Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #375 dnia: 05-07-2018, 23:03:40 »
Z ostatniego tankowania :o średnia prędkość-57km/h średnie spalanie-5,3L(komputer pokazuje 5,1L :o)
Więc od rozpoczęcia tego postu niewiele się zmieniło  :good: no może średnia prędkość wzrosła  <taniec>
« Ostatnia zmiana: 05-07-2018, 23:05:51 wysłana przez zdenek2007 »

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #376 dnia: 07-07-2018, 01:43:13 »
ja mam 6 L/100km .. kiedy jadę jak  ciot@ !
jak normalnie to mam jakieś 6.5L/100 albo 7L/100 nigdy nie wydziałem aby pałił tyle ile pisze napiszane Trip ma 4.6L/100 jak wydać nie zgadza sie bo tankuje pod korek i cały czas sobie sprawdzam

Hehehe... Dziwne... Ja od nowości tankuję zawsze do pełna, zawsze podczas tankowania zapisuje stan licznika i zawsze podczas kolejnego tankowania wiem ile przejechałem kilometrów i wiem ile weszło paliwa do baku (a więc ile spalił)... i zawsze różnica między komputerem a tym co sobie sam wyliczę jest max 0,3 litra... (na kompie pokazuje mniej). Dodam że zawsze podczas tankowania daję "aktualizuj" w kąpie, i zawsze oblicza mi średnie spalanie od zera, od nowego tankowania.
Wydaje mi się nie nie da się dokładniej sprawdzić ile spala...

Ja kiedy jadę jak ciot@ to spala mi 3,1... Ale jest różnica jechać jak ciot@ w mieście, jechać jak na drogach poza miastem albo jechać jak ciot@ na autostradzie :D. Więc sprecyzuję że 3,1 to gdy jadę poza miastem... około 5 gdy jadę w mieście (bez korków), około 4 gdy w mieście z korkami, i około 6 gdy autostradą :)

Akurat mój przebieg to 80% na drogach poza miastem, a więc  <taniec>
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Wiesław Kraft

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #377 dnia: 08-07-2018, 18:54:34 »
Dzień dobry
Posiadam H CR hybryde od tygodnia,przejechaliśmy  1000 km nie przekraczając prędkości 120
80% autostrada 20% miasto średnie spalanie 4,4 autko jest żony a ja mega zadowolony z oszczędności paliwa  <taniec>

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #378 dnia: 09-07-2018, 23:33:07 »
Hej pytanie do was co piszecie ze macie spalanie 4.4 i mniejsze 4L/100 ETC...

Jak ruszacie szybko gaz do dechy az ma te powiecmy 50 albo 100km/h czy ruszacie jak najwolniej na baterji i wyczerpując baterie jak najbardziej ????

2 ) na autostradzie jedziecie  tempomatem czy nie ???
3) wleje ceratec zobaczymy czy cos to da ...

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #379 dnia: 09-07-2018, 23:34:00 »
Hej pytanie do was co piszecie ze macie spalanie 4.4 i mniejsze 4L/100 ETC...

Jak ruszacie szybko gaz do dechy az ma te powiecmy 50 albo 100km/h czy ruszacie jak najwolniej na baterji i wyczerpując baterie jak najbardziej ????

2 ) na autostradzie jedziecie  tempomatem czy nie ??? i ile km/h?? 100km/h 90km/h?? i macie takie spalania ?
3) wleje ceratec zobaczymy czy cos to da ...

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #380 dnia: 10-07-2018, 09:50:55 »

Jak ruszacie szybko gaz do dechy az ma te powiecmy 50 albo 100km/h czy ruszacie jak najwolniej na baterji i wyczerpując baterie jak najbardziej ????


ad.1. Efektywne ruszanie to ruszanie dynamiczne ze wskazówką w górnej granicy przedziału ECO, czyli bez wchodzenia na POWER. Powolne ruszanie nie jest efektywne. Wiedza ze szkolenia z Ecodrivingu w Toyocie ;)

Cytuj (zaznaczone)
Accelerate from stop to 35 to 45 mph (60 to 70 km/h)
(Transmission mode in D, cruising speed up to 45 mph (70 km/h), road level.)

When running in traffic, a brisk (but not full throttle) acceleration, followed by an off throttle attempt (see previous) will be much more effective than gentle acceleration. This is a general technique applicable to non-hybrid cars. A gasoline ICE (Internal Combustion Engine) is more efficient (in terms of power produced/fuel consumption) when operating at higher effort due to smaller throttle losses.


Lepiej się dynamicznie bujnąć a później żeglować ze stałą prędkością (na tempomacie). Zauważ, że podczas takiego dynamicznego startu ładujesz baterię.

No i w innym wątku piszesz że masz niskie ciśnienie w oponach, to też ma wpływ na spalanie ;)
« Ostatnia zmiana: 10-07-2018, 09:59:36 wysłana przez mariuszs »

Offline bart182

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #381 dnia: 11-07-2018, 18:15:10 »
Mój wynik:
trasa Łódź - Rovinj (Chorwacja) z kilkoma stopami w PL, SK, ok 1900 km - 4.1 wg komputera (ok 4,2 wg stacji). Średnia prędkość wg komputera 97 km/h

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #382 dnia: 11-07-2018, 18:27:48 »
Piękny wynik- pogratulować przy takiej średniej prędkości :good:

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #383 dnia: 14-07-2018, 13:48:34 »
Hej pytanie do was co piszecie ze macie spalanie 4.4 i mniejsze 4L/100 ETC...

Jest kilka sposobów, jest to specyficzny styl jazdy (nie dających takich efektów w aucie bez hybrydy).

1. Ruszanie zdecydowanie na granicy POWER (jeśli mówimy o płaskiej nawierzchni lub pod górkę), jeśli mamy z górki to lepiej włączyć EV (do 50km/h) potem w przedziale ECO. Jeśli ruszamy i widzimy że będziemy musieli hamować to tylko EV (bez przełączania) wskazówka w ECO. A więc wszystko zależy od sytuacji na drodze i do danej sytuacji dobrać odpowiedni styl ruszania. Dodam że ruszanie na granicy POWER jest wystarczająco dynamiczne oraz ciche. Ruszanie z zera do 50km/h w trybue EV jest... nie nazwał bym tego dynamicznym ruszeniem... jest po prostu ruszeniem. Natomiast ruszanie w zakresie ECO bez włączenia EV jest nie dynamiczne wolne, i generalnie uczeń "L"ki by nas wyprzedził...

2. Jazda na benzynie. ZAWSZE jeśli musisz jechać na benzynie, staraj utrzymać się takie obroty, aby było włączone ładowanie akumulatorów. Najlepiej po prostu popuszczać pedał gazu (jeśli to możliwe) aż do momentu wyłączenia trybu akululator + benzyna, i przejście w tryb benzyna + ładowanie. Dzięki temu, jeśli musisz jechać na benzynie przynajmniej nie będziesz zużywał akumulatora, a dodatkowo go ładował "na później".

3. Jazda na akumulatorach. ZAWSZE staraj się popuścić pedał gazu jeśli masz np. z górki, a jeśli jest bardzo z górki to nawet puszczaj całkowicie pedał gazu (ładując tym samym akumulatory). Jeśli jest pod górkę, lepiej dołączyć silnik benzynowy na czas pokonania wzniesienia, i jadąc z górki przejść z powrotem na elektryczny tryb jazdy... Wszystko zależy od sytuacji na drodze, bo jeśli widzisz że jest ostry zakręt, będziesz musiał zwolnić to bez sensu przechodzić w tryb benzyna + akumulatory... czasem lepiej puścić nogę z gazu... Im szybsza prędkość tym lepiej. Bez sensu jest tracić akumulatory na jazdę z prędkością 30-40km/h (chyba że sytuacja tego wymaga). Lepiej szybko się rozpędzić i utrzymywać tę prędkość (80-90) najlepiej z jak najdelikatniej naciśniętym pedałem gazu. Wiadomo że na drodze nie jesteśmy sami i bez sensu jest "wleczenie się" by osiągnąć spalanie 2.8... Normalna jazda, zgodnie z przepisami, lub jazda dopasowana do warunków na drodze z nieco większą prędkością niż dozwolona da więcej przyjemności i nam i nie będzie irytować innych ludzi.

4. Hamowanie. Hamujemy zawsze dużo wcześniej niż normalnym autem, ale uwaga, musisz robić to delikatnie, najlepiej tak aby wskazówka nie zeszłą na sam dół pola CHG. Do póki wskazówka jest w polu CHG to znaczy że ładujesz akumulatory i nie zużywasz tarcz ani klocków :). Im większa prędkość i dłużej naciśnięty pedał hamulca da więcej prądu do akumulatorów. Bez sensu jest wleczenie się do skrzyżowania... Przy normalnej jeździe tak 50-70 bez problemu możesz przejechać bez użycia tarcz i klocków, hamując odpowiednio wcześniej.

5. Inne czynniki wpływające na spalanie. Ciśnienie w oponach (najlepiej takie jakie podaje producent) bez sensu jest przepompowanie opon w myśl że mniej spali... może spali 0,1 mniej, ale zużyje 5x bardziej opony które wcale nie są tanie. Wozić tylko tyle ile potrzeba (wywal z bagażnika wszystko co zbędne).

Ja dziennie robię około 100km. Droga jaką jadę to wsie z krótkimi odcinkami dróg gdzie dopuszcza się maksymalnie 90km/h (ale są to krótkie, może 3 kilometrowe odcinki pomiędzy wsiami). We wsi wiadomo, 50, czasem koło szkoły 40... Po drodze jakieś przejazdy kolejowe, zero autostrady, zero drogi szybkiego ruchu. Dużo górek, pagórków... W mieście może robię z 4km. I na takich drogach bez żadnego problemu, stosując się do wyższych zaleceń spala mi 3,8. Dodam że jadąc do roboty NIGDY nie używam guzika EV... Myślę że gdybym go użył w kilku miejscach to osiągnął bym 3,5 a może mniej...

A na koniec moje podsumowanie:
Licznik: 9000km średnie od nowości spadło do 4,34. Podczas tankowania komputer 3,7, a exel 3,76. Momentami było 3,6, ale ostatecznie nie dowiozłem takiego wyniku do tankowania :). Weszło 33 litry przejechałem 877 km za 169 zł.  <taniec>
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #384 dnia: 14-07-2018, 22:39:42 »
Tak jak wcześniej pisałem -hybrydą należy się nauczyć jażdzić- moje zakorzenione 50cio letnie nawyki trudno zmienić ,nie mniej jednak postępy widzę i ,,czuję,, . Bardzo dobre wskazówki /doktor/ nie mówiąc już o wynikach  :good:

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #385 dnia: 02-08-2018, 20:13:11 »
Kolejne tankowanie, kolejna aktualizacja:
Komputer przy tankowaniu 3,7, exel 3,77
Przejechane: 902,4 km, weszło 34 litry (Orlen: 5,06 za litr dało 172,09zł) co daje ->19,07 zł za przejechanie 100 km :)  <taniec>
Średnie spalanie exel spadło na 4,30
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

mattman

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #386 dnia: 06-08-2018, 17:54:45 »
Jeździsz w trybie eco ?

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #387 dnia: 06-08-2018, 19:32:43 »
Nie, tylko na normalu... Eco i power włączyłem tylko sprawdzić "czy działa"... na eco "nie da" sie jeździć...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Wiesław Kraft

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #388 dnia: 09-09-2018, 20:54:21 »
Od niedawna jestem posiadaczem hybrydki przejechane ma 6500 km (2500 km po autostradach)średnie spalanie 3,8  średnia prędkość 44 km/h
żeby było ciekawiej autko ma trzech kierowców

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #389 dnia: 10-09-2018, 18:30:35 »
Autostrady pewnie były cały czas w remoncie a reszta trasy to chyba w strefie zamieszkania 20 km/h  skoro średnia to 44 km/h.


 

Beesafe.pl