Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #210 dnia: 05-03-2018, 20:58:44 »
Mówiąc rozmiar masz na myśli wielkość auta ? Czy pojemność silnika ? albo raczej jego osiągi ?

Jeśli wielkość auta to na autostrady zdecydowanie lepiej radzi sobie chociaż by C-HR 1.2 Turbo...
Wielkość auta i spalanie.

Ile pali taki 1.2 turbo przy 140km/h (licznikowe 150km/h)?

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #211 dnia: 06-03-2018, 10:25:26 »
Cytat: zdenek2007 w Wczoraj o 11:44:36

    To jest właśnie filozofia hybrydy.


Hmm kolego, bardzo górnolotnie :D
Nie ukrywajmy że spalanie na poziomie 5 l w C-HR w warunkach zimowych = jazda ZGODNIE Z PRZEPISAMI... A zgodni z przepisami, to można nawet autem z silnikiem 1.0 jeździć i spalanie też będzie na poziomie 5 l...

Jadąc autostradą 140 km/h - 150 km/h spalanie już nie wygląda tak kolorowo... nawet pokusił bym się o stwierdzenie że jest gorzej niż w silniku 1.0 który będzie miał taką samą prędkość maksymalną i pewnie nieco mniejsze spalanie na autostradzie.

Wyrwałeś z kontekstu!
Ja dopisałem:
Pokażcie mi auta z konwencjonalnym napędem i silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 który tak mało pali?

Mam porównanie z samochodem mojego syna, Lancer z silnikiem 1.8
Obaj jadąc zgodnie z przepisami autostradą na odcinku 98 km+30km mieszane, porównaliśmy spalanie!
Lancer 9,6l a C-HR 7.1  :song: 2,5 litra niby nie dużo a jednak zaprzecza tezom że hybryda nie nadaję się na autostradę. :good:
A co do silnika 1.0 to polecam wpaść takim autkiem na autostradę  :wallbash: sarkastycznie polecam wybrać odpowiednio długi odcinek! żeby nie brakło miejsca na rozpędzenie auta  <kucharz>
Też mam porównanie z AygoII 1.0, a o Yaris z tym silnikiem już nie wspomnę!
Spalanie na autostradzie podobne jak w C-HR a dynamika jazdy tragiczna a przecież te samochody są o połowę lżejsze i też mogą jeździć po autostradzie!

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #212 dnia: 06-03-2018, 18:49:33 »

Ile pali taki 1.2 turbo przy 140km/h (licznikowe 150km/h)?
Pali tyle samo co hybryda z tą różnicą że sie z ręczną skrzynią może rozpędzić do 190 a hybryda max 170

Pokażcie mi auta z konwencjonalnym napędem i silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 który tak mało pali?

Mam porównanie z samochodem mojego syna, Lancer z silnikiem 1.8
Obaj jadąc zgodnie z przepisami autostradą na odcinku 98 km+30km mieszane, porównaliśmy spalanie!
Lancer 9,6l a C-HR 7.1  :song: 2,5 litra niby nie dużo a jednak zaprzecza tezom że hybryda nie nadaję się na autostradę. :good:
A co do silnika 1.0 to polecam wpaść takim autkiem na autostradę  :wallbash: sarkastycznie polecam wybrać odpowiednio długi odcinek! żeby nie brakło miejsca na rozpędzenie auta  <kucharz>
Też mam porównanie z AygoII 1.0, a o Yaris z tym silnikiem już nie wspomnę!
Spalanie na autostradzie podobne jak w C-HR a dynamika jazdy tragiczna a przecież te samochody są o połowę lżejsze i też mogą jeździć po autostradzie!

Czy ten lancer tez ma 90 koni ? W hybrydzie silnik spalinowy ma 90 koni a moc ukladu hybrydowego ma 122 konie.
Jeśli odpowiada Ci komfort podróżowania hybryda po autostradzie z prędkością 150km/h to Twoja sprawa :) nikt Ci nie zabroni. Moim zdaniem hybrydzie na autostradzie wyraźnie brakuje mocy... a samo spalanie juz nie robi takiego wrażenia jak w warunkach miejskich więc uważam że to trochę jak zakup rowera górskiego któremu usilnie chcemy przypisać cechy kolarki... lub coś w tym stylu :)

Proponuję Ci wypożyczenie golfa 7 w dizlu 150 koni... i przejażdżkę po autostradzie ;) zobaczysz jakie bedzie spalanie przy 150... :D i jaki auto będzie przyspieszać z 140 do... nawet 210... a może jest ktos na forum kto posiada i ma takie porównanie ?
Dla mnie niema znaczenia ze hybryda ma silnil 1.8... mógł by mieć 1.0 i tez bym kupil jesli osiągi byly by takie same. Wolal bym porównać moc auta i jego osiagi do innego auta o podobnych osiagach i wtedy można się zastanowić który mniej pali...

