Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #645 dnia: 13-11-2019, 20:33:11 »
Wreszcie jakieś miarodajne wyniki  :good: :good:
RAV4 2.5 hybrid

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #646 dnia: 14-11-2019, 08:19:35 »
Skąd się to bierze, że nie mogąc oprzeć się na własnym doświadczeniu, jest się "expertem".

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #647 dnia: 14-11-2019, 09:50:50 »
Zapewne jak zrobisz tyle testów samochodów co na wskazanym filmiku  Zachar  to będziesz  już ekspertem. 

Twoje doświadczenie jest w 100% cenne dla Ciebie ale niestety to jest Twoje subiektywne doświadczenie i odczucie a innym to wychodzi jakoś inaczej.

Akurat ten test Zachara był robiony aż trzy razy ( bo tyle budził emocji ) i ciągle wyszło to samo ! dlatego takie proste testy spalania są dla mnie cenne bo są przeprowadzone prosto, krótko i na temat bez bajerowania. Jak będę kupował CH-R hybrydę ( czy inne auto)  a będę jeździł dużo autostradą to spojrzę na taki prosty test i będę wiedział jakiego spalania przy ciągłej prędkości  140 km/h  mogę się spodziewać i wtedy po zakupie nie doznam szoku paliwowego.

Też mogę powiedzieć, że jechałem w tym roku na wczasy do Chorwacji autostradami z przepisową prędkością do 130 no czasem do140 km/h , przez Czechy i Austrię itd. i z pierwszego zbiornika paliwa wyszła mi średnia 5,8 l/100 km   no bo faktycznie  tak było czyli super. No ale jak dodam, że większość autostrad w Czechach była w remoncie i non stop były ograniczenia 70 i 90 km/h to wygląda to trochę inaczej :)

Nie ma zresztą o co kruszyć kopii - każdemu auto pali inaczej bo każdy inaczej jeździ. Zacharowi jazda CH-R na mieście wyszła 3,4 a ja jeździłem ostatnio nową Corollą 1,8 i na mieście nie chciało mi wyjść inaczej niż 5,7 no i trudno :)

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #648 dnia: 14-11-2019, 11:23:29 »
Akurat ten test Zachara był robiony aż trzy razy ( bo tyle budził emocji ) i ciągle wyszło to samo ! dlatego takie proste testy spalania są dla mnie cenne bo są przeprowadzone prosto, krótko i na temat bez bajerowania. Jak będę kupował CH-R hybrydę ( czy inne auto)  a będę jeździł dużo autostradą to spojrzę na taki prosty test i będę wiedział jakiego spalania przy ciągłej prędkości  140 km/h  mogę się spodziewać i wtedy po zakupie nie doznam szoku paliwowego.

Było już na forum! Jeszcze raz przypomnę! Test Zachara, aczkolwiek jest on specjalistą, był robiony na odcinku 15 km!!!  :song:
Nasze autostrady nie są stworzone do ciągłej jazdy 140km/h!!!  :thumbdown: Nasi kierowcy nie są wyszkoleni do ciągłej jazdy 140km/h!!! :o No i najważniejsze!!! Nasza Toyota C-HR nie jest stworzona do ciągłej jazdy 140km/h  <taniec>
Można zrobić test C-HRa na odcinku 15km w noce, na pustych drogach miejskich z przepisową szybkością 50km/h i pewny jestem że spalanie będzie lepsze niż fabryka podaje!!!
Ale czy taki test będzie obiektywny i tak "cenne  przeprowadzone prosto, krótko i na temat bez bajerowania"?
Wątpię w to  <kucharz> i polecam inne testy C-HR przeprowadzone przez Zachara  :good:
« Ostatnia zmiana: 14-11-2019, 11:25:11 wysłana przez zdenek2007 »

Offline medeor

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #649 dnia: 14-11-2019, 13:07:24 »

