Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225138 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #255 dnia: 10-03-2018, 15:33:35 »
Cytuj (zaznaczone)
@doktor7:
Ja posiadacz C-HR hybrid oświadczam iż nie jest to najlepszy samochód do jazdy 150 km/h. Nie jest to też najlepszy samochód do wożenia gruzu, 4 pasażerów i worków z wylewką samopoziomującą.
Lepiej?

Brawo! Na tym wypadałoby zakończyć rozważania czy auto pokroju C-HR hybrid jest optymalnym do jazdy non stop 150 km/h przez kilka godzn. Nie jest. Kropka.

Może czas wrócić do tematu...???

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #256 dnia: 10-03-2018, 17:13:51 »
Pytanie, czy na naszych drogach da się jeździć non stop 150 km/h przez kilka godzin?

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #257 dnia: 10-03-2018, 17:56:40 »
Ja posiadacz C-HR hybrid oświadczam iż nie jest to najlepszy samochód do jazdy 150 km/h. Nie jest to też najlepszy samochód do wożenia gruzu, 4 pasażerów i worków z wylewką samopoziomującą.
Lepiej?

 :good: :song: Nic dodać nic ująć... Ewentualnie nie jest też to najlepszy samochód do przewożenia wanny z karpiami, no chyba że ktoś jest MISTRZEM APLIKACJI SZKLANKA WODY :D Bo... akumulatory... one... one są wrażliwe na rozlewającą się po nich wodę :P

Pytanie, czy na naszych drogach da się jeździć non stop 150 km/h przez kilka godzin?
A ten dalej swoje :) - TAK DA SIĘ...

1.2 T przy 150 (licznikowe) pali 8-9 jeśli się mylę proszę poprawić.
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #258 dnia: 10-03-2018, 18:58:54 »
1.2T spali do 8l przy 150km,
130km/h 6.5l
140km/h 7l

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #259 dnia: 10-03-2018, 21:14:58 »
Po co to wałkować w nieskończoność ? że można jechać 120... że średnia wychodzi spoko, bo przed wjazdem na autostradę spalał 4... Po co się oszukiwać

Kończąc temat, według Twojego podejścia do tematu nie na temat, można powiedzieć że 50% aut nie nadaje się na autostradę, bo to albo tamto!
Te 50% to tak w dużym zaokrągleniu, bo przecież jak wiemy w Polsce większość aut to "miejskie maluchy" z słabymi silnikami dla których faktycznie zabraknie autostrady żeby rozpędzić się do 150km/h  <taniec> i nie ma się co dziwić bo przecież, "sorry ale taki mamy klimat" <kucharz>

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #260 dnia: 11-03-2018, 00:16:58 »
Kończąc temat, według Twojego podejścia do tematu nie na temat, można powiedzieć że 50% aut nie nadaje się na autostradę, bo to albo tamto!
Te 50% to tak w dużym zaokrągleniu, bo przecież jak wiemy w Polsce większość aut to "miejskie maluchy" z słabymi silnikami dla których faktycznie zabraknie autostrady żeby rozpędzić się do 150km/h   i nie ma się co dziwić bo przecież, "sorry ale taki mamy klimat"

Wracając do tematu kolego, nie rozmawiamy tutaj o autach za tysiąc zł... ani też o "miejskich maluchach" ze słabymi silnikami... bo one, no cóż, niema się co dziwić że gorzej radzą sobie na autostradach... Rozmawiamy o Toyocie C-HR hybrid której cena startuje od 100tyś zł. Sorry... ale mnie nie pociesza że większość auto w Polsce nie nadaje się na autostradę, w tym moja C-HR`ka...

i wybacz ale do dnia dzisiejszego wysłuchuje podobne komentarze do Twojego, a nikt nie potwierdził ile spala C-HR hybrid jadąc przez chociaż by 100km z prędkością minimum 150 (licznikowe) - i to jest bardzo na temat... Ale lepiej pocieszać się tym że "inni" też nie mogą... albo tym że nie trzeba jechać 150...
To trochę tak jak byś poszedł do sklepu i poprosił o chleb a baba by Ci wciskała bułkę twierdząc że Ci to wystarczy... Na szczęście rzadko jadam takie pieczywo (że tak to ujmę w metaforę).
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #261 dnia: 11-03-2018, 08:42:31 »
Doktor7,

że tak to ujmę w metaforę - wsadź d..pe w swojego C-HR i bujnij się po autostradzie z taką i taką prędkością i daj nam tu wszystkim znać co i jak. Ja rozumiem rozterki przed zakupem, ale posiadając już to auto możesz chyba to sprawdzić. Ja wiem, że autostrad u nas wielu nie ma, ale dasz radę :good:

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #262 dnia: 11-03-2018, 09:21:24 »
@doktor7

Nikt nie napisał ile on spała przy 150 km/h, bo nikt nie ma tyle samozaparcia by tyle jechać przez jakiś dłuższy czas ;-).