Żona ma UP!'a z LPG, przejechanie autostradą 100km z prędkością 150km/h kosztuje 16zl... Hybryda musiała by spalic 3 litry PB95 żeby cenowo i prędkościowo dorównać... (średnie spalanie UP!'a to ok. 11zl/100km)
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #213 dnia: 06-03-2018, 19:22:18 »
Ależ ten wątek jest żenujący.
Ludzie kupują hybrydę, czyli auto typowo miejskie i dziwią się, że na autostradzie nie jest ekonomiczne lub brakuje mu mocy. Noszzzz k... czy Wy jesteście niepoważni?
To jak kupić Seicento i narzekać na forum F1, że ma słabe wyniki na torze.
CHR jest autem miejskim, którym przy okazji da się pojechać na autostradę, ale NIE JEST to auto do długich tras stworzone przecież. Nie wiem po jaka cholerę wałkujecie tu w kółko ten temat.

Przy okazji - po autostradzie da się też jechać 120-130 km/h, nie trzeba zap...lac 140-150.
Parę dni temu zrobiłem trasę Kraków - Bazylea (Szwajcaria) - Kraków. ~2600 km, z czego 95% to autostrady i prędkości z zakresu 110-140, ale większość to zakres 120-130. Po powrocie do domu licznik pokazał spalanie 5,8. Dodam, że CHR przy prędkości 120 na autostradzie jest bardzo komfortowym autem - silnika nie słychać. Jak dla mnie da się po autostradzie jechać tym autem wygodnie i nawet ekonomicznie to wychodzi. Nie przyszłoby mi jednak do głowy wylewać gorzkich żali na forum, że spalanie przy 140 km/h jest mało ekonomiczne. Dajcie juz spokój.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #214 dnia: 06-03-2018, 20:03:56 »
Ależ ten wątek jest żenujący.
Ludzie kupują hybrydę, czyli auto typowo miejskie i dziwią się, że na autostradzie nie jest ekonomiczne lub brakuje mu mocy. Noszzzz k... czy Wy jesteście niepoważni?
To jak kupić Seicento i narzekać na forum F1, że ma słabe wyniki na torze.
CHR jest autem miejskim, którym przy okazji da się pojechać na autostradę, ale NIE JEST to auto do długich tras stworzone przecież. Nie wiem po jaka cholerę wałkujecie tu w kółko ten temat.

Przy okazji - po autostradzie da się też jechać 120-130 km/h, nie trzeba zap...lac 140-150.
Parę dni temu zrobiłem trasę Kraków - Bazylea (Szwajcaria) - Kraków. ~2600 km, z czego 95% to autostrady i prędkości z zakresu 110-140, ale większość to zakres 120-130. Po powrocie do domu licznik pokazał spalanie 5,8. Dodam, że CHR przy prędkości 120 na autostradzie jest bardzo komfortowym autem - silnika nie słychać. Jak dla mnie da się po autostradzie jechać tym autem wygodnie i nawet ekonomicznie to wychodzi. Nie przyszłoby mi jednak do głowy wylewać gorzkich żali na forum, że spalanie przy 140 km/h jest mało ekonomiczne. Dajcie juz spokój.

Nie chodzi o to że sie ktoś dziwi, bo to oczywoste że hybryda na autostradę sie nie nadaje. Chodzi o to że niektórzy twierdzą, albo raczej wmawiają sobie że sie da...

Pewnie sie "da" i w teren pojechać, bo ktoś stwierdzi że hybryda ma zaje... właściwości terenowe ????

Jeśli podoba Ci się jazda z prędkością TIR'a na autostradzie to super! Jasne ze można i nie trzeba zapier... Traktorem też sie podobno da... ma na pewno lepsze właściwości terenowe ????

Z sejczenta się śmiejesz, że ktos był by zdziwiony że słabe kręci czasy na forum F1..., a sam jezszisz z prędkością TIR'a na autostradzie, autem za ponad 100tys zl ???????????? czemu nie 90km/h ???????????? ?? Przecież sie DA i spalił by 5.5 !
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #215 dnia: 06-03-2018, 20:20:17 »
Dla ścisłości - 5.5 to pali w przedziale 110-120.
Przy 90 pali poniżej 5.

