Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)  (Przeczytany 225000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #270 dnia: 11-03-2018, 12:58:52 »
Wtedy elektrykiem będziesz podjeżdżał do wlotu na autostradę a dalej przesiądziesz się do potwora.

Hahahaha  :good: po mieście C-HR`em a w trasę - autostradą VW UP!em :cool:  i jak tu nie lubić FORUM ?
Już słowa nie napiszę... już toczył piany nie będę :) Wypowiedziałem się chyba wystarczająco.


NIEEEE i jeszcze raz nie! Ja mam tą znienawidzoną przez doktora hybrydę   

O NIE ! to nie prawda... Poza tym że na szczęście nie mam przyjemności zapier...alania częściej niż 1x w roku (własnym autem) po autostradzie, to złego słowa o C-HR`ce nie powiem ! Więc proszę mi nie wmawiać że jej nienawidzę... Przyznaj że ona tak dobrze się prezentuje, że masz wrażenie, że dla niej 200 km/h to dopiero rozgrzewka... Wsiadasz, ruszasz jest cudownie  :cool: wjeżdżasz na autostradę... i ... kropka,

Kupiłeś niekompletny (nie do zap... po autostradach) w/g naszego doktora samochód

 :good:  i tak kupiłem i tak kupiłem :)

Ej, koledzy, a foty nikt nie skomentował  :thumbdown:
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #271 dnia: 11-03-2018, 15:45:22 »
Ej, koledzy, a foty nikt nie skomentował  :thumbdown:

Nie będę komentował jeśli nie wiem o co Tobie chodzi z tą fotą? :cool:
Bo jeśli o prędkość licznikową to faktycznie dla hybrydy jest trudna do osiągnięta ale nie niemożliwa!
Jeśli chodzi o średnie spalanie to już napisałem że "robi się śmiesznie" bo zdjęcie pokazuje średnią ale już nie pokazuje z jakiego przebiegu  <taniec> Ja w tej chwili mam 5.4l (jest to średnie spalanie od zakupu auta czyli z ponad 10tyś./km.) i gwarantuję Ci że jak wjadę na autostradę, rozpędzę się do 180km/h to ta średnia się nie zmieni  :beer: a jeśli już to minimalnie!
A jeśli chodzi Ci o pasek graficzny to każdy z nas jest w stanie doprowadzić do tego że będzie pokazywał zdecydowanie mniej jeśli nie 0 :shock:

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #272 dnia: 11-03-2018, 16:23:09 »
W NASZYM kraju (w którym masz przyjemność też mieszkać) zgodnie z przepisami jeździ się maksymalnie (autostrady) licznikowe 140 km/h.
Nie wiem czy żartujesz, bo wątek trochę się wydłużył i czytałem pobieżnie, ale w Polsce prędkość określa się nie przez zawyżone wskazanie licznika a przez realną prędkość jaką posiada pojazd. Możesz ją sobie zmierzyć np. GPSem. Gdy licznik pokazuje 150km/h, to jedziesz około 140km/h czyli zgodnie z przepisami na autostradzie. Dodatkowo policja jest tak miła i robi poprawkę podczas pomiarów fotoradarem i nie bierze pod uwagę wykroczenia jeśli przekroczyłeś prędkość zaledwie o 10 km/h. Ostatecznie więc po autostradzie legalnie można jechać licznikowe 160km/h... Stało się tak, bo się kiedyś posłowie pomylili i wprowadzili jednocześnie dwie ustawy które podwyższały limity zamiast jednej :P

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/336872,pojedziesz-autostrada-140-a-moze-nawet-150-kmh,id,t.html

PS. Oczywiście poza miejscami gdzie jest ograniczenie do 40km/h na autostradzie (A2) ;).

Więc ludzie jadą sobie legalnie te licznikowe 160km/h w niedzielne popołudnie, ruch wzmożony, a tu nagle ograniczenie do 40km/h....
http://metro.gazeta.pl/metro/51,50144,19367012.html?i=3
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 16:26:23 wysłana przez mariuszs »

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #273 dnia: 11-03-2018, 16:29:10 »
Nie będę komentował jeśli nie wiem o co Tobie chodzi z tą fotą?
Bo jeśli o prędkość licznikową to faktycznie dla hybrydy jest trudna do osiągnięta ale nie niemożliwa!