Było już na forum! Jeszcze raz przypomnę! Test Zachara, aczkolwiek jest on specjalistą, był robiony na odcinku 15 km!!!  :song:
Nasze autostrady nie są stworzone do ciągłej jazdy 140km/h!!!  :thumbdown: Nasi kierowcy nie są wyszkoleni do ciągłej jazdy 140km/h!!! :o No i najważniejsze!!! Nasza Toyota C-HR nie jest stworzona do ciągłej jazdy 140km/h  <taniec>
Można zrobić test C-HRa na odcinku 15km w noce, na pustych drogach miejskich z przepisową szybkością 50km/h i pewny jestem że spalanie będzie lepsze niż fabryka podaje!!!
Ale czy taki test będzie obiektywny i tak "cenne  przeprowadzone prosto, krótko i na temat bez bajerowania"?
Wątpię w to  <kucharz> i polecam inne testy C-HR przeprowadzone przez Zachara  :good:

Dlatego należy jak już podawać średnią prędkość na danej trasie. A mam wrażenie, że właściciele często koloryzują rzeczywistość pisząc o "okresowych" maksymalnych prędkościach jakie uzyskali. I to nie chodzi tylko o hybrydy.
No ale poz tym - jeśli przez te 15km będziesz jechał te 140km/h to zapewne tyle spali. Pewnie jakbyś jechał i 200km z prędkością 140km/h też wyjdzie tyle samo. Hybrydę napędza przede wszystkim silnik spalinowy. To nie "Perpetuum mobile". Fizyki nie oszukasz ( póki co :))

Offline Zibimysz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #650 dnia: 14-11-2019, 14:30:13 »
Dodam swoje dane zebrane z 10427km i średnia wychodzi 5,82 wg dystrybutora jazda mieszana. Największe było 6,6 najmniej to było 5,0 dane dotyczą spalania między tankowaniem co ok 600km. Można osiągać spalanie na krótkich odcinkach bardzo niskie ok 3,5 jak też bardzo wysokie ale to nic nie ma do faktycznego zużycia paliwa

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #651 dnia: 14-11-2019, 15:10:41 »
Z mojego doświadczenia wynika, że duży wpływ na spalanie ma temperatura zewnętrzna. Jeżdżąc tą samą trasą do pracy (20 km, ten sam styl jazdy) w lecie zdarza się zobaczyć dwójkę z przodu, a teraz jest cztery z tzw. hakiem. Gdy przyjdą mrozy, będzie jeszcze gorzej :cry:
U Zachara test był przeprowadzany w grudniu, a opisujący swoje przejazdy autostradowe - to jest najczęściej wyjazd wakacyjny.

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #652 dnia: 14-11-2019, 19:12:14 »
Nasze autostrady nie są stworzone do ciągłej jazdy 140km/h!!!   Nasi kierowcy nie są wyszkoleni do ciągłej jazdy 140km/h!!!  No i najważniejsze!!! Nasza Toyota C-HR nie jest stworzona do ciągłej jazdy 140km/h 

Jadąc A2 z Poznania do granicy Polski i dalej do Niemiec ,90% trasy mogę jechać 140km/h  i więcej...............

,,C-hr nie jest stworzona do jazdy 140 km/h ,, coś jej brakuje , silnika -zawieszenia ???????? A może właściciele nie wytrzymują nerwowo , kiedy tankują auto na stacji paliwowej, bo jak to miało być OSZCZĘDNIE , a trasa wyszła  drożej niż przy większości aut  z dieslem  TDI
RAV4 2.5 hybrid

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #653 dnia: 14-11-2019, 19:56:54 »
,,C-hr nie jest stworzona do jazdy 140 km/h ,, coś jej brakuje , silnika -zawieszenia ???????? A może właściciele nie wytrzymują nerwowo , kiedy tankują auto na stacji paliwowej, bo jak to miało być OSZCZĘDNIE , a trasa wyszła  drożej niż przy większości aut  z dieslem  TDI
Cinquecento też ma silnik i zawieszenie. Da radę pojechać 140, a może i więcej. Chciałbyś zrobić tym trasę Warszawa  Stuttgart jadac ciagle 140...? No przecież się da... :-P :wallbash:
« Ostatnia zmiana: 14-11-2019, 19:59:19 wysłana przez Jasio »

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #654 dnia: 14-11-2019, 21:55:45 »
Ja wrzucałem screena z HA - 239 km przejechane 239 km - średnia z jazdy - średnia nie chwilowa 132 km/h - spalanie 10.067 - u Zachara spalanie realne. Przy jednostajnej jeździe 140 km/h tyle spali - chyba ze z górki na pelnej baterii to będzie mniej ;)
« Ostatnia zmiana: 14-11-2019, 21:57:57 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #655 dnia: 14-11-2019, 22:07:37 »
,C-hr nie jest stworzona do jazdy 140 km/h ,, coś jej brakuje , silnika -zawieszenia ???????? A może właściciele nie wytrzymują nerwowo , kiedy tankują auto na stacji paliwowej, bo jak to miało być OSZCZĘDNIE , a trasa wyszła  drożej niż przy większości aut  z dieslem  TDI

Czytaj ze zrozumieniem i cytuj całość!!!
Napisałem "ciągłej"  :song:
Jeśli ktoś >mieszka< na autostradzie i jeździ tylko po autostradzie to jego problem  :cool:
Ja nie mieszkam na autostradzie ale czasem na nią wpadam <taniec> jadąc zgodnie z przepisami jeszcze nigdy nie udało mi się przekroczyć średniego wyniku spalania 7,6 litra, obojętne czy trasa była długości 30, 300 czy 700km!!!
Miałem diesla i faktem jest że w podobnych trasach na autostradzie średnia wychodziła o litr mniej ale jest jednak jedno ale!!!
Teraz średnia w C-HR jest 5,4l z ostatnich 29000km  :good: a w dieslu średnia z podobnego przebiegu wyszła 6,8  :thumbdown:
Ta sama trasa nad Polskie morze i w dieslu i w C-HR oba auta spaliły cały bak  :wallbash:
Ta sama autostrada, te same miasta, te same korki  :o w C-HR bak 35l a diesel 50l
 

Offline voyt3k

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #656 dnia: 17-11-2019, 19:02:23 »
5,7 to wskazania z Toyoty. Biorąc pod uwagę tylko podzielenie ilości paliwa na przejechane kilometry to mam pomiędzy 5,9 a 6,38. Tankowałem w trasie w sumie 3 razy plus przed wyjazdem.
No jakbym nie liczył tak mi wychodzi. nie mówię, że całe 1600 km zrobiłem z prędkością 140 km/h ale, że taka prędkość również była. głównie okolice 130 - 135 km/h

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #657 dnia: 18-11-2019, 11:32:31 »
a trasa wyszła  drożej niż przy większości aut  z dieslem  TDI
A ile pali większość aut z dieslem TDI przy prędkości 140km/h.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #658 dnia: 18-11-2019, 11:45:33 »
a trasa wyszła  drożej niż przy większości aut  z dieslem  TDI
A ile pali większość aut z dieslem TDI przy prędkości 140km/h.
To może ja się wypowiem jako posiadacz przez 12lat 1.9TDI,przy 140 i utrzymaniu obrotów w okolicach 2000 mój golfik nigdy nie spalił więcej niż 5,5/100,przy stałej prędkości 110 ten wynik schodził do 4,5/100

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #659 dnia: 18-11-2019, 12:01:30 »
To może ja się wypowiem jako posiadacz przez 12lat 1.9TDI,przy 140 i utrzymaniu obrotów w okolicach 2000 mój golfik nigdy nie spalił więcej niż 5,5/100,przy stałej prędkości 110 ten wynik schodził do 4,5/100
140 km/h to prędkość rzeczywista czy z licznika? Sensowniej byłoby porównywać ze współczesnymi silnikami które już spełniają jakieś normy emisji spalin, a wydaje mi się że filtry i katalizatory będą miały swój wpływ na spalanie.

Golfik przy 130 palił 5.6l/100km, przy 150km/h już ponad 7l.
https://www.youtube.com/watch?v=6_rqDG9kF4I

Licznik w VW przekłamuje około 9-10km/h więc realnie przy 140 palił by 7l (wg komputera)
« Ostatnia zmiana: 18-11-2019, 12:41:21 wysłana przez mariuszs »


 

Beesafe.pl