Tak - lubię jeździc z prędkościa TIRa, a przy okazji nie biadolę, że mi mało palet do bagażnika wchodzi.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #216 dnia: 06-03-2018, 20:41:31 »
Dla ścisłości - 5.5 to pali w przedziale 110-120.
Przy 90 pali poniżej 5.

Tak - lubię jeździc z prędkościa TIRa, a przy okazji nie biadolę, że mi mało palet do bagażnika wchodzi.

Ja nie biadole... jak potrzebuję jechać autostradą to nie wsiadam do hybrydy. A jak potrzebuje przewieźć ciężarną słonice, to też nie wezmę hybrydy...

Te nasze pisanie wcale nie jest daremne... każdy kto lubi zapier... jak ja po autostradzie, i robi to bardzo często (nie tak jak ka) lub taka ma drogę do pracy, zacznie się zastanawiać czy nie lepiej kupić coś innego ? A jeśli ktoś lubi żeby go czasem tir wyprzedził to zdecyduje sie na hybryde ????

Szerokości!
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #217 dnia: 06-03-2018, 20:44:04 »
Mam porównanie z samochodem mojego syna, Lancer z silnikiem 1.8
Obaj jadąc zgodnie z przepisami autostradą na odcinku 98 km+30km mieszane, porównaliśmy spalanie!
Lancer 9,6l

Nie mam nic do Lancera ani do CH-Ra.
I nie uprawiam teraz "zaczepności" wobec ciebie.

Ale, ......... ten Mitsu to jakaś nowoczesna technologia czy taka przynajmniej 10-cio letnia ?
Zresztą Mitsu są znane z "nieoszczędności" :) , po prostu TTTM.
Co dla ciebie znaczy "jadąc zgodnie z przepisami" ?
Jechaliście autostradą utrzymując stałą prędkość  ............ km/h ?
Bo ja Aurisem 1,6 132 KM jadąc autostradą z w miarę stałą prędkością 120-130 km/h (jak trzeba jest i 160 km/h) utrzymuję spalanie w okolicach 7,0 l/100 km.

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #218 dnia: 06-03-2018, 20:47:10 »
Ja nie biadole
Ale ja wcale nie piłem do Ciebie. Po prostu podsumowalem jak widzę ten wątek. Jego autor zapytał o spalanie, a rozrosło się do biadolenia.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #219 dnia: 06-03-2018, 20:49:35 »
każdy kto lubi zapier... jak ja po autostradzie, i robi to bardzo często

Nie każdy :)
Ja jadę dostojnie ze stałą prędkością 120-130 km/h , jestem szybszy od tirów , zazwyczaj wyprzedzają mnie wtedy tylko takie czuby które "lubią zapier ..." :)

Żona ma UP!'a z LPG, przejechanie autostradą 100km z prędkością 150km/h

To jest potwór na autostrady :):):)
Myślę że CHRa hybrydę wciąga wtedy nosem :)
« Ostatnia zmiana: 06-03-2018, 20:56:40 wysłana przez tomery »

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2644
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #220 dnia: 07-03-2018, 01:04:38 »
No to duzo ten Auris 1,6 pali. Jak jade Aurisem II HSD Kombi autostrada Lodz-Warszawa z predkoscia 120-130km/h ale i 160 jak potrzeba stado TiR-ow wyprzedzic to mam spalanie w jedna strone 5,5 a z powrotem 6,5 czyli srednio 6. Wczesniej jezdzilem Avensisem 2.0D i nie bylo oszczedniej ale za to sporo glosniej jesli chodzi o silnik. W miescie Avensis palil 8 na 100 a Auris sredniorocznie 5 (lato 4,5 zima 5,5).