Chciałem pokazać że 1.2T lepiej sprawdza się w tych warunkach... ale masz rację, nawet o tym nie pomyślałem  :wallbash:
Postaram się "załatwić" jeszcze jedną... Z chwilowym spalaniem, a prędkość ustawiona na tempomacie... Bo na filmiku Zachara Hybryda przy 150 pali ok. 10... ciekaw jestem czy 1,2T jest "oszczędniejsze" w tych warunkach...

Cytat: tomery w Dzisiaj o 11:57:53
W NASZYM kraju (w którym masz przyjemność też mieszkać) zgodnie z przepisami jeździ się maksymalnie (autostrady) licznikowe 140 km/h.
Nie wiem czy żartujesz, bo wątek trochę się wydłużył i czytałem pobieżnie, ale w Polsce prędkość określa się nie przez zawyżone wskazanie licznika a przez realną prędkość jaką posiada pojazd. Możesz ją sobie zmierzyć np. GPSem. Gdy licznik pokazuje 150km/h, to jedziesz około 140km/h czyli zgodnie z przepisami na autostradzie. Dodatkowo policja jest tak miła i robi poprawkę podczas pomiarów fotoradarem i nie bierze pod uwagę wykroczenia jeśli przekroczyłeś prędkość zaledwie o 10 km/h. Ostatecznie więc po autostradzie legalnie można jechać licznikowe 160km/h... Stało się tak, bo się kiedyś posłowie pomylili i wprowadzili jednocześnie dwie ustawy które podwyższały limity zamiast jednej :P

:D no... też tak uważam... ale może jak to napisze ktoś inny to będzie bardziej wiarygodne ? DZIĘKI...
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 16:32:38 wysłana przez doktor7 »
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2629
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #274 dnia: 11-03-2018, 17:07:46 »
Dopiszczalna predkosc na autostradzie to jedno a predkosc dostosowana do warunkow, mozliwosci auta a przede wszystkim do umiejetnosci kierowcy to drugie. Trzeba sie postarac aby na autostradzie spowodowac wypadek. Niestety na A2 miedzy Lodzia a Warszawa dzien bez wypadku dniem straconym.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #275 dnia: 11-03-2018, 17:43:33 »
Polsce prędkość określa się nie przez zawyżone wskazanie licznika a przez realną prędkość jaką posiada pojazd. Możesz ją sobie zmierzyć np. GPSem

No popatrz.
U mnie wredne Japońce do pomiaru prędkości zamontowali zwykły licznik a nie gpsa :)

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #276 dnia: 11-03-2018, 18:01:37 »
Zachara Hybryda przy 150 pali ok

Wcześniej nie doczytałeś a ja napisałem:
No właśnie! Ludzie a zwłaszcza ci którzy nie mieli styczności z hybrydą naoglądali się tego testu i tworzą swoje teorie! :wallbash:
A nikt nie zwrócił uwagi że jest to test nie na odcinku 100km! tylko na odcinku 15km! :czerwona:
Czyli jego miarodajność jest średnia!
Ale jest jednak dobra strona tego testu  :song: mianowicie dźwięk nagrywany w kabinie! Jeśli ktoś obserwuje testy Zachara to wie że nie jest szczególnie głośniejszy od innych testowanych aut!
Polecam jeszcze film z podsumowania testu długodystansowego AutoCentrum!
https://www.youtube.com/watch?v=kwX2wdBXTJo
Może zauważycie że C-HR-a testowali jednak na trasie 60% w stosunku 40% w mieście  :hug:
Pomiar na odcinku 100km. może mieć całkiem inny wynik ale będzie bardzo trudny do zrealizowania  :thumbdown:
Zdecydowanie lepszy byłby pomiar średni ale dla dwóch C-HR z oboma jednostkami napędowymi jadącymi razem!
To było by w Twoim przypadku do zrealizowania bo jak rozumiem brat Twój ma C-HRa 1.2T
Fajny byłby taki test w mieście, trasa mieszana i autostrada <taniec>
Swoją drogą, dziwię się że dotychczas tego nie zrobiłeś!  :hug:

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #277 dnia: 11-03-2018, 18:04:53 »
Mi się często zdarza jeździć przez Niemcy, a że lubię szybko jeździć, to tam gdzie się da jadę ile fabryka dała i nie zauważyłem jakiegoś znacznego pogorszenia komfortu jazdy w porównaniu do innych aut, fakt że spalanie potrafi i do 7-8 skoczyć, ale czy przy giepeesowym 175 mało które auto pali mniej. Tak więc obalam tezę, że hybryda nie nadaję się na autostradę ;)

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #278 dnia: 11-03-2018, 18:30:12 »
1.2T przy 150KM/h mniej spali moim zdaniem bo ten silnik mam większy zapas mocy, silnik hybrydy ma 88KM 98 KM a 1.2T katalogowo 116KM (z pomiarów na hamowni nawet 128KM ktoś pisał) słabszy silnik jak będzie bardzo mocno obciążony spali więcej niż mocniejsza jednostka.
Gość w toyocie mi tłumaczył że duże spalanie hybrydy na autostradzie bierze sie z cyklu Atkinsona w którym pracuje hybryda, zapewnia to niskie spalanie przy mniejszych prędkościach i duzo żywotność silnika na której toyocie bardzo zależy. Twierdził np że w Lexusach silnik hybrydowy pracuje w innym cyklu bo im tam bardziej zależy na mocy. Nie wiem ile w tym prawdy.
Dla odróżnienia 1.2T moze pracować w cyklu Atkinsona lub Ottto w zależności od obciążenia silnika.
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 19:17:42 wysłana przez Remek »

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #279 dnia: 11-03-2018, 18:39:24 »
Silnik 1.8 ma wg specyfikacji 98KM, a elektryczny 72 gwoli ścisłości.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #280 dnia: 11-03-2018, 20:06:57 »
Swoją drogą, dziwię się że dotychczas tego nie zrobiłeś! 
Brat siedzi w Holandii więc było by ciężko :(
Co chwile wysyłamy sobie zdjęcia ze spalania (tak wiem, jesteśmy nienormalni) :P
Do póki moje średnie spalanie oscylowało między 5 a 6 Brat był prze szczęśliwy że wybrał 1,2T który spalał mu ok. 7 :)
Ale kiedy z czasem moje spalanie zbliżyło się już do 4,3 (średnie) a jego jest już bliżej 8 (średnie), sam przyznał że chyba trochę żałuje że nie kupił hybrydy, pomimo tego że on duuuużo częściej "zapier..." autostradami :)
Tak więc obalam tezę, że hybryda nie nadaję się na autostradę
Koledzy, ja mam po prostu inne doświadczenia może w tej kwestii co Wy. Jeździłem wieloma autami z różnymi prędkościami. Byłem zaskoczony (w negatywnym sensie) że w takim DOBRYM aucie jest to tak SŁABO dopracowane...
Uwierzcie mi na słowo że głupie TIPO 1,6 Multijet 120KM 88KW radzi sobie ZDECYDOWANIE lepiej nie tylko pod względem akustycznym ale i pod względem spalanych litrów. Tak samo "śmieszny" rapid z silnikiem dizla... O Superbie czy passacie 150km nawet nie wspominam... (ona przynajmniej cenowo są zbliżone do C-HR`a hybrydy)... To samo nowe POLO, czy już trochę stara FABIA (dizle)... Ford fiesta... nowy MICRA... uwierzcie mi na słowo - tam jest wtedy PRZYJEMNIEJ. Marek takich jak Audi A4, BMW F30 nie wymieniam bo to nie ta półka cenowa... - Podkreślam, że to moje odczucie, moje zdanie, fajnie jak by je ktoś uszanował... Dziękuję.
Silnik 1.8 ma wg specyfikacji 98KM, a elektryczny 72 gwoli ścisłości.
Ale nie ważne ile mają mocy osobno... układ ma 122 KONIE... Ruszanie i jazda na prądzie daje odczucie jak by silnik elektryczny generował 20 koni... do poruszania się w zatłoczonym mieście IDEALNE rozwiązanie... chyba NAJLEPSZE jakie znam...  :good:
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #281 dnia: 11-03-2018, 20:30:45 »
Ruszanie i jazda na prądzie daje odczucie jak by silnik elektryczny generował 20 koni...

Coraz bardziej mnie zaskakujesz  :shock: Naprawdę! Właśnie ruszanie i jazda na prądzie C-HRem sprawia największą frajdę  :hug:
Poprzednie moje auta (diesle) jeden 125KM, drugi 140KM a nawet benzynowy Lancer 140KM mojego syna nie mogą się równać pod tym względem z hybrydą! (mówię o dynamice ruszania z miejsca)
Faktem jest że całkowite przyspieszenie nie jest szczególnie sportowe ale te katalogowe 11s do setki jest porównywalne do tego co wykręci przeciętny kierowca z manualną skrzynią biegów z dużo mocniejszym, bardziej paliwożernym silnikiem.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #282 dnia: 11-03-2018, 21:18:23 »
Dobra, wg absolutnie obiektywnych testów przeprowadzonych  warunkach rzeczywistych mniej pali hybryda - nawet na autostaradzie!

Cytuj (zaznaczone)
Toyota C-HR 1.2 T Manual Transmission (1.2l R5 Turbo, 116 HP).
90 km/h: 4,6 l/100 km
120 km/h: 6,2 l/100 km
140 km/h: 7,9 l/100 km
city: 6,5 l/100 km

Cytuj (zaznaczone)
Toyota C-HR Hybrid (1.8 l VVT-I, 122 HP).
90 km/h: 4,5 l/100 km
120 km/h: 6,2 l/100 km
140 km/h: 7,7 l/100 km
city: 3,7 l/100 km


https://www.youtube.com/watch?v=Huj_f_L1MVY

https://www.youtube.com/watch?v=yHVA4z-YSqE

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #283 dnia: 12-03-2018, 19:17:28 »
Coraz bardziej mnie zaskakujesz   Naprawdę! Właśnie ruszanie i jazda na prądzie C-HRem sprawia największą frajdę 

Jak czytam Wasze wpisy to zaczynam się martwić czy aby na pewno z moim C-HR`em wszystko jest ok  :embarassed:

Jeśli włączę jazdę wyłącznie na prądzie (guzik EV przy gałce zmiany biegów), to każde mocniejsze naciśnięcie na pedał gazu powoduje włączenie silnika spalinowego... tak naprawdę to z tym gazem w trybie EV należy manewrować MEGA delikatnie, myślę że wciśnięcie pedału gazu nie może przekroczyć "1cm" - tak dla zobrazowania jak bardzo czuły jest pedał gazu pod względem przejścia z trybu EV na tryb PB95+EV...

Więc rozpędzanie tego cuda (nie jest to ironia) przy wciśniętym pedale gazu na 9,9mm (bo już przy 10mm włączy się benzyna) jest bardzo... bardzo powolne... No chyba że jedziemy z górki... z dużej górki to przyśpieszanie jest - spokojne, normalne...

Więc chciałbym rozróżnić tutaj dwie rzeczy.
1. Jazda wyłącznie na EV - (do prędkości 50km/h) - jest raczej dla cierpliwych, nigdy nie śpieszących się kierowców, których nie irytuje fakt że na naszym zderzaku siedzi inny kierowca, który pewnie właśnie wychodzi z siebie...
2. Ruszanie hybrydowym C-HR`em bez myślenia o tym żeby pobić rekord ecodrajwingu... normalne ruszanie (EV+ po krótkiej chwili EV+PB) - co sama przyjemność. To czego nie da żaden inny samochód... Mi nawet nie chodzi o sam start... ale dźwięk jak silnik elektryczny zamienia wolty na konie mechaniczne :D

Więc jeśli miał bym opisać "jaka jest dynamika jazdy C-HR`em hybrydą wyłącznie na silniku elektrycznym - moja odp. ŻADNA. Auto nie ma dynamiki, rozpędza się trochę jak meleks, jest przyjemnie cicho, ale wymaga cierpliwości i mega czułej prawej nogi. Dynamiki w takim przypadki brak.

A jaka jest dynamika jeśli chcemy C-HR`em ruszyć normalnie, nie myśląc czy pracuje sama benzyna czy benzyna z prądem... Dynamika jest lepsza niż mogło by się wydawać :) Od 0-40 przyśpieszenie trwa hmm... 2s ? może nawet mniej... I faktycznie na światłach w 99% przypadków ruszymy zawsze pierwsi, ZAWSZE i to bez jakiegoś szczególnego myślenia o tym że właśnie ruszamy z pedałem w podłodze... po prostu, zwykłe, normalne ruszenie :) - to jest bardzo OK.
To wszystko dzięki chyba 170Nm (jak dobrze pamiętam) dostępnym od... od 0 obrotów silnika :) jak do tego dodamy silnik spalinowy który generuje chyba 130Nm ? (nawet nie wiem) to uzbiera nam się całkiem spora liczba, a w dodatku całość jest tak "rozłożona" że gdy silnik elektryczny wyciska z siebie 100% mocy, do pomocy wchodzi spalinowy, a elektryczny wcale nie odpuszcza, do samego końca daje 100% mocy :)

"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2629
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (hybryda)
« Odpowiedź #284 dnia: 12-03-2018, 20:20:01 »
Jazda wylacznie na EV ma sens w korku, powolnej jezdzie np. po dziurawej drodze albo w nocy pod oknami sasiadow aby ich nie budzic oraz kiedy skonczy sie paliwo w baku a do stacji benzynowej kilometr.


 

Beesafe.pl