Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #420 dnia: 06-11-2018, 19:02:04 »
No to chyba żaden z tych warunków nie był spełniony, więc nie dotyczy. Zresztą ciężko jechać na czwartym biegu z E-CVT  :grin:

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #421 dnia: 06-11-2018, 19:04:50 »
No to chyba żaden z tych warunków nie był spełniony, więc nie dotyczy. Zresztą ciężko jechać na czwartym biegu z E-CVT  :grin:
Ale miło z ich strony że uznali iż jazda z prędkością 140km/h jest jeszcze bezpieczna dla silnika  i nie wymaga specjalnej troski ;)

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #422 dnia: 07-11-2018, 11:25:24 »
że jak gdzie to czytaliście ? bezpieczna dla silnika jaka prędkość 100 najlepiej co? jakiś link ?  tak piszą kompletnie im popi******* :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:


Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #423 dnia: 25-11-2018, 12:20:23 »
A teraz małe porównanie - spalanie w C-HR 1,8 HSD, a spalanie w Avensisie 1.8 - automat nówka cewka- na dotarciu, temperatura - taka jak teraz za oknem 0-5 stopni, jazdy po Poznaniu i mojej podmiejskiej wiosce - krótkie (bardzo często króciutkie) trasy, korki i wszelkie inne plagi egipskie, styl jazdy - absolutnie żaden eco-driving czy inne hybrydowanie, żeglowanie itp. itd., ale też bez szaleństw, ogólnie +- zgodnie z przepisami. Jeden kierowca tak samo traktujący oba samochody.

C-HR - 6,2 litra.
Avensis 13,6 litra.

Spalanie liczone spod dystrybutora.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #424 dnia: 25-11-2018, 19:04:38 »
C-HR - 6,2 litra.
Avensis 13,6 litra.
No i prosze!
Każdy chwali to co ma  :song: i jak tu nie chwalić hybrydę  :good:
Nawet teksty typu "hybryda nie nadaje się na autostradę" są co najmniej niepoważne a co więcej to specjaliści motoryzacyjni coraz częściej twierdzą że napęd hybrydowy zaczyna konkurować z "elektrykami" a daleko w tyle zostawia napęd spalinowy.  :beer:

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #425 dnia: 25-11-2018, 22:19:22 »
Nie rozumiem dlaczego ma się nie nadawać na autostradę :)



Dystans 171km, 2stopnie C

Offline Tomek787

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #426 dnia: 26-11-2018, 11:28:49 »
Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem nowej CHR-ki od ponad tygodnia i chciałem się podzielić doświadczeniami na temat spalania. Dla porównania podam też spalanie innego crossovera z podobnego segmentu o podobnej mocy.
Dane dotyczą realnego spalania obliczonego na podstawie tankowania.

Zatem odebrałem CHR, nową z salonu, z przebiegiem ok 6 km. Zatankowałem do pełna. Przejechałem 618,6 km. Trasa mieszana, ok. 60% przebiegu droga krajowa reszta w mieście. Jazda normalna - bez deptania do dechy, ale też nie powolna, trochę wyprzedzałem. Temperatura średnia podczas jazdy ok. plus 2 st. Średnia prędkość z komputera 39 km/h. Przy tankowaniu weszło 32,8 l. Średnie spalanie wychodzi więc 5,3 l/100km.

Tak się złożyło, że wcześniej, zanim odebrałem nowy samochód, jeździłem przez miesiąc qashqaiem, który pożyczyli mi rodzice. Samochód też nowy, ale już dotarty (z przebiegiem ok 8 tys.). Silnik 1.2 turbo (115 KM) skrzynia CVT. Trasy praktycznie te same. Jeździłem podobnie, ale więcej w trybie eko i przez ok. 120 km byłem trochę zawalidrogą ponieważ chciałem sprawdzić jaki najlepszy można nim osiągnąć wynik (trochę podekscytowałem się kwestią oszczędności paliwa, bo miałem w perspektywie odbiór hybrydy?), ale i tak w mieście spotykałem się na światłach z tymi, którzy mnie niebezpiecznie wyprzedzali w trasie?  Temperatury też  były wyższe, bo średnio 15 st.
Przejechałem 704,4 km (tak, ma nieco większy zasięg). Spalanie wyszło ok. 7,16 l/100km.

Zatem CHR pali wyraźnie mniej. Myślę, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby temperatury były podobne. Mam zamiar zrobić podobny test na wiosnę przy podobnych temp. No i CHR ma trochę więcej tych koni, plus jak wspominałem nissanem jeździłem bardziej eko.

Na marginesie jeżeli chodzi o samą jazdę, trudno postawić poważne zarzuty qashqaiowi, ale w mieście CHRka jeździ fajniej, bardziej spontanicznie reaguje na gaz. W nissanie wyczuwalna trurbodziura, co czasem może przeszkadzać, kiedy chce się np. dynamicznie wjechać na rondo.

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #427 dnia: 26-11-2018, 12:33:04 »
Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem nowej CHR-ki od ponad tygodnia

Witamy nowego kolegę  :good:

Jeśli chodzi o różnicę w spalaniu obydwu samochodów, to po tym co tutaj napisałeś, to pesymistycznie powiem, że w takich samych warunkach temperaturowych, po dotarciu CHRa i zwiększeniu dynamiki jazdy QQ różnica zwiększy się o 1 litr, a realnie to 1,5 litra, a możne i trochę więcej - czyli CHR powinien spalić o 3,5 litra mniej.

Jestem bardzo ciekawy tego porównania w tych samych warunkach (QQ był moim drugim wyborem), jak i również oceny tych dwóch samochodów na wiosnę.

Po jazdach testowych też nie miałem się za bardzo do czego doczepić w QQ... W zasadzie CHR wygrał tym, że ma zostać u mnie już do końca, jako "ten pewny", nie psujący się samochód ;-).

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #428 dnia: 21-12-2018, 12:01:10 »
Na potwierdzenie mariuszs, prawie te same kWh/100km
Dystans 570,37 km.  2 Stopnie C. Tempomat ustawiony na 130 km/h.
[/url]
P.S. Dwa postoje na autostradzie w tym jeden dla tradycyjnego oczyszczenia znaczka toyoty /wyskoczył błąd radaru  :czerwona:/. Czemu nie ma tam wycieraczki?
« Ostatnia zmiana: 21-12-2018, 12:09:00 wysłana przez Kierepowski »

Offline Kierepowski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #429 dnia: 21-12-2018, 12:18:17 »



Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #430 dnia: 28-12-2018, 22:12:37 »
Witam- podsumowałem rok eksploatacji jeśli chodzi o wynik zużycia paliwa, to po przejechaniu 9tyś km faktyczne zużycie jakie ja miałem to 5,4l. Wcześniej miałem aurisa 1,6 132KM  i roczne zużycie przy podobnych km wynosiło 7,1l. CHRa mam drugi rok.

Offline magister1986

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #431 dnia: 08-01-2019, 15:23:54 »
Mój CHR spala średnio wg komputera 5,8 l, z tankowania wychodzi ok 6,4 - 6,6.
Jeżdżę głownie po mieście, zgodnie z przepisami bez szaleństw.
Pytanie czy auto nowe (zrobiłem dopiero 2500km) więcej pali na początku, a potem
spalanie może spaść ?

Pzdr
P.

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #432 dnia: 08-01-2019, 19:03:01 »
Z doświadczenia raczej nie.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #433 dnia: 12-01-2019, 18:30:24 »
Witam, dawno mnie nie było, niektórzy z forumowiczów wiedzą że to jeden z moich ulubionych tematów na forum :D
Przede wszystkim chciałbym pogratulować Kmicic`owi za uzyskiwane rezultaty, które są realnie odczuwalne na stacji benzynowej :) oby tak dalej.

Niestety przyszła zima i spalanie na poziomie 3,8-4,2 jest praktycznie nieosiągalne...

Moja aktualizacja średniego spalania od nowości zwiększyła się do: 4,35 (przejechałem 18 tyś km, rok minie 10 lutego). Przy ostatnim tankowaniu komputer pokazał 4,7 a wynik exela 4,91 i póki co jest to największy wynik tej zimy... największe spalanie jakie miałem "od tankowania do tankowania" to 5,11)
Dodam jeszcze że jeżdżę na "NORMAL". I przyznam się że ostatnio czuję się w moim samochodzie coraz pewniej, zaczynam sobie pozwalać na "odrobinę szaleństwa", dość często mrugają mi żółte kontrolki informujące mnie że chyba trochę przesadzam :P Ale mimo to czuje się bardzo bezpiecznie, wszystko jest kontrolowane.

I jeszcze 2 słowa do ma-corolla... Irytuje mnie porównywanie do wersji benzynowej... Że przy tej samej prędkości autostradowej spalanie jest podobne.... nie wiem co chcesz przez to powiedzieć.... "jesteście idiotami bo ja za auto zapłaciłem 50 tyś mniej i spala mi tyle samo" ??? jesteś mistrzem, Ty i Twoja corolla. Proponuje przesiąść się na aygo, przerobić na gaz i będziesz jak mistrz dżedaj :D spalisz połowę mniej złotówek niż Twoja corolla, oczywiście przy tej samej prędkości :D (zastanów się nad tym...).
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #434 dnia: 12-01-2019, 19:41:47 »
Dodam jeszcze fotki:
Średnia prędkość około 50 km/h - moim CH-R`em...

A tu RAV4 4x4 190KM hybrid (dodam że wynik uzyskany bez stosowania metod eco-drivingu... normalna jazda bez spowalniania ruchu drogowego)
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."


 

Beesafe.pl