupić. Spoiler też oni Ci będą zdejmować?


 

Beesafe.pl