Zrobił to kiedyś Zachar:
https://youtu.be/3CUBNB4Zr2w

Jak będę miał kiedyś sposobność i warunki to obiecuję się poświęcić (hehe) i zrobić taki test przy 150 km/h z GPS...

Powtórzę: to nie jest samochód stworzony do tego typu jazdy. Nie i ch. :-)

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #263 dnia: 11-03-2018, 09:53:53 »
wsadź (...) w swojego C-HR i bujnij się po autostradzie z taką i taką prędkością i daj nam tu wszystkim znać co i jak.

Dobry pomysł.

Jak będę miał kiedyś sposobność i warunki to obiecuję się poświęcić (hehe) i zrobić taki test przy 150 km/h z GPS...

Nie musisz od razu łamać przepisów (jeśli będziesz test robił w PL) :(
Jedź 140 licznikowe (bo póki co, zgodnie z przepisami "przyrządem pomiarowym" jest licznik a nie GPS) i podaj wyniki spalania.

PS
Czytam sobie ten wątek , już się pogubiłem kto jest za a kto przeciw tej tezie ale dziwię się jak można napisać (i popierać tezę) że CHR Hybrid nie nadaje się na autostrady.
Samochód który katalogowo wyciąga pewnie ze 170 km/h , z palcem w ...... poradzi sobie z dłuższą jazdą z prędkością dozwoloną (LICZNIKOWĄ) 140 km/h.
Spali przy tym tyle ile musi (być może zaprzeczając założeniu że hybryda jest oszczędniejsza od zwykłego samochodu).
Wygeneruje podczas takiej jazdy taki hałas jaki musi (biorąc pod uwagę , kształt pojazdu, opory powietrza, dźwięki ze skrzyni biegów, itp. itd.).
Ale czy to będzie hałas dyskwalifikujący ???

I czy przez to NIE nadaje się na autostrady ???

Nie takie ulepy jeżdżą autostradami i okazuje się że można :)

A absolutną ciszę i spalanie ON na poziomie 7 l/100 km przy prędkości 150 km/h to zapewnia dopiero jakiś mesio lub bunia za 200-300 tysi.
W nich już rzeczywiście jest fajnie. Można powiedzieć : stworzone na autostrady.

PS
Jechałem wczoraj Auriskiem (dosyć nowym bo z 2016) i hałas przy 135-140 km/h na tempomacie był koszmarny. Tak gwizdało z okolic przednich słupków że radia ustawionego na poziom 12-14 nie było słychać (opony i silnik - hałas OK).
I co, mam powiedzieć że Auris też nie jest na autostrady jak na tej trasie spalił mi 6,7-6,8 litra /100 km , było głośno , ale jak miałem fantazję pocisnąć to parę/naście km przeleciałem z prędkością 180 km/h :)

PS2
Zauważyłem, ze pan doktor to bardzo zdolny człowiek.
Przez ostatnie 2-3 dni zrobił ogromne postępy w nauce języka polskiego :)

PS3
pan doktor podobno uczy się dopiero języka polskiego - zakładam że jest cudzoziemcem, i jako "obcy" w naszym kraju tak lubi zap... po autostradach ???
Ja ilekroć jestem za granicą PL jadę zgodnie z tamtymi przepisami co co 1 km/h :):):):)
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 10:48:32 wysłana przez tomery »

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #264 dnia: 11-03-2018, 11:23:49 »
Ja wiem, że autostrad u nas wielu nie ma, ale dasz radę :good:
Nie da rady bo pewnie jakaś hybryda go przyblokuje  <zalamka>
Nie raz jak tu ktoś napisał "żeglowałem" moją hybrydą po autostradzie i czy to za pomocą tempomatu czy że tak powiem z manualnym gazem, nigdy, naprawdę nigdy nie udało mi się utrzymać stałej prędkości 150 licznikowe na dłuższym odcinku jak paręnaście km! :thumbdown:  A bo to tiry się wyprzedzają, a to jakiś inny kaszalot zajedzie drogę a to jakiś wariat w TDI zasuwa 170 i pogania cię światłami  <kucharz>
Zrobił to kiedyś Zachar:

No właśnie! Ludzie a zwłaszcza ci którzy nie mieli styczności z hybrydą naoglądali się tego testu i tworzą swoje teorie! :wallbash:
A nikt nie zwrócił uwagi że jest to test nie na odcinku 100km! tylko na odcinku 15km! :czerwona:
Czyli jego miarodajność jest średnia!
Ale jest jednak dobra strona tego testu  :song: mianowicie dźwięk nagrywany w kabinie! Jeśli ktoś obserwuje testy Zachara to wie że nie jest szczególnie głośniejszy od innych testowanych aut!
Polecam jeszcze film z podsumowania testu długodystansowego AutoCentrum!
https://www.youtube.com/watch?v=kwX2wdBXTJo
Może zauważycie że C-HR-a testowali jednak na trasie 60% w stosunku 40% w mieście  :hug:

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #265 dnia: 11-03-2018, 11:35:21 »
Doktor7,
że tak to ujmę w metaforę - wsadź d..pe w swojego C-HR i bujnij się po autostradzie z taką i taką prędkością i daj nam tu wszystkim znać co i jak. Ja rozumiem rozterki przed zakupem, ale posiadając już to auto możesz chyba to sprawdzić. Ja wiem, że autostrad u nas wielu nie ma, ale dasz radę :good:

Tak zrobię  :good: (w okolicy września najprędzej...)

Zrobił to kiedyś Zachar:
https://youtu.be/3CUBNB4Zr2w
Jak będę miał kiedyś sposobność i warunki to obiecuję się poświęcić (hehe) i zrobić taki test przy 150 km/h z GPS...
Powtórzę: to nie jest samochód stworzony do tego typu jazdy. Nie i ch.

Dzięki ! Gracol, dzięki Zachar - tego filmu nie widziałem...

Nie musisz od razu łamać przepisów (jeśli będziesz test robił w PL) :(

Ja nie namawiam do łamania przepisów ! Jazda z licznikowymi 150 km/h nie jest łamaniem przepisów  :wallbash: (powtórzę mówimy o autostradzie gdzie jest dozwolona prędkość 140 km/h).

Czytam sobie ten wątek , już się pogubiłem kto jest za a kto przeciw tej tezie ale dziwię się jak można napisać (i popierać tezę) że CHR Hybrid nie nadaje się na autostrady.
Samochód który katalogowo wyciąga pewnie ze 170 km/h , z palcem w ...... poradzi sobie z dłuższą jazdą z prędkością dozwoloną (LICZNIKOWĄ) 140 km/h.
Spali przy tym tyle ile musi (być może zaprzeczając założeniu że hybryda jest oszczędniejsza od zwykłego samochodu).
Wygeneruje podczas takiej jazdy taki hałas jaki musi (biorąc pod uwagę , kształt pojazdu, opory powietrza, dźwięki ze skrzyni biegów, itp. itd.).
Ale czy to będzie hałas dyskwalifikujący ???

I czy przez to NIE nadaje się na autostrady ???

Nie takie ulepy jeżdżą autostradami i okazuje się że można

Pisałem to już tysiąc razy...  :wallbash: Inżynierowie Toyoty w tej kwestii albo zabrakło im czasu bo skupili się na niskim spalaniu w mieście albo mimo próśb o zwiększenie mocy okazało się że księgowy miał więcej do powiedzenia. Uważam to za WIOCHĘ, za jakieś NIEDOPATRZENIE, za jakąś POMYŁKĘ żeby auto w tej cenie z silnikiem 1.8 w cenie od 100 tyś zł TAK SŁABO radził sobie w tych warunkach. ZA SŁABO. Jednym to nie przeszkadza bo wybierają jazdę z prędkością 120, a innym takim jak ja, nie przeszkadza bo na autostradę wyjadę 1x w roku (i pewnie pojadę z prędkością 120... bo w tym HAŁASIE dzieci mi nie zasną...).
Zwyczajnie NIE WSTYDZĘ, nie boję się o tym mówić mimo że mam kupiłem takie auto. A mam wrażenie że przyznanie się do tego że w tych warunkach jest słabo albo nawet źle to komuś korona z głowy spadnie...  :wallbash:

Z przyjemnością pożyczę auto od żony, pojadę z GPS`em 150km/h zrobię FILMIK, ZDJĘCIA i zobaczysz poziom głośności a aucie (ze spalaniem będzie ciężko bo brak komputera). To wszystko w aucie miejskim o mocy 60 KM w cenie ok. 20 tyś zł... Ale zastanawiam się czy jest sens bo już widzę te komentarze po opublikowaniu... "NO I CO Z TEGO..."

Zauważyłem, ze pan doktor to bardzo zdolny człowiek.
Przez ostatnie 2-3 dni zrobił ogromne postępy w nauce języka polskiego

Nie wiem czy to było potrzebne... Czy mam Cię jeszcze raz przeprosić za moją pisownie ? Poczujesz się wtedy lepiej ?

pan doktor podobno uczy się dopiero języka polskiego - zakładam że jest cudzoziemcem, i jako "obcy" w naszym kraju tak lubi zap... po autostradach ???
Ja ilekroć jestem za granicą PL jadę zgodnie z tamtymi przepisami co co 1 km/h

 :wallbash: :wallbash: jazda z prędkością 150 km/h licznikowe jest w Polsce "zapier...laniem" ?????????? Hahahahaha  :good: O tak... auto C-HR hybryda w tych warunkach daje takie odczucie akustyczne jak by właśnie przekraczał 1 macha to może da tego masz wrażenie że zapier...alasz.

A że zawsze staram się żeby moje komentarze było choć trochę na temat wrzucam zdjęcie z C-HR`a 1,2T (dostałem od brata...)
OKAZAŁO SIĘ ŻE TYLE SPALA C-HR 1,2T Z PRĘDKOŚCIĄ 180km/h (licznikowy Vmax hybrydy).
Czy ktoś chętny skomentować taki wynik ? A może poproszę brata o zdjęcie z miernikiem decybeli przy tej prędkości...  :wallbash:
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #266 dnia: 11-03-2018, 11:57:53 »
jazda z prędkością 150 km/h licznikowe jest w Polsce "zapier...laniem" ??????????

W Polsce już tak :)
W NASZYM kraju (w którym masz przyjemność też mieszkać) zgodnie z przepisami jeździ się maksymalnie (autostrady) licznikowe 140 km/h.

Ja nie namawiam do łamania przepisów ! Jazda z licznikowymi 150 km/h nie jest łamaniem przepisów  :wallbash: (powtórzę mówimy o autostradzie gdzie jest dozwolona prędkość 140 km/h).

??????????????


Czy mam Cię jeszcze raz przeprosić za moją pisownie ? Poczujesz się wtedy lepiej ?

Nie musisz. Ja tylko napisałem, że przez 2-3 dni zauważyłem ogromny progressss :):):)

Zwyczajnie NIE WSTYDZĘ, nie boję się o tym mówić mimo że mam kupiłem takie auto. A mam wrażenie że przyznanie się do tego że w tych warunkach jest słabo albo nawet źle

Kupiłeś (zakładam, że to był świadomy wybór) a piszesz, że nie nadaje się (cięgle to podkreślasz)
do konkretnych (autostrady) zastosowań :)

Może zauważycie że C-HR-a testowali jednak na trasie 60% w stosunku 40% w mieście

Ja zauważyłem :)
I usłyszałem też, że "podczas testu (26 tkm) samochód spalał średnio 6,5 l/100 km"
Porównywalny CHR 1.2 nawet niech spali średnio 8,0 l/100 km , to kosztuje ile mniej ....... ???
Kiedy zwróci się różnica w paliwie (pomijam wpisy "skrzynia automat must have").
Dwa identyczne samochody - trzeba naprawdę być ...... żeby iść w hybrydę :):):)

PS
Zdenek, ty masz zdaje się 1,2 (ponieważ mój następny samochód to prawie na pewno Auris III , pozostanie mi do wyboru tylko silnik 1,2) ile ci wciąga wahy (tak bez koloryzowania) ?
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 12:00:15 wysłana przez tomery »

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #267 dnia: 11-03-2018, 11:58:27 »
doktor7 Robi się coraz bardziej śmiesznie! Ciągle toczysz pianę o to że C-HR nie nadaje się na autostradę  :song: Jak już wcześniej pisałem, to jest Twoje zdanie które próbujesz inny narzucić i udowodnić!
Każdy średnio rozwinięty kierowca wie że niema aut uniwersalnych! <taniec> a jeśli Cię stać to możesz do miasta kupić jakiegoś "elektryka" a na autostrady jakiegoś "potwora"  :good:
Wtedy elektrykiem będziesz podjeżdżał do wlotu na autostradę a dalej przesiądziesz się do potwora. :hug:

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #268 dnia: 11-03-2018, 12:01:18 »
Zdenek, ty masz zdaje się 1,2 (ponieważ mój następny samochód to prawie na pewno Auris III , pozostanie mi do wyboru tylko silnik 1,2) ile ci wciąga wahy (tak bez koloryzowania) ?

NIEEEE i jeszcze raz nie! Ja mam tą znienawidzoną przez doktora hybrydę   :hug:

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #269 dnia: 11-03-2018, 12:12:13 »
NIEEEE i jeszcze raz nie! Ja mam tą znienawidzoną przez doktora hybrydę   :hug:

A, to z tobą nie gadam :)
Kupiłeś niekompletny (nie do zap... po autostradach) w/g naszego doktora samochód :):):)


 

Beesafe.pl