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #221 dnia: 07-03-2018, 10:22:41 »
Czy ten lancer tez ma 90 koni ? W hybrydzie silnik spalinowy ma 90 koni a moc ukladu hybrydowego ma 122 konie
A silnik elektryczny 71KM i 161Nm i to ciągnie od samego startu  :hug:
Lancer ma 140KM a wykorzystanie tych koni w pełni jest jeszcze bardziej paliwożerne  :thumbdown:
Twoim zdaniem wyznacznikiem czy auto nadaje się na autostradę jest moc silnika? Gratuluję!
Proponuję Ci wypożyczenie golfa 7 w dizlu 150 koni... i przejażdżkę po autostradzie ;) zobaczysz jakie bedzie spalanie przy 150... :D i jaki auto będzie przyspieszać z 140 do... nawet 210
Jeździłem dieslem przez ostatnie 8 lat i jedyne co w nim było fajne to elastyczność silnika ale niestety kosztem spalania i żywotności dwumasy.
Te 210 to :cheesy: :cheesy: :cheesy: po co mi taka prędkość  <zalamka> żeby dla rozrywki wskoczyć na niemieckie autostrady  <kucharz>
Udowadnianie że hybryda nie nadaje się na autostradę jest bez sensu! To tak jak niektórzy sugerują że diesel nie powinien jeździć po mieście bo truje ludzi! A przecież jeżdżą!
Nie chodzi o to że sie ktoś dziwi, bo to oczywoste że hybryda na autostradę sie nie nadaje.
I tu dalej swoje! To jest twoje zdanie które nam wciskasz!
Zrozum ze ludzie mogą mieć inne spojrzenie na to.
Co dla ciebie znaczy "jadąc zgodnie z przepisami" ?
Jechaliście autostradą utrzymując stałą prędkość  ............ km/h ?
Lancer jest z 2014r. jazda zgodna z przepisami czyli z maksymalnymi dozwolonymi prędkościami, autostrada 150 (licznikowe) a miasto 60 (licznikowe) Jechaliśmy jeden za drugim, C-HR pierwszy, Lancer drugi.
Ludzie naoglądali się jakichś testów o spalaniu C-HRa i żyją w przekonaniu że to jedyna słuszne! Nie dociera że jak każdym autem trza się nauczyć jeździć!

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #222 dnia: 07-03-2018, 10:42:07 »

Twoim zdaniem wyznacznikiem czy auto nadaje się na autostradę jest moc silnika? Gratuluję!

W pewnym sensie tak.
Fizyka (wiem, że to nie SE) twierdzi, że prędkość maksymalna jest zależna m.in. od mocy silnika.
Oczywiście, aby w kompakcie osiągnąć prędkość dopuszczalną na polskich autostradach wystarczy pewnie z 50KM...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #223 dnia: 07-03-2018, 10:55:47 »

Twoim zdaniem wyznacznikiem czy auto nadaje się na autostradę jest moc silnika? Gratuluję!

W pewnym sensie tak.
Fizyka (wiem, że to nie SE) twierdzi, że prędkość maksymalna jest zależna m.in. od mocy silnika.
Oczywiście, aby w kompakcie osiągnąć prędkość dopuszczalną na polskich autostradach wystarczy pewnie z 50KM...


Tak jest w większości krajów europejskich w zasadzie 120-140km/h (nie licząc Niemiec na niektórych odcinkach).  Vmax tak naprawdę nie jest istotny, bardziej liczy się sprawne przyspieszanie przy prędkościach autostradowych i tu faktycznie odpowiednia moc przy danej masie może być przydatna. Ale to też zależy o potrzeb kierowcy, bo nie każdy lubi szybko jechać po autostradzie (spalanie, hałas, komfort itp).

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #224 dnia: 07-03-2018, 11:47:37 »
Panowie, dyskusja toczy się wokół stwierdzenia "nie nadaje się". Jest to zbyt duże uogólnienie i skrót myślowy. Należałoby stwierdzić, że jest sporo aut lepiej sprawdzających się w szybkiej jeździe autostradowej niż hybryda (i jeszcze więcej niż Seiczento:). Punktem wyjścia jest to, czego oczekuje kierowca. Ja Aurisem w hybrydzie świetnie czuję się na autostradzie. Z zasady nie jeżdżę tam szybciej jak 115-120 (z nielicznymi wyjątkami). Ekonomia, komfort, cisza przy tej prędkości jest w mojej opinii bardzo dobra. Piszecie o problemach przy wyprzedzaniu powodowanych małą mocą - porównajcie testy dynamiki 80-120. Jest bardzo przyzwoita i porównywalna z tą, którą dysponują znacznie mocniejsze auta. Wiem, że 80-120 to żaden wyznacznik na autostrady, ale jadące 90 km/h TIRy wyprzedza się bardzo sprawnie. Są oczywiście ludzie, którzy po autostradach jeżdżą z zasady znacznie szybciej np. 160-170. W ich przypadku hybryda się nie sprawdzi. Nie można jednak uogólniać, bo nie wszyscy jeżdżą tak szybko (czy tak wolno jak ja:). Podstawą jest nie tylko świadome dobranie odpowiedniego narzędzia do konkretnego zadania (jazda po autostradzie), ale dobranie go zgodnie z zamierzonym sposobem wykonania owego zadania. Ja z założenia nie jeżdżę więcej jak 120 i dla mnie hybryda jest optymalnym autem na (prawie) każdą drogę.   
« Ostatnia zmiana: 07-03-2018, 11:49:47 wysłana przez Jasio »


 

Beesafe.pl