Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 223086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #330 dnia: 26-03-2018, 22:26:29 »
Sanchez, tomery: na razie ostrzeżenie w takiej formie. Później będą procenty, a na koniec urlop od forum.
Coś tak żem w kościach czuł ;) tak czy siak, wolę bana niż dać po sobie jeździć.

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #331 dnia: 31-03-2018, 09:55:53 »
Zrobiłem wczoraj trasę z Gdyni do Brodnicy 200km: jazda obwodnicą i autostradą - tempomat ustawiony na 120, drogi krajowe - zgodnie z przepisami. Spalanie 5,5l, z czego 80% to jazda autostradą. Dla mnie rewelacja.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #332 dnia: 31-03-2018, 14:00:27 »
U mnie 3,6 (średnia prędkość 40km/h, odcinek 40km) miasto + teren zabudowany
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #333 dnia: 02-04-2018, 16:39:07 »
4,4l z Gdyni na Półwysep i powrót bocznymi drogami przez Puck, Pierwoszyno.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Yogibaboo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #334 dnia: 02-04-2018, 22:57:24 »
Trasa ok. 100 km Kielce - Sandomierz. Prędkość ?przelotowa? 90-100 km/h, jak to zazwyczaj w sznurku pojazdow, bez szaleństw na typowej drodze krajowej. Rano z umiarkowanym wiatrem w plecy 4,0 l. Powrót wieczorem pod silny wiatr 5,7 l. A do tego Sandomierz leży 100 m n.p.m. niżej niż Kielce, wiec rano z góry, a wieczorem pod górę.

Jako ciekawostkę dodam tez, ze często odwiedzam kolegę mieszkającego w odległości 30 km, ale równo 100 m n.p.m. wyzej ode mnie. Teren wznosi się w miarę równomiernie, bez większych podjazdów. Połowa trasy przez miasto. Spalanie do niego średnio 5,5 l/100 km. Na powrocie 2,7 l/100 km. Dane oczywiście z kompa pokładowego.

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #335 dnia: 09-04-2018, 18:26:08 »
Panowie i Panie, napiszcie jakie wam spalanie wychodzi w hybrydzie po zatankowaniu pod sam korek, reset trip computera a poźniej jedziemy na stacje znowu tankujemy pod korek i dzielimy (ilość zatankowanego paliwa)/(przejechany dystans)*100. To podawanie wyniku spalania po przejechaniu 20km z wiatrem i z górki tylko powoduje niepotrzebną dezinformację.

Innym pomogłoby w podjęciu decyzji czy brać Hybrydę czy 1.2T

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #336 dnia: 09-04-2018, 18:41:40 »
Hej, ja właśnie tak tankuję... ZAWSZE do pełna i ZAWSZE mam zapisany stan licznika przy tankowaniu... Prowadzę nawet EXELA ze wszystkimi paragonami...
Mam przejechane dopiero 3 tyś km. średnie spalanie EXEL to 4,9 a komputer samochodu 4,2... Komputer był już czyszczony więc exel podaje prawidłową średnią ilość od momentu zakupu...

Moim zdaniem NORMALNA jazda zgodnie z przepisami "bez zbędnej brawury" to wynik hybrydy 4.5...
NORMALNA jazda, ale "jeśli trzeba to się wyprzedza" to wynik hybrydy 5.0...
Jazda bez zwracania uwagi na to czy się jedzie na prądzie czy na PB, szybkie przyśpieszanie etc. to wynik hybrydy 5.5...

Dodam że bez większego problemu można osiągnąć 4.0 - i taka jazda też da wiele radości, bo nie zawsze się człowiek śpieszy...

Jeśli komuś wychodzi ponad 6 to albo jeździ DUUUŻO autostradami, albo ma ustawionego kompa na tryb "SPORT" i generalnie za każdym razem przyśpiesza z pedałem w podłodze...

W zimę pali nieco więcej niż w lato, bo w lato chętniej przełącza się na EV (zauważyłem to choć mamy dopiero wiosnę a nie lato hehehe)

To oczywiście moje wyniki, moje zdanie... Dodam że 99% kilometrów które robię to jadę SAM pustym autem...
I wiem jaki styl jazdy ma mój brat który kupił 1.2 T... jemu pali 7.5 średnio... to takie porównanie z moim 5.0...

Więc uważam że spokojnie 2 litry zostają w kieszeni na każde 100km... a jak kogoś "przyciśnie" lub wkręci się w "eco driving" to i 4 spali... ale 1.2T w stylu "eco-driving" spali pewnie z 6... - i ciągle mamy 2 litry różnicy...

Po przejechaniu od 100 tyś do 150 tyś km - Hybryda się zwraca... Ale przecież MY nie kupujemy hybrydy po to żeby się zwróciła prawda ?? :) TO zupełnie inna bajka... a jeśli dodamy cenę automatycznej skrzyni do silnika 1.2 T (bo w hybrydzie automat to standard) to ewentualny zwrot nastąpi grubo poniżej 100 tyś km.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 18:47:30 wysłana przez doktor7 »
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #337 dnia: 09-04-2018, 19:22:00 »
Doktor,to spalanie u brata to autostrada,czy miasto?ale twoje 99%to po mieście?

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #338 dnia: 09-04-2018, 21:04:49 »
Więc uważam że spokojnie 2 litry zostają w kieszeni na każde 100km... a jak kogoś "przyciśnie" lub wkręci się w "eco driving" to i 4 spali... ale 1.2T w stylu "eco-driving" spali pewnie z 6... - i ciągle mamy 2 litry różnicy...

Ciekawe jakby był wynik spalania jak byście zamienili się autami i tak z 1000km zrobili każdy?

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #339 dnia: 09-04-2018, 21:09:23 »
Doktor,to spalanie u brata to autostrada,czy miasto?ale twoje 99%to po mieście?

99% sam, 1% dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci, CAŁOŚĆ nie przejechała ani jednego km po autostradzie - raczej 80% drogami z ograniczeniem prędkości od 50 km/h do 90 km/h oraz jakieś 20% typowo w mieście.

Brat przejechał około 4 tyś km z czego 1 tyś na autostradzie, a reszta w podobnych proporcjach miasto i drogi 50-90km/h.

A nasze "wrzuty" na forum z ilościami rzędu 3,7 l na 100 km, bardziej polegają na tym żeby pokazać że naprawdę się DA, że to nie jest kopiuj wklej tabelka z osiągami która przeważnie niema nic wspólnego z prawdą... Da się, ale należy pamiętać że w podobnych warunkach kiedy hybryda pali 3,7, pewnie 1,2T też pobiło by rekord i wyszło by z 5,7... Brat mówił że przy "mega" ekonomicznej jeździe uzyskuje około 6 litrów i dodaje że tak się nie da jeździć... trochę mu wstyd że wyprzedza go wtedy cinquecento 700...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #340 dnia: 09-04-2018, 21:13:50 »
Ciekawe jakby był wynik spalania jak byście zamienili się autami i tak z 1000km zrobili każdy?
Ja jechałem jego C-HR`em z salonu drogami 50-90 i jechałem BARDZO ostrożnie (brat odebrał pierwszy...) i na odcinku 70k m średnie spalanie wyszło mi 7.1.

Zamiana jest niemożliwa bo dzieli nas 1000 km...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #341 dnia: 09-04-2018, 21:24:35 »
Brat mówił że przy "mega" ekonomicznej jeździe uzyskuje około 6 litrów i dodaje że tak się nie da jeździć... trochę mu wstyd że wyprzedza go wtedy cinquecento 700...
Ciekawe jak Twój brat jeździ bo u mnie przejechanie z Gdańska do Helu w tą i z powrotem (dystans 160km) spalanie na oponach zimowych 5.8l/100 w tym jest 70% poza miastem, jazda z wyprzedzaniem osobówek i ciężarówek na jednopasmowych krajówkach. Prędkość na obwodnicy 130km a na krajówkach 90-110km.
Z oponami letnimi w lato miałem w ogóle wynik 5.5l. Chwilowe spalanie spada poniżej 5l jak jedzie się te 90-100km/h ale najniższej co widziałem to 4.8l, mniej już się nie da u mnie.
Przyśpieszam zawsze dynamicznie ale tam gdzie się da staram się hamować silnikiem i nie używam nigdy tempomatu. Silnik 1.2T
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 21:26:07 wysłana przez Remek »

Offline Yogibaboo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #342 dnia: 09-04-2018, 21:33:51 »
Dziś trasa 350 km. Ok. 150 km ekspresówka z prędkością 130-140 km/h, pozostałe 200 km normalną drogą, prędkość 90-100 km/h. Średnie zużycie z kompa pokładowego 4,6 l/100 km.

Autem przejechałem 2400 km, tankowałem 4 razy pod korek do pierwszego odbicia, a kilometry i litry wpisuję do Gas Managera. Średnie zużycie 4,9 - 5,0 l/100 km, kiedy komputer pokładowy pokazywał 4,4 - 4,6 l/100 km. Jazda głównie do miasta, po mieście, 500 km po trasie. Jeżdżę normalnie, nie ścigam się, ale też nie zamulam jakoś specjalnie.

Mowa oczywiście o hybrydzie.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #343 dnia: 09-04-2018, 23:43:24 »
Ciekawe jak Twój brat jeździ
Nie mam pojęcia Remek. Ja się zastanawiam jak Ty jeździsz że Ci tyle wychodzi... taką jazdą hybryda spaliła by Ci pewnie koło 3.5 (nie wiem).
Na temat spalania 1.2T musiało by się wypowiedzieć więcej osób, temat dotyczy wersji hybrydowej... Myślę że takie wpisy jak Twój (o spalaniu 5.8) dadzą do myślenia osobom zastanawiającym się nad hybrydą (czy to się opłaca). Nie wiem czy Twoje umiejętności eko jazdy są na poziomie przeciętnego "Kowalskiego", a może szlifujesz tą technikę od lat i z tond takie wyniki. Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał bo SUPER jeśli tyle Ci pali w takich warunkach, ale jestem pewien że hybryda w tych samych spaliła by Ci 2 litry mniej...  :cool:
Brat ma ręczną skrzynię biegów a Ty ?


« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 23:45:48 wysłana przez doktor7 »
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #344 dnia: 10-04-2018, 07:46:24 »
Panowie i Panie, napiszcie jakie wam spalanie wychodzi w hybrydzie po zatankowaniu pod sam korek, reset trip computera a poźniej jedziemy na stacje znowu tankujemy pod korek i dzielimy (ilość zatankowanego paliwa)/(przejechany dystans)*100. To podawanie wyniku spalania po przejechaniu 20km z wiatrem i z górki tylko powoduje niepotrzebną dezinformację.

Innym pomogłoby w podjęciu decyzji czy brać Hybrydę czy 1.2T

Proszę bardzo, moje trzy ostatnie tankowania. Nie jeżdżę ani jakoś bardzo eko, choć w trybie eko, ani nie jakoś przesadnie szybko, choć czasem lubię depnąć.   Oczywiście spalanie z komputera wychodzi mniejsze o jakieś pół litra. 
« Ostatnia zmiana: 10-04-2018, 07:55:35 wysłana przez sanchez »


 

Beesafe